Teraz jest 19 kwi 2024 20:40:52




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
eClicto i Kindle 3 obok siebie 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2010 15:16:31
Posty: 54
Lokalizacja: Przemyśl
eCzytnik: BeBook Mini
Post Re: eClicto i Kindle 3 obok siebie
Trochę szkoda, że w porównaniu obu ekranów nie można zastosować tego samego rodzaju czcionki. Na eClicto jest wyświetlany Times New Roman chyba, a w Kindle jakaś inna czcionka - zdecydowanie "grubsza". Times zawsze dla mnie jakiś taki "pajęczy" był - zdecydowanie do czytania wybieram Arial.


04 lis 2010 15:27:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: eClicto i Kindle 3 obok siebie
Na obu wybrałem czcionkę szeryfową. Na kindlu jest coś o nazwie condensed.
Zgodziłbym się, że na eClicto czarny ma mniejszą zawartość czarności w czarności ;-)


04 lis 2010 15:37:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2010 15:16:31
Posty: 54
Lokalizacja: Przemyśl
eCzytnik: BeBook Mini
Post Re: eClicto i Kindle 3 obok siebie
nightelf napisał(a):
Zgodziłbym się, że na eClicto czarny ma mniejszą zawartość czarności w czarności ;-)


No, tak - to widać. Z tym się nie sprzeczam ;)


04 lis 2010 15:51:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: eClicto i Kindle 3 obok siebie
A tak z inej beczki - nie wydaje się Wam, że Amazon przez te swoje marginesy na Kindle marnuje mnóstwo cennej powierzchni e-inku ??
Wiem, że są jailbreak-i do regulacji tego, ale w stock-owych egzemplarzach to jest marnotrawstwo ;)

_________________
W Obrazek też ;)


04 lis 2010 19:46:35
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: eClicto i Kindle 3 obok siebie
airs napisał(a):
A tak z inej beczki - nie wydaje się Wam, że Amazon przez te swoje marginesy na Kindle marnuje mnóstwo cennej powierzchni e-inku ??
Wiem, że są jailbreak-i do regulacji tego, ale w stock-owych egzemplarzach to jest marnotrawstwo ;)

Brzmi normalnie tak, jakby drukowali przez to książki o 50% grubsze ;)

Kell napisał(a):
Umm no skoro nawet ja widzę różnicę in plus na korzyść Kindle, to z dla innych z pewnością jest ona ogromna. Ale czy od tego mniej sie męczą oczy... ? :?

Wiesz, Kell, niektórzy twierdzą, że i przy LCD im się oczy nie męczą i spokojnie mogą na takich ekranach książki czytać. IMO fajniej mieć Pearla, ale jak ktoś ma Vizplexa to też nie umrze (byle teraz nie kupował go drożej niż Pearla).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


04 lis 2010 20:35:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lis 2011 18:48:09
Posty: 2
Post Re: eClicto i Kindle 3 obok siebie
Witam. Mam pytanie do posiadaczy eClicto. Ostatnio chciałem sobie kupić Kindle na allegro ale zauważyłem własnie ten czytnik. Kindle kosztuje ok 400 zl a eclicto mozna juz nabyc nowke za 200 zl. I tu pojawia sie pytanie czy warto dołożyć do kindla? Naczytałem sie o słabej baterii, powolność dzialania oraz błędy w oprogramowaniu. Czy jest to az tak uciazliwe ze warto dolozyc 200 zl do kindla?


13 lis 2011 18:55:46
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: eClicto i Kindle 3 obok siebie
I tak, i nie. Ale od początku:
Za 400 zł to na Allegro dostaniesz zapewne Kindle 4 z SO - czyli reklamami. Pamiętaj, że to produkt sprzedawany tylko na rynku amerykańskim, a ludzie z Allegro ściągają go do kraju na własną rękę. I ponoć nawet pomagają Ci w razie problemów z urządzeniem - ale generalnie może być z tym różnie (a Amazon nie odeśle Ci zamiennika Kindle z SO na adres inny niż amerykański). Moim osobistym zdaniem lepiej kupić bez SO, bezpośrednio z Amazona, i mieć z tym spokój. Tyle, że K4 kosztuje 160$.

No i mamy eClicto za 200 zł. Czy warto? Według mnie tak. Są błędy w oprogramowaniu, które się wiesza (co wynika z fatalnego zarządzania energią). Tak, bateria starcza na kilka dni czytania (w zależności od tego, jak intensywnie to robimy). Ale to jednak ePapier -- choć gorszy od Pearla w K3/K4, to dalej da się na nim przyjemnie czytać. Zatem 200 zł to uczciwa cena za niedogodności, o których wspomniałem. I świetna okazja, by za psie pieniądze (K4 będzie kosztował ponad drugie tyle!) spróbować eCzytników. Jeśli się spodoba i będziesz chciał więcej - to zawsze będziesz mógł kupić Kindla czy coś innego, a eClicto przekazać komuś jako prezent (i to tani, patrząc na to, za ile teraz potrafi się prezenty kupować). Jeśli zaś się nie spodoba - to lepiej "zmarnować" (bo wierzę, że zawsze można dać to komuś innemu, komu będzie to odpowiadało) 200 zł niż 160$.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


13 lis 2011 19:47:53
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: