Teraz jest 25 kwi 2024 10:20:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Uwaga na Calibre i długie nazwy plików - Story HD 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 22 paź 2011 13:47:07
Posty: 12
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Iriver Story HD
Post Uwaga na Calibre i długie nazwy plików - Story HD
Witam po dłuugiej przerwie :)
Otóż, chciałem ostrzec posiadaczy Irivera Story HD przed wgrywaniem i ogólnie grzebaniem w Calibre przy podłączeniu Story HD do komputera oraz wgrywaniu (gdziekolwiek) plików o długich nazwach (nie wiem, ile i jakie znaki; powiedzmy, że do 50 jest bezpiecznie). Firmware 1.27 (starsze pewnie też) posiada jakiś głupi błąd, który powoduje zapętlanie się odtwarzacza przy aktualizacji biblioteki. Skutkiem tego, nie można korzystać z czytnika w ogóle (nawet komputer go nie widzi). Mój jest obecnie w serwisie i jestem pewien, że wina leży po stronie za długiej nazwy pliku lub (mniej prawdopodobnie) namieszania przez Calibre w folderach czytnika. Długo szukałem w internecie informacji na ten temat, aż w końcu ktoś o tym napisał na pewnym zagranicznym forum. Dlatego podaję tu informację, bo społeczność tego czytnika w Polsce praktycznie nie istnieje.
Jak można ustrzec się przed wizytą w serwisie? Wgrywać książki tylko na kartę pamięci, pamiętać o nazwach i nie grzebać nic w folderach systemowych czytnika. Najlepiej też nie używać Calibre do wgrywania książek. W ten sposób, nawet po zaistnieniu usterki możecie wyciągnąć kartę i usunąć plik. Jeśli będzie się on znajdował w wewnętrznej pamięci, to kaplica.
Zamierzam poinformować o tym błędzie producenta.
Pozdrawiam

//
Czytnik przyszedł, zostało wgrane nowe oprogramowanie (1.28), którego nie ma na stronach polskiego dystrybutora. Już działa poprawnie. Dla bezpieczeństwa od teraz zapisuję książki tylko na karcie.


25 sie 2012 20:50:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2008 22:28:19
Posty: 6
eCzytnik: Iriver Story HD
Post Re: Uwaga na Calibre i długie nazwy plików - Story HD
Nowe oprogramowanie można znaleźć m.in.
Kod:
http://www.iriverinc.com/download/downloadList.asp?selectPart=02&selectPartProduct=P0077&findWord=


Jako, iż skorzystałem z promocji w EMPIK'u i stałem się posiadaczem Story HD, mam pytanie.
Na screenach w internecie, w recenzjach czytnika widziałem taką opcję jak 'pogrubienie', niestety nie jest ona dostępna w oprogramowaniu 1.28, które ma wgrany mój czytnik. Została ona zlikwidowana?
I jeszcze jedno, wiadomo coś odnośnie nowych aktualizacji oprogramowania. 1.29 US (wifi) likwiduje m.in. numery stron zachodzące na litery.


26 sie 2012 15:47:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: