Teraz jest 29 mar 2024 8:37:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Rozne pytania dot. czytnika i62 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2012 9:01:03
Posty: 100
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Rozne pytania dot. czytnika i62
Witam,

mimo, ze czytam forum i przeczytalem juz iles ksiazek na czytniku mam troche watpliwosci:
1) Jakie programy powinienem uzywac do poszczegolnych formatow (chodzi o rade, bo mam do wyboru dla 4 formatow preferowane programy, ale nie wiem ktore powinienem wybrac - obecnie uzywam najnowszego firmware z 18.06.2012).
2) Czy mozna wiedziec w jakich programach otwieraja sie inne formaty? Np. mam pliki html do czytania i one wydaje sie, ze sie otwieraja po prostu w przegladarce WWW (i zmiana w preferowanych aplikacjach nic nie zmienia) i nie da sie sensownie tego czytac? Czy da sie sensownie ustawic do czytania pliki html? Epub nie probowalem, sesownie mi dzialaja glownie rtf do innych formatow mam pewne zastrzezenia, bo albo nie moge wybrac czcionki, albo sa dziwnie formatowane i ciezko sie czyta? Czy mozna podac formaty plikow i w czym sa otwierane + subiektywna ocene mozliwosci komfortowego czytania?
3) Reflow w pdf chyba mi zle dziala mi dobrze. Bo mam pdf z pl znakami, moge nawet zlikwidowac marginesy po bokach, ale jak chce powiekszyc to pl znaki mi sie psuja na krzaczki.
4) Jak do tego jakie czcionki uzywaja poszczegolne programy ma sie opcja domyslna czcionka w ustawieniach czytnika, bo tutaj mam 3 strony czcionek, ale tej Georgia nie widze i nie moge wybrac? Czy mozna jakos dodac nowe czcionki do domyslnych.
5) W nowym firmware w ostatnio otwartych zamiast widziec autora i tytul widze tylko autora? Czu to jest jakis blad w nowym firmware?
6) Czy istnieje jakas mozliwosc przeslania sobie ksiazki bez uzycia kabla. Probowalem yousendit, probowalem poczte i nie udalo mi sie odebrac przeslanego pliku, czy jest jakas strona ktora przegladarka booxowa obsluzy i pozwoli pobraz ksiazke bez podlaczania kabla?

Pozdrawiam


07 lip 2012 14:45:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2012 20:06:08
Posty: 92
Lokalizacja: Poznań
eCzytnik: Onyx Boox I62
Post Re: Rozne pytania dot. czytnika i62
2) Dokumenty HTML będą się otwierać TYLKO w przeglądarce WWW, ponieważ ten format jest przeznaczony do odczytu w internecie. Na komputerze takie pliki też są otwierane w przeglądarce internetowej.
3) A używasz powiększania z menu czy powiększasz palcami?
5) To kwestia ustawień widoku
6) Jest gdzieś w internecie poradnik (na Boga nie pamiętam gdzie =(), który opisuje założenie sieci bezprzewodowej, która umożliwi takie przesyłanie.

I nie wiem czy dobrze zrozumiałem pierwsze pytanie, ale powinni się używać najnowszego oprogramowania.
Mam nadzieję, że pomogłem ^.^

Zapomniałem. Tak można dodawać dodatkowe czcionki. W "którymś" poście (może nawet moim-nie pamiętam) Pan z Arta Tech wyjaśniał, "proces" dodawania czcionek. :^

_________________
Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, zjedz se masło. Ulżyj se =)


07 lip 2012 17:20:45
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Rozne pytania dot. czytnika i62
ad 2) na komputerze plik HTML można też spokojnie otworzyć w Wordzie :)

chyba najprościej takiego HTML przekonwertować do EPUB/MOBI.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


07 lip 2012 18:00:37
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2012 9:01:03
Posty: 100
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Rozne pytania dot. czytnika i62
W pierwszym pytaniu chodzi mi o to, ze moge wybrac jakie standardowe programy wykorzystywac do otwierania niektorych rozszerzen plikow. Sa do wyboru np. cool reader itd.

Co do czcionek to zainstalowalem w teorii dodatkowe, ale widze je tylko w niektorych plikach, a jak wejde w ustawienia czytnika i chce wybrac standardowa czcionke to nie wszystkie zainstalowane czcionki sa na liscie.

Ps. Ponownie uruchomilem skrypt dla tej dodatkowej czcionki i juz teraz pojawila sie takze w systemie, wiec wycofuje moje pytanie o czcionki.


07 lip 2012 18:08:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2009 2:52:46
Posty: 3
Post Re: Rozne pytania dot. czytnika i62
Jesli chodzi o przesylanie plikow, zobacz:
http://edu.selfip.net/content/?Onyx_Boo ... FileServer
Nie testowalem.
Moze ktos przetestuje i opisze wrazenia?
Pozdrowienia
R


10 lip 2012 9:52:19
Zobacz profil
Post Re: Rozne pytania dot. czytnika i62
Evald napisał(a):
1) Jakie programy powinienem uzywac do poszczegolnych formatow
Te które spełniają nasze preferencje, trzeba sobie to przetestować, które nam odpowiadają.

Evald napisał(a):
2) Czy mozna wiedziec w jakich programach otwieraja sie inne formaty? Np. mam pliki html do czytania i one wydaje sie, ze sie otwieraja po prostu w przegladarce WWW (i zmiana w preferowanych aplikacjach nic nie zmienia) i nie da sie sensownie tego czytac? Czy da sie sensownie ustawic do czytania pliki html?
PDF - tylko Adobe Reader (ostatnio producent pracuje nad nową przegladarką PDF o rozszerzonych właściwościach)
EPUB - do wyboru: Adobe Reader, FBReader, CoolReader
FB2, ZIP - do wyboru: FBReader i CoolReader
HTM - Przeglądarka HTML
CHM - do wyboru: Przeglądarka HTML, FBReader, CoolReader
DOC - do wyboru: FBReader i OfficeViewer
DjVu - przeglądarka DjVu (dedykowana)
DOCX, XLS/X, PPT/X - OfficeViewer
PRC/MOBI, RTF, TXT i in. - FBReader

Evald napisał(a):
3) Reflow w pdf chyba mi zle dziala mi dobrze. Bo mam pdf z pl znakami, moge nawet zlikwidowac marginesy po bokach, ale jak chce powiekszyc to pl znaki mi sie psuja na krzaczki.
To wina niepoprawnego wygenerowania pliku PDF. Po przełączeniu w tryb "reflow", jeśli jest nieprawidłowa warstwa tekstowa, pojawiają się takie problemy - jest o tym osobny watek na forum.

Evald napisał(a):
4) Jak do tego jakie czcionki uzywaja poszczegolne programy ma sie opcja domyslna czcionka w ustawieniach czytnika, bo tutaj mam 3 strony czcionek, ale tej Georgia nie widze i nie moge wybrac? Czy mozna jakos dodac nowe czcionki do domyslnych.
Proces dodawania czcionki jest prosty - wystarczy skopiować plik czcionki do katalogu "fonts" w pamięci czytnika lub na karcie SD. Jednak z powodu niepełnej jeszcze integracji programu CoolReader z systemem, nie widzi on tak dodanych czcionek - wtedy trzeba je "wgrać do systemu" co jest opisane w innym wątku:
Czcionki dodatkowe dla Booxów

Barti002 napisał(a):
2) Dokumenty HTML będą się otwierać TYLKO w przeglądarce WWW, ponieważ ten format jest przeznaczony do odczytu w internecie. Na komputerze takie pliki też są otwierane w przeglądarce internetowej.
To prawda, jednak ponieważ nasze czytniki obsługują również pliki spakowane w ZIP (dotyczy np.: RTF, TXT, HTML, FB2), można po prostu zwyczajnie spakować swój plik HTML (1 plik = 1 archiwum ZIP) i wtedy jest dodatkowy wybór między FBReaderem a CoolReaderem, które bardzo ładnie wyświetlają spakowane HTML-e, jak również wspomniane pliki RTF czy TXT...


10 lip 2012 19:53:10
Użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2012 9:01:03
Posty: 100
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Rozne pytania dot. czytnika i62
Dziekuje za odpowiedzi. Na pewno mi bardzo pomoga. Szczegolnie to ze spakowaniem w zip moze byc przydatne:). Potestuje wkrotce.


10 lip 2012 21:15:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:37:46
Posty: 88
eCzytnik: był lbook v3+, i62E jest Kindle 4NT
Post Re: Rozne pytania dot. czytnika i62
Czy ktoś rokminił w końcu jak przesyłać pliki po wifi z pc do booxa? Może jest jakaś przeglądarka plików lub coś takiego? Ten powyższy sposób mi nie działa a mam i62 espresso.


24 lip 2012 20:02:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Rozne pytania dot. czytnika i62
Chyba nikt tego nie rozkminił. Boox wiele potrafi, obsługuje wiele formatów wieloma przeglądarkami, ma usypianie dowolnym klawiszem, ale ficzer przesyłania plików przez wifi nie został opracowany.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


24 lip 2012 21:10:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:37:46
Posty: 88
eCzytnik: był lbook v3+, i62E jest Kindle 4NT
Post Re: Rozne pytania dot. czytnika i62
A to szkoda bo by to była taka wisienka na torcie, a tak to mi to wifi nie jest potrzebne. Trudno.


24 lip 2012 21:27:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Rozne pytania dot. czytnika i62
Nie tylko tobie, wifi na czytniku, który nie ma synchronizacji z chmurką, służy tylko do tego, by od czasu do czasu sprawdzić, czy jeszcze działa.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


25 lip 2012 12:18:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 10:15:57
Posty: 85
eCzytnik: Onyx Boox 60 | Kindle Touch
Post Re: Rozne pytania dot. czytnika i62
Alcek napisał(a):
Nie tylko tobie, wifi na czytniku, który nie ma synchronizacji z chmurką, służy tylko do tego, by od czasu do czasu sprawdzić, czy jeszcze działa.


Po szumnych zapowiedziach współpracy ze Storino, a następnie przemilczanym (prawie) upadku projektu, nie ma co liczyć na zmianę w tej kwestii. Wprawdzie były ze strony Roberta/airs zapowiedzi typu "nie Storino, to będzie inna chmura...", ale - mimo pewnie niewątpliwych chęci zrealizowania kolejnych obietnic - wszyscy wiemy jak to z Onyxem bywa (chmura, księgarnia, fw na A60) ;)


25 lip 2012 12:27:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Rozne pytania dot. czytnika i62
To jest właściwie główna przewaga Kindle nad konkurencją. Do tego rozwiją się usług w stylu zbierania treści na potem egazeciarze, instpapery i inne takie. Coś mi się zdaje, że prędzej Polskę da się przejechać autostradą wzdłuż i wszerz niż na Onyxie będzię można synchronizować ksiązki z chmurki.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


25 lip 2012 12:44:48
Zobacz profil WWW
Post Re: Rozne pytania dot. czytnika i62
Przygotowujemy księgarnię on-line i klienta chmury na nasze czytniki. Myślę, że po wakacjach zaczną działać na czytnikach (odpowiednie ikonki już są i sprawdzają dostępność serwisów).
lisq1 napisał(a):
Czy ktoś rokminił w końcu jak przesyłać pliki po wifi z pc do booxa? Może jest jakaś przeglądarka plików lub coś takiego?
Jest sposób.
Program pisany przez rosyjskiego entuzjastę, ale tylko dla zaawansowanych i całkowicie na własną odpowiedzialność (ewentualne uszkodzenia spowodowane tym programem nie są respektowane przez nasz serwis gwarancyjny).
Program OTFM (Onyx Tiny File Manager) posiadający wbudowanego klienta używającego sieci WiFi do połączeń (dwukierunkowych) z systemem Windows (CIFS).
Więcej szczegółów na angielskojęzycznym forum: otfm - file manager
w modelu i62 jego użycie jest bardzo trudne ale nie niemożliwe (w trybie poziomym), gdyż autor pisze go dla modelu A62 (mającego wszystkie klawisze fizyczne).
Bez modułów dla sieci była starsza wersja 0.4.1.
W każdej wersji autor kompiluje 3 wersje na wszystkie modele procesorów.


25 lip 2012 14:07:05
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:37:46
Posty: 88
eCzytnik: był lbook v3+, i62E jest Kindle 4NT
Post Re: Rozne pytania dot. czytnika i62
Dzięki za informacje.
Ale poczekam na chmurkę. Jeśli coś jest kombinowane to odpada, u mnie czytnik jest do czytania a że ja czytam książkę w kilka dni to naprawdę nie jest problem usiąść raz w miesiącu do PC i kupić oraz wgrać w czytnik kolejkę książek po kablu. Myślałem że może to będzie jak z tymi czcionkami czyli szybko i łatwo ;)


25 lip 2012 18:35:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron