Teraz jest 28 mar 2024 20:44:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Kindle 3 czy Kindle 4. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2011 13:54:49
Posty: 2
eCzytnik: android/pc
Post Re: Kindle 3 czy Kindle 4.
Czy to prawda, że K3 ma bardziej biały ekran (lepszy kontrast) niż K4? Spotkałem gdzieś taką opinię, proszę więc o potwierdzenie.
Jeśli ten filmik nie przekłamuje (18minuta27sek albo 22minuta45sek):
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... wv6_GSg1A#!
...to w/g mnie różnica jest zauważalna na korzyść K3


11 paź 2011 14:13:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Kindle 3 czy Kindle 4.
erithpe napisał(a):
Czy to prawda, że K3 ma bardziej biały ekran (lepszy kontrast) niż K4?
Bardziej biały ekran ma Vizplex, ale nie tylko od tego zależy kontrast. Ważna jest czerń, którą Pearl ma głębszą (mocniejszą) niż Vizplex i stąd wyższy kontrast.
Wracając do różnic między K3 a K4 to wynika ona ze złudzenia optycznego. Tło w K3 wydaje się jaśniejsze bo jest ciemniejsza ramka dookoła.

Poza tym w ramach typu ekranu e-ink istnieją serie, o większym lub mniejszym kontraście. Początkowe Vizplex-y miały kontrast 6:1 a nowsze mają 8:1. Jeśli chodzi o Pearl to jest to ok. 10:1. Myślę, że nawet poszczególne partie ekranów montowane w czytnikach, mają między sobą mierzalne różnice, ale mieszczące się w zadanym dla danego typu minimum.

_________________
W Obrazek też ;)


11 paź 2011 14:51:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2011 13:54:49
Posty: 2
eCzytnik: android/pc
Post Re: Kindle 3 czy Kindle 4.
Zadając pytanie, byłem świadom istnienia wspomnianego przez Ciebie złudzenia.
W każdym razie Dzięki za odpowiedź, którą przyjmuję jako rozstrzygającą w kwestii "bielszej bieli". W tej sytuacji nie będę przepłacał i biorę K4. Obym tylko nie pożałował braku fizycznej klawiatury (inne 'ficzery' jak TTS, audio nie są dla mnie istotne).


11 paź 2011 16:28:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lip 2010 19:53:45
Posty: 4
Post Re: Kindle 3 czy Kindle 4.
Ekranów Vizplex są 3 generacje. Ostatnia generacja się sie nie dużo różni od pearla.


11 paź 2011 20:13:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2011 20:37:44
Posty: 2
Post Re: Kindle 3 czy Kindle 4.
Czy w Kindle'u 4 jest pełny dostęp do internetu w Polsce? Czy tylko niektóre strony jak np. wikipedia ?


11 paź 2011 20:39:59
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Kindle 3 czy Kindle 4.
Po WiFi jest dostęp do wszystkiego.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


11 paź 2011 21:15:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2011 20:37:44
Posty: 2
Post Re: Kindle 3 czy Kindle 4.
A przez GPRS (3G)?


11 paź 2011 21:43:58
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Kindle 3 czy Kindle 4.
:roll: A skąd mamy wiedzieć? Kindle 4 Touch 3G jeszcze nawet w USA nie jest dostępny. Natomiast, jak to już było wałkowane w kilku miejscach na forum, aktualny pogląd jest taki, że 3G będzie tylko do Whispernetu oraz Wikipedii, przeglądarka ograniczy się do WiFi.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


11 paź 2011 21:54:10
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Kindle 3 czy Kindle 4.
Mimo wszystko tts doczekał się wersji polskiej ;-) a sam wątek o tym ma chyba z 11 stron, więc niektórym się przydaje, po drugie brak mp3 chyba oznacza, że w przypadku strimingów dźwięk odpada (bo rozumiem, że nie ma głośników czy wyjścia na słuchawki?). Po 3ecie, póki co ceny kształtują się następująco, 109 za k4, 139 za k3 wifi, 149 za k4 z dotykiem i 189 za k3 3g. ;) Nie krytykuję k4, nie wykluczam czy nie wykluczyłam mozliwości jego zakupu, ale też np. staram się z dystansem podchodzić do entuzjastycznych opinii.


11 paź 2011 22:27:32
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Kindle 3 czy Kindle 4.
maruda napisał(a):
bo rozumiem, że nie ma głośników czy wyjścia na słuchawki?

Tak, w K4 nie ma ani tego, ani tego.

maruda napisał(a):
149 za k4 z dotykiem

Nope, 139 albo 189 (z 3G), skoro już podajesz ceny wersji bez SO/dostępnych w wersji międzynarodowej.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


11 paź 2011 22:48:19
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Kindle 3 czy Kindle 4.
Rzeczywiście. Są, jeśli mozna to w ten sposób porównać, w tych samych cenach, plus najtansza i zarazem najbardziej okrojona wersja 4ki.
Jeśli można to tak podsumować,
3 ma klawiaturę, 4 ma dotyk (tu akurat zestawiłabym to na równi, bo dotyk zajmuje mniej miejsca, ale przy klawiaturze nie dotyka się ekranu więc nie dochodzi sprawa z szybszym jego brudzeniem się); 4 jest lżejsze, za to 3 ma dłużej działającą baterię; 3 ma pełen dostęp do neta przez 3g (nie wiadomo jak długo), 4 ponoć ma mieć ograniczenia i pelen dostęp tylko przez wi-fi, 3 ma TTS i mp3, którego brak w 4ce.


18 paź 2011 17:22:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 wrz 2011 2:43:41
Posty: 23
eCzytnik: Kindle
Post Re: Kindle 3 czy Kindle 4.
maruda napisał(a):
najbardziej okrojona wersja 4ki.


Moglibyście przyjąć, że to inne wersje były/są z dodatkowymi bajerami, a classic jest wersją "domyślną". ;) Wydaje mi się zbyt okrutne słowo "okrojona", bo K4 Classic bardzo polubiłem mimo teoretycznych braków


18 paź 2011 20:43:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 maja 2011 0:03:53
Posty: 3
Post Re: Kindle 3 czy Kindle 4.
Z jakiej strony bym nie patrzył, to K4 lite to najciekawszy kundel. Niska cena, to tylko dodatkowy bonus.


18 paź 2011 22:24:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Kindle 3 czy Kindle 4.
zapomniałam jeszcze, że k4 ma mniejszą pamięć, o tyle to nie ma tu większego znaczenia, że 6 cali do pdf to raczej nie jest zbytnio cudowny pomysl, a to pdfy potrafią przecież ważyć; no i brak mp3 też oznacza, że pliki dźwiękowe nie zajmą miejsca.
Cytuj:
Moglibyście przyjąć, że to inne wersje były/są z dodatkowymi bajerami, a classic jest wersją "domyślną". ;) Wydaje mi się zbyt okrutne słowo "okrojona", bo K4 Classic bardzo polubiłem mimo teoretycznych braków

Nie traktowałabym tego ogólnie w kwestii rywalizacji, który czytnik jako ''najmojszy'' byłby ''najlepszy'', ;), a mam wrażenie, że część osób do tego w ten sposób podchodzi. Przecież za rok pewnie będzie k5, potem 6.. ;), i tak można kupować czytnik co roku, jeśli ktoś np. jest takim fanem i chce. :)
Cytuj:
Z jakiej strony bym nie patrzył, to K4 lite to najciekawszy kundel.

Czy ja wiem. To tak samo ktoś może powiedzieć, że dx jest najciekawszy, bo ma prawie 10calowy ekran, a przecież jego cena w porównaniu z innymi 10calowymi też wypadała nieźle (teraz nie mam rozeznania po ile są czytniki to się nie wypowiadam).
Cytuj:
Niska cena, to tylko dodatkowy bonus.
109 + 19 + prawie 30 = prawie 158, czyli prawie 498 zł po dzisiejszym kursie (inf. z wyszukiwarki netowej), + ewentualnie raczej częsciej niż rzadziej parę, parenascie zetów przewalutowania. Plus zakup etui. Co spokojnie jest w stanie wygenerować kolejną stówe, ale oczywiście nie jest rzeczą konieczna. A np. onyx x61s w vobisie z ekranem pearl i futeralem, mp3 i ivoną - za 650 zetów, i moim zdaniem wygodniejszą obsługą, ze względu na formaty tekstu. I chyba nawet do kupienia od ręki w sklepach stacjonarnych (nie mówiąc o tym, że w takiej sytuacji kupujesz co masz w ręku;). O, i chyba nawet na raty mozna go wziąć ;-)), bez tych łącznie kilku dni czekania na pobranie kasy i wysyłkę. ;) [Aczkolwiek uważam, że kindle ma z kolei jak dla mnie dobre przyciski do przewijania tekstu, to znaczy, wg mnie, powinny byc szerokie w sensie długie;-), i po obu stronach naprzód/wstecz ;-)]


22 paź 2011 12:17:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: