Teraz jest 19 kwi 2024 14:48:43




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Książki warte przeczytania! 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sie 2010 10:13:10
Posty: 23
Post Re: Książki warte przeczytania!
Ostatnio zrobiło na mnie spore wrażenie "Zmorojewo" Jakuba Żulczyka, które z pewnością można zaliczyć do literatury młodzieżowej. Świetna książka, trochę w stylu Kinga


01 lut 2011 8:56:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lut 2011 20:23:50
Posty: 1
Post Re: Książki warte przeczytania!
Jestem pod wielkim wrażeniem ostatnio przeczytanej książki 'Mój Afganistan". Historia kobiety wysłanej na misję w Afganistanie, która spisała swoje przeżycia i spostrzeżenia i opowiada, jak naprawdę wygląda życie na misji. Książka warta przeczytania, dostarcza wielu ciekawych i niespotykanych informacji, zarówno o naszych żołnierzach na misji, jak również ludności Afganistanu. Nigdy wcześniej nie natknąłam się na książkę o tej tematyce, jak również nie znalazłam tak wciągającej prezentacji systemu działania wojska polskiego, zarówno w kraju jak i na misji. Temat może wydawać się mało zajmujący (tak wydawało mi się, zanim zaczęłąm czytać), ale książka udowadnia, że jednak jest!


14 lut 2011 20:31:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2011 11:40:24
Posty: 6
Post Re: Książki warte przeczytania!
Mnie strasznie poruszyła książka "Mały Brat" Cory Doctorowa. Przyznam, że nie spodziewałem się po książce cyberpunkowej, że będzie aż tak aktualna wobec teraźniejszości, choć jest wizją przyszłości. Doctorow stworzył książkę, która dotyka kwestii amerykańskiego syndromu strachu przed atakami terrorystycznymi. Książka jest podręcznikiem jak przeżyć i nie poddać się totalitarnej władzy. Doctorow wierzy w młodych ludzi i fakt, że tylko oni mogą poprowadzić prawdziwą rewolucję.


23 lut 2011 12:51:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Książki warte przeczytania!
"Okrutny szlak" Salisbury Gay, Salisbury Laney

Tytuł i północny krajobraz na okładce sugerowały kolejną książkę o łagrach, ale na szczęście przejrzałem i przeczytałem. To prawie dokumentalna, nasycona szczegółami, opowieść o epidemii dyfterytu w Nome i wysiłkach by dowieść tam szczepionkę na czas z Anchorage. Czyli wyścig z czasem na dystansie prawie 1080 kilometrów zimą na Alasce. http://en.wikipedia.org/wiki/1925_serum_run_to_Nome
Normalnie poczta na zaprzęgach pokonywała tą trasę w 25 dni, ci ludzie i ich psy dokonali tego w niespełna 128 godzin przy minus 45C i silnym wietrze. Lektura wciąga, a żaden dreszczowiec nie dostarcza takiego napięcia jak ta prawdziwa historia.


23 lut 2011 14:13:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2011 11:40:24
Posty: 6
Post Re: Książki warte przeczytania!
Bardzo fajne filmiki promujące, ma książka "Mały Brat" Cory'ego Doctorowa. O książce już pisałem, tak więc nie będę po raz kolejny polecał :) To link do filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=06-1EAraIgQ :P


28 lut 2011 15:06:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sty 2011 17:51:24
Posty: 35
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Książki warte przeczytania!
Jeśli ktoś czyta po angielsku, to sporo książek Cory'ego Doctorowa można legalnie ściągnąć z jego strony http://craphound.com/.


08 mar 2011 20:42:25
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Książki warte przeczytania!
Kamil80 napisał(a):
Bardzo fajne filmiki promujące, ma książka "Mały Brat" Cory'ego Doctorowa. O książce już pisałem, tak więc nie będę po raz kolejny polecał :) To link do filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=06-1EAraIgQ :P

Szczerze mówiąc, to ten filmik jest zupełnie nieczytelny i nie widzę żadnego związku z fabułą książki opisaną w opisie na stronach wydawnictwa i Twoim. Powiedział bym, że poważnie zniechęca do zakupu.
Mimo wszystko przeczytam kiedyś w oryginale :)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


22 mar 2011 11:49:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 20:19:31
Posty: 3
eCzytnik: na laptopie
Post Re: Książki warte przeczytania!
Według mnie świetna książka na zajęcie sobie czasu w komunikacji miejskiej tudzież w miejscach gdzie często może zostać nam przerwana lektura - "Czy to prawda, że..." Christoph'a Drosser'a wyjaśnia naukowo wiele ciakawostek np udowadnia, że mózg nie zużywa 50% ludzkiej enrgii albo fakt iż puste zamrażarki zużywają więcej prądu niż pełne. :) o.O. :D


13 sty 2012 14:39:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2012 1:19:47
Posty: 14
Post Re: Książki warte przeczytania!
Ja jestem pod urokiem książki R.R. Smitha pt. "Śniadanie z Sokratesem". Smith udowadnia, że wielcy myśliciele to nie byli nudziarze, tylko ludzie tacy jak my, którzy wyraziście postrzegali najbłahsze z możliwych codziennych czynności. Ta książka zmusza do refleksji, zastanowienia. Na pewno uruchamia mózg i sprawia, że życie codzienne nabiera magii i filozoficznego wymiaru.


09 kwi 2012 18:43:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 maja 2010 8:56:19
Posty: 36
eCzytnik: na czymkolwiek ;)
Post Re: Książki warte przeczytania!
Bardzo spodobały mi się trzy przeczytane ostatnio książki:
Trzy kolory bogini- Anna Kohli
Tęsknota silnej kobiety za silnym mężczyzną- Maja Storch
Symbioza i autonomia- Fritz Ruppert


10 wrz 2012 17:37:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: