Teraz jest 29 mar 2024 15:05:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Dire 'Kwiat pustyni'/Souad 'Spalona żywcem'... 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2008 20:06:18
Posty: 51
Post 
"Wyznania Gejszy" - Goldena. Książka o tym, jak trudno być kobietą w swiecie, gdzie jedynie mężczyzna może budzić respekt. Każda z opisanych zresztą książek to historia kulturowych ograniczeń kobiet. Na pewno warto poznać.


04 lis 2008 21:13:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2008 14:13:34
Posty: 22
Post 
Odnosząc się do postu Marylki,to była"Mała Masajka"jeśli pamiętam.Przeczytałam jedną książkę z tych serii o których tu jest mowa.Mam odmienną teorię o tych książkach;nie podobały mi się.O takich zdarzeniach wolałabym przeczytać dokument,a powieść-trąca dla mnie tandetą.Wszystko jednak kwestia być może chwili.

_________________
stranka


27 lis 2008 8:28:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 paź 2008 21:47:46
Posty: 23
Lokalizacja: POLOGNE
Post 
Obie ksiązki z tytułu wątku czytałam... I przy każdej dochodziłam do wniosku, że prawa panujące w krajach arabskich są po prostu straszne. Ta dominacja mężczyzn, szczególnie ojca rodziny, to traktowanie kobiet jak służących, jak zwierząt, przeraża. Najgorsze, że my, Europejczycy, nie jestesmy w stanie nad tym zapanować. Słyszymy o takich przypadkach, jak te, współczujemy głęboko, staramy się wpłynąć na konserwatywne przekonania, ale bez większych efektów. Dobrze poczytać o historiach tych kobiet, aby zdawać sobie sprawę ze zjawisk, jakie zachodzą tak blisko nas.

_________________
OlQa


20 gru 2008 19:06:59
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron