Teraz jest 28 mar 2024 21:52:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
Film lepszy od książki? 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post Re: Film lepszy od książki?
Cytuj:
[Film] nie może przecież trwać 10 godzin

I po to wymyślono seriale telewizyjne. Ilość różnic między książką "Grą o tron" a serialem można policzyć na palcach jednej ręki. Książkę czytałem po serialu i przy pierwszym tomie tylko żeby posmakować styl autora (i tłumacza) a nie dla akcji, którą doskonale już znałem. (Jedyna znaczna różnica to głębszy rys psychologiczny postaci w książce)

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


16 lis 2011 12:07:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Film lepszy od książki?
Negre napisał(a):
No ale w końcu autorka książki brała udział w kręceniu filmu.


To nie zawsze jest dobrą rekomendacją. Stanley Kubrick zrobił genialne "Lśnienie" (1980) Kinga, które autorowi się nie podobało. Więc potem King pilnował drugiej ekranizacji tej książki (1997), z każdym przecinkiem i kropką. Wyszło słabo.


16 lis 2011 13:41:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 gru 2011 22:25:19
Posty: 17
eCzytnik: kindle 4
Post Re: Film lepszy od książki?
Dla mnie wspomniane już w tym temacie "Into the Wild". Książka taka sobie, film - genialny. Dawniej to samo myślałam o Tolkienie. Filmy niesamowite, a książki mnie nudziły językiem i dłużyznami (ale teraz już tak nie myślę ;) ). Ostatnio czytałam i oglądałam "Przerwaną lekcje muzyki". Książka jest świetna, ale film jest lepszy. Dodaje wiele wątków, które w ogóle nie istnieją w książce, ale przez to zbiera całą historię do kupy i powstaje coś fajnego.


16 gru 2011 12:51:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 maja 2010 8:56:19
Posty: 36
eCzytnik: na czymkolwiek ;)
Post Re:
kyalle napisał(a):
Władca Pierścieni - o ile zmuszałam się, że by przeczytać książkę i to tylko dlatego, że usłyszałam, iż nie wypada jej nie znać, o tyle film zaliczam do pierwszej 3 moich ulubionych.

Uwielbiam Władcę pierścieni książkowego, ale zgadzam się, że film czasem był lepszy niż książka. Zwłaszcza pierwsza część. Nie zapomnę wrażenia jakie na mnie zrobiły hobbickie norki i pokaz sztucznych ogni Gandalfa. Siedziałam jak 5 latek z rozdziawioną buzią...


10 wrz 2012 17:46:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2013 15:43:41
Posty: 3
eCzytnik: telefon
Post Re: Film lepszy od książki?
Dla mnie zawsze chyba na pierwszym miejscu będzie książka ;) ekranizacje spoko lubię poglądać ale wiele z nich mnie zawiodło :nono i teraz jestem uprzedzona. Sugerując się jednak waszymi wypowiedziami spróbuję obejrzeć jeszcze te lepsze o których pisaliście.


26 lis 2013 16:02:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2013 14:21:50
Posty: 92
eCzytnik: Pocketbook 623
Post Re: Film lepszy od książki?
Rozszerzyłbym listę filmów lepszych (IMO) niż książka o:

Misery - S. King
Firma - J. Grisham (zakończenie w książce kuriozalne w swojej naiwności)
Psy wojny - F. Forsyth

Co do ww. Ziemi Obiecanej - pozwolę się nie zgodzić. Dla mnie książka (choć była przekleństwem w czasach licealnych), przeczytana po latach na luzie i z dystansem jest dużo lepsza.


26 lis 2013 18:00:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2014 14:40:22
Posty: 2
Post Re: Film lepszy od książki?
Jak dla mnie zdecydowanie Silent Hill.


03 sty 2014 14:43:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sty 2014 9:04:49
Posty: 98
eCzytnik: Kindle
Post Re: Film lepszy od książki?
Mam dwa takie filmy:
Julie & Julia - kulinarny, z Meryl Streep grająca kucharkę Julię Child, genialny, zabawny film. Niestety książka to czyste grafomaństwo, chyba nawet nie doczytałam

Gwiezdny pył - ale tu film jest lepszy tylko i wyłącznie dla tego, że zakończenie jest bardziej sensowne niż w książce. Co ciekawe, autor książki - Gaiman - współpracował przy produkcji filmu, stąd też pewnie lepsze zakończenie


20 sty 2014 17:31:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 maja 2014 15:35:46
Posty: 15
Post Re: Film lepszy od książki?
Moim zdaniem nie powinno się porównywać ekranizacji do książki, bo są to dwa kompletnie odmienne przekazy. Do tej pory pamiętam, jak byłam dzieckiem i namiętnie czytałam "Harry'ego Pottera". Po zobaczeniu ekranizacji byłam wstrząśnięta - nic nie pasowało do mojego "wyobrażenia".


20 maja 2014 10:06:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2014 14:44:25
Posty: 9
eCzytnik: na czytniku
Post Re: Film lepszy od książki?
Moim zdaniem Władca pierścieni w wersji książkowej był o wiele lepszy niż film. Tak samo Hobbit.


15 lip 2014 15:48:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sty 2014 9:04:49
Posty: 98
eCzytnik: Kindle
Post Re: Film lepszy od książki?
netaneta napisał(a):
Moim zdaniem nie powinno się porównywać ekranizacji do książki, bo są to dwa kompletnie odmienne przekazy. Do tej pory pamiętam, jak byłam dzieckiem i namiętnie czytałam "Harry'ego Pottera". Po zobaczeniu ekranizacji byłam wstrząśnięta - nic nie pasowało do mojego "wyobrażenia".


Czemu nie można porównywać tych dwóch rzeczy, skoro ekranizacja powstała na PODSTAWIE książki. A co do rozczarowania, że postacie czy miejsca w filmie odbiegają od naszych wyobrażeń - należy się z tym liczyć sięgając po film.


25 sie 2014 17:48:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2015 11:53:28
Posty: 1
eCzytnik: tablet
Post Re: Film lepszy od książki?
Takim przykładem jest dla mnie Saga Zmierzch. Przez książkę nie przebrnęłam natomiast film dało się obejrzeć :)


09 sty 2015 12:27:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sie 2015 12:42:20
Posty: 43
eCzytnik: wolę klasycznie;)
Post Re: Film lepszy od książki?
„Pod słońcem Toskanii”, najpierw obejrzałam film, zachwycił mnie, a potem kupiłam książkę, i zakup ten uważam za nietrafiony, książka całkowicie inna niż film, właściwie mało się co zgadza, z korzyścią dla filmu.


24 sie 2015 13:43:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2014 14:38:15
Posty: 18
Post Re: Film lepszy od książki?
Ja ostatnio wybrałam się na "Zanim się pojawiłeś". Najpierw przeczytałam książkę, a potem poszłam na film. Film oceniam wyżej, dodatkowym plusem jest to, że jest naprawdę wierny książce. Myślę, że sęk w tym, że przy filmie zatrudniono młodych, ale bardzo zdolnych aktorów, którzy fenomenalnie oddali swoje emocje i stworzyli bohaterów z charakterem. W książce autorce nie udało się tego tak oddać - może za dużo czytam i wymagam za dużo od książek, ale o ile książkę oceniam jako średnią (a może nie tyle książkę, co jej tłumaczenie i sposób opowiadania o emocjach, silnych, wręcz skrajnych emocjach), o tyle film mnie bardzo pozytywnie zaskoczył :)


28 cze 2016 12:40:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2016 12:13:46
Posty: 3
Post Re: Film lepszy od książki?
Jeszcze chyba tak nie było, żeby ekranizacja okazała się lepsza od książki. Niemniej jednak np. The Shining z 1980 moim zdaniem, jest równie dobry co książka Kinga.


03 paź 2016 12:24:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron