Teraz jest 28 mar 2024 15:26:13




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
[K Paperwhite] Problem z baterią czy ustawieniem? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post [K Paperwhite] Problem z baterią czy ustawieniem?
Witam
użytkuję KPW od 1,5 miesiąca, od początku z oryginalnym leather cover (z magnesem), który jednocześnie.... no właśnie.
Od początku:
do tej pory nie wyłączałem KPW przyciskiem, w ogóle tylko raz użyłem przycisku by go włączyć, potem już okładka "wyłączała" KPW. Było OK, tzn. po otworzeniu okładki KPW pokazywał stronę, która była wyświetlana przy zamykaniu okładki.
Od kilku dni stwierdziłem, że w ciągu nocy zamknięty Kindle (tzn. zamknięta okładka) potrafi mi się rozładować do 1 kreseczki. Sprawdzałem wygaszenie ekranu (tj. nastawiłem podświetlenie na 20 i patrzyłem w szczelinę między okładką i ekranem po zamknięciu okładki) - po kilku sekundach wszystko gaśnie, więc wszystko chyba ok. Dzieje się tak zarówno przy włączonym jak i wyłączonym WiFi (zresztą zamknięcie okładki powinno wyłączać wszystko, także WiFi ?).
Czy to możliwe, żeby po wygaszeniu ekranu w KPW trwał jakiś proces rozładowujący baterię ?

Aha, jakoś to wyczerpywanie baterii zbiegło się w czasie z wgraniem do czytnika dodatkowych czcionek - oczywiście mogę cały proces odwrócić ale akurat testuję KPW tak, że po naładowaniu do pełna wyłączyłem mu ekran "ręcznie" (czyli przytrzymałem przycisk przez ~7 sekund) i czekam co się wydarzy po uruchomieniu za ok. 9 godzin i niezbyt chcę ten proces zakłócać.

Czy ktoś z Was ma/miał podobnie ?


EDIT: jeszcze jedno pytanie, które przypomniało mi się: czy po naładowaniu KPW do pełna i odłączeniu ładowarki macie cały symbol "bateryjki" wypełniony (tzn. czarna ramka między białym wypełnieniem a ramką białą jest taka sama we wszystkich miejscach) ? U mnie na 100% z prawej strony jest większy margines między wypełnieniem i ramką niż w pozostałej części....


11 lut 2013 13:59:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 maja 2012 13:56:00
Posty: 7
eCzytnik: Kindle touch
Post Re: Paperwhite - problem z baterią czy ustawieniem ?
Co do poziomu naładowania, też tak mam, tj. wygląda jak niepełna, ale się nie martwię :) co do okładki, słyszałem o podobnej akcji, dlatego chyba kupię zwykła okładkę bez magnesów...


12 lut 2013 13:03:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Odp: Paperwhite - problem z baterią czy ustawieniem ?
Doczytaj dokładnie. U mnie okładka wyłącza ekran, w tym i podświetlenie. Dlatego KPW nie powinien zużywać akumulatora wcale...
BTW dziś robię test ze zdjętą leather cover - ładuję 10h i pozostawiam z włączonym wygaszaczem...

EDIT: no i niestety KPW bez leather cover i z włączonym wygaszaczem oraz wyłączonym WiFi praktycznie wyładował się przez 14h.
Nie po stronie okładki więc wina :(

Dziś, po naładowaniu, jeszcze jeden test - przebywania w stanie wyłączonym.

Aha - sądząc po czasie ładowania, KPW ładuje się normalnie, tzn. ok. 4,5h, wygląda więc, że bateria jest ok.....


13 lut 2013 9:27:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2011 15:06:56
Posty: 13
eCzytnik: kindle 4, kindle3 WiFi, Paperwhite
Post Re: Odp: Paperwhite - problem z baterią czy ustawieniem ?
Witam, a przypadkiem nie wrzuciłeś dużo książek? W moim PW połowa bateri poszła na idexowanie jak wrzuciłem mu coś ponad 80 książek z mojego innego czytnika.
Samo indexowanie trwało chyba dwa dni i bateria rozładowywała sie (wg wskaźnika) bardzo szybko.
Po indexowaniu czytnik sie "uspokoił" na razie bateria blisko minimum ale nie pojawił sie komunikat o konieczności ładowania. Czekam aż sie rozładuje wtedy zobacze jak będzie po drugim ładowaniu.
Pzdr


13 lut 2013 11:54:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2012 10:05:40
Posty: 11
eCzytnik: K4, KPW
Post Re: Paperwhite - problem z baterią czy ustawieniem ?
U mnie podobnie jest z Kindle Classic. Co prawda nie miałam do tego takiej okładki, tylko jedną z najtańszych, ale na wygaszaczu ekranu przez jeden dzień się praktycznie rozładowywał, co najmniej z pół baterii przez powiedzmy 10h schodziło. A pamiętam, że na początku po zakupie nosiłam raz chyba z 2-3 tygodnie w plecaku, czasu nie było w końcu na czytanie, i okazało się po wyjęciu właśnie że zostawiłam na wygaszaczu a mimo to jakaś 1/3 baterii jeszcze była... Za to tak szybko rozładowywać zaczął mi się jakoś 9-10 miesięcy po zakupie, chyba po automatycznej aktualizacji... Choć też brałam pod uwagę to, że mogłam Kindla trochę przeziębić, ale temperatura i tak była ok. 0-5 stopni, więc raczej w zakresie temp. przechowywania...
A co do ilości książek to sama nie wiem, Classica mam nadal więc może przetestuję, usunę większość książek i wtedy sprawdzę jak się zachowa.
Na KPW mam w sumie co najmniej 300 tytułów, ale baterię traci dość powoli.


13 lut 2013 12:59:50
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: Paperwhite - problem z baterią czy ustawieniem ?
treść tego postu została usunięta przez autora


Ostatnio edytowano 13 lut 2013 22:22:46 przez eeon, łącznie edytowano 1 raz



13 lut 2013 13:03:15
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Paperwhite - problem z baterią czy ustawieniem ?
eeon napisał(a):
wyłączajcie WiFi :-)


Doczytaj mój post. Wyłączam WiFi.
Przed kontaktem z Amazonem przeprowadzę jeszcze próbę całkowitego resetu (po skopiowaniu z niego książek, ponieważ nie wszystkie książki mam w Chmurze bo część wysyłałem "na maila").

grzezaw napisał(a):
Witam, a przypadkiem nie wrzuciłeś dużo książek? W moim PW połowa bateri poszła na idexowanie jak wrzuciłem mu coś ponad 80 książek z mojego innego czytnika.

Wszystkich książek mam w KPW ze 130 ale raczej przybywały one stopniowo, nie w dużych transzach.
Zauważyłem jednak, że po restarcie KPW (przytrzymanie ponad 20 sek. przycisku lub z Menu) wszystkie książki, których nie otwierałem zgłaszają się jako "New" (odpowiednia przepaska na okładce), czyli rzeczywiście jakby zachodziło opisywane przez Ciebie "indeksowanie" plików...


Ostatnio edytowano 13 lut 2013 13:25:56 przez langolier, łącznie edytowano 1 raz



13 lut 2013 13:25:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2011 15:06:56
Posty: 13
eCzytnik: kindle 4, kindle3 WiFi, Paperwhite
Post Re: Paperwhite - problem z baterią czy ustawieniem ?
eeon napisał(a):
wyłączajcie WiFi :-)


oczywiście że wyłączone.


13 lut 2013 13:25:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2012 10:05:40
Posty: 11
eCzytnik: K4, KPW
Post Re: Paperwhite - problem z baterią czy ustawieniem ?
Ja wifi włączałam zawsze tylko na chwilę, potem wyłączałam gdy nie korzystałam. A i tak czerpało dużo energii... K4 naładowałam raz przez noc, włączyłam do prądu(swoją drogą podłączając do laptopa ładowałam raz jakieś 6h i nadal lampka świeciła na pomarańczowo, co znaczyło że nadal nie jest naładowane do pełna) i po odłączeniu rano(chodził na wygaszaczu), późnym wieczorem był już komunikat że bateria słaba. I zdaje mi się, choć już tak dobrze nie pamiętam, że bardzo wkrótce po włączeniu i ujrzeniu komunikatu czytnik się wyłączał i nie chciał chodzić do czasu kolejnego naładowania...


13 lut 2013 13:29:07
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: Paperwhite - problem z baterią czy ustawieniem ?
treść tego postu została usunięta przez autora


Ostatnio edytowano 13 lut 2013 16:51:05 przez eeon, łącznie edytowano 3 razy



13 lut 2013 14:20:33
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2012 10:05:40
Posty: 11
eCzytnik: K4, KPW
Post Re: Paperwhite - problem z baterią czy ustawieniem ?
eeon napisał(a):
Trzeba pamiętać, że po podłączeniu do laptopa, jeżeli komputer wykryje urządzenie, czytnik nie jest ładowany.


Niemożliwe... Mi się jednak zarówno KPW jak i K4 ładuje, choć może, wiadomo, wolniej niż normalnie poszłoby to na ładowarce. Jedynie pisze wtedy, że w razie gdy chce się jednocześnie CZYTAĆ i ładować to wtedy zostawić na kablu a samo urządzenie 'usunąć' z widoczności komputera. Zwykle jednak KPW nie zostawiam tak podłączonego, najczęściej jak już coś zgrywam i porządkuję bibliotekę to trochę mi schodzi i wtedy zawsze kawałek się podładuje, właśnie gdy urządzenie jest wykryte.

Edit: Może chodzi o sytuację gdy laptop chodzi na baterii czy coś, bo już sama nie wiem, mi w każdym razie się nie zdarzało żeby czytnik się nie ładował(gdy nie korzystam z czytnika to wtedy prawie na pewno z laptopa, cały czas jest włączony do prądu :) )


13 lut 2013 14:48:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Paperwhite - problem z baterią czy ustawieniem ?
eeon napisał(a):
Trzeba pamiętać, że po podłączeniu do laptopa, jeżeli komputer wykryje urządzenie, czytnik nie jest ładowany. Również po wyłączeniu komputera (offline) kiedy przestają działać porty usb i również nie można go naładować. Jedynie można to zrobić podczas stanu uśpienia (stanby).
W tej sytuacji lepiej kupić sobie zasilacz dedykowany do Kindla - koszt 15zł :-) - i zapomnieć o problemie.


Może Twój :)
U mnie można odłączyć czytnik logicznie od komputera, tzn. przestaje od go widzieć jako dysk, ale wyłączyć ładowania nawet NIE MOŻNA.
Oczywiście po wyłączeniu komputera przestaje działać port USB, więc i ładowania nie ma.

A jako ładowarka do Kindla może służyć ładowarka do dowolnego smartfona z portem microUSB.


13 lut 2013 15:26:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2011 14:06:47
Posty: 20
eCzytnik: Kindle 4, PW1, PW2, PW3
Post Re: Paperwhite - problem z baterią czy ustawieniem ?
eeon napisał(a):
Trzeba pamiętać, że po podłączeniu do laptopa, jeżeli komputer wykryje urządzenie, czytnik nie jest ładowany. Również po wyłączeniu komputera (offline) kiedy przestają działać porty usb i również nie można go naładować. Jedynie można to zrobić podczas stanu uśpienia (stanby).
W tej sytuacji lepiej kupić sobie zasilacz dedykowany do Kindla - koszt 15zł :-) - i zapomnieć o problemie.


Widzę, że starasz się zabierać głos, gdzie tylko można. Niestety piszesz głupoty. Jeśli komputer wykryje czytnik, Kindle jest ładowany, tylko jeśli się go "nie wysunie" to nie można z niego korzystać w trakcie podpięcia.
Poza tym pisząc o wyłączaniu wi-fi jako remedium-rewelacji masz nas za mało inteligentnych. Gdybyś czytał ze zrozumieniem, to byś wiedział, że w omawianym przypadku wi-fi jest wyłączane.
Ja mam ładowarkę sieciową i po pełnym naładowaniu, używając minimum podświetlenia (między 1 a 4), i czytając ok. pół godziny dziennie, czytnik wytrzymuje mi tydzień.
Miałem wszystkie poprzednie modele (niektóre mam nadal) i żaden tak szybko się nie rozładowywał.
Okładka oryginalna, ok. 40 książek, wi-fi ok. 4 minuty/tydzień.


13 lut 2013 15:49:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: Paperwhite - problem z baterią czy ustawieniem ?
treść tego postu została usunięta przez autora :-)


Ostatnio edytowano 13 lut 2013 16:51:52 przez eeon, łącznie edytowano 4 razy



13 lut 2013 16:15:15
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Paperwhite - problem z baterią czy ustawieniem ?
eeon napisał(a):
Jeżeli dysponuje się starszym laptopem, który nie obsługuje portów USB2 (i wyższych), wówczas nie można naładować Kindla podczas pracy komputera. Pojawia się informacja i ikonka z przekreślonym zasilaniem.


eeon napisał(a):
Wniosek (choć nie wiem czy prawdziwy) nasuwa się sam:
- do ładowania Kindla, lepiej używać zasilaczy małej mocy i komputerów wyposażonych w starsze porty USB1, które ładują małym prądem aniżeli szybkich zasilaczy i portów o wysokich napięciach.


A jak się mają pogrubione fragmenty Twojej wypowiedzi do logiki ? :P
Dodam, że nie słyszałem o komputerach/laptopach "ze starszym portem USB", który nie wyłącza napięcia przy wyłączeniu urządzenia.

Poza tym - szukanie i kupowanie starego notebooka po to by ładować Kindla.... :oops: Daj spokój..... :lol: Nie pamiętam nawet odejścia USB1 do lamusa więc znalezienie kompa z takim portem..... Mission impossible.


13 lut 2013 16:20:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron