Teraz jest 28 mar 2024 14:22:04




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
świadomość istnienia eCzytników 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2011 19:39:43
Posty: 80
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: świadomość istnienia eCzytników
Jakieś 2 tygodnie temu w Empik Megastore w Krakowie, widziałem dziewczynę czytającą na Kindle 3. I to mój jedyny raz kiedy widziałem czytnik w czyiś rękach. Myślę, że gdy uda mi się zdobyć już Kindle, to przeprowadzę ankietę na kilkunastu osobach w jednym z Empików. Ciekawe jakie będą tego wyniki.

_________________
Na urlopie od 7 do 19 sierpnia.


07 lip 2011 19:03:35
Zobacz profil
RW2010.pl

Dołączył(a): 14 maja 2011 11:23:02
Posty: 115
eCzytnik: ONYX BOOX 60s
Post Re: świadomość istnienia eCzytników
wojtek0011 napisał(a):
Jakieś 2 tygodnie temu w Empik Megastore w Krakowie, widziałem dziewczynę czytającą na Kindle 3. I to mój jedyny raz kiedy widziałem czytnik w czyiś rękach.


To tu masz drugi raz - jeśli zdjęcie się liczy ;-)

http://www.gloswielkopolski.pl/aktualno ... ,id,t.html

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Pozdrawiam
Maciej Ślużyński
www.rw2010.pl
Książki w formatach epub, mobi i pdf.


07 lip 2011 23:04:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2011 20:41:48
Posty: 30
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: świadomość istnienia eCzytników
We Wrocławiu spotkałam parę "przypadków" z Kindlem właśnie. Też się włóczę ze swoim po wrocławskich tramwajach i autobusach, ale oprócz ciekawskich spojrzeń żadnych pytań nie było.

_________________
Ewolucja, czy rewolucja? Czytniki ebooków, świat książki i e-książki moim okiem


19 lip 2011 14:10:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: świadomość istnienia eCzytników
Ja mam poprawke, ostatni zauważyłem jednego usera w linii 674 w katowicach z kindle ;)


19 lip 2011 14:24:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: świadomość istnienia eCzytników
Coś się może zaczyna ruszać. Dwa dni temu widziałem gościa z 9.7' czytnikiem (nie udało mi się dostrzec jakim), a później tego samego dnia dziewczynę z kindlem. Następnego dnia z kolei innego gościa z 9.7' (ale po drugiej stronie autobusu więc też nie wiem, co dokładnie).


06 sie 2011 10:48:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: świadomość istnienia eCzytników
A tu trochę z innej beczki - artykuł dla historyków, którym też się mogą przydać takie czytniki (troszkę jednostronny i niekompletny ale pozytywny):
http://historiaimedia.org/2011/08/11/czytnik-ebookow-narzedziem-dla-historyka/
Czyli wzrost świadomości istnienia czytników wśród historyków - kroczek do przodu ;)

_________________
W Obrazek też ;)


12 sie 2011 23:47:10
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: świadomość istnienia eCzytników
Fakt, należy się cieszyć, że to nie jeden z tych tekstów w stylu: "Otwierałem kiedyś PDFa na komputerze i mnie eBooki nie kręcą, a eCzytniki są drogie. A w ogóle to to NIE MA ZAPACHU!".

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


13 sie 2011 0:04:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2008 19:04:32
Posty: 126
Post Re: świadomość istnienia eCzytników
Mori napisał(a):
A w ogóle to to NIE MA ZAPACHU!".


Zapach to może rzeczywiście nie ma znaczenia ale dla mnie pewną wadą ebooków jest to, że jakby nie patrzeć kolejne książki wyglądają identycznie:) zacząłem już nawet przy zmianie książki zmieniać czcionkę na inną bo czasem jeśli książki były w podobnym klimacie to na początku nowej cały czas miałem wrażenie jakbym jeszcze czytał poprzednią.

Zamiast wygaszaczy marzyło by mi się żeby przy wyłączaniu Kindle wyświetlała się okładka właśnie czytanej książki, to akurat było by pewnego rodzaju nawiązaniem do czytania papierowej wersji kiedy zazwyczaj sięgamy po książkę widząc jej okładkę i już na jej sam widok mózgownica przełącza się na tryb virtual reality.


13 sie 2011 22:34:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2011 21:25:53
Posty: 7
Lokalizacja: Kielce
eCzytnik: PER3362B
Post Re: świadomość istnienia eCzytników
Ja odkąd żyję w Kielach nigdy nie trafiłem na kogoś z czytnikiem. Gdzieś tam sam czytałem o papierze elektronicznym, ale nie myślałem że szybko trafi "do ludzi" potem usłyszałem o Kindle aa potem włączyła mi się zachciewajka "ja też chcę własny !"


17 sie 2011 21:30:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 paź 2009 11:23:07
Posty: 23
Post Re: świadomość istnienia eCzytników
Powoli coś się zaczyna ruszać, w tramwaju w Krakowie wczoraj widziałem kobietę z Onyxem jakimś, a pod Pocztą Główną gościa z Kindlem 3.


17 sie 2011 23:07:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 mar 2009 20:38:50
Posty: 9
Lokalizacja: Leszno
Post Re: świadomość istnienia eCzytników
W Poznaniu nie jest z czytelnictwem tak źle. W tramwajach bardzo często widać ludzi czytających książki tradycyjne, a sam chyba ze 3-4 razy widziałem ludzi z czytnikami. Mój współlokator też donosił i przypadkach e-czytelnictwa w komunikacji miejskiej ;)


18 sie 2011 19:46:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: świadomość istnienia eCzytników
Nastała już chyba na dobre era smartfonów (choć i wczesniej można było czytać na komórce, wystarczyło chyba, że tel obsługiwał javę i odpowiednia przeróbka pliku); ciekawe, czy to wpłynie znacząco na sprzedaż czytników w ogóle.


21 sie 2011 10:38:48
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: świadomość istnienia eCzytników
Na sprzedaż może wpłynąć świadomość tego, czym jest czytnik z e-papierem. Na smartfonie z ekranem ledwie 3' lcd, który ledwo co pokazuje w świetle dnia czytać się nie da. Poza tym, czy da się do smartfona wgrać kody od drm? Jeżeli nie, to teoretycznie nie jest to cel wydawców.


21 sie 2011 12:09:37
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sie 2011 12:09:57
Posty: 3
Post Re: świadomość istnienia eCzytników
W Polsce e-papier nie jest rozpowszechniony ponieważ tak naprawdę nikomu na tym nie zależy. Reklama to nie tylko bilbord, gazeta, telewizja. Zobaczcie jak wiele reklam produktów sprytnie sprzedają nam filmy, seriale. W Polsce prym w tym wiedzie stacja TVN i ich seriale, gdzie dany reklamowany produkt wiele razy jest pokazywany, niby nic ale pozostaje w świadomości.
Jednym z wielkich plusów ebokoow, o których tutaj nikt nie mówił jest to, że raczej nie natkniemy się na wyczerpanie zapasów wydania danej książki i jej niewątpliwa dostępność od ręki.
Sam żałuję, że moja znajomość "języka wroga" (angielskiego) pozwala mi zapoznać się z książkami w oryginale w stopniu pozwalającym na zrozumienie większości tekstu pisanego jednak bez żadnych doznań, jak przy czytaniu streszczenia książki, a nie jej samej.
Myślę, że więcej jest takich osób, skazanych na czytanie książek w naszym pięknym ojczystym języku, niestety ich wybór jest bardzo niewielki, a ceny niewiele różnią się od wersji papierowej.
Zdecydowałem się na zakup kindla nie widząc go wcześniej na żywo jedynie w oparciu o opinie użytkowników i serwisów taki jak Wasz.
Mam nadzieję, że wydawcy w Polsce zdecydują się na publikacje książek w formie elektronicznej, gdyż przy obecnych cenach książek byłaby to jakaś alternatywa, a także dodatkowy powód by nabyć czytnik.
Informacja o ebookach na czołowych stronach wydawnictw i różnica w cenie książek myślę, że mogła by być wystarczającym powodem do zainteresowania szerszego grona odwiedzających czytnikami.


21 sie 2011 12:41:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: świadomość istnienia eCzytników
Nie chodziło mi o to, co ma jakie zalety, a co wady, czytnik czy smartfon to cena od kilkuset zł w górę, przy obu sprzetach cena wychodzi podwójna, jak by nie patrzeć;-). Smartfony natomiast oferują możliwość czytania tekstów (aplikacje udostępniają kolory tła i czcionek), i są dyskretniejsze, na pewno łatwiej nieco ukryć 3calowy telefon i nawet udawać, że się sms'uje niż;-) 6calowy czytnik. A na 3 calach spokojnie da się czytać, z kolei teraz bardziej modne stają się 3,5i,7; 4, czy 4,3 cala, a to już się robi całkiem ładny kawałek ekranu;-).


21 sie 2011 16:53:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron