Teraz jest 29 mar 2024 0:33:37




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1387 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 93  Następna strona
Aktualnie czytane 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Aktualnie czytane
Mori napisał(a):
Ja z konieczności "Magię kości" Fiony E. Higgins na papierze czytam (a mam, bo wygrałem), bo pożyczyłem dziewczynie moje eClicto, a ona mi teraz oddać nie chce :(

Najlepiej nie dawaj jej ładowarki i nie mów, że da się ładować przez USB, to będzie często przychodzić :twisted:

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


21 mar 2011 0:36:51
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Aktualnie czytane
Nie dałem jej kabla do USB (ha, jestem przebiegły), ale ładowarkę dałem (ech, chyba jednak nie). Problem w tym, że przychodzi często, nawet przynosi eClicto, ale potem zawsze zabiera :(

Dla równowagi "Level 26" na iPadzie. Tylko, choroba, nie ma klikalnych odnośników z PDFa do strony :/

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


21 mar 2011 0:39:27
Zobacz profil WWW
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Aktualnie czytane
A ja - z pewną taką nieśmiałością - muszę się przyznać, że się przemogłem i zacząłem czytać mojego pierwszego Dukaja. Taaa... w sumie już prawie w połowie jestem i jest ZACHWYCONY. Powiem szczerze, że się zupełnie nie spodziewałem, bo myślałem, że czeka mnie kolejna po "Miastach pod skałą" czy "Viriconium" masochistyczna bitwa ze słowami, a tu się okazuje, że ten Dukaj to taki polski Mieville (albo ten Mieville to taki brytyjski Dukaj), a nawet trochę lepszy. Genialna książka, jak dotąd - majstersztyk!

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


21 mar 2011 0:43:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Aktualnie czytane
Ja właśnie odkryłem Mieville'a i po "Krakenie" czytam "Perdido Street Station". Rzeczywiście pewne podobieństwo do Dukaja jest, który jednak IMHO jest w ogóle poza konkurencją. "Viricorium" też mam w planach.


21 mar 2011 12:12:58
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Aktualnie czytane
Widzę mihu, że bierzesz się za Mieville w oryginale. Nie wiem, jak w przypadku "Krakena", ale w cyklu o Bas - Lag jest dużo takich słownych hybryd, że nawet w tłumaczeniu ciężko się początkowo oswoić. Tym większy szacun dla Ciebie, że się z tym mierzysz. Ja jakoś nie mogę się przemóc i wziąć za czytanie po angielsku, chociaż ogólnie idzie mi to całkiem nieźle, to boję się, że koncentrując się na słowach gdzieś tam ucieknie mi przyjemność z lektury. Wiem, że to może będzie przy pierwszej, drugiej, czy trzeciej książce... a potem będzie lepiej, łatwiej, aż w końcu będzie mi się czytało równie lekko, jak po polsku, no... ale nie mogę jakoś tego pierwszego kroku zrobić.

Wreszcie pojawił się dobrze zrobiony słownik i jest to jakiś bodziec, ale podejrzewam, że dopóki sobie drugiego Kindle (do pracy) nie kupię, to chyba się za czytanie po angielsku nie zabiorę...

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


21 mar 2011 14:18:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Aktualnie czytane
"Kraken" nie sprawił mi większych problemów, ale rzeczywiście zdarzało mi się zaglądać do słownika trochę częściej niż zazwyczaj. Przy "Perdido Street Station" muszę być bardzo skupiony, żeby bezproblemowo czytać. Przynajmniej dzięki Mieville'owi można nieźle wzbogacić sobie słownictwo.

Mieville ma bardzo ciekawy, barokowy, oniryczny i lekko surrealistyczny styl i wolę włożyć trochę wysiłku i delektować się nim w oryginale, niż czytać tłumaczenie, denerwować się na tłumacza i zastanawiać się jak fajnie to musiało brzmieć po angielsku.


21 mar 2011 14:29:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 maja 2011 13:59:55
Posty: 2
Post Re: Aktualnie czytane
Jako nowy użyszkodnik powiem, ze na ten moment czytam ''Bramy domu umarłych'' S.Eriksona w oryginale.


01 maja 2011 14:13:57
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Aktualnie czytane
No i finalnie muaddib2, miał racje po skończeniu stali i śniegu od razu wziąłem się za krew i złoto, muszę wrzucić coś pomiędzy i zostawić sobie na deser resztę, wciąga jak błoto świat Westeros :D


03 maja 2011 11:31:57
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 20:25:39
Posty: 215
Lokalizacja: Kraków/ZamoœÌ
Post Re: Aktualnie czytane
A ja w ostatnim czasie sięgnąłem po Paolo Coelho i zawiodłem się bardzo. miałem nadzieję na ciekawą literaturę i głęboką a jednak to zwykła garść frazesów i wszystkim znanych "mądrości".

Teraz czytam "Niepokoje wychowanka Törlessa" Roberta Musila, co ciekawe bibliotekarka rzekła, żebym czytał tą książkę głównie do poduszki, wietrze w tym podstęp

_________________
http://toolsweb.pl/


28 maja 2011 21:54:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 maja 2011 13:15:11
Posty: 28
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Aktualnie czytane
Co do Coelho to zgadzam się w całej rozciągłości. Ja ostatnio zakochuję sie w Billu Brysonie i juz szykuję się, żeby sobie w orginale kupić.


Tapatalked with iPhone 4


29 maja 2011 4:08:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2011 16:18:06
Posty: 36
Lokalizacja: Wiedeń/Tychy
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Aktualnie czytane
Świat Dysku - Terry Pratchett


19 sie 2011 15:47:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sie 2011 2:32:01
Posty: 13
Post Re: Aktualnie czytane
madmax napisał(a):
Teraz czytam "Niepokoje wychowanka Törlessa" Roberta Musila, co ciekawe bibliotekarka rzekła, żebym czytał tą książkę głównie do poduszki, wietrze w tym podstęp


Ciekaw jestem, czy też dotarłeś do niej poprzez "Grę w klasy". Fragment użyty przez Cortazara nabrał w nowym kontekście zupełnie nowego (według mnie głębszego) znaczenia. Obie książki są zresztą fascynujące.


19 sie 2011 17:47:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2011 11:39:39
Posty: 11
eCzytnik: Amazon Kindle 3
Post Re: Aktualnie czytane
Teraz czytam wiedźmina, a przedtem "Kameleon" Rafała Kosika


26 sie 2011 0:41:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sie 2011 2:53:36
Posty: 5
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Aktualnie czytane
Johnatan Carroll - Białe jabłka i Szklana zupa. Mnie wciągnęły.


19 wrz 2011 19:43:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sie 2011 2:53:36
Posty: 5
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Aktualnie czytane
Johnatan Carroll - Białe jabłka i Szklana zupa. Mnie wciągnęły.


19 wrz 2011 19:45:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1387 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 93  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: