Teraz jest 29 mar 2024 12:07:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Kindle 3 czy Kindle 4. 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Kindle 3 czy Kindle 4.
Muszę skomentować, bo jakoś tak tendencyjnie piszesz...
radek97 napisał(a):
- waga super. Nie czuje się nic w rękach prawie :)
To racja, im lżejszy tym wygodniej - miałem w rękach Prestigio PER3162B, który waży tyle samo - był bardzo wygodny, ładnie się prezentuje i ma obsługę sporej ilości formatów (PDF - bardzo dobry tryb reflow, TXT, ePUB, PDB, FB2; HTML, LRC, WTXT) w nowym modelu również DRM. A muzyka, czy audiobooki z niego biją na głowę pozostałe, oprócz iRiver-a.
Czyli dla mnie lepszy niż Kindle Mini!

radek97 napisał(a):
- hackow nie brakuje. po co ten jailbrake? bez niego mozna sobie i tak wymienic czcionke czy marginesy. fbreader tez jest do niczego bo nie daje mozliwosci dania swojej czcionki
Marginesy tak, ale to znaczy, że w Kindle 4 można sobie zmieniać czcionki i wymieniać na inne :?: Bo w Kindle 3 bez JB się nie da.
Pza tym JB w K3 umożliwia zmianę obrazków, dodanie polskiego menu - klawiatury, wgranie innych programów...
O FBReaderze bzdury piszesz - zob. tu: Polski fbKindle czyta EPUB-y i inne
"- używa wielu różnych czcionek (do wyboru), można dogrywać własne (w formatach: ttf. otf, pfb, pfa, qpf)"
Jest jeszcze Duokan i Cool Reader na K3.
Więc Kindle 3 (Keyboard) zdecydowanie lepszy niż Mini.

radek97 napisał(a):
-brak audio nie przeszkadza :)
Tobie nie brakuje - OK, ale niektórzy lubią czy potrzebują audio, więc ten brak jest sporym minusem, tak jak i w Nook Touch :!:
Według mnie audio jest obowiązkowym elementem w czytnikach e-booków, choćby ze względu na audiobooki, ale również na TTS. Onyx BOOX ma bardzo dobry polski TTS - IVONA (można posłuchać: http://www.ivona.com/) w czytniku jest tak samo. W ogóle BOOX-y biją na głowę Kindle, oprócz darmowego 3G 8)

Generalnie mi brakuje w Kindlach obsługi innych formatów niż tych z Amazona i brak karty SD.
A jeśli chodzi o Kindle 4 to jest kiepski i strasznie okrojony - tylko cena go jeszcze ratuje.

_________________
W Obrazek też ;)


08 paź 2011 11:11:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Kindle 3 czy Kindle 4.
W Kindle 3 da się zmienić fonty bez JB, więc w 4 pewnie też, służy do tego ten sam plik, co przy marginesach. Na pewno to działa w 3, ale nie pamiętam, jak się to robiło - wgrałem na próbę i skasowałem, bo wystarczają mi domyślne fonty.


08 paź 2011 12:41:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lip 2010 19:53:45
Posty: 4
Post Re: Kindle 3 czy Kindle 4.
airs, mylisz się.
1. FBKindle pozwala na zmianę czcionki ale tylko na jedna z kilkunastu czcionek juz wgranych do fbkindle. Nie ma możliwości wgrania właśnej czcionki.
2. Kindle 3 pozwala na prosta zmiane czcionki na czcionke uzytkownika bez zadnego jailbraka
Kod:
http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=99355

Zaraz sprawdze czy ten sposob dziala na kindle 4 ale nie watpie ze dziala.

Własnie zmieniłem sobie czcionkę na kindle 4 więc działa. Jak to się robi:
1. Na czytniku klikamy "home". Trzeba być na liście książek (ważne).
2. Podłaczamy czytnik. Włączamy pokazywanie w windowsie ukrytych plikow lub wchodzimy przez total commander z wlaczonym pokazywanie plikow ukrytych
3. Kopiujemy sobie plik reader.pref z czytnika z katalogu
Kod:
/system/com.amazon.ebook.booklet.reader/

4. edytujemy ten plik jakims edytorem np notepad++(nie robimy notatnikiem windows)
5. Edytujemy plik:
Kod:
ALLOW_USER_FONT=true
czyli false zmieniamy na true
Kod:
FONT_FAMILY=alt
czyli sefif zmieniany na alt
5. tworzymy na katalogu glownym czytnika katalog fonts i wrzucamy tam swoja czcionke.
6. nazwy plikow z nasza czcionka nazywany nastepujaco:
Kod:
normalna: alt-Regular.ttf
Pobrubiona: alt-Bold.ttf
Kursywa: alt-Italic.ttf
Pogrubiona kursywa: alt-BoldItalic.ttf

6. wgrywamy zapisany plik reader.pref spowrotem na czytnik
7. robimy resart czytnika (menu,settings,menu,restart)
To wszystko. cieszymy sie nowa czcionka na czytniku :)
Jak chcemy powrócic do domyślnej czcionki poprostu w ustawieniach czcionki na czytniku(menu) zmieniamy na sefif i wszytko jest poo staremu.
Tak przy okazji cięzko znależć jakaś lepszą czcionkę od domyślnej caecilii którą by się lepiej czytało.


08 paź 2011 13:12:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Kindle 3 czy Kindle 4.
radek97 napisał(a):
airs, mylisz się.
Nie bardzo 8)
radek97 napisał(a):
1. FBKindle pozwala na zmianę czcionki ale tylko na jedna z kilkunastu czcionek juz wgranych do fbkindle. Nie ma możliwości wgrania właśnej czcionki.
Pozwala na dowolną! W mojej paczce spolszczonego FBKinde (Polski fbKindle czyta EPUB-y i inne) znajdziesz różne czcionki, które działają: Caecilia, Comic, Courier, DejaVu, Diavlo, Fertigo, Georgia, Ivona, Minion, Tahoma i in. I zaręczam Ci, że można dołożyć następne i będą działać!

radek97 napisał(a):
2. Kindle 3 pozwala na prosta zmiane czcionki na czcionke uzytkownika bez zadnego jailbraka
Kod:
http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=99355
(...)
Tak przy okazji cięzko znależć jakaś lepszą czcionkę od domyślnej caecilii którą by się lepiej czytało.

To rozwiązanie jest protezą tylko jednej czcionki i przestaje działać po wejściu do menu "Aa" i próbie przełączenia czcionki. Odrzuciłem go jako nieużyteczne i w dodatku wcale nie jest takie proste ;)
Tylko JB daje możliwość zmiany czcionek, które są trwałe i można je sobie zmieniać w menu.

Co do innych czcionek na Kindle to niektóre wyglądają kiepsko z powodu fatalnego renderingu obrazu przez oprogramowanie Amazonu (Caecilia najmniej traci). Ale wystarczy spojrzeć na czcionki w FBKindle albo CoolReaderze, żeby wyglądały one dobrze i dobrze się czytało. ;)
Czytniki e-ink mogą nam zaoferować o wiele więcej niż daje nam oryginalny Kindle, obojętnie czy stary czy nowy!

_________________
W Obrazek też ;)


08 paź 2011 13:37:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lip 2010 19:53:45
Posty: 4
Post Re: Kindle 3 czy Kindle 4.
airs, tak sie sklada ze wlasnie ta paczke fbkindle wgrywalem i nastepnie dorzucalem swoja czcionka do katalogu gdzie fbkindle trzyma swoje czcionki(na czytniku) ale moja czcionka nie pojawiala sie w w fbkindle(fbreader) na liscie do wyboru. Tak samo jak usuwalem czcionki z tego katalogu to dalej byly do wyboru. Nie gdzie ale lista ksiazek musi byc gdzies zapisana w jakims pliku xml ale nie wiem w ktorym. Pozatym juz nie mam k3 zmienilem na k4.
Gdzies czytalem ze to wlasnie Kindle najlepiej wyswietla czcionki bo ma duzy hinting ustawiony wiec nie wiem gdzie lezy prawda :).


08 paź 2011 14:06:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Kindle 3 czy Kindle 4.
Do tej paczki dodawałem czcionki i usuwałem niepotrzebne (te które nie miały polskich liter) i nie posługiwałem się żadnym dodatkowym plikiem. Na pewno nazwy czcionek nie mogą być ze spacjami - to pamiętam, i nie każda da się usunąć, bodajże Helvetica musi pozostać...

Co do wyświetlacza Kindle to prawda, ale oprogramowanie Amazonu tego nie wykorzystuje, dopiero w dodatkowych programach to widać.

Tak czy owak, czytnik z ekranem e-ink to wspaniała sprawa, trzeba tylko mieć świadomość, że istnieje ich trochę, nie tylko Kindle i że nie jest on najdoskonalszy - istnieją dobre, a czasem lepsze alternatywy :)

_________________
W Obrazek też ;)


08 paź 2011 14:14:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 maja 2010 7:42:35
Posty: 75
eCzytnik: Kindle 3 (x2), HTC Hero
Post Re: Kindle 3 czy Kindle 4.
airs napisał(a):
To rozwiązanie jest protezą tylko jednej czcionki i przestaje działać po wejściu do menu "Aa" i próbie przełączenia czcionki. Odrzuciłem go jako nieużyteczne i w dodatku wcale nie jest takie proste ;)
Tylko JB daje możliwość zmiany czcionek, które są trwałe i można je sobie zmieniać w menu.


W opcjach "Aa" jednie zmiana liczby znaków w lini "Word per Line" przywraca domyślną czcionkę nawet po restarcie czytnika (reset do domyślnych ustawieni już oczywiście tak).
Natomiast zmian kroku czcionki "Typeface", Interlini "Line Spacing" nie powoduje przywrócenia standardowej czcionki.
Także rozwiązanie z własną czcionką "alt"sprawdza się bardzo dobrze.


08 paź 2011 18:34:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 paź 2011 20:13:41
Posty: 1
eCzytnik: Kindle z 3g
Post Re: Kindle 3 czy Kindle 4.
W sumie lubię klawiaturę w kindlu. W czasie zajęć można szybko wejść na wiki:)
Nowy kindle bez przycisków zewnętrznych jest trochę dziwnym posunięciem. Fakt touch to fajny bajer, ale ja nie lubię po 1 godzinie mieć smug na ekranie (część osób tego nie zauważy, ale pod światło jej widać - np. kiedy czyta się wieczorem przy lampce). Każdy i tak kupi czytnik według swoich upodobań czy gustu i sam stwierdzi co bardziej mu się podoba:)


08 paź 2011 20:29:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Kindle 3 czy Kindle 4.
Cytuj:
ech, kobiety kobiety. Jeszcze niedawno mówiłaś że czytnik z LCD jest zupełnie wystarczający, a teraz kroi się już druga zmiana modelu :D
Dobrze, że tym razem nie ma możliwości wybierania koloru - będzie o jeden dylemat mniej ;)
;).
Nadal uważam, że smarfony to niezły pomysł, tylko tu moim zdaniem wpływ na komfort czytania ma nasycenie czerni (im bardziej czarne tlo i mniej swietliste tym odbiór lepszy). LCD są wciąz tansze na oko tak z połowę od e'inka, więc to wciąż sprawia, że warto je brać pod uwagę (choc ja akurat uważam, że do samego czytania lepiej jednak mieć e-ink, pomijając już spory, czy ekrany komputerowe meczą oczy czy nie, a czy e-inkowe to sama przyjemnośc czy nie, to jednak duża przewagą czytnika jest to, że kąt padania światła nie wpływa specjalnie na komfort korzystania --> widocznośc tekstu w świetle dziennym).
Zastanawiałam się nad zmianą, bo nowosc zawsze nieco kusi, ale 2ego czytnika nie potrzebuję a ten vat przerzucony na kupującego i dołożony do ceny nieco mnie przyhamował, kindle moim zdaniem traci na konkurencyjności z innymi urządzeniami przez to. Plus do tego jeszcze zwróciłabym uwagę na to, że może lepiej zamiast 2 czy 3 czytników 5-6 cali lepiej jest już mieć jeden 6calowy, a jeden ~dziesięcio (tu z kolei nieco przewaga 4ki, bo ogólnie jest mniejsza).
Cytuj:
Nowy Kindle ma w ustawieniach możliwość włączenia odświeżania co stronę.
Tak już później przypuszczałam, bo puściłam sobie parę filmów na yt i tak mnie coś doleciało o tym.
Cytuj:
Wszystko pod względem ekranu jest identyko jak w klawiaturkowcu.
mimo wszystko nie do konca, bo guzik z pozycją wertykalną/horyzontalną w keyboard jest na wierzchu, a w dotyku trzeba sobie wywolać opcję z menu i zjechac w dół do panelu z czcionkami jesli chcemy obrócić tekst. No i jak przeszkadzają gdzieś cienie na ekranie to w k3 wystarczy alt g i po sprawie. ;-)

Ogolnie nie martwiłabym się o soft w 4ce, bo myślę, że jb jest tylko kwestią czasu.
Cytuj:
ale i tak klawiutura w k3 jest strasznie tandetna i klawisze ciezko pracuja. Więc nic się raczej nie traci.
nie uważam aby była tandetna i cięzko chodziła, ja nie narzekam. Ogólnie mnie na klawiaturze szczegolnie nie zależy, bo nie robię notatek i nie korzystam z neta przez czytnik (bardzo mało wygodny moim zdaniem), ale mnie np. irytowałoby na dłuzszą metę korzystanie z klawiatury ekranowej i kursorów (w k3 dotyczy to symboli np.), więc wg mnie jeśli chce się korzystać z klawiatury to tylko w czytniku w wersji dotykowej lub tradycyjnej.
Co do baterii to tak się powie, że bez różnicy, kindle ładuje się srednio raz na miesiąc a i tak wkurza komunikat, jak bateria pada. ;) Ot człowiek się do wygody szybo przyzwyczaja.
Na pewno mniejsze wymiary k4 czy mniejsza waga (choc k3 wazy chyba 230 gramów, więc znowu nie przesadzajmy;)) przemawiają na korzysc 4, choć ostatnio wcisnęłam bez kłopotu czytnik w naprawdę małą torebkę więc ogólnie rozmiar, te ok 2 cm, przestał tu być taki wazny. ;-). Jak dla mnie czytnik damską;-) kieszeń i tak jest wciąż za duży, do tego okładka.
Cytuj:
K3 kojarzy mi się z ludźmi nie przepadającymi za ozdobami, nie chcących wyróżnić się z tłumu
Nie powiedziałabym, szczególnie, że ludzie kupują pokrowce tak samo jak okładki, po drugie można sobie kupić kolorową nalepkę na czytnik (oczywiście, myśle, że jeszcze chwila i na k4 też będą, o ile jeszcze nie ma;)).
Mnie ogólnie 3ka podoba się wizualnie, a np. 2ka mi się za bardzo nie podobała. Także myślę, że pod względem samej estetyki, k3 i k4 jak dla mnie są tu porównywalne.
Cytuj:
(sam czytnik w Polsce to spore rzucanie się w oczy, bo to ciągle rzadkość. Ale jednak K4 to już znacznie bardziej jazda na rozpoznawalnej marce niż K3)
a wg mnie póki co to k3 jest wciąz bardziej rozpoznawalny bo już się odpowiednio wypromował, a k4 dopiero wystartowało. Zresztą dzisiaj dobre smartfony i tablety są znacznie droższe niż czytniki, i chyba tablety nawet bardziej są modne.
Cytuj:
A jeśli chodzi o Kindle 4 to jest kiepski i strasznie okrojony - tylko cena go jeszcze ratuje.
Uważam, że czytniki powinny iść w stronę, by miały tts.
Po pierwsze mogą wtedy z takich rzeczy korzystać także osoby slabo-widzace czy niewidome (no mimo wszystko, postęp powinien pchac naprzód urządzenia jeśli chodzi możliwości ;-)), po drugie, audiobooki są do słuchania lepsze, bo z lektorem - dykcją - tylko, że są w sprzedaży osobno, a nie z książką;-), a jednak tts pozwala np. słuchać książki, gdy nie można fizycznie wodzić po tekście wzrokiem.
Co do ceny to moim zdaniem już szczegolnie nie ratuje , bo na chwilę obecną, po dodaniu vatu do koszyka kupującemu sprawiło, że k3 keyboard w wersji wifi kosztuje ok 640 zł (+ pare lub parenascie zł przewalutowania), więc tu akurat mocno ściga się z onyxem? No chyba, że K3 można kupić wciąż bez doliczanego osobno vat'u? Próbował ktoś?
A K4 w wersji bez dotyku i niesponsorowanej, po dorzuceniu podatku wychodzi w cenie ok. 516 zł (plus przewalutowanie, za czytnik, który jest mniejszy i lżejszy, ale ma krócej działającą baterię, nie ma TTS i audio, i który w dalszym ciągu nie obsługuje epub, czy pdf'y nie mają reflow), więc, w mojej opinii, żaden spejalny szał, jeszcze przy tych 400 można się było zastanawiać. ;)
Wersja touch też nie jest do konca idealna, moim zdaniem, bo jednak dotykanie ekranu brudzi go, po prostu. O ile świetnie się to sprawdza w przypadku neta, gdzie na stronach odnośniki są w przeróżnych miejscach, o tyle gdy chodzi o czytanie litego tekstu, gdzie do przerzucenia strony wystarczy klawisz, jak dla mnie jest zbędna funkcja.



Aha, a jeśli chodzi o 3g, to wcale bym się nie zdziwiła, skoro ponoć k4 ma już nie mieć dostepnej pelnej przeglądarki, jeśli w k3 bedzie tak samo (i np. następna aktualizacja softu wyłączyłaby pełen dostęp do neta przez 3g).


09 paź 2011 14:40:21
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle 3 czy Kindle 4.
maruda napisał(a):
Uważam, że czytniki powinny iść w stronę, by miały tts.
Po pierwsze mogą wtedy z takich rzeczy korzystać także osoby slabo-widzace czy niewidome (no mimo wszystko, postęp powinien pchac naprzód urządzenia jeśli chodzi możliwości ;-)), po drugie, audiobooki są do słuchania lepsze, bo z lektorem - dykcją - tylko, że są w sprzedaży osobno, a nie z książką;-), a jednak tts pozwala np. słuchać książki, gdy nie można fizycznie wodzić po tekście wzrokiem.

Osoby słabo widzące mogą sobie powiększyć czcionkę i wydaje mi się, że przy projektowaniu kindle nikt nie rozważał konfiguracji pod kątem wygody takich ludzi. To już leworęcznych jest pewnie z 15 razy tyle, a mimo tego wiele urządzeń nie posiada przycisków zmiany strony z lewej.

Dla mnie TTS jest beznadziejny. Jeśli miałbym słuchać książek, to kupiłbym sobie audiobooka nagranego przez prawdziwego lektora. Choć i tak wielu z nich intonuje tak bezmyślnie (i/lub beznamiętnie) że często jest niewiele lepiej.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


09 paź 2011 16:33:41
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Kindle 3 czy Kindle 4.
Może teraz syntezatory nie powalaja, ale przypuszczam, że ścieżka postępu zafunduje w przyszłości ludziom elektronicznego lektora do tekstów z odpowiednimi intonacjami i w ogóle. ;) Ja się nie czepiam, tylko dla mnie rozwój technologiczny nie polega na obcinaniu opcji, dla mnie to tak, jakby teraz smartfony sprowadzić do możliwości pykania aż w węża czy tetris. ;)


10 paź 2011 22:05:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Kindle 3 czy Kindle 4.
Ale jakie to obcinanie? Przez rok nie użyłem nigdy TTSa. Raczej nie jestem jedyny. Więc? Najchętniej bym za niego nie dopłacał.


10 paź 2011 22:09:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2011 15:19:51
Posty: 50
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kindle 3 czy Kindle 4.
Ja nigdy nie użyłem TTS poza sprawdzeniem, jak to działa. Tak monotonny głos zdecydowanie nie pozwoliłby mi się skupić na słuchanej książce... K4 w drodze (swoją drogą czwarty K na koncie) :)

Co do rozwoju technologicznego - do czasu wynalezienia syntezatora z poprawną intonacją, to pewnie jeszcze kilka czytników się przez moje ręce przewinie... ;)


10 paź 2011 22:30:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2011 19:04:29
Posty: 4
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kindle 3 czy Kindle 4.
Niech każden jeden ma, co lubi... ;)

Ja miałam K3 wifi.

Na początku mi się bardzo podobało, że jest klawiatura, bo na pewno się przyda...
Nie korzystałam z niej.

Fajnie, że jest text-to-speach! Na pewno mi pomoże w nauce języka!
Tylko raz do sprawdzenia, czy w ogóle działa, włączyłam. Tak, wiem, przyznaję się - ja nawet audiobooków nie lubię, to czego się spodziewać po takim "czytaczu"...

Teraz mam K4 wersja dla ubogich - i bardzo mi on pasuje. Bo okazało się, że DLA MNIE ważniejsza jest niższa waga i mniejsze rozmiary, niż inne bajery.

I tak, jak ten wół roboczy, mam zawsze przy sobie notebooka, i tak zawsze mam przy sobie przynajmniej dwa telefony - i jeszcze kilka innych ustrojstw do pracy potrzebnych...
U mnie do czytania najlepiej się sprawdza właśnie najprostsze urządzenie, które w miarę mało waży i tyle. Inna sprawa, że mam małe łapki, więc nie zasłaniam sobie na ten przykład kciukiem ekranu.

Jeśli komuś są potrzebne odtwarzacze mp3 czy szybki dostęp do klawiatury - powinien wybrać inne urządzenie.


10 paź 2011 23:28:56
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle 3 czy Kindle 4.
maruda napisał(a):
Może teraz syntezatory nie powalaja, ale przypuszczam, że ścieżka postępu zafunduje w przyszłości ludziom elektronicznego lektora do tekstów z odpowiednimi intonacjami i w ogóle. ;) Ja się nie czepiam, tylko dla mnie rozwój technologiczny nie polega na obcinaniu opcji, dla mnie to tak, jakby teraz smartfony sprowadzić do możliwości pykania aż w węża czy tetris. ;)

Na razie sporo TTSów ma problem z poprawną interpretacją takich rzeczy jak znak zapytania czy przecinek, a co dopiero mówić o porównywaniu tego do profesjonalnego aktora, który w zależności od kontekstu będzie czytał szybciej, wolniej, czasem głośniej, a czasem ciszej, jąkał się, seplenił, lub modulował głos aby lepiej oddać dialogi pomiędzy kilkoma osobami. Już nie mówię o audiobookach w których występują nagrane odgłosy tła lub kilku aktorów wciela się w różne postacie.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


11 paź 2011 9:26:08
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: