Teraz jest 29 mar 2024 1:10:40




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Telefon z ekranem e-ink 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Telefon z ekranem e-ink
http://nt.interia.pl/telekomunikacja/gs ... tu,1788292

Może nie wszyscy wiedzą, ale był już telefon z ekranem e-ink jako głównym wyświetlaczem. Motorola F3. Tylko, że nie był to ekran z matrycą pikseli, ale segmentami takimi jak w pierwszych radiach z RDS. Menu było tak nieczytelne, że telefon odczytwał kolejne opcje głosem...
A o pisaniu/czytaniu sms lepiej nie mówić...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


24 kwi 2012 10:32:43
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Telefon z ekranem e-ink
Pamiętam. Usłyszałem o nim na pewnej konferencji jako o urządzeniu które miało zrewolucjonizować rynek z punktu widzenia osób starszych i mniej obytych w obsłudze.

Gdy miałem okazję przetestować, okazało się, że miało toto ekran z jednym wierszem tekstu, który można było przesuwać. Horror jakiś. :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


24 kwi 2012 12:43:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Telefon z ekranem e-ink
Zgadza się, interfejs był nieużywalny i to załatwiło ten telefon. Miałem ideę żeby dać go Mamie - bo dość czytelny ekran i bez ozdóbek, ale jego obsługa to było ja przejście z Worda na Vima.


24 kwi 2012 12:46:10
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Telefon z ekranem e-ink
RobertP napisał(a):
Zgadza się, interfejs był nieużywalny i to załatwiło ten telefon. Miałem ideę żeby dać go Mamie - bo dość czytelny ekran i bez ozdóbek, ale jego obsługa to było ja przejście z Worda na Vima.

Chyba jak z vima na eda, bo vim wyświetla wiele linii jednocześnie (ba, można dzielić ekran na wiele buforów) :D

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


24 kwi 2012 13:19:05
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Telefon z ekranem e-ink
Ale za to z vima trudniej wyjść :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


24 kwi 2012 20:04:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Telefon z ekranem e-ink
F3 miał fatalną czcionkę - jak zegarek elektroniczny starego typu (e-ink nie miał pikseli tylko linie tworzące litery). Jak dla mnie to jako telefon wystarczyłoby coś wielkości długopisa z jedną linią tekstu i obsługą głosową. Ale ze względu na zawód i tak muszę pełno smartfonów mieć pod ręką, więc raczej się na e-inkowy telefon nie przesiądę.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


25 paź 2012 9:19:52
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Telefon z ekranem e-ink
Magnes napisał(a):
F3 miał fatalną czcionkę - jak zegarek elektroniczny starego typu (e-ink nie miał pikseli tylko linie tworzące litery). Jak dla mnie to jako telefon wystarczyłoby coś wielkości długopisa z jedną linią tekstu i obsługą głosową. Ale ze względu na zawód i tak muszę pełno smartfonów mieć pod ręką, więc raczej się na e-inkowy telefon nie przesiądę.

Zabawne, że właśnie teraz odświeżyłes temat, bo pojawiła się jeszcze jedna, dużo ciekawsza konstrukcja:
http://www.ekundelek.pl/2012/10/komorka ... m-juz.html

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


25 paź 2012 14:06:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2012 8:06:22
Posty: 148
Post Re: Telefon z ekranem e-ink
Nareszcie coś ciekawego na horyzoncie, chociaż w miesiąc pracy na jednym ładowaniu trudno uwierzyć, bo najwięcej pobiera nadajnik i odbiornik.


27 paź 2012 0:21:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Telefon z ekranem e-ink
Najwięcej to pobierają Gigahertzowe wielordzeniowe procesory. :D Radio, WiFi, ekran dokładają swoje.

Na ekranie EInk nie będziemy grali - bo nie bardzo się da - po za Sudoku czy szachami :D - w efekcie nie będzie potrzeba dużej mocy obliczeniowej. Czyli mniejsze zużycie prądu - miesiąc jest jak najbardziej możliwy.

Ale nawet niech trzyma dwa tygodnie :D i tak będzie super.

Jedno mnie martwi : jak będzie na takim ekranie Automapa wyglądać? :? :? Bo po za tym nie używam Fejsów i innego społecznościowego śmiecia, stron też nie przedlądam - czasem sprawdze rozkład jazdy ale na EInku to da rade zrobić. No i słucham muzyki - ale w tym EInk nie przeskazda aqrat :D

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


29 paź 2012 20:34:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 kwi 2012 22:16:03
Posty: 35
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Telefon z ekranem e-ink
Jak na moje zamiast telefonu ktoś powinien zrobić tablet zoptymalizowany pod względem energooszczędności.. Wiadomo, w tej chwili możemy kupić Nooka, zrootować czytnik i w zasadzie otrzymujemy tablet z e-inkiem, no ale to wymaga zabawy w "zaawansowanego użytkownika", a nie każdy lubi to robić :P. Dodatkowo żeby uzyskać multitoucha i parę innych rzeczy trzeba więcej pobawić.

Myślę jednak, że wypuszczenie tabletu z lekko zmienionym czystym androidem, który z racji wyświetlacza sprzętowo nie musi być demonem prędkości, a z możliwością instalowania aplikacji z Google Play od razu po wyjęciu z pudełka byłby hitem :D. Darmowych, wciąż rozwijanych aplikacji do czytania trochę jest, odpada potrzeba developingu własnej aplikacji do czytania i zarządzania całym czytnikiem...

Nook spełnia te warunki, ale dopiero po grzebaniu w systemie.. Multitouch, dobra kontrola nad odświeżaniem ekranu i mamy lidera :D kto nie kupiłby czytnika, który potrafi wszystko? Sprawdzić rozkład i trasę przejazdu na mapie przed wyjściem z domu, akurat jak musimy skończyć czytać - no problemo. Pracujemy przy elektronice i potrzebujemy obliczać podstawowe rzeczy, pozaglądać do datasheetów - ElectroDroid. Kalkulator - zaawansowany, prosty, cokolwiek ściągnie się z marketu... itp., itd. :)

Taki czytnik, podejrzewam, byłby jeszcze lepszą bazą do modowania, co z kolei zwielokrotniłoby jeszcze jego możliwości :D. Takie rozwiązanie, w wersji out of box, od porządnego producenta (gwarancja na całym świecie), a z osiągami Nooka Simple Touch (420zł na serwisie aukcyjnym), a mogłoby wyjść coś niesamowitego...

ed:
pdf na 6'': http://www.youtube.com/watch?v=JDk8a0leP4U
angry birds: http://www.youtube.com/watch?v=Chy0MGorjmo


29 paź 2012 22:36:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2011 18:10:42
Posty: 176
eCzytnik: NOOK Simple Touch™
Post Re: Telefon z ekranem e-ink
ja w ogóle nie wyobraża sobie telefonu z wyswietlaczem...


30 paź 2012 14:58:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2012 8:06:22
Posty: 148
Post Re: Telefon z ekranem e-ink
Tablet też by się przydał. Czarno-białe mapy morskie i topograficzne są piękne, ale kolor daje więcej informacji. Generalnie wszystko robi się bardzo krzykliwe i w tym hałasie jeszcze trzeba się spieszyć, dlatego eink ma tyle cichego uroku. Wyobraźmy sobie stronę dawnej, dużej gazety w jednym PDF i możliwość czytania przez płynne zbliżanie. Tak się czytało 100 lat temu i jesteśmy bliscy osiągnięcia tego poziomu. Warunkiem rozdzielczość około 300 ppi, bo tyle przeciętne oko widzi.


31 paź 2012 8:57:59
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2011 13:30:29
Posty: 159
Lokalizacja: K-ce / Sarnów
eCzytnik: Kindle Touch, iPod Touch.
Post Re: Telefon z ekranem e-ink
To też zależy jak blisko mamy urządzenie od narządu wzroku. Te mniejsze, jak telefony, trzymamy bliżej, więc potrzebna jest większa gęstość, natomiast tablety i czytniki mogą mieć mniejszą. iPad z Retiną ma 262 ppi, KPW - 212. Do tego dochodzi specyfika epapieru, na której piksel jest trochę umowną jednostką, bo każdy i tak składa się z dziesiątek (setek?) mikrokapsułek i piksel nie jest idealnie kwadratowy, co zawsze nieco łagodzi ostre krawędzie. Przy 6" powinna wystarczyć 1280x960.


31 paź 2012 14:49:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2012 8:06:22
Posty: 148
Post Re: Telefon z ekranem e-ink
1280x960 byłoby fajne na początek. Gazety w XIX w. miały poniżej 150 ppi ze względu na tani papier, ale duże pole obrazu pozwalało upchnąć sporo informacji. Poza tym gazety są jednorazowe co pozwala na szereg zastosowań od pakowania po gwóźdź w toalecie dawnego typu. Dochodzimy do problemu dlaczego elektroniczne publikacje są drogie? Mimo, że przeważnie nie prezentują wysokiego poziomu edytorskiego.


31 paź 2012 16:25:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2011 13:30:29
Posty: 159
Lokalizacja: K-ce / Sarnów
eCzytnik: Kindle Touch, iPod Touch.
Post Re: Telefon z ekranem e-ink
myślę, że skaczesz z tematu na temat i dyskusja traci sens.


31 paź 2012 17:09:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: