Teraz jest 28 mar 2024 23:24:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Błąd w konwertowaniu z PDF na Mobi - brak polskich znaków 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sie 2011 16:00:56
Posty: 5
eCzytnik: K3 3G
Post Błąd w konwertowaniu z PDF na Mobi - brak polskich znaków
Witam,

próbowałem wieloma różnymi programami (Calibre, PDFtoePub etc.) przekonwertować plik z pdfa na mobi, jednak za każdym razem mam ten sam problem. Nie dość, że nie wyświetlają się polskie znaki, to jeszcze tekst jest porozrzucany, posklejany, ogólnie nie da się tego czytać.

Wysłałem swoją książkę do Amazona, jednak dostałem tylko odpowiedź, że ta pozycja jest na stronie w zakładce "personal Documents", ale nie mogę jej ściągnąć na komputer, jedynie odpłatnie przesłać na Kindle'a.

Co mogę z tym zrobić? Czytnik czyta PDFa okej, ale litery są trochę za małe, dlatego zależy mi na przekonwertowaniu tego na coś wygodniejszego.

edit: dostałem wiadomość na kindle'a, że plik został odesłany na moją skrzynkę pocztową, jednak ja nic na niej nie otrzymałem.

edit2: połączyłem się z WiFi i po chwili książki ściągnęły mi się same. Jedna w formacie .pdf, a druga w formacie .azw, tylko że z nią był taki sam problem jak wyżej, tj. nie wyświetlały się polskie znaki i ogólnie układ książki był nieczytelny

edit3: tym razem przekonwertowałem pdf na txt. Efekt - polskie znaki nadal się niewyświetlają. Układ strony jest trochę lepszy, ale nadal męczący (np. nie ma "-" przy rozpoczęciu wypowiedzi)

Czy ktoś wie, gdzie tkwi błąd?


28 paź 2011 16:13:22
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Błąd w konwertowaniu z PDF na Mobi - brak polskich znakó
Błąd tkwi w PDF, niektóre (szczególnie robione dawniej) miały tak osadzone polskie znaki, że jedynym wyjściem do wyciągnięcia tekstów jest OCR.

A co to jest za książka?

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


28 paź 2011 16:47:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sie 2011 16:00:56
Posty: 5
eCzytnik: K3 3G
Post Re: Błąd w konwertowaniu z PDF na Mobi - brak polskich znakó
Star Wars - Nadchodząca Burza

co to OCR?


28 paź 2011 17:04:02
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Błąd w konwertowaniu z PDF na Mobi - brak polskich znakó
OCR. Przykładowym programem do OCR jest FineReader.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


28 paź 2011 19:17:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sie 2011 16:00:56
Posty: 5
eCzytnik: K3 3G
Post Re: Błąd w konwertowaniu z PDF na Mobi - brak polskich znakó
Dobrze i co mam teraz z tym moim pdf zrobić za pomocą OCR żeby to później przekonwertować dobrze na Kindle'a?

Przekonwertowałem (używając Finereader 10) pdf na rtf, a następnie używając calibre na mobi. Polskie znaki już działają, natomiast układ do czytania jest kiepski, a ponadto nie wyświetlają się "-" przy rozpoczętych dialogach i strony nie są ponumerowane. Można coś i na to zaradzić?


29 paź 2011 0:18:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron