Teraz jest 24 lis 2024 5:36:30




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Kindle i mróz 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2012 14:44:28
Posty: 142
Post Re: Kindle i mróz
No i dostałem odpowiedź od obsługi amazonu.

Piszą, że kindle może ulec uszkodzenie przy wysokich i niskich temperaturach oraz że starają się zapewnić paczką najlepsza ochronę, a w razie czego zapewnią stosowne kroki, aby naprawić uszkodzenia.

Średnio zadowalająca odpowiedź, przecież nie da się zabezpieczyć kindle przed utrata ciepła spowodowaną kilkudniowym transportem w mroźnym powietrzu.

Cytuj:
Welcome,
I want to order kindle 4 to poland, but recently weather here is pretty cold.
Low temperatures -20 to -30 Celsius degrees.
According to Kidnle specifications, storage temperature of kindle is max -10 degrees cold.

Is any risk, that my kindle will come to me broken ?


Cytuj:
Like many electronic devices, Kindle may not function if it is exposed to water or extreme temperatures. To preserve your Kindle, avoid exposing your Kindle to water or extreme temperatures.

We make every attempt to package items securely to protect them during shipping.

If your order is damaged during shipping, please let us know so we can take appropriate action. To send us an e-mail with the order number, name of the item, and details of the damage, visit this page:


03 lut 2012 21:39:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 18:21:01
Posty: 72
eCzytnik: 4 Kundelek w wersji Klasycznej
Post Re: Kindle i mróz
Co do kindelka to raczej mu mróz nie zaszkodzi(no chyba że to będzie Mróz, a nie mrozik), bo sam swojego noszę rano i przez blisko 30minut w -20 stopniach w plecaku w zwykłym futerale"made in China by Bluecośtam" bez żadnych dodatkowych osłon(chyba że warstwa wodopodpornego materiału i kilka kilo papieru można uznać za izolację ;) ) sobie siedzi i później nic mu nie jest.

_________________
http://www.TickerFactory.com/counter/wsR0IsY/
Obrazek


04 lut 2012 2:53:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2012 14:44:28
Posty: 142
Post Re: Kindle i mróz
Czy przed wyniesieniem na mróz kindla najlepiej wyłączyć kindla całkowicie (czyli przytrzymać 7sekund), czy wystarczy stan uśpienia ?


08 lut 2012 23:46:37
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Kindle i mróz
Ja nigdy nie wyłączam, chociaż gdyby miał naprawdę zmarnąć to tym to zrobił.

Nie przesadzajmy. Jak wspomniano, problem większy może być z mniejszą żywotnośćią baterii, a ta jest niezależna od tego czy wyłączymy czy nie.

Dzisiaj doszedł Touch - http://swiatczytnikow.pl/pierwsze-chwil ... y-czytnik/ - odtajał i działa. :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


09 lut 2012 0:16:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2012 10:35:25
Posty: 27
eCzytnik: Kindle 4T + Kindle PC/Android
Post Re: Kindle i mróz
Żywotność akumulatora zależy faktycznie od temperatury, ale jest odwrotnie proporcjonalna do niej. Czyli czym bardziej jest gorąco, tym żywotność się zmniejsza. Zauważcie, że w sprzęcie elektronicznym nie stosuje się akumulatorów kwasowych - jak w samochodach! Tam faktycznie niskie temperatury powodują spadek pojemności i zmniejszenie żywotności. W sprzęcie elektronicznym stosuje się na ogół nowoczesne akumulatory litowo-polimerowe. Optymalnymi warunkami dla akumulatorów stosowanych w sprzęcie elektronicznym (w tym czytnikach) jest utrzymywanie naładowania 50 - 80% i w miarę niskich temperatur. Dla nieużywanych akumulatorów laptopa lepiej jest trzymać je naładowanych w w/w stopniu i w lodówce, a nawet w zamrażarce, niż naładowanych w 100% i podgrzewanych procesorem. Nawet producenci laptopów wprowadzają tego typu zarządzanie "żywotnością akumulatora". Użytkownik może wybrać "wysoką pojemność" (czyli naładować do 100% i zabrać laptopa w drogę) lub też oszczędzanie akumulatora, czyli naładowanie do połowy (lub np. 80% - w zależności od producenta, ale nie więcej) i pracę stacjonarną.

Mając na uwadze powyższe, warto pamiętać, że o ile na temperaturę pracy nie mamy większego wpływu (kindle to nie laptop, żeby grzał się w czasie pracy) żeby naładowywać akumulator tylko do połowy lub nieco wyżej. Odwdzięczy nam się zdecydowanie dłuższą pracą, bo na wymianę akumulatora po niewielkich kosztach raczej nie będziemy mogli liczyć. Raczej należy spodziewać się sprzętu za 70% wartości na nowy (lub prędzej: odnawiany fabrycznie), standard amerykański - tak robi np. Garmin.


24 lut 2012 20:58:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sty 2012 14:53:45
Posty: 1
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Kindle i mróz
prozor - niestety to co piszesz nie jest prawdą. Polecam ten artykuł odnośnie zachowania się baterii w różnych temperaturach:

http://batteryuniversity.com/learn/arti ... mperatures

Generalnie wszystkie rodzaje baterii tracą pojemność wraz ze spadkiem temperatury ze względu na wzrost rezystancji wewnętrznej. Ładowanie baterii do 50% też jest trochę bez sensu, gdyż wymusza częstsze ładowanie aku, co przyczynia się również do utraty sprawności jego działania.


27 lut 2012 11:08:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2012 10:35:25
Posty: 27
eCzytnik: Kindle 4T + Kindle PC/Android
Post Re: Kindle i mróz
Nie mówimy o ekstremalnych mrozach, choć specjalne akumulatory litowe (bez płynnego elektrolitu) potrafią pracować w miarę dobrze nawet przy minus 40*C. No dobrze, z zamrażarką to nie jest dobry pomysł, szczególnie dla akumulatorów litowo-jonowych, aczkolwiek polimerowe są bardziej odporne na niskie temperatury.

Mówimy tu o pracy Kindle w dopuszczonym przez producenta zakresie temperatur, czyli o ile się nie mylę to powyżej zera celcjusza.

Cytując za PCLab http://pclab.pl/art26289-2.html:
"im wyższa jest temperatura przechowywania lub pracy, tym proces starzenia akumulatora jest szybszy. W temperaturze 40 stopni Celsjusza akumulator straci już od 15 do nawet 35 procent pojemności, zaś temperatura 60 stopni może spowodować spadek pojemności o nawet 40 procent w ciągu zaledwie 3 miesięcy i około 95 procent w ciągu roku."
Obrazek
"ak widać, tempo starzenia się akumulatora naładowanego „do pełna” jest dużo większe, niż zawierającego zaledwie czterdzieści procent ładunku i rośnie lawinowo wraz ze wzrostem temperatury."
Co prawda Kindle nie laptop i tak grzać się nie powinien, ale warto zwrócić uwagę nawet na spadek pojemności już przy temperaturze bliskiej pokojowej, czyli 25*C - jak widać przy akumulatorze naładowanym do 40% pojemności strata pojemności wynosi kila procent, a przez trzymanie naładowanego do 100% tracimy około 20%

Popatrzmy jak wygląda to na innym wykresie:
Obrazek,

O ilość cykli ładowania akumulatora w przypadku Kindle bym się nie martwił. Nawet w połowie naładowany akumulator Kindle wystarczy na bardzo długo - w odróżnieniu od laptopa czy też smarfona.


27 lut 2012 12:11:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron