Teraz jest 19 mar 2024 11:33:33




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Nowa odsłona serwisu eGazeciarz 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Nowa odsłona serwisu eGazeciarz
W odpowiedzi na sugestie dodaliśmy możliwość logowania za pomocą adresu e-mail i zapamiętywania użytkownika na stronie :

Obrazek

_________________


28 lip 2012 11:17:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Nowa odsłona serwisu eGazeciarz
Jeśli chcecie wesprzeć projekt, zapraszamy na stronę "O projekcie" :)
Dziękujemy za każdą pomoc !

http://egazeciarz.pl/index.php?option=c ... Itemid=384

_________________


29 lip 2012 13:03:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 kwi 2011 20:46:14
Posty: 37
Lokalizacja: Wroclaw
eCzytnik: Kindle DX
Post spis egazeciarza
czy udaloby sie zrobic tak spis egazeciarza, ze jego wielkosc pozwalalaby na transfer przez 3G direct do Kundelka. Mam model DX i brak w nim wifi co jest wielkim mankamentem.
Podobne pytanie odnosnie gazet. Czesc mi przychodzi na kundelka bezposrednio/czesc jest za duza. Moze mozna je podzielic jakos na czesci?

Generalnie jednak jest to swietne rozwiazanie.
Andrzej

połączono tematy Maciej Pasterz


30 lip 2012 23:16:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sie 2011 16:18:29
Posty: 4
eCzytnik: Amazon Kindle 3G
Post Re: Nowa odsłona serwisu eGazeciarz
A ja z małą sugestią (chyba dość łątwą w implementacji).
Czy nie dałoby się dodać opcji "Zawieś subskrybcje", czyli czegoś co wstrzymywało by wysyłkę wszystkich subskrybcji, bez ich anulowania.
Przydałoby się przy wyjazdach zagranicznych, kiedy to nie mam dostępu do WiFi (a to dość częste), przez 3G nie przychodzi (więc sobie czasem z katalogu ręcznie coś pociągnę), a po powrocie do kraju skrzynka "zapchana" subskrybcjami.
Jeden check box na stronie, jeden wpis w bazie i jeden warunek sprawdzany przy wysyłce załatwiłby sprawę :)

P.-S. Wspomogłem już kiedyś :)


30 lip 2012 23:33:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 wrz 2011 2:43:41
Posty: 23
eCzytnik: Kindle
Post Re: Nowa odsłona serwisu eGazeciarz
Mam drobną sugestię do działania serwisu (ponieważ w temacie o defektach nie ma nic o możliwości zgłaszania propozycji, piszę tutaj)

Oprócz tego co napisał powyżej Pecus (możliwość pauzowania subskrypcji), w zakładce "podsumowanie subskrypcji" przydałaby się możliwość edycji czasu dostarczenia (możliwość zmiany po kliknięciu w dzień i godzinę).

Poza tym dosyć uciążliwe jest wybieranie większej ilości subskrypcji; Każdą musimy klikać z osobna, ustawiać godzinę i dzień, a po kliknięciu przycisku "zapisz" przewijane menu wraca do pozycji początkowej (przez co musimy przewijać je znowu, jeśli chcemy wrócić do przeglądania sobie listy dostępnych subskrypcji). Kiedyś była chyba taka lista "sumaryczna", gdzie można było sobie wybrać kilka subskrypcji za jednym zamachem i zatwierdzić jednym "zapisz" - rozumiem, że pewnie z tego zrezygnowano ze względów estetycznych, ale było wygodniejsze ;) Rozwiązanie alternatywne - po kliknięciu w interesującą nas gazetę (np. "Dziennik.pl" z listy "Polski") dodaje ją do listy tymczasowej po prawej stronie (coś w deseń koszyka w sklepach internetowych). W ten sposób można dodać dowolną liczbę gazet, a gdy nasza tymczasowa lista jest gotowa, dopiero przejść do wyboru godzin i zatwierdzić jednym "zapisz".

Rozumiem, że pewnie są obecnie ważniejsze sprawy na głowie w związku z projektem, a lista priorytetów może być długa, ale mam nadzieję że moje pomysły i sugestie mimo wszystko komuś się przydadzą, a przynajmniej nie zaszkodzą ;) Pozdrawiam i gratuluję świetnego projektu!


04 sie 2012 18:19:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 cze 2012 23:14:02
Posty: 30
Post Re: Nowa odsłona serwisu eGazeciarz
Drodzy subskrybenci Antyweb'a. Od dziś zmieniliśmy jego częstotliwość wydawania. Z tygodnika stał się dziennikiem, więc zapraszamy na stronę, by ustawić częstszą wysyłkę gazetki.


10 sie 2012 11:04:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Nowa odsłona serwisu eGazeciarz
Co jest lepsze od nowej funckji? Trzy nowe funkcje!

Od teraz możecie :
- Usuwać subskrypcje
- Zawieszać subskrypcje
- Wysyłać gazety na żądanie

Wprost z panelu "Zarządzaj Subskrypcjami".

Obrazek

_________________


12 sie 2012 4:30:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lis 2012 21:48:14
Posty: 2
eCzytnik: Kindle
Post Re: Nowa odsłona serwisu eGazeciarz
Pomyliłem tematy, więc tutaj życzę dalszego rozwoju strony :)


17 lis 2012 21:54:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2012 22:39:41
Posty: 21
eCzytnik: FBreader soft
Post Re: Nowa odsłona serwisu eGazeciarz
Witam

Podziwiam pomysł i jeszcze bardziej wykonanie. Czy dla nieskundlonych nie ma szansy na wybór formatu .epub? Mała rzecz, a cieszy ... Wyzwoliła by mnie od gmerania po calibre i mógłbym ściągać z twojego katalogu gotowce od razu na czytnik ... Pozdrawiam i wesprę wkrótce. Szlachetne dzieło.


02 gru 2012 22:50:01
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2834
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Nowa odsłona serwisu eGazeciarz
kohler napisał(a):
Witam

Podziwiam pomysł i jeszcze bardziej wykonanie. Czy dla nieskundlonych nie ma szansy na wybór formatu .epub? Mała rzecz, a cieszy ... Wyzwoliła by mnie od gmerania po calibre i mógłbym ściągać z twojego katalogu gotowce od razu na czytnik ... Pozdrawiam i wesprę wkrótce. Szlachetne dzieło.

Zapewne Twój czytnik obsługuje format mobi. Wystarczy, że wejdziesz na stronę http://egazeciarz.pl/download/ i możesz pobierać pliki.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


03 gru 2012 10:01:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2012 22:39:41
Posty: 21
eCzytnik: FBreader soft
Post Re: Nowa odsłona serwisu eGazeciarz
Niestety, nie wspiera. To Bookeen Cybook Odyssey HD. Któres ze starszych cybuków miały dwa firmware'y do wybory - jeden z .mobi, drugi z .epub. Podobno nie wolno ich mieszać z przyczyn licencyjnych (tako rzecze Bookeen na swych stronach supportu). W tej odsłonie - tylko .epub, bez możliwości wyboru. Do netu dostęp całkiem wygodny i szybki (przeglądarka na WebKicie). Jeśli miałbym katalog eGazeciarza z odnośnikami do plików w .epub, to mógłbym praktycznie zasysać do czytnika gotowca... Jeśli nie mam .epub, czeka mnie wcześniej cała zabawa z calibre i efekt 'instant' w zasadzie nie występuje. Kundelki są tak ciasne, mają taką czapę ograniczeń, w tym z formatami, że po iRiverze HD wybrałem francuzika z podświetleniem. Tylko brak .mobi ...


03 gru 2012 11:40:27
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2834
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Nowa odsłona serwisu eGazeciarz
kohler napisał(a):
Niestety, nie wspiera. To Bookeen Cybook Odyssey HD. Któres ze starszych cybuków miały dwa firmware'y do wybory - jeden z .mobi, drugi z .epub. Podobno nie wolno ich mieszać z przyczyn licencyjnych (tako rzecze Bookeen na swych stronach supportu).

To jakieś głupie tłumaczenie. Owszem jest takie ograniczenie, ale dotyczy tylko plików zabezpieczonych DRM. Tzn. na jednym urządzeniu nie może być wspierany jednocześnie DRM z epubów i DRM mobi. Większość "nieamazonowskich" czytników (onyksy, pocketbooki itp.) wspiera DRM z epubów i niezabezpieczone mobi. Oczywiście eG rozsyła mobi bez DRM.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


03 gru 2012 12:13:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2012 22:39:41
Posty: 21
eCzytnik: FBreader soft
Post Re: Nowa odsłona serwisu eGazeciarz
Pewnie, że głupie, ale jak nie wspiera, tak nie wspiera. Czy to takie złożone dołożyc w eGazeciażu obsługę .epub?


03 gru 2012 13:03:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Nowa odsłona serwisu eGazeciarz
@kohler, na dzień dzisiejszy to jest takie złożone.
Prowadzę testy dotyczące równoległego generowania dwu formatów.
Zwróć uwagę, że serwis aktualnie generuje ~160 gazet 6 razy dziennie. Dodanie obsługi drugiego formatu wiąże się z dodatkową pracą serwera i wydłuża czas przygotowania "paczki".
Większość czytników wspiera format mobi, a z formatu epub korzystałaby znikoma liczba użytkowników serwisu.

_________________


03 gru 2012 14:30:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2012 22:39:41
Posty: 21
eCzytnik: FBreader soft
Post Re: Nowa odsłona serwisu eGazeciarz
No cóż, jeśli to założenie ... przyjdzie mi czekać na powodzenie testów. Czytnik właśnie zmieniłem, więc szybko do większości się nie załapię. Myślę jednak, że liczba użytkowników serwisu po wprowadzeniu .epub'a mogłaby się zwiększyć i to o osoby, które niekoniecznie obciążałyby serwer regularną wysyłką. Tak, czy inaczej, pomysł rewelacyjny.


04 gru 2012 9:50:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: