Teraz jest 29 mar 2024 13:48:52




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
[K Clas] Czy można wygodnie przeglądać książki matematyczne? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 19:17:14
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Re: Kindle 4 do .pdf
Witam. Nie posiadam jeszcze żadnego czytnika. Ostatnio się nimi zainteresowałem i gruntownie wyszukuję informacje, oglądam recenzje. Trzeba przyznać, że problem z otwieranie pdf jest poważny. Mnóstwo prywatnych materiałów no i książek jest właśnie w pdf, a konwersja... (patrz wyżej).

Znalazłem jednak urządzenie, które radzi sobie z tym świetnie. Zastanawiam się, co stoi na przeszkodzie, aby w tak świetnym urządzeniu jak kindle (takie mam wrażenie), odczyt działał tak samo jak np. w Sony PRS-350. Zobaczcie sami:

http://www.youtube.com/watch?v=jE6Ivnk817E&feature=fvst


24 lis 2011 19:23:28
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle 4 do .pdf
kajetan365 napisał(a):
Witam. Nie posiadam jeszcze żadnego czytnika. Ostatnio się nimi zainteresowałem i gruntownie wyszukuję informacje, oglądam recenzje. Trzeba przyznać, że problem z otwieranie pdf jest poważny. Mnóstwo prywatnych materiałów no i książek jest właśnie w pdf, a konwersja... (patrz wyżej).

Znalazłem jednak urządzenie, które radzi sobie z tym świetnie. Zastanawiam się, co stoi na przeszkodzie, aby w tak świetnym urządzeniu jak kindle (takie mam wrażenie), odczyt działał tak samo jak np. w Sony PRS-350. Zobaczcie sami:

http://www.youtube.com/watch?v=jE6Ivnk817E&feature=fvst

Ale w zasadzie wszystkie czytniki poza kindle robią to w ten sposób. Z tym, że reflow (bo tak się to nazywa) działa dobrze tylko wtedy, gdy masz do czynienia z czystym tekstem, bez żadnych typograficznych wynalazków. Czyli dokładnie na tych samych plikach, których konwersja na komputerze działa bezproblemowo.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


24 lis 2011 19:51:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2012 23:03:28
Posty: 4
Post [K Clas] Czy można wygodnie przeglądać książki matematyczne?
Witam,
Planuje zakup kindle 4 Wi-Fi, ale boje się że nie spełni moich oczekiwań.
Czytam głównie książki matematyczne i informatyczne. Czy kindle poradzi sobie ze wzorami matematycznymi i wykresami?
Podaje link do przykładowego dokumentu:
1. http://www.mimuw.edu.pl/~kowalik/asd/20 ... liczby.pdf
2. http://oi.edu.pl/static/attachment/20120215/oi18.pdf
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam,
WiedźMAC


17 mar 2012 23:10:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2011 15:14:46
Posty: 7
Post Re: Zakup kindle - książki informatyczne, matematyczne
Tak Kindle radzi sobie jak najbardziej z wzorami matematycznymi i wykresami gdyż w przypadku plików pdf są to obrazki.
Pliki które dałeś dla przykładu są czytelne w orientacji pionowej lecz czcionka jest bardzo mała za to w poziomej wszystko jest jak najbardziej ok ;P (Kindle Touch odpada ze względu na brak orientacji poziomej)
Jak chcesz to mogę ci wysłać parę zdjęć jak to wygląda na czytniku (Kindle 3)?


18 mar 2012 0:14:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 cze 2011 13:18:59
Posty: 10
Post Odp: Zakup kindle - książki informatyczne, matematyczne
Imo do takich pdf potrzebny jest ekran 10". Tak jak się opisał przedpiszca się da ale na dłuższą metę to niezbyt wygodne.


18 mar 2012 8:36:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2012 23:03:28
Posty: 4
Post Re: Zakup kindle - książki informatyczne, matematyczne
@Marcun
Tak, możesz wysłać. Jakbyś dał radę, to podsyłam jeszcze dwa pdfy, które zaciekawiły by mnie wyglądem na czytniku.
Geometria - matma.ilo.pl/images/pompe.pdf
Teoria liczb - http://matwbn.icm.edu.pl/ksiazki/mon/mon19/mon1905.pdf

Planowałem kupić czytnik 6" bo jest najtańszy, a nie mam zbyt dużego budżetu pieniędzy. Czy z tą wersją którą podałem ( Kindle 4 WIFI ) będą duże problemy ? Czy opłaca się wtedy w ogóle go kupować?


18 mar 2012 11:48:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2012 13:22:49
Posty: 12
Post Re: Zakup kindle - książki informatyczne, matematyczne
Ja zakupiłem Kindle'a touch właśnie do takiego zastosowania(studia techniczne i masa fizyczno matematycznej literatury), powiem tak po miesiącu używania nigdy nie kupił bym wersji Classic no może jako czytnik dla mamy która używała by tylko opcji "następna strona" w książce z samym tekstem mobi ;) . Coraz więcej osób przesiada się z klasycznych modeli na touch, nawet głupie przejście do strony (może nie do końca głupie ;) ) przy użyciu ekranu dotykowego trzy puknięcia :D a tymi przyciskami człowiek się naklika i szlak go trafi, wiem bo testowałem model 3 , i 4C. Mimo że to nie urządzenie do takiego zastosowania to lubię czasem sprawdzić na nim pocztę czy przejrzeć jakąś stronkę i jest to w wersji touch jak najbardziej wygodne ale na 3 mimo klawiatury więcej nerwów się straci niż to warte na 4c podobnie tylko tekst wklepuje się 8x gorzej.

Jak wiemy opcja obracania ekranu nie stanowi teraz problemu a całkiem prawdopodobne że ulepszą obsługę akcelerometru i będzie lepiej niż w nowych wersjach ;)

Tak więc czytanie książki do fizyki z masą wzorów i tabel może nie jest super wygodne ale za poręczność się płaci biorę kindla do plecaka a nie 10 tomów. A jak trzeba się uczyć jakiejść teorii to jest 6x lepiej niż normalnie 8)

Polecam KT ;)


18 mar 2012 17:36:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2011 15:14:46
Posty: 7
Post Re: Zakup kindle - książki informatyczne, matematyczne
Hej !
Oto zdjęcia http://imageshack.us/g/850/11dsc00693.jpg/ .
Każdy z twoich pdf jest jak najbardziej czytelny na kindle jednak, plik pompe.pdf posiada kolory których na kindlu nie ma (tzn. są widoczne ale w odcieniach szarości :P), plik mon1905.pdf którego każda strona jest skanem dwóch stron książki co będzie wymagało nie tylko przełączenia kindla na orientacje poziomą ale także przybliżenie (200%) by wszystko stało się czytelne Obrazek1.
Mam nadzieję że pomogłem ;P


19 mar 2012 1:08:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron