Teraz jest 29 mar 2024 13:52:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Brak widoczności dysku Kindle w komputerze (rozwiązanie?) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2011 11:10:26
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 3 (3G)
Post Brak widoczności dysku Kindle w komputerze (rozwiązanie?)
Witam.

Gdzieś się zetknąłem z problemami ludzi, że mają problem z przesyłaniem plików z komputera na Kindle; bądź nawet z widocznością urządzania w komputerze. I np. na jednym komputerze Kindle jest widoczny przez USB prawidłowo a na innym nie...

To co opiszę, jest tylko moją teorią (popartą dowodem ale w przypadku całkiem innego urządzenia niż Kindle), ponieważ niestety u mnie w otoczeniu nie posiadam komputera, na którym Kindle by nie działał.

Problem tkwi w dwóch sprawach. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy po zakupie Kindle 3 to... kabel USB.
Dlaczego on jest taki długi i cienki? Na dodatek bez tzw. magnesu w jednym miejscu wokół kabla - nie wiem jak to się fachowo nazywa; ale są kable, które mają (dłuższy lub krótszy) magnes w formie koła wokół kabla, który niweluje zakłócenia itp.

Więc... jeśli mamy problem z widocznością Kindle na USB, to albo komputer nam daje złe zasilanie, albo kontroler USB jest kijowy, albo są też inne zakłócenia, które odbiera kabel i kabel za dlugi (albo wszystko na raz ;) ).

Rozwiązań jest kilka:
1. Kupić krótszy kabel. Z krótkimi nie będzie nigdy problemu!
2. Jeśli już chcemy długi, to spróbować kupić taki "z magnesem", ale o to taki to trudno.
3. Jeśli już chcemy długi i nie ma tych z magnesem, to idziemy do zaprzyjaźnionego sklepu, prosimy o różne "modele" długi kabli "na próbę", idziemy do domu i sprawdzamy który zadziała.


Ja miałem pewne urządzenie (instrument muzyczny), z którym też właśnie długi kabel nie współpracował i trzeba była tak długo "pożyczać" kable ze sklepu, aż się trafiło na porządny kabelek ;)


11 wrz 2011 11:49:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lip 2011 17:11:31
Posty: 13
Lokalizacja: Bydgoszcz
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Brak widoczności dysku Kindle w komputerze (rozwiązanie?
A ja zaproponuję inne przyczyny i rozwiązania problemów ;)
1) Port USB może mieć zbyt niskie natężenie prądu, by urządzenie odpowiednio działało, w tym wypadku powinna pomóc zmiana portu (te bliżej płyty głównej będą 'silniejsze'). Ew. właśnie zmiana kabla ;) Punkt 1 jest szczególnie widoczny przy ładowaniu Kindle'a z komputera, gdzie wielu osobom czas z obiecanych 4h wydłuża się nawet dwukrotnie.
2) Czasem po prostu brak sterowników, szczególnie, jeśli to jakaś okrojona wersja Windowsa XP albo niższa, z wyższymi nie powinno być problemów, choć u kogoś nie działał Kindle na Win 7 64bit, ale pomogła reinstalacja ;)


11 wrz 2011 14:40:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2010 22:01:04
Posty: 60
eCzytnik: Kindle 3G+WIFI,OMNIA
Post Re: Brak widoczności dysku Kindle w komputerze (rozwiązanie?
Zwracam uwage tym którzy maja problem z polaczeniem przez USB by ODŁACZYLI inne odbiorniki ktore obciazaja USB i wtedy sprawdzili. Ponadto przed tajka proba prosze naładowac Kindle za pomoca zewnetrznego zasilacza.
W wiekszosci przypadkow pomaga , po warunkiem ze kabel jest sprawny.


11 wrz 2011 21:29:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 mar 2013 16:46:56
Posty: 1
eCzytnik: Kindle
Post Re: Brak widoczności dysku Kindle w komputerze (rozwiązanie?
Witam,
Zwracam się do was z problemem, a mianowicie mam kłopoty podłączeniem, mojego czytnika Kindle przez kabel USB do komputera.
Gdy podłączam czytnik do komputera system znajduje urządzenie, jednak gdy wchodzę w folder Kindle znajdują się tam jedynia dwa skróty do dwóch folderów ( active content data oraz documents ), gdy próbuję je odczytać wyskakuje mi informacja ,, missing shortcut'' . W folderze zbiorczym znajduję się również plik o nazwie DONT_HALT_ON_REPAIR. Niestety nie odczytuje mi folderu z moimi plikami tekstowymi. Pliki przesłane do folderu zbiorczego nie są wyświetlane w urządzeniu po odłaczeniu urządzenia od komputera i ponownym włączeniu Kindle.


Jestem kompletnym laikiem w tych sprawach, podłączenie urządzenia przez kabel USB jest jedynym sposobem w jaki potrafię przesłać książki do mojego czytnika, muszę dodać iż jest to drugi raz gry próbują przesłać nową książkę na Kindle, za pierwszym razem wszystko działało bez żadnych problemów.


05 mar 2013 16:59:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 gru 2012 1:15:17
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Brak widoczności dysku Kindle w komputerze (rozwiązanie?
speisi napisał(a):
Witam,
Zwracam się do was z problemem, a mianowicie mam kłopoty podłączeniem, mojego czytnika Kindle przez kabel USB do komputera.
Gdy podłączam czytnik do komputera system znajduje urządzenie, jednak gdy wchodzę w folder Kindle znajdują się tam jedynia dwa skróty do dwóch folderów ( active content data oraz documents ), gdy próbuję je odczytać wyskakuje mi informacja ,, missing shortcut'' . W folderze zbiorczym znajduję się również plik o nazwie DONT_HALT_ON_REPAIR. Niestety nie odczytuje mi folderu z moimi plikami tekstowymi. Pliki przesłane do folderu zbiorczego nie są wyświetlane w urządzeniu po odłaczeniu urządzenia od komputera i ponownym włączeniu Kindle.


Jestem kompletnym laikiem w tych sprawach, podłączenie urządzenia przez kabel USB jest jedynym sposobem w jaki potrafię przesłać książki do mojego czytnika, muszę dodać iż jest to drugi raz gry próbują przesłać nową książkę na Kindle, za pierwszym razem wszystko działało bez żadnych problemów.


Pliki musisz kopiować do folderu documents. Muszą to być pliki które Kindle potrafi otworzyć. Jakiego typu pliki próbujesz skopiować na Kindle?

Czy używasz oryginalnego kabla, który był dołączony do Kindla? Może ten, którego używasz jest uszkodzony? Zmień kabel.

Odłączaj Kindla zawsze "bezpiecznie" (prawy klik i "eject" albo "bezpieczne usuwanie sprzętu"), dopiero potem odłączaj kabel.

Może zrestartuj Kindla (wejdź w settings, naciśnij klawisz opcji -> restart).


05 mar 2013 17:16:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: