Teraz jest 28 mar 2024 10:04:42




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Pocketbook 622 - obrót ekranu i profile użytkowników 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2012 14:13:21
Posty: 10
eCzytnik: Pocketbook 622 Touch
Post Pocketbook 622 - obrót ekranu i profile użytkowników
Witam jako świeży posiadacz PB 622.
Pierwsze wrażenie - czytnik jest rewelacyjny! Lekki ale solidny, świetny wyświetlacz.
Nurtują mnie jednakże dwie małe niedogodności.
1. W niektórych testach czytałem o możliwości zmiany orientacji ekranu przy użyciu gestu na ekranie dotykowym np. tutaj, tutaj. Jednak w mojej instrukcji tego gestu nie ma, a próba jego wykonania nie powoduje żadnej reakcji, czasem tylko niezamierzony zoom.
Czy ta funkcja działa tylko w wybranych wersjach software'u, czy coś źle robię?
2. Znalazłem w menu opcję profili użytkownika. Zrobiłem juz profil sobie i żonie. Tylko, że nie mam żadnej informacji, na jakim profilu w danym momencie pracuję.
Czy da się zmusić PB do wyświetlania / zmiany aktywnego profilu bez grzebania w menu ustawień?
A może da się ustawić, aby przy włączeniu pytał, którego profilu ma użyć?
Pozdrawiam.


10 sie 2012 14:30:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2012 18:51:39
Posty: 58
eCzytnik: pocketbook 622
Post Re: Pocketbook 622 - obrót ekranu i profile użytkowników
jakoś mi sie też nie udało obrócić nic w ten sposób :( ale wogóle można, w opcjach i do wyboru 4 kierunki .


12 sie 2012 17:19:58
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Pocketbook 622 - obrót ekranu i profile użytkowników
Roddy napisał(a):
1. W niektórych testach czytałem o możliwości zmiany orientacji ekranu przy użyciu gestu na ekranie dotykowym np. tutaj, tutaj. Jednak w mojej instrukcji tego gestu nie ma, a próba jego wykonania nie powoduje żadnej reakcji, czasem tylko niezamierzony zoom.
Czy ta funkcja działa tylko w wybranych wersjach software'u, czy coś źle robię?

To mi wygląda na funkcję, o której wszyscy słyszeli ale nikomu sie udało się wywołać :D Ja też próbowałem i poległem ;)

Cytuj:
2. Znalazłem w menu opcję profili użytkownika. Zrobiłem juz profil sobie i żonie. Tylko, że nie mam żadnej informacji, na jakim profilu w danym momencie pracuję.

Jest to poważna niedoróbka moim zdaniem. Bardzo mi tego brakuje - bez tej informacji ta funkcjonalność traci sens.

Cytuj:
Czy da się zmusić PB do wyświetlania / zmiany aktywnego profilu bez grzebania w menu ustawień?

Bolesne, prawda? Wg. mnie wchodzenie w menu w celu ustawienia aktywnego profilu jest nie do przyjęcia. Funkcjonalność jest nieco niedorobiona. Jednakże wydaje mi się (głowy za to nie dam), że do pewnego stopnia można sytuację poprawić stosując odpowiedni "temat" (lub jak kto woli - "skórkę") dla czytnika (tak, tak Pockebook umozliwia stosowanie "skórek") - wydaje mi się, że niektóre z nich oferują nieco podrasowany menadżer zadań, który wyświetla profil i być może pozwala go zmienić. Jeśli by tak było to wystarczy długie przyciśnięcie klawisza "home" i po sprawie. Niestety nie mogłem tego sprawdzić ponieważ mój czytnik "jedzie" już na testowej wersji nowego oprogramowania systemowego a tematy z wersji 3.2 okazały się niekompatybilne ...

Ale jeśli ktoś jest na wersji 3.2 i chce poeksperymentować z tematami dla czytnika to kilka ściągnąć np z tego postu: http://www.mobileread.com/forums/showth ... ost2193176 (jak ktoś nie daje rady z niemieckim, a ja np. nie daję - angielski nie ma problemu, rosyjski ujdzie - to sugeruję google translate - naprawdę pomaga ;)). Instalacja jest prosta: plik (pliki) pbt trzeba po prostu wrzucić na czytnik do katalogu /system/themes, a potem wybrać odpowiedni temat w konfiguracji czytnika. Jeszcze raz uwaga: większość tematów dotępnych do ściągnięcia działa na wersji firmware-u 3.2 a nie 4.0 (nowej - na razie eksperymentalnej).

Cytuj:
A może da się ustawić, aby przy włączeniu pytał, którego profilu ma użyć?

Też mi to przyszło do gowy jako dobre rozwiązanie (tak jak i możliwość zahasłowania profilu) ale nie udało mi się znaleźć żadnej informacji aby to było mozliwe.

Niestety w nowej wersji oprogramowania (która powinna sie ukazać niebawem) nie widzę żadnych usprawnień dotyczących profili - nadal jest to traktowane po macoszemu :(


24 lis 2012 19:08:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Pocketbook 622 - obrót ekranu i profile użytkowników
Cytuj:
To mi wygląda na funkcję, o której wszyscy słyszeli ale nikomu sie udało się wywołać :D Ja też próbowałem i poległem ;)


Mam czytnik od kilku miesięcy i też nigdy mi nic z tego nie wyszło :twisted:


Cytuj:
2. Znalazłem w menu opcję profili użytkownika. Zrobiłem juz profil sobie i żonie. Tylko, że nie mam żadnej informacji, na jakim profilu w danym momencie pracuję.


Jeśli mogę coś zasugerować... Wciśnij i przytrzymaj przycisk menu głównego.


24 lis 2012 19:54:26
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Pocketbook 622 - obrót ekranu i profile użytkowników
Tak w kwestii obrotu ekranu: można sobie zdefiniować skrót, np. pod długim naciśnięciem klawisza menu - będzie szybciej niż "tupać" po ekranie aby wybrać opcję z menu kontekstowego ...


24 lis 2012 21:41:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2012 14:13:21
Posty: 10
eCzytnik: Pocketbook 622 Touch
Post Re: Pocketbook 622 - obrót ekranu i profile użytkowników
Krzysztof Kopeć napisał(a):
Cytuj:
2. Znalazłem w menu opcję profili użytkownika. Zrobiłem juz profil sobie i żonie. Tylko, że nie mam żadnej informacji, na jakim profilu w danym momencie pracuję.


Jeśli mogę coś zasugerować... Wciśnij i przytrzymaj przycisk menu głównego.

Akurat u siebie podmapowałem tam zrzut ekranu... ale rozumiem, że chodzi o Menedżera zadań.
Otworzyłem go sobie i obejrzałem okienko dokładnie, ale informacji o aktywnym profilu nie znalazłem.
Mógłbyś rozwinąć temat?
Pozdrawiam.


25 lis 2012 18:40:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Pocketbook 622 - obrót ekranu i profile użytkowników
Chodziło mi dokładnie o obszar który poniżej obrysowałem:

Obrazek

Jeśli się nie mylę, to tam są podane konta użytkowników.


25 lis 2012 19:06:26
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Pocketbook 622 - obrót ekranu i profile użytkowników
Krzysztofie, czy przypadkiem nie używasz jednego z tematów dla Pocketbooka? Z tego co widziałem one właśnie coś takiego oferowały. Niestety w "standardzie" tego nie ma ...

Roddy - rzuć okiem na mój wpis powyżej - jest tam link prowadzący do posta na forum mobileread skąd możesz ściągnąć kilka tematów (nie ściągaj tego ostatniego, który ma 4.0 w nazwie) i posadzić na swoim czytniku. W razie problemów mogę służyć dokładniejszym opisem jak to zrobić.


25 lis 2012 21:11:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2012 14:13:21
Posty: 10
eCzytnik: Pocketbook 622 Touch
Post Re: Pocketbook 622 - obrót ekranu i profile użytkowników
Dzięki, mam konto na mobileread, muszę zgłębić temat tych tematów ;)
Pozdrawiam.


25 lis 2012 21:14:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Pocketbook 622 - obrót ekranu i profile użytkowników
Roddy napisał(a):
Dzięki, mam konto na mobileread, muszę zgłębić temat tych tematów ;)
Pozdrawiam.



Po prostu rozpakuj ten plik:
http://mangaforum.dmkproject.pl/themes.zip

do katalogu system/themes. Contrast to z tego co pamiętam jest tematem standardowym. Reszta powinna obsługiwać przełączanie użytkowników z menu zadań.


25 lis 2012 21:23:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2012 14:13:21
Posty: 10
eCzytnik: Pocketbook 622 Touch
Post Re: Pocketbook 622 - obrót ekranu i profile użytkowników
Akurat czekam na soft 4.0, więc myślę że wstrzymam się z tą operacją, aż będą tematy pod 4.0.
Dzięki raz jeszcze za pomoc i pozdrawiam.


25 lis 2012 23:59:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2012 14:13:21
Posty: 10
eCzytnik: Pocketbook 622 Touch
Post Re: Pocketbook 622 - obrót ekranu i profile użytkowników
No i jednak zdecydowałem się na odłożenie upgrade'u i zabawę z tematami.
I to jest to :D
@Krzysztof, te Twoje tematy są od SIRSteinera czy z innego źródła? Ja wziąłem od niego, ale zdecydowałem się na Classic zamiast Crystal.
Wszystkim dziękuję za wskazówki.
Pozdrawiam.


29 lis 2012 13:50:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: