Teraz jest 29 mar 2024 0:56:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
AlReader w języku polskim 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2011 16:04:29
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 3, Nook ST, T68 Lynx
Post Re: AlReader w języku polskim
A co jeśli folder backup jest pusty?

Włączałem i wyłączałem na wszystkie trzy sposoby.


28 cze 2014 13:39:05
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: AlReader w języku polskim
Jeśli nie masz plików backupu własnych ustawień, co jest o tyle dziwne że jeden z nich jest tworzony automatycznie przez program w przypadku wprowadzenia jakichkolwiek zmian w ustawieniach domyślnych, a folder jest w pamięci wewnętrznej czytnika i nie ulega skasowaniu nawet po odinstalowaniu AlReadera z czytnika, to czeka Cię mozolne ustawianie całego programu pod własne gusta od początku. A po tym doradzałbym ręczny backup + skopiowanie folderu z backupem na kartę pamięci (na wypadek formatowania pamięci wewnętrznej) albo na komputer.
f.

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


29 cze 2014 0:05:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2014 22:04:36
Posty: 127
eCzytnik: Kindle Oasis 2, Pocketbook Inkpad 3
Post Re: AlReader w języku polskim
Od niedawna korzystam z t68 i mam problem z alreaderem z liczba stron pokazuje mi stron z książce 800 gdy inne programy pokazują np 400 i zauważyłem jak zmieniam strony to licznik stron nie wzrasta o 1 tylko 2, w wersji na telefony widziałem ze jest ustawienie liczby slow czy znaków (nie pamiętam) na stronę i przejrzałem ustawienia i nie mogę tej opcji nigdzie znaleźć można jakoś to obejść żeby pokazywało dobrze liczbę stron?


29 sie 2014 10:14:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 maja 2014 9:52:57
Posty: 55
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Nook 1st, Nook ST Glowlight
Post Re: AlReader w języku polskim
Queven, zerknij w options->main->page size. Po polsku pewnie coś w stylu opcje->główne->wielkość strony. U mnie wielkość 2048 znaków albo ustawienie "adaptive size" podaje wartość najbliższą papierowej wersji książki.

_________________
Pozdrawiam,
Thrackan


29 sie 2014 10:35:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2014 22:04:36
Posty: 127
eCzytnik: Kindle Oasis 2, Pocketbook Inkpad 3
Post Re: AlReader w języku polskim
thrackan napisał(a):
Queven, zerknij w options->main->page size. Po polsku pewnie coś w stylu opcje->główne->wielkość strony. U mnie wielkość 2048 znaków albo ustawienie "adaptive size" podaje wartość najbliższą papierowej wersji książki.
No właśnie w tym problem ze na tablecie mam tą opcje a na czytniku ani w alreaderze ani w oreaderze ta opcja w tamtym miejscu znikneła.


29 sie 2014 10:48:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 maja 2014 9:52:57
Posty: 55
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Nook 1st, Nook ST Glowlight
Post Re: AlReader w języku polskim
Zerknij zatem w options, czy nie masz na samym dole zakładki "Settings complexity". Jeżeli to masz, to wejdź i przestaw zaznaczenie na "Professional". Zrestartuj program. Teraz powinieneś mieć uwidocznione zaawansowane ustawienia.

Jeżeli natomiast nie masz takiej zakładki, to możliwe, że masz te programy na czytniku w jakiejś okrojonej formie lub starej wersji.

_________________
Pozdrawiam,
Thrackan


29 sie 2014 11:03:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: AlReader w języku polskim
W najnowszej wersji programu, autor troszkę zmienił strukturę ustawień, dodał również "szybką konfigurację" - widocznie przejął się narzekaniem niektórych na złożoność i wielość opcji ;)

W zwykłym AlReaderze i w tym przeznaczonym dla ekranów e-ink, po ustawieniu w opcjach "Stopnia złożoności ustawień" (w en. "Settnings complexity", jak pisał thrackan) na "wszystkie dostępne opcje" (en.: "Professional") - jest dostępna w grupie "Podstawowe" (ta grupa jest pierwsza od góry), opcja "Rozmiar strony", w której można wybrać 512/1024/2048/496 znaków lub "automatycznie".
Sprawdziłem to na najnowszej stabilnej wersji z czerwca br.
Na forum 4PDA.ru jest też dostępna robocza wersja "debug" zarówno oryginalnego programu jak i wersji dla urządzeń z ekranami e-ink (na końcu pierwszego postu tematu z linku).

Natomiast w wersji dedykowanej dla Onyxów (zawartej w systemie z Androidem), czyli występującej pod nazwą OReader, zamiast menu opcji pojawia się ujednolicone graficzne menu ustawień (takie jak w każdej aplikacji na booxach z androidem) w którym dopiero po wybraniu: Więcej -> Ustawienia można dostać się do "normalnych" opcji programu.
W tej wersji AlReadera nie ma ani opcji "Stopnia złożoności..." (settings complexity) zawsze są widoczne wszystkie opcje, tak jak przy ustawieniu na "professional" , ani w grupie "Podstawowe" nie ma opcji z rozmiarem strony.
Poza nieznacznym przegrupowaniem opcji, raczej wszystkie inne są dostępne, poza tymi, które nie mają zastosowania na ekranach e-ink.

Tak czy owak, niezależnie od systemowego OReadera, można sobie na Booxie spokojnie doinstalować dowolną wersję AlReadera - nie ma z tym problemu.

_________________
W Obrazek też ;)


29 sie 2014 11:59:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2014 22:04:36
Posty: 127
eCzytnik: Kindle Oasis 2, Pocketbook Inkpad 3
Post Re: AlReader w języku polskim
Dzięki wielkie za pomoc, szkoda tylko ze przy instalacji wersji Alreadera nie można (lub nie umiem) ustawić pełnego ekranu, tzn zawsze w aplikacjach instalowanych z google play zostaje ten pasek stanu u góry z godzina. Pytałem o to serwisu powiedzieli mi ze dopiero od androida 4.4 jest możliwość włączania aplikacji w pełnym ekranie, co jest dziwne bo na telefonie z wersja 4.04 i alreader i moon reader włączał mi się w pełnym ekranie.


29 sie 2014 12:04:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 maja 2014 9:52:57
Posty: 55
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Nook 1st, Nook ST Glowlight
Post Re: AlReader w języku polskim
Bzdurę Ci wcisnęli. Na Nooku z Androidem 2.1 można ustawić pełnoekranowe wyświetlanie w AlReaderze. Spróbuj: Options->Screen-> odznacz "system status bar", "Header" i "Buttons panel". I teraz gdy masz otwartą książkę, stuknij środek ekranu, wejdź w "Actions" i stuknij "Full screen".

Ewentualnie można wejść w options-> "Taps, slides and keys", ustawić "Short tap mode" na "Actions", wejść w "Short tap actions" i pod którymś z rejonów ekranu ustawić włączanie pełnego ekranu. Ja mam to pod środkowym górnym. ;)

(jeżeli nie są jakieś problemy językowe, daj znać, bo na razie zakładam, że się nie gubisz w tych instrukcjach)

_________________
Pozdrawiam,
Thrackan


29 sie 2014 12:18:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2014 22:04:36
Posty: 127
eCzytnik: Kindle Oasis 2, Pocketbook Inkpad 3
Post Re: AlReader w języku polskim
To że bzdure to sie domyśliłem, wrócę do domu będę testował, wiem ze w moon readerze twardo dawałem żeby włączył pełny ekran i ukrył pasek i kończyło się na przyciemnieniu paska, tzn zostawał pasek ale informacje na nim stawały się praktycznie nie czytelne.


29 sie 2014 12:41:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: AlReader w języku polskim
Potwierdzam - da się ustawić pełny ekran (full screen), AlReader to potrafi, znika belka u góry i jest tekst na całym ekranie :)
Żeby nie wchodzić za każdym razem do ustawień, włączyłem sobie tą funkcję na środkowej strefie dotyku, przy długim dotknięciu - wtedy mogę sobie w każdej chwili przełączyć, jak jest potrzeba dostania się do funkcji dostępnych z górnej belki.
Na dole warto zostawić pasek postępu - działa to na T68 i C65.

_________________
W Obrazek też ;)


29 sie 2014 13:49:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2014 22:04:36
Posty: 127
eCzytnik: Kindle Oasis 2, Pocketbook Inkpad 3
Post Re: AlReader w języku polskim
Z liczbą stron w alrraderze mi się udało. Z pełnym ekranem nie, mam ustawione żeby nie pokazywał belki, ustawiłem sobie włączenie pełnego ekranu środkowym dpad i o ile w olreaderze się włącza pełny ekran, to w alraderze znika pasek przycisków a belka systemowa zostaje ciemnieja napisy. Za to odkryłem śmieszna rzecz ze jeśli w es exploratoratorze uruchomienie książkę onyx readerze w trybie poziomym i wyjdę z niej to potem każda aplikacja mi działa w trybie pelnoekranowym, tylko trochę to nie wygodne. I kolejna rzecz mnie zastanawia bo kilka stron wcześniej jest że alreader synchronizuje postęp książki a u mnie tego nie robi jeśli nim otworze nowa książkę to ona się pojawia ale bez okladki z liczbą stron 1/1 a jak uruchomienie w nim książkę co już ja czytałem w innym programie to wogóle nic się nie zmienia w postępie czytania zostają informacje w poprzedniej aplikacji.

Edit.
Żeby nie być gołosłownym wrzucam screeny
w oknie:
Obrazek
W pełnym ekranie:
Obrazek
Ustawienia:
Obrazek


30 sie 2014 12:13:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: AlReader w języku polskim
Nie wiem, ktorej wersji AlReadera używasz... U mnie jest wersja 1.45623 (140623) i jak wywołam menu (to graficzne na dole), tam jest opcja "Szybka konfiguracja" (z okiem), a w niej opcja "pełny ekran" (dwie strzałki) - jak wybiorę to przełącza. W trybie pełnego ekranu znika całkowicie górna belka systemowa i zastępuje ją treść książki - żaden kawałek e-inku się nie marnuje ;)

Co do synchronizacji postępu czytania, to każdy program (FBReader, CoolReader, AlReader, itd.) ma swój postęp, więc jak otworzę książkę w nowym/innym programie, to poprzedni postęp znika - to naturalne, każdy z nich ma swój sposób liczenia i zapamiętywania stron - programy wysyłają ostatni stan do systemu czytnika, skąd czytany jest przez nakładkę pokazująca ekran główny.
Jeśli nie zmienia się programu w trakcie czytania to jest zawsze aktualny postęp. Każdy program pamięta "swój" postęp czytania.

Myślę, że powinieneś zaktualizować wersję AlReadera, pamiętam że któraś wcześniejsza, albo beta wersja tak miała, że AlReader aktualizował tytuł ostatnio czytanej książki na stronie głównej, ale nie aktualizował postępu czytania.

_________________
W Obrazek też ;)


30 sie 2014 14:31:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2014 22:04:36
Posty: 127
eCzytnik: Kindle Oasis 2, Pocketbook Inkpad 3
Post Re: AlReader w języku polskim
Hmm, ściągnąłem ja z Google play, myślałem ze tam jest najnowsza wersja 1.45(140621) ale wychodzi ze jest starsza od Twojej. Czyli musze szukać nowszej instalki. Co do aktualizowania postępu rozumiem jak działa i chodziło mi ze jak otworzyłem fbreaderem to miałem z tej aplikacji postęp a potem jak otworzyłem ja alreaderem dalej miałem postęp z fbreadera.


Edit.
Dzięki wielkie Airs, wszystko już działa ściągnąłem alreader pod e-ink 1.45828(140828). Nie wpadł bym na to że wersja w google play nie jest wersja najnowsza.


30 sie 2014 14:58:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: AlReader w języku polskim
W Google Play pewnie jest najnowsza, ale na tablety - a ta pod e-ink bardziej dostosowana do czytników.
Tej najnowszej, z sierpnia jeszcze nie miałem kiedy wrzucić ;)

_________________
W Obrazek też ;)


30 sie 2014 17:14:32
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron