Teraz jest 28 mar 2024 15:04:07




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Mój pierwszy e-czytnik. 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: Mój pierwszy e-czytnik.
Airs - Twoje uwagi są jak najbardziej słuszne. Jednak ich 'skala' jest pomijalna. Główna funkcjonalność eCzytnika jest zachowana. To tak jakby dramatyzował, że masz Windowsa w wersji Home a nie Professional i do tego bez MS Office. Pierwszego w pełni nie wykorzystasz, no ale obiektywnie MA WIĘKSZĄ funkcjonalność, drugi ma dość dobrą BEZPŁATNĄ alternatywę.
Tak samo można by dramatyzować, że samochód A wyciąga 300 km/h, a B tylko 220 - gdy na polskich ulicach można jechać max TYLKO 130-140.
Kusi mnie by rozbić KAŻDY z twoich argumentów - tyle że zrobiono to już wiele razy na tym forum.


14 gru 2011 10:25:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 23:21:46
Posty: 12
Post Re: Mój pierwszy e-czytnik.
- brakiem audio -wszedzie nosze ze soba mp3
- słabszą baterią -jak to sie przeklada na czas? co tydzien - dwa bede go ladowal?
- tylko 1,2 GB miejsca w pamięci urządzenia (brak SD) -poltora tysiaca ksiazek to wiecej niz kiedykolwiek przeczytam :)
- ustawiczną konwersją i częstym usuwaniem DRM jeśli chcemy czytać polskie i legalne książki - nie kumam, z konwertowaniem i formatami zaznajomie sie chyba po zakupie, nie jest tak, ze wrzucam co chce i czytam?
- szczątkową obsługą pdf-ów - e?
- brakiem podziału na "grupy" książek lub walką z "kolekcjami" zamiast przejrzystego wglądu w katalogi
- ograniczeniem krojów czcionek
- brakiem dzielenia wyrazów
- dodatkowym zakupem okładki/futerału
- brakiem niezależnej od komputera ładowarki - ladowanie kablem usb?
a jeśli nie zdecydujemy się na jailbreak-a, który wkrótce powinien być, to też:
- obcojęzycznym menu
- brakiem możliwości wprowadzenia polskich liter
(piszę z punktu widzenia polskiego użytkownika, czytającego głównie po polsku)

A jak jest z darmowymi pozycjami? Czytalem, ze te przed 1923 rokiem stracily ochrone autorska. Bede mogl sobie "wygodnie" polaczyc przez wifi i sciagnac jakas pozycje?


14 gru 2011 10:37:49
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Mój pierwszy e-czytnik.
gawronizm napisał(a):
- ustawiczną konwersją i częstym usuwaniem DRM jeśli chcemy czytać polskie i legalne książki - nie kumam, z konwertowaniem i formatami zaznajomie sie chyba po zakupie, nie jest tak, ze wrzucam co chce i czytam?

Nie, tak to działa w pocketbookach, hanlinach i onyxach, których zwolennikiem jest airs. Nie modyfikowany kindle odczytuje tylko mobi (także te z rozszerzeniami prc i azw) i pdf. Ale coraz więcej polskich sklepów sprzedaje (ebookpoint, rw2010, virtualo), lub przymierza się (bookoteka) do sprzedawania mobi.
gawronizm napisał(a):
A jak jest z darmowymi pozycjami? Czytalem, ze te przed 1923 rokiem stracily ochrone autorska. Bede mogl sobie "wygodnie" polaczyc przez wifi i sciagnac jakas pozycje?

Darmowe pozycje już teraz są dostępne bez problemu na kindle bez konwersji. Wolne Lektury, Virtualo mają dużo książek w mobi.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


14 gru 2011 10:51:12
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 23:21:46
Posty: 12
Post Re: Mój pierwszy e-czytnik.
A dlaczego szczatkowa obsluga tych pdf'ow?
Niema problemow z konwersja pozycji do .mobi?
Chce w miare mozliwosci rozwiac wszelkie watpliwosci (jo jo), bo jutro prawdopodobnie dzien zero :D


14 gru 2011 11:36:50
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Mój pierwszy e-czytnik.
T4ng10r napisał(a):
Airs - Twoje uwagi są jak najbardziej słuszne. Jednak ich 'skala' jest pomijalna. Główna funkcjonalność eCzytnika jest zachowana. To tak jakby dramatyzował, że masz Windowsa w wersji Home a nie Professional i do tego bez MS Office. Pierwszego w pełni nie wykorzystasz, no ale obiektywnie MA WIĘKSZĄ funkcjonalność, drugi ma dość dobrą BEZPŁATNĄ alternatywę.
Tak samo można by dramatyzować, że samochód A wyciąga 300 km/h, a B tylko 220 - gdy na polskich ulicach można jechać max TYLKO 130-140.
Przecież pisałem, że Kindle świetnie sie nadaje do czytania ;)
Nie dramatyzuje, tylko co jakiś czas staram się uświadomić nowym potencjalnym czytaczom, z czym muszą się liczyć i co wybierają.
Jest bezpłatna alternatywa w postaci Calibre, ale niektórzy chcą mieć wygodniej - niech wybiorą :)
Przykład z samochodem jest nietrafny, lepszy byłby może z kierownicą z prawej strony (mobi vs epub).

@gawronizm
- słabsza bateria to tylko, w zależności od intensywności czytania, ładowanie co 5 dni zamiast 10 albo co tydzień zamiast co dwa.
- jest już coraz więcej dostępnych polskich publikacji w prc/mobi (te wrzucasz i czytasz) jednak nadal najbardziej powszechnymi w Polsce są epub i pdf, lub jak byś chciał własny rtf/doc, czy coś innego (te musisz konwertować, pozbawiać DRM-u - Kindle ich "nie widzi")
- pdf-y na Kindle można tylko graficznie powiększyć - nie ma trybu "reflow", który ma wiele innych czytników
- oczywiście każdy czytnik ładuje się z USB, ale jak gdzieś w podróży nas dopadnie wyczerpana bateria, albo na noc, gdy komputer wylączony - warto mieć ładowarkę
- jak znajdziesz w internecie publikację do ściągnięcia w formacie mobi, to się na Kindle wygodnie ściągnie przez WiFi, innych plików bez jailbreak-a się nie ściągnie na Kindle.

_________________
W Obrazek też ;)


14 gru 2011 11:40:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 23:21:46
Posty: 12
Post Re: Mój pierwszy e-czytnik.
Dzieki wielkie, bardzo pomagacie. Generalnie najlepiej w Kindlu miec wszystko w mobi? Wtedy dziala to najsprawniej? Wazne zeby pinezki, highlights czy cokolwiek dzialalo, na tym mi bardzo zalezy bo pewnie bedzie to glowne narzedzie usprawniajace nauke.


14 gru 2011 12:31:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 cze 2008 17:42:04
Posty: 52
eCzytnik: Sony prs-505
Post Re: Mój pierwszy e-czytnik.
witam

na obronę Kindle:
- uznanie gwarancji na czytniki z pękniętym lub wylanym ekranem (to chyba pierwsza w historii firma która uwzględnia na gwarancji uszkodzenia mechaniczne bez jakiejkolwiek ekspertyzy)
- możliwość zastosowania słownika ang-pol podczas czytania (inne czytniki też mają wbudowane słowniki ale czy mają możliwość zainstalowania swojego? chyba nie)

pozdrawiam


14 gru 2011 13:49:12
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Mój pierwszy e-czytnik.
inne czytniki również pozwalają na użycie zewnętrznych słowników

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


14 gru 2011 14:40:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2011 15:19:51
Posty: 50
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Mój pierwszy e-czytnik.
Co do ładowarki - obecnie ładowarka mini-usb jest już standardem dla telefonów i innych gadżetów, więc argument brak ładowarki powoli staje się nieaktualny... :)


14 gru 2011 21:16:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Mój pierwszy e-czytnik.
Mam odczucie, jakbym wkładał kij w mrowisko ;)
A przecież pisałem, że e-ink jest najważniejszy, że na Kindle można świetnie czytać i chcę swoją wypowiedzią uświadomić potencjalnym użytkownikom e-czytnika, że jest wiele opcji do wyboru, a Kindle jest najtańszą i że istnieją inne, wygodniejsze, czy przyjaźniejsze wyjścia, również droższe.

_________________
W Obrazek też ;)


14 gru 2011 22:12:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 23:21:46
Posty: 12
Post Re: Mój pierwszy e-czytnik.
Cos za cos, sztuka kompromisu. Ja juz jestem zdecydowany, teraz bede wertowac allegro w poszukiwaniu odpowiedniej aukcji. Dzieki wszystkim jeszcze raz.


15 gru 2011 18:44:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 23:21:46
Posty: 12
Post Re: Mój pierwszy e-czytnik.
No i juz mam swojego kundelka. Wszystko ladnie pieknie, ale nie wiem co jest ze slownikiem. Standardowo mam wgrany Oxford Dictionary i American. Kiedy otwieram te dwa dokumenty (JAKO EBOOK)to dziala w nich samych slownik (incepcja?:|). Czytam obecnie polska wersje ksiazki wiec nawet nie zwracalem na to uwagi, ale ostatnio sciagnalem English Grammar Blablabla i w tym dokumencie rowniez slownik nie dziala. Dokument jest w formacie mobi. O co chodzi? Tzn. moge tylko uzyc opcji 'highlight' czytajac wgrane ksiazki, a nie wyswietla sie zadna definicja.

EDIT: Niewazne, zmienilem w Calibre metadane na angielski i juz wsio lata.


21 gru 2011 21:00:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: