Teraz jest 19 kwi 2024 23:26:33




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Jak sformatować .doc do poprawnie wyświetlanego mobi? 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 kwi 2012 22:16:03
Posty: 35
eCzytnik: Kindle Classic
Post Jak sformatować .doc do poprawnie wyświetlanego mobi?
Sprawa prosta. Wprowadzam do Worda tekst. Grupuje sobie treści poprzez formatowanie nagłówków różnymi poziomami. Wrzucam do Calibre (i jako .rtf i jako .odt i jako zzipowany html), potem z kolei konwertuje do .mobi. Próbowałem już wszelakimi sposobami. Wymuszone generowanie spisu treści z zaznaczonymi trzema poziomami na h1, h2, h3 nie działa. Wszystko jest w TOC na jedno kopyto, jak by to był ten sam poziom...

Niech ktoś podpowie - jak uzyskać trzy poziomowy TOC? Jak konwertuje na .epub, to nie ma problemu żadnego, wszystko się tworzy jak powinno... Z kolei co nie poustawiam w opcjach przy konwersji na .mobi, to nie mogę uzyskać żądanego efektu.. No a przecież gazetki z Calibre przychodzą z multi-level'owym TOCiem. Toć coś robię źle chyba :depresja:

Heeeelp :eee


03 gru 2012 21:21:33
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Jak sformatować .doc do poprawnie wyświetlanego mobi?
Mobi samo w sobie nie obsługuje wielopoziomowego spisu treści.

Najlepiej więc zrobić tak:
- wygenerować sobie spis w Wordzie tak jak Ci pasuje, zapisać jako HTML i masz piękny spis
- nie generować dodatkowo spisu w Calibre

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


04 gru 2012 0:38:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 kwi 2012 22:16:03
Posty: 35
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Jak sformatować .doc do poprawnie wyświetlanego mobi?
No to kurcze ja nie rozumiem jakim cudem ten spis treści działa w newsach.. :D Przykład z eGazeciarza, pozycja Nasz Dziennik, w pliku .mobi.
Obrazek

W sumie najchętniej stworzyłbym dokument o strukturze identycznej jak taki news. Najpierw ogólny spis treści z poszczególnymi działami, dalej jakby ten "podspis" treści z poziomami niższymi, a niżej każde zagadnienie i jakiś opis.

No bo właśnie cała ta zabawa, aby stworzyć ten spis treści, jest po to co by jakieś materiały do uczenia w zgrabną formę ubrać. Potrafi być tego czasem całkiem dużo, więc zasuwanie po dużym ebooku bez żadnej lepszej nawigacji byłoby ciężkie, ale tego typu informacje/zagadnienia łatwo pogrupować na większe tematy czy działy. Dlatego też wielopoziomowy spis treści byłby tu przydatny.

Vroo napisał(a):
Najlepiej więc zrobić tak:
- wygenerować sobie spis w Wordzie tak jak Ci pasuje, zapisać jako HTML i masz piękny spis
- nie generować dodatkowo spisu w Calibre

No tylko w tym wypadku jak jednym, czy dwoma kliknięciami dostać się do spisu treści z poziomu czytnika?

ed 13-12-2012
No, w sumie sam sobie odpowiem. Zapomniałem kompletnie o programie Mobipocket Creator. Program jest na tyle prosty w obsłudze, że przerobienie cyfrowych notatek na e-booka to kwestia paru minut. Robi TOC z nagłówków i wyświetla z ładnymi wcięciami. Z tego co widzę w Kindle Previewerze, to efekt ten uzyskany jest po przez zastosowanie listy kilkupoziomowej (nienumerowanej). No i przede wszystkim program ten nie ma problemu z różnymi wcięciami! Wcześniej wspomniany spis treści wygenerowany w Wordzie do htmla ma odpowiednie wcięcia, czego nie udało mi się uzyskać w Calibre i Kindlegen...


13 gru 2012 20:03:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron