Teraz jest 28 mar 2024 20:12:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Harry Potter - w końcu ebooki i to bez DRM? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Harry Potter - w końcu ebooki i to bez DRM?
Nie jestem specjalnie zainteresowany powieściami autorstwa J.K.Rowling, ale nie można jej odebrać sukcesu, jaki odniosła. Do tej pory przy okazji nastawienia wydawców czy autorów do ebooków często była wspominana jako ta, która nie pozwala na elektroniczną publikację swoich książek. Wygląda na to, że właśnie zmieniła zdanie. W końcu ma powstać oficjalna strona marki Harry Potter www.pottermore.com i wszystko wskazuje na to, że będzie to jedyne miejsce, gdzie dostać będzie można cyfrową wersję sagi o młodym czarodzieju.
Wg mnie to dobra nowina, bo Rowling jest popularna, w internecie jest głośno na ten temat, na pewno paru innym autorom i może wydawcom da to do myślenia (zakładam, że pomysł nie odniesie klęski, bo tu nie ma co się nie udać, Harry Potter nie jest na topie jakie kiedyś, ale wciąż potrafi wyczarować ogromne sumy pieniędzy). Myślę, że może Rowling po perypetiach z wydawcami przy wydawaniu papierowej wersji pierwszej swojej powieści nie chciała kolejny raz wchodzić w taki trudny związek i efektem tego był dotychczasowy brak potterowych ebooków. Dlatego też nie zdecydowała się na Amazon itd. tylko własną stronę. Mali autorzy w ten sposób się nie przebiją, ale dla odbiorcy oznaczać to powinno nieco niższe ceny (choć tak nie musi być - zobaczymy).


24 cze 2011 15:46:36
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Harry Potter - w końcu ebooki i to bez DRM?
Jak dla mnie ogromny krok w tył dla J.K.Rowling. Powinna pójść za ciosem i oprócz dotychczasowego embarga na ebooki wprowadzić jeszcze zakaz rozpowszechniania historyjek o HP w postaci książek, a w zamian wprowadzić zwijane manuskrypty. Na pewno miliony księgarzy i bilbiotekarzy którzy teraz stracą pracę (a ich rodziny z pewnością wymrą śmiercią głodową) nie wybaczą jej tego...
Ludzie uzależnieni od zapachu świeżego papieru zaczną popełniać samobójstwa, a ci nieliczni mugole, którzy zechcą przeczytać jej publikacje w formie ebooka na pewno zginą rażeni prądem.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


24 cze 2011 16:21:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 gru 2011 1:09:34
Posty: 71
eCzytnik: Wszystkie nowe Kindle :)
Post Re: Harry Potter - w końcu ebooki i to bez DRM?
A oto dlaczego J.K.Rowling w końcu zgodziła się na publikację jej dzieł o HP w formacie e-booków:



Obrazek

_________________
Najsympatyczniejszy blog o czytnikach Kindle: http://eKundelek.pl


Ostatnio edytowano 29 mar 2012 13:31:19 przez noisy, łącznie edytowano 1 raz



29 mar 2012 0:04:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post Re: Harry Potter - w końcu ebooki i to bez DRM?
Genialne zdjęcie (pomysł). Porównań typu stos książek jakiejś sagi + czytnik obok parę widziałem. Dla odmiany cegła + kilka czytników, żeby odpowiadały wielkością wygląda intrygująco.

Taki sposób dystrybucji (własna "księgarnia" jednego autora) jest jednak z leksza bez sensu. Bo praktycznie nie sposób, żeby ktoś tam trafił przypadkiem, znalazł książkę z polecenia serwisu (czy podobną do wcześniej zakupionej), czy szukał czegoś do poczytania, a nie miał sprecyzowanego tytułu/autora. Dodatkowo jeden klient może kupić tylko kilka książek, więc jest bardzo małe przywiązanie do sklepu na przyszłość. To jest chyba jeden, jedyny przypadek, kiedy taki pomysł nie jest w 100% bez sensu (raptem w 90). Zastanawiam się czemu zdecydowano się na taką pokrakę.

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


29 mar 2012 1:05:40
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Harry Potter - w końcu ebooki i to bez DRM?
Bo ona nie potrzebuje znajdowania, Koovercie. To nie jest self-pub, o którym słyszała tylko jego najbliższa rodzina. A tak - ma większą kontrolę, może też jakoś inaczej na pottermore.com zarabia.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


29 mar 2012 8:20:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post Re: Harry Potter - w końcu ebooki i to bez DRM?
Wiem o tym, Mori, dlatego napisałem, że to jedyny autor, w przypadku którego takie rozwiązanie ma śladowe ilości racjonalności.
Nie wiem, jak Ty, ale ja czasami idę do księgarni i szukam czegoś, co mnie zainteresuje, a nie czegoś konkretnego. Jeżeli ktoś sprzedaje swoje książki przez własną stronę, to nikt go w ten sposób nie znajdzie. Dlatego to rozwiązanie "ratuje" fakt, że szukających Pottera jest dużo. W innym przypadku (nie self-puba, ale przeciętnie rozpoznawalnego autora) nikogo nowego się taką platformą nie ściągnie. To jak przekonywanie przekonanych.

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


29 mar 2012 8:59:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron