Teraz jest 21 maja 2024 20:11:02




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna strona
Pomoc w wyborze czytnika 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2011 11:56:29
Posty: 41
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi
Post Re: Kindle 3 Wifi/3G a SONY Ebook Reader PRS-600
W kwestii Kindle:
Ad2. Wikipedię przegląda się dobrze, inne strony kiepsko. Może to tylko mój problem, ale zawsze kiedy chcę wejść na pocztę na WP tracę zasięg internetu. Ja korzystam tylko z wikipedii albo wybieram sobie jakąś darmową klasykę z amazonu(płatne pozycję wolę kupić korzystając z komputera, sama nie wiem dlaczego). Wybrałam Kindle z wifi i nie żałuję. Internet wolę przeglądać na komórce.
Ad3. Żeby czytać na Kindle musisz zdjąć DRM, można to zrobić korzystając z wtyczki do calibre(jeśli chcesz używać Kindle będziesz musiał się zaprzyjaźnić z tym programem).


26 cze 2011 12:45:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 cze 2011 11:54:22
Posty: 2
Post Re: Kindle 3 Wifi/3G a SONY Ebook Reader PRS-600
Czy w związku ze "zdejmowaniem DRM" zmianie ulega jakość gwarancji producenta (jest to w końcu zmiana w istocie przedmiotu sprzedaży), czy też łączy się z tym jakiś poważniejszy wysiłek? Na pewno będę konwertował na czytnik .doc i .pdf, rozumiem, że też przez ten program?


26 cze 2011 12:48:19
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Kindle 3 Wifi/3G a SONY Ebook Reader PRS-600
Nie, nie PRS-600. To jest ta nieszczęsna seria z touchscreenem nad e-Inkiem, co psuje kontrast. PRS-505 był całkiem udany, PRS-650 jest wolny od tego problemu, ale PRS-600 lepiej omijać.

Popatrz lepiej na iRivery w Empiku albo Booxy w Vobisie.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


26 cze 2011 12:50:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2011 11:56:29
Posty: 41
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika
DRM zdejmujesz z książki, nie z czytnika. Poczytaj tematy z DRM i zabezpieczeniami w tytułach. Poza tym inne księgarnie e-bookowe mają lepsze ceny niż empik. Empik nawet w promocjach jest droższy.


26 cze 2011 13:21:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lip 2011 9:42:29
Posty: 22
eCzytnik: Onyx Boox X61 S
Post Prośba o pomoc dla nowiciusza :)
Witam, jestem nowy na tym forum, jednak od pewnego czasu śledzę Wasze porady dotyczące czytników. W najbliższym czasie planuje zakup takiego urządzenia jednak główną barierą jest brak możliwości zobaczenia takiego sprzętu w realu, gdyż mieszkam w małej mieścinie ;). Sugeruje się jedynie tym co zobaczę na YT i opiniach na tym forum. Generalnie powiem tak, szukam czytnika, który ma służyć przede wszystkim do czytania PDF-ów gdyż większość książek mam w tym formacie. Musi być też solidnie wykonany, gdyż czytam w każdej wolnej chwili :). Jeśli chodzi o robienie notatek, internet i mp3 to myślę, że inne urządzenia są odpowiednie do tego. Nie chcę również bawić się w przerabianie plików (także Kindle odpada). Mile widziany dobry słownik. Budżet do 1,5 k. jeśli chodzi o wielkość to jest problem..nie wiem czy 6 cali nie będzie za mały - obecnie czytam na HTC HD2 i jest męczarnia..z opinii jakie zaczerpnąłem z tego forum oraz innych źródeł wybór pada między Pocketbooka 602, 902 lub Onyxa 60s, 60 lub M90. Mile widziana pomoc, za którą serdecznie będę wdzięczny.


04 lip 2011 9:55:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Prośba o pomoc dla nowiciusza :)
zombuss napisał(a):
Musi być też solidnie wykonany, gdyż czytam w każdej wolnej chwili :). Jeśli chodzi o robienie notatek, internet i mp3 to myślę, że inne urządzenia są odpowiednie do tego.


zombuss napisał(a):
wybór pada między Pocketbooka 602, 902 lub Onyxa 60s, 60 lub M90.


Onyx 60 i M90 mają ekrany dotykowe i wi-fi, a więc byłby to niepotrzebny dodatek. Jeśli interesuje cię solidnie wykonany czytnik do czytania wyłącznie plików pdf, to zostaje 9 calowy Pocketbook 902. Niestety nie wiem jak tam jest ze słownikiem. Tylko on ma spore rozmiary, więc korzystanie z niego np. w podróży może być kłopotliwe.


04 lip 2011 10:10:50
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lip 2011 9:42:29
Posty: 22
eCzytnik: Onyx Boox X61 S
Post Re: Prośba o pomoc dla nowiciusza :)
No właśnie Pocketbook 902 to mój "cichy faworyt" zawsze mam ze sobą albo torbę lub plecak i jak sprawdzam rozmiary to wejdzie on zarówno w jedno jak i w drugie. Czy korzystanie z czytnika, który nie ma dotykowego ekranu jest dużo trudniejsze?Czy przeszkadza to w buforowaniu stron? (chodzi mi o odświeżanie). I jeszcze mam pytanko..ile wersów mieści się na stronie 6 calowego ekranu a ile na 9? powiedzmy czcionka 12.


04 lip 2011 10:49:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2009 11:55:34
Posty: 85
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Prośba o pomoc dla nowiciusza :)
Jeżeli czytasz w każdej wolnej chwili to sprzęt powinien być "mobilny". Czyli raczej 6 cali.


04 lip 2011 10:52:58
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Prośba o pomoc dla nowiciusza :)
Wybór "mały a duży" jest absolutnie podstawowy - jeśli masz budżet, bierz dużego, ale licz się z tym, że mobilność jest mniejsza.

Ja bym jednak proponował zacząć od małego czytnika, który sobie radzi z PDF i wtedy zobaczysz, czy Ci wystarcza.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


04 lip 2011 11:05:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lip 2011 9:42:29
Posty: 22
eCzytnik: Onyx Boox X61 S
Post Re: Prośba o pomoc dla nowiciusza :)
Powiem Wam, to co pisałem wcześniej..nie mam możliwości wzięcia do ręki i zobaczenia czytnika 6 cali jak również jakiegokolwiek czytnika..swoją wizję opieram i odnoszę jedynie do HTC HD2, który ma ciut ponad 4 cale i dla mnie to katorga czytać z tak małego a wzrok mam póki co dobry. Widziałem też tablet 7 cali jednak on miał jakąś dziwną aplikację poprzez którą odtwarzane były ebooki i tekst był w polu animacyjnym ale mniejsza o to :).


04 lip 2011 11:05:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2009 11:55:34
Posty: 85
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Prośba o pomoc dla nowiciusza :)
Te 7 calowe tablety z Androidem to nieporozumienie - proporcje są inne. Tak jak radzi Vroo kup coś z 6 calami. Wielkość do czytania jest wystarczająca. To jak wielkość typowej książki. Zacznij nawet od tańszego Kindle 3 - sprawdzisz co i jak . A jest to bardzo popularny sprzęt i zawsze szybko sprzedaż. Ja czytałem na 3,5' potem 4' potem na PSP, na T-sinus, tablecie. I 6 cali jest do książek (beletrystyka) wspaniały :P (jak dla mnie). Do schematów dokumentacji technicznej trzeba coś większego. UNIWERSALNEGO - czytnika nie ma. Cokolwiek kupisz to zawsze kompromis.


04 lip 2011 11:16:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lip 2011 9:42:29
Posty: 22
eCzytnik: Onyx Boox X61 S
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika
Kindle nie chcę, bo nie chcę się bawić z Calibrie. Większość książek mam przerobionych na PDF. Zrobiłem sobie "makietę" czytnika wzorowaną na PB 602. Wg moich obliczeń mieści się ok. 25-26 wersów czcionką 10 i nawet wygodnie to wygląda (chociaż w porównaniu do kartki książki wydaje się zwężone o połowę :))


04 lip 2011 11:55:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika
Onyx 60S czyta bez problemów pliki pdf pod warunkiem, że są to teksty beletrystyczne. Jeśli natomiast chodzi o pdfy techniczne z tabelami, wykresami itd., to jednak polecałbym czytnik 9 calowy, bo 6 calowe ekrany są do tego za małe.


04 lip 2011 13:14:05
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lip 2011 9:42:29
Posty: 22
eCzytnik: Onyx Boox X61 S
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika
Głównie czytam, fantasy i kryminały..czasem jakieś rysunki się trafią. Czasem też ale to sporadycznie z racji wykonywanego zawodu jakieś tabelki bądź wykresy będę przerabiał..pytanie czy PB 602 dałby radę z czymś takich czy raczej PB 902 lepiej? Co praktyczniejsze też: dotykowy ekran czy nie..bo wtedy musiałbym rozpatrywać Onyx`a.


04 lip 2011 13:36:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika
zombuss napisał(a):
Większość książek mam przerobionych na PDF. Zrobiłem sobie "makietę" czytnika wzorowaną na PB 602. Wg moich obliczeń mieści się ok. 25-26 wersów czcionką 10 i nawet wygodnie to wygląda (chociaż w porównaniu do kartki książki wydaje się zwężone o połowę :))


Z tymi przeliczeniami to trzeba uważać. 6-cio calowy ekran ma wymiary ok. 9,4 cm szerokości i ok. 12,4 cm długości i do takiego właśnie prostokąta spróbuj wpisać plik pdf. Jeśli taki plik ma na komputerze czcionkę 10, to na ekranie czytnika tekst będzie bardzo mały i nieczytelny. Można takiego pdfa oczywiście powiększyć na czytniku z opcją reflow (Onyx Boox 60S i PB 602 mają tę opcję), ale wtedy zostanie zaburzona struktura tekstu i pewnie znikną wszystkie obrazki, wykresy i tabele. Kilka razy zdarzyło mi się utworzyć pliki w Open Office i wyeksportować je jako pdfy na czytnik, ale żeby były one czytelne to w OO ustawienia były takie: czcionka 24 lub 26, pojedyncza interlinia, prawy i lewy margines = 0. Przy takich ustawieniach pdf jest idealny (zachowana cała struktura tekstu) do czytania na czytniku 6-cio calowym. Do czytania pdfów jednak najlepszy jest czytnik 9-cio calowy.


04 lip 2011 15:21:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: