Teraz jest 29 mar 2024 8:18:00




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Wybór czytnika 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012 21:57:08
Posty: 1
Post Wybór czytnika
Wiem ,że było już mnóstwo pytań na ten temat, ale mam dylemat. No , nawet pięknie się zrymowało . No ale przejdźmy do rzeczy. Zastanawiam się w kwestii wyboru czytnika, a że jestem w tym temacie zielony to proszę o poradę. Chcę dokonać wyboru między trzema czytnikami :Sony Reader PRS-T1, Sony PRS-350 , a Amazonem Kindle 4. Który z nich najlepiej wybrać. Jeśli macie państwo inne godne polecenia, chętnie wezmę pod uwagę.


24 sty 2012 22:16:27
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Wybór czytnika
Każdy z nich może być doskonałym wyborem, ale żeby ktoś Ci doradził musisz określić czego potrzebujesz. Czy zamierzasz kupować książki w formacie EPUB zabezpieczone DRM, czy wolisz mieć możliwość wysyłania treści na czytnik emailem, albo korzystać z egazeciarza, a może czytasz też na innych urządzeniach (komputer, smartfon) i przydałaby się synchronizacja którą oferuje Amazon.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


25 sty 2012 0:12:11
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Wybór czytnika
Jak nie wiesz co masz wybrać to:
- wybierz najtańszy (bo nie wiesz)
- wybierz najpopularniejszy (bo potem przyjdziesz na forum pytać :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


25 sty 2012 0:25:49
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 17:32:41
Posty: 52
eCzytnik: Sony PRS-T1 (kiedyś Onyx i62)
Post Re: Wybór czytnika
A ja dodam od siebie, że warto mieć na uwadze - wagę czytnika :]


25 sty 2012 0:43:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012 14:03:42
Posty: 9
Post Re: Wybór czytnika
Jestem równie zielony, jak Ty. Szukając info na forach wiem tylko, że kindle 4 (nie shackowany) obsługuje wyłącznie pliki zabezpieczone. Znaczy się, trzeba płacic na amazonie za ebooki, lub kombinowac z konwertowaniem, zmianą oprogramowania no i jest tylko w języku angielskim (domyslnie - żeby menu było PL, trzeba zrobić jakiś myk zwany jailbreak.)
Kindle 4:
Argumenty za:
tani, jest wi-fi, bardzo popularny, ponoć wygodny, duża możliwość konfiguracji po zjailbreakowaniu
Przeciw:
Tylko Amazon i formaty z zabezpieczeniami, mało czyta formatów plików, trzeba kombinować by poczytać swoje książki

Dla laika może być za ciężki w obsłudze na początku


25 sty 2012 20:16:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 kwi 2011 19:15:50
Posty: 131
Lokalizacja: Kozienice
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Wybór czytnika
jaczuro napisał(a):
Jestem równie zielony, jak Ty. Szukając info na forach wiem tylko, że kindle 4 (nie shackowany) obsługuje wyłącznie pliki zabezpieczone. Znaczy się, trzeba płacic na amazonie za ebooki, lub kombinowac z konwertowaniem, zmianą oprogramowania no i jest tylko w języku angielskim (domyslnie - żeby menu było PL, trzeba zrobić jakiś myk zwany jailbreak.)
Kindle 4:
Argumenty za:
tani, jest wi-fi, bardzo popularny, ponoć wygodny, duża możliwość konfiguracji po zjailbreakowaniu
Przeciw:
Tylko Amazon i formaty z zabezpieczeniami, mało czyta formatów plików, trzeba kombinować by poczytać swoje książki

Dla laika może być za ciężki w obsłudze na początku

Wprowadzasz w błąd patrykwro, jedynym formatem zabezpieczonym obsługiwanym przez kindla jest właśnie format amazona (.azw), bez problemu obsługuje .mobi, na który konwertujemy inne formaty ebooków. Można czytać też w formacie .pdf ale to raczej mało wygodny format. Hackowanie pozwala na używanie polskiego interfejsu lub własnych wygaszaczy.


25 sty 2012 21:01:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Wybór czytnika
jaczuro napisał(a):
no i jest tylko w języku angielskim


Mam komórkę z dotykowym ekranem, niechcący, grzebiąc w ustawieniach przełączyłem ją na jakiś egzotyczny język (fiński, węgierski coś w ten deseń) Pomimo to udało mi się przywrócić polski, a menu jest dużo bardziej rozbudowanie niż te kilka pozycji do zapamiętania/nauczenia w Kindle.


25 sty 2012 22:00:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012 14:03:42
Posty: 9
Post Re: Wybór czytnika
piotr.p42
Wydaje mi się, że umiem czytac ze zrozumieniem i taki wlasnie wniosek wysunąłem po przeczytaniu na prawdę wielu tematów o czytnikach, w tym przede wszystkim kindle. A może po prostu "wszyscy" to wiedzą, więc użytkownicy wychodzą z zasady nie mówienia wprost.. bądź powtarzania się. W każdym razie dzięki za wspomnienie, że się w czymś mylę, nie chcę swoją niewiedzą wprowadzać kogoś w błąd. Tak wywnioskowałem z ogółu.
Mam rozumieć, że jeśli mam książkę w formacie pdf, który sobie odtwarzam bez problemu na kompie wystarczy skonwertować czymś i wrzucić na czytnik. Tak?
I co masz na myśli pisząc "niewygodne"? :-) zjada literki, ścina ekran, źle wyświetla...?

RobertP
Też mam komórkę, w której mogę zmienić język na np. aramejski, esperanto, starogrecki, czy egipski i nie kapnę się przez miesiąc o tym, że zmieniłem język.
Kupując nowe urządzenie nie zna się menu na pamięc... Chociaż ja akurat z angielski znam biegle, rosyjski czy ukrański też liznąłem, to jednak uznaję za minus brak języka ojczystego w urządzeniach i zwyczajnie o tym pisze. Niektórzy uczyli się niemca, francuskiego, hiszpańskiego itd. nie muszą znać angielskiego. Więc kupując Kindle, gdzie znając życie jest domyślnie angielski, może to być problem dla ludzi nie znających układu menu urządzenia bądź języka.
I za nic nie podejmuję dyskusji, że angielski trzeba znać, bo ten temat jest niekonstruktywny.


25 sty 2012 23:10:23
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Wybór czytnika
jaczuro, poczytaj sobie tutaj:
http://swiatczytnikow.pl/formaty-ksiaze ... ka-kindle/
http://swiatczytnikow.pl/konwersja-ksia ... -podstawy/

Obsługa kindle jest prosta jak budowa cepa. Wybierasz książkę do czytania i zmieniasz strony. Nawet jeśli by to było po aramejsku to dałbyś radę.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


25 sty 2012 23:36:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Wybór czytnika
piotr.p42 napisał(a):
jaczuro napisał(a):
Jestem równie zielony, jak Ty. Szukając info na forach wiem tylko, że kindle 4 (nie shackowany) obsługuje wyłącznie pliki zabezpieczone. Znaczy się, trzeba płacic na amazonie za ebooki, lub kombinowac z konwertowaniem, zmianą oprogramowania no i jest tylko w języku angielskim (domyslnie - żeby menu było PL, trzeba zrobić jakiś myk zwany jailbreak.)
Kindle 4:
Argumenty za:
tani, jest wi-fi, bardzo popularny, ponoć wygodny, duża możliwość konfiguracji po zjailbreakowaniu
Przeciw:
Tylko Amazon i formaty z zabezpieczeniami, mało czyta formatów plików, trzeba kombinować by poczytać swoje książki

Dla laika może być za ciężki w obsłudze na początku

Wprowadzasz w błąd patrykwro, jedynym formatem zabezpieczonym obsługiwanym przez kindla jest właśnie format amazona (.azw), bez problemu obsługuje .mobi, na który konwertujemy inne formaty ebooków. Można czytać też w formacie .pdf ale to raczej mało wygodny format. Hackowanie pozwala na używanie polskiego interfejsu lub własnych wygaszaczy.

Czym wprowadza w błąd? Tym, że w plusach pisze o "dużej możliwości konfiguracji", gdy po jailbreak-u wcale nie ma tak wielu możliwości, zwłaszcza w nowych K4?
A czy konwertowanie zewnętrznym programem nie jest kombinowaniem, gdy na inny czytnik można wrzucić plik i po prostu czytać? (Przekonałem się o tym, gdy musiałem żonie przygotowywać co chwilę książki na Kindle.) Konwersja to nie to samo, co natywna obsługa formatów przez czytnik.

_________________
W Obrazek też ;)


25 sty 2012 23:45:54
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Wybór czytnika
jaczuro napisał(a):
kindle 4 (nie shackowany) obsługuje wyłącznie pliki zabezpieczone. Znaczy się, trzeba płacic na amazonie za ebooki, lub kombinowac z konwertowaniem, zmianą oprogramowania

O tym, Airsie, wprowadza w błąd.

Kindle 4 obsługuje pliki z DRM z księgarni Amazonu. Obsługuje również niezabezpieczone DRMem pliki w formatach TXT, MOBI/PRC i PDF. Nie wymaga to żadnej zmiany oprogramowania czy kombinowania. Co więcej - można już spokojnie kupować eBooki w formacie MOBI w polskich księgarniach. I znacznie mniej z tym roboty niż z "bezkombinacyjnym" wrzucaniem eBooków zabezpieczonych ADEPTem z tychże księgarń.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


26 sty 2012 0:17:41
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Wybór czytnika
jaczuro napisał(a):
Niektórzy uczyli się niemca, francuskiego, hiszpańskiego itd. nie muszą znać angielskiego.


To świetnie, bo nowe Kindle mają też menu w tych językach :lol:


26 sty 2012 0:30:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012 14:03:42
Posty: 9
Post Re: Wybór czytnika
Dzięki za sprostowanie. Własnie próbuje zlicytować Onyxa. Po prostu na prawdę ciężko znaleźć konkretną odpowiedź na jakieś pytanie wertując dziesiątki tematów, gdzie mało kto mówi wprost. Nawet FAQ są głównie odnośniki do topików i wex się człowieku sam domyślaj...


27 sty 2012 17:41:40
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: Wybór czytnika
jaszuro - to co napisał Mori można wyczytać na stronie Amazon Kindle w ramce na dole.
Cytuj:
Kindle (AZW), TXT, PDF, unprotected MOBI, PRC natively; HTML, DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, BMP through conversion.


Dla Onyxa tak samo masz co obsługują.

Ja Was proszę, sprawdźcie źródło, dostaniecie swoje odpowiedzi. Odpowiadanie na to samo pytanie po raz 100 jest...


27 sty 2012 22:39:39
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Wybór czytnika
A swoją drogą, niedawno się zorientowałem, że Amazon trochę oszukuje. Bo Kindle obsługuje też komiksowy format CBZ. :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


28 sty 2012 1:27:32
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron