Teraz jest 19 mar 2024 4:31:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Nowa odsłona serwisu eGazeciarz 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Nowa odsłona serwisu eGazeciarz
destiriser napisał(a):
Mała propozycja: a może by dołączyć też recepturki testowe? Np. w kolejnym dziale (takim jak na języki czy Program TV). Mam na myśli recepturki do Men's Health czy Runner's World, które nie są jeszcze oficjalnie dodane do Calibre.

Co do nowej wersji eGazeciarza to oczywiście muszę pochwalić najlepszy layout jaki widziałem od już naprawdę długiego czasu. Ale i tak się do czegoś przyczepię: na stronie głównej mamy na dole instrukcje, niepotrzebne są te fajerwerki-przejścia, proponuję zrobić natychmiastową reakcję na kliknięcie; podczas ustawiania subskrypcji po kliknięciu przycisku Zapisz, strona się odświeża (a przy okazji też pasek po lewej ucieka z powrotem na górę), wygodniej będzie, jeśli np. pojawi się napis - ustawienia zapisane lub odświeży się jedynie ta część strony, gdzie są informacje na temat edytowanej subskrypcji.
Ale to już takie czepianie się ;)

O! Jest coś jeszcze, właśnie zauważyłem, że na przeglądarce Chromium (Chrome) pole z instrukcjami na stronie głównej nie jest na środku lecz trochę zjeżdża na prawo. Dodam, że nie używam trybu pełnoekranowego, bo mam stały dock z boku. Ten błąd np. nie występował na Chrome na Windowsie.
Screen: http://zapodaj.net/images/3c28635ac5221.jpg

Nie ma potrzeby tworzyć oddzielnego działu na recepty testowe. Jeśli napiszę wcześniej receptę to przetestuję ją odpowiednio w Calibre, a następnie dodamy do eG.
Na stronie głównej niedługo (?) pojawi się screencast dotyczący obsługi serwisu

wyzwolenia napisał(a):
A co ze starymi receptami ktore zgodzil sie dopisac Soxymora?

Czy mozecie ustawic jezyk angielski czasopism? Po co? Bo po ktoryms tam update kindla przestal czytac Agata :( A wystarczy zmienic jezyk na angielski by czytal ;( ale robic to dla kazdego z osobna :(

Przerobię syntezator tak, żeby rozumiał polskie gazety, ale to dopiero jak uspokoi się sytuacja z eG.
Co do recept, to Maciej, albo Sebastian przygotują dwa tematy; jeden zawierający aktualną listę recept dodanych do serwisu i drugi przeznaczony do składania zamówień.

daker napisał(a):
Czy gazety będą wysyłane jeśli nie poda się godziny, a tylko dzień? Czy nie może być tak jak poprzednio, że wszystkie subskrypcje były na jednej stronie? Teraz trzeba wybrać gazetę, dzień i godzinę>zapisz>czekać na załadowanie po zapisaniu>wybrać nową i czekać na załadowanie... :zzz Brakuje oznaczenia które gazety są zaprenumerowane...

Bez podanej godziny gazety nie będą wysyłane. Nie planuję dodać układu, w którym wszystkie gazety byłyby na jednej stronie.

daker napisał(a):
strzał w stopę...

Nie do końca, na poprzedniej wersji strony był problem z przywracaniem hasła i użytkownicy mieli po kilka kont. Teraz baza użytkowników się oczyściła z "pustych" kont.

Jarema napisał(a):
Ściągnąłem kilka gazet (Wyborcza, Money.pl, Prawna, Hannoversche Allgemeine Zeitung) i wszędzie mam jako autora datę "17 Jun 2012, Sunday". Przy artykułach na money.pl też widnieje taka data. Ściągam przez 'wyślij teraz' na moim koncie.

Czy do egazeciarz.pl/download można, tak jak to było w starej wersji, dodać MIME, żeby można było pobierać prosto na czytnik? ;) Poza tym ściągając stamtąd na komputer pomimo informacji, iż ostatni raz były pliki modyfikowane "20-Jun-2012 22:30" nadal pliki te są z 17 czerwca (a przynajmniej katalog egazeciarz, money.pl, focus(de) oraz Hannoversche Allgemeine Zeitung).

Po kliknięciu na 4lomza będąc zalogowanym ląduje się na stronie z błędem 404.

Naprawiłem błąd z gazetami z 17.06, okazało się, że po zmianie domeny serwery nie komunikowały się ze sobą.
Dzięki za przypomnienie o MIME, zajmę się tym.

ja1234 napisał(a):
Czy będzie możliwość dodawania własnych recept? Albo przesyłania autorowi serwisu do przejrzenia i wstawienia?

Tak, jest możliwość podesłania nam własnej recepty. :)

_________________


23 cze 2012 19:12:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 cze 2011 10:27:50
Posty: 76
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Nowa odsłona serwisu eGazeciarz
Pomyślałem, że skoro recept będzie przybywać, to z biegiem czasu moga być ich z dwie setki i więcej. A wtedy może się zrobić niestety bałagan w nawigacji po stronie. Zwłaszcza, że niektóre recepty generują tygodniowo po kiladziesiąt, maksymalnie kilkaset kb treści.

Już w innym temacie proponowałem zrobienie kilku tematycznych recept ściągających treści z różnych źródeł. Mam tak np. zrobioną multirecepte o tematyce historyczno-archeologicznej. Recepta jest zrobiona z rss'ów ze stron: Archeologia Wschodu, Archeowieści, Archeologia biblijna, Archeolog i kilka z treściami typowo historycznymi. Recepta jest zrobiona w prosty sposów w Calibre, beż żadnych skryptów usuwających reklamy i inne treści, bo są zaczerpnięte tylko z samych linków RSS. Plik mobi po stworzeniu w Calibre ma ok. 11 MB

Druga receptę Przyroda mam zrobioną z kolejnych kilku stron jak np. Żywa Planeta, Wulkany Świata, Pogoda i Klimat, Lubię Pogodę. Kolejną ze stron i blogów dotyczących książek. Itd, itd.

Wg mnie lepiej się czyta takie zebrane razem treści, niż bieganie na czytniku po 30 plikach, przez co jest bałagan.

do @Artur Stachecki
I tutaj pytanie do Ciebie, czy dałoby się przynajmniej testowo dodać taką multireceptę do eGazeciarza? Wysłałbym Ci takich kilka, dodałbyś ją do calibre, wygenerował automatycznie i dodał do listy. A użytkownicy eGazeciarza sprawdziliby jak im się to spodoba? Jak myślisz? Wg mnie temat warty przynamniej sprawdzenia.


23 cze 2012 22:03:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Nowa odsłona serwisu eGazeciarz
Jestem na tak, możemy sprawdzić to rozwiązanie. Jednak przygotowanie "multirecepty" dla bardziej skomplikowanych serwisów może być trudne. Dla tych prostszych, opierających się głównie na RSS ma to sens. :roll:

_________________


23 cze 2012 22:21:18
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Nowa odsłona serwisu eGazeciarz
Mały update:
- Poprawiłem box na stronie głównej.
- Dodałem przyciski do Fb/Twitter/Mail/RSS/eKsiążki na dole strony
- Dodałem moduł do "lajkowania"

_________________


24 cze 2012 21:03:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Nowa odsłona serwisu eGazeciarz
Artur mam problem - mam zapisanych kilka gazet ale juz którys dzien nie przychodzi zadna. Dałem wyslij teraz i zaraz przyszła Wyborcza. Czy przy wybieraniu gazet trzeba ustawiac godzine i dawac za kazdym razem zapisz? Prosze o wyjasnienie bo nie chce mi sie wysyłac gazet recznie - zreszta drogi Arturze wierze ze nowa wersja działa lepiej od starej.
I jeszcze jedno czy mozna zaznaczyc 6.00 dac zapisz i potem 20.00 i tez dac zapisz zeby dostawac dwa razy dziennie gazety. Licze bardzo na odpowiedzi.


26 cze 2012 7:53:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Nowa odsłona serwisu eGazeciarz
kris68, miałeś błąd w adresie Kindle i kilku gazetach. Poprawiłem wszystko, daj znać czy działa. Godziny wysyłki wybiera się dla każdej gazety oddzielnie i za każdym razem zapisuje zmiany. Dwie godziny wysyłki możesz zaznaczyć trzymająć klawisz CTRL.

_________________


26 cze 2012 8:02:18
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Nowa odsłona serwisu eGazeciarz
Artur dzieki za błyskawiczna reakcje - tak wszystko doszlo z tym ze naciskalem tez wyslij teraz. Ale dzieki za poprawki człowiek jest omylny i sie uczy. Dokladnie czy dzienniki same przyjda przekonam sie jutro - ale mam nadzieje ze tak i jeszcze raz dzieki za reakcje. Jedna rzecz która mi brakuje ze starego e-gazeciarza to te oznaczenia - ze tu trzeba zaznaczyc codzienne a tu raz na tydzien np. Ale dzienniki pozaznaczalem codziennie na 6.00 - a miesieczniki na raz w tygodniu na godz 6.00 . Z tym ze nie kazdy wie jaka gazeta jak czesto wychodzi. Ale to tylko sugestia lepiej zeby przyszla czesciej niz nie przyszła wogóle. Pozdrawiam - swoja droga masz zdrowie od rana odpowiadac na posty - pogratulowac tylko.


26 cze 2012 8:20:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Nowa odsłona serwisu eGazeciarz
kris68,
Artur Stachecki napisał(a):
„To czy gazeta jest dziennikiem czy tygodnikiem jest skorelowane z zmienną „oldest_article” w receptach Calibre. Dla dzienników tą zmienną jest 1. Oznacza to, że w momencie generowania gazety są pobierane wszystkie artykuły z ostatnich 24 godzin.

Załóżmy, że subskrybujesz gazetę x (dziennik). W przeciągu 24 godzin nie pojawiły się nowe artykuły ( jest godzina 12.00 ). Gazeta wygenerowana o 12.00 w tym wypadku będzie pusta.

Jeśli o 12.01 pojawi się artykuł, to gazeta wygenerowana o 13.00 będzie zawierać ten jeden artykuł, ponieważ jest on jedynym, który pojawił się w przeciągu 24 godzin.

Wyjątkiem są programy tv, które działają na odwrotnej zasadzie, tak aby każda wygenerowana gazeta zawierała artykuły na tydzień do przodu od momentu wygenerowana. ”

Z tygodnikami jest podobnie. Wszystkie gazety generowane są co godzinę.

:roll:

_________________


26 cze 2012 8:58:08
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 mar 2012 15:27:20
Posty: 62
eCzytnik: kt4
Post Re: Nowa odsłona serwisu eGazeciarz
Co do tygodników, to chyba z niektórymi jest tak, że wszystkie artykuły z jakiegoś wydania papierowego wrzucają do sieci w tym samym czasie. Np. we wtorek pokazują się wszystkie artykuły, które pojawiły się 2 wydania papierowe wcześniej. Jeśli ktoś o tym nie wie, a zaznaczył subskrypcję na sobotę, to musi czekać 5 dni. Myślę, że kris'owi chodzi o takie przypadki. ;)


26 cze 2012 9:18:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Nowa odsłona serwisu eGazeciarz
Dzieki za odpowiedz - wiem co chciałem. :D


26 cze 2012 13:25:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 cze 2012 10:57:09
Posty: 4
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: Nowa odsłona serwisu eGazeciarz
Artur Stachecki napisał(a):
kris68, miałeś błąd w adresie Kindle i kilku gazetach. Poprawiłem wszystko, daj znać czy działa. Godziny wysyłki wybiera się dla każdej gazety oddzielnie i za każdym razem zapisuje zmiany. Dwie godziny wysyłki możesz zaznaczyć trzymająć klawisz CTRL.



cześć Kris,

ja mam taki sam problem adres email podałem dobry. niestety subskrypcje automatyczne nie przychodzą (ale wyślij teraz działa) możesz zobaczyc ustawienia? Może jest jakiś problem podczas tworzenia konta, który jest powielany?

R


26 cze 2012 13:43:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 cze 2012 10:57:09
Posty: 4
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: Nowa odsłona serwisu eGazeciarz
swiderekr@gmail.com napisał(a):
Artur Stachecki napisał(a):
kris68, miałeś błąd w adresie Kindle i kilku gazetach. Poprawiłem wszystko, daj znać czy działa. Godziny wysyłki wybiera się dla każdej gazety oddzielnie i za każdym razem zapisuje zmiany. Dwie godziny wysyłki możesz zaznaczyć trzymająć klawisz CTRL.



cześć Kris,

ja mam taki sam problem adres email podałem dobry. niestety subskrypcje automatyczne nie przychodzą (ale wyślij teraz działa) możesz zobaczyc ustawienia? Może jest jakiś problem podczas tworzenia konta, który jest powielany?

R



Hej,
znalazłem częsty błąd w ustawieniach gmail niepozwalający na subskrypcje - warto sprawdzić czy wasz orginalny email jest w domenie gmail.com czy googlemail.com
R


26 cze 2012 14:08:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Nowa odsłona serwisu eGazeciarz
No ja mam gmail.com ale nawet jak cos było zle to Artur jak sam napisał to naprawił. Ale wyślij teraz działa .
Szczerze to czekam do jutra i zobacze czy przyjda gazetki o 6 a wlasciwie to ustawie teraz 2 dzienniki do wysyłki na 18 dzisiaj a skasuje je z Kindle i zobacze czy dzis przyjdą. Ale mysle ze wszystko juz działa. Jak coś po 20 podziele sie uwagami.



EDIT / No i jest tak jak ARTUR napisał - ustawiłem teraz G.Wyborczą, Rzeczpospolita Online i Dziennik Internauatów na godzine 18 i pieknie te 3 gazety przyszły za co mu jeszcze raz dziekuje. Teraz wszystko działa ekstra.


26 cze 2012 21:29:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 kwi 2011 12:15:23
Posty: 30
eCzytnik: Kindle 3 3G
Post Re: Nowa odsłona serwisu eGazeciarz
Dlaczego przez Kindlową przeglądarkę www nie da się ściągnąć gazetek z http://egazeciarz.pl/download/ bezpośrednio na czytnik? Gazetki zamiast się pobrać otwierają się w przeglądarce jako pliki tekstowe.


23 lip 2012 16:47:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Odp: Nowa odsłona serwisu eGazeciarz
@markoz, ten problem został już zgłoszony w odpowiednim temacie. Jest on związany z mimetype na serwerze.

_________________


23 lip 2012 18:35:53
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron