Teraz jest 29 mar 2024 8:35:42




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
PocketBook Pro 603 dla laika ? 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 paź 2011 12:38:25
Posty: 24
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3 , PB Touch HD2
Post PocketBook Pro 603 dla laika ?
Na wstępie przywitam się może, bo to mój pierwszy post na forum.

Przeczytałem wiele wątków dotyczących różnych modeli e-book'ów, i muszę powiedzieć, że niewiele w głowie mi pojaśniało. Dla usprawiedliwienia powiem, że jak to się mówi jestem niewiele młodszy od Kruszwicy i panującego tam kiedyś króla Popiela, nie znam także j. angielskiego więc strasznie ciężko jest mi zrozumieć te wszystkie informacje dotyczące firmware, upgrade, konwersji formatów, itd.
Uwielbiam jednak czytać (choć wzrok już nie ten co kiedyś) a internet jest największą księgarnią i biblioteką na świecie więc pomyślałem, że dam sobie radę z jakim e-bookiem jeśli miałby polskie menu i bez jakiś specjalnych interwencji w oprogramowanie obsługiwał by polskie czcionki i najpopularniejsze formaty elektronicznych książek.

Tutaj dochodzimy do sedna. mam możliwość zakupienia używanego Pocket Booka Pro 603 i zastanawiam się czy do dobry wybór dla takiego człowieka jak ja ?
I jeszcze jedno choć może to nie na ten wątek na zadanie tego pytania, ile może być wart teraz taki używany czytnik ?
Z góry dziękuję za pomoc.


02 paź 2011 19:48:30
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: PocketBook Pro 603 dla laika ?
Dinozaur napisał(a):
mam możliwość zakupienia używanego Pocket Booka Pro 603 i zastanawiam się czy do dobry wybór dla takiego człowieka jak ja ?
I jeszcze jedno choć może to nie na ten wątek na zadanie tego pytania, ile może być wart teraz taki używany czytnik ?

To ja się odezwę, chociaż dopiero półwiecze mi stuknie ;)
Każdy czytnik z e-ink jest bardzo dobrym wyborem na skołatane oczy!
Obsługa czytników jest bardzo prosta - obejmuje wkopiowanie ebooków, odnalezienie ich w menu i przewracanie stron po wczytaniu (może jeszcze odnalezienie opcji powiększania czcionki) - to podstawa do czytania, nic skomplikowanego.

Co do wartości uzywanego Pocketbook-a to trudna sprawa... (Nowe są bardzo drogie i nie chcą stanieć, a powinny.)
Moim zdaniem nie jest wart więcej niż dowolny nowy czytnik.
Nawet Kindle jest prosty w użytkowaniu (ok. 500zł po przeliczeniu z $), ale wspiera natywnie mało formatów (właściwie jeden).
A nowy Onyx BOOX kosztuje od 650 zł do 750 zł (z WiFi i rysikiem).

Czyli jeśli wszystko z nim porządku, najlepiej żeby miał jeszcze jakąś gwarancje, to nie dał bym więcej niż te 400-450 zł.
Tym bardziej że Pocketbook ma ekran Vizplex, a te które wymieniłem lepszy Pearl (większy kontrast).
Taka moja opinia.

_________________
W Obrazek też ;)


02 paź 2011 23:45:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 paź 2011 12:38:25
Posty: 24
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3 , PB Touch HD2
Post Re: PocketBook Pro 603 dla laika ?
Dziękuję za rady.
Mam teraz nie lada problem, bo cena którą mi się oferuje za ten czytnik jest sporo wyższa :?
Poczytałem przez weekend o czytnikach np. o nowym Kindle 4, rozejrzałem się trochę po Allegro i widzę, że można nowy czytnik kupić taniej niż używane :zakrecony:
Może jednak pomyślę i przy pomocy forumowiczów uda mi się "usprawnić" jakiegoś Amazona tak by mi nie sprawiał zbyt wielu kłopotów.
Dziękuję w każdym bądź razie za radę :mrgreen:


03 paź 2011 8:45:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 paź 2011 12:38:25
Posty: 24
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3 , PB Touch HD2
Post Re: PocketBook Pro 603 dla laika ?
Mam jeszcze pytanie dotyczące porównania Kindle 3 i Pocket Booka 603 jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu. Wiem, że obu jest ekran 6" typu e-ink lecz PB603 ma ekran dotykowy. Czytałem gdzieś, że to wpływa na kontrast i ogólnie na jakość wyświetlanej strony. Wiem, że są ekrany dotykowe na podczerwień i rezystancyjne, ale nie wiem jaki ma PB603. No i ostatnia wątpliwość dotycząca ekranu PB603 to czy można w nim się przejrzeć jak e-bookach Sony, to znaczy czy odbija promienie światła ?


04 paź 2011 18:33:17
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: PocketBook Pro 603 dla laika ?
Tak jak airs powiedział - Pocketbook ma ekran viziplex, a w porównaniu z Pearlem jest to znaczna różnica. Nie bawiłem się długo 603, ale miałem okazję dłuższy czas posiedzieć (tzn. postać, na targach) z większym Pocketbookiem 902 który ma taki sam ekran (dotyk na rysik) i potem gdy porównałem z Kindle DX - niebo a ziemia, na rzecz Pearla.

Moim zdaniem nie opłaca się w te starsze ekrany pchać, tym bardziej że jeśli kupujesz używany, to będzie już pewnie bez gwarancji. Skoro Kindle 4 jest za 420zł, Kindle 3 za około 500, a Onyxy za 600-700, to używany czytnik ze starszym ekranem można wycenić na hmm 300 zł?

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


04 paź 2011 20:26:08
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 paź 2011 12:38:25
Posty: 24
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3 , PB Touch HD2
Post Re: PocketBook Pro 603 dla laika ?
Dzięki za pomoc.
Chyba za Waszą radą poczekam i kupię nowy czytnik, może Kindle Touch, bo jakoś nie bawi mnie pisanie tym jednym manipulatorem, no i dobrze jest niekiedy posłuchać muzyki przy czytaniu np. w autobusie jak się jedzie godzinę w jedną stronę do przcy :)


04 paź 2011 20:49:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron