Teraz jest 29 mar 2024 17:34:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Pomoc w wyborze czytnika 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sie 2011 22:25:00
Posty: 7
eCzytnik: Amazon Kindle 3
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika
dziwna polityka firmy, ze bedac w UE musze zamiawiac towar zza oceanu. Przypadkowo odkrylem inna roznice. na ta chwile ponad 150 zl roznicy pomiedzy amazonem i alledrogo :)

na szczescie dowiedzialem sie przed chwilka, ze znajomy gadzeciaz posiada ww. kindla, wiec bede mial szanse pogmerac na roznych formatach. To ja skonczylem juz ze swoimi pytaniami :)

jesli za taka sama cene (w granicach 500 zl). jest dostepne urzadzenie niezbyt chwalone, a z drugiej strony markowy reader, to ja sklaniam sie ku tej drugiej stronie :)


02 sie 2011 23:19:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lip 2011 9:42:29
Posty: 22
eCzytnik: Onyx Boox X61 S
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika
Zglanowany, ja szukałem czytnika o parametrach zbliżonych do twoich oczekiwań. Moim typem nr 1 był Pocketbook 602..do momentu wprowadzenia Onyxa X61s z wyświetlaczem Pearl:)..kupiłem jestem zadowolony bardzo..jakość czytania rewelka, czytam głównie pdf`y i jest ok :) tyle w temacie :)


03 sie 2011 10:33:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2010 13:46:09
Posty: 59
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika
zombuss napisał(a):
Zglanowany, ja szukałem czytnika o parametrach zbliżonych do twoich oczekiwań. Moim typem nr 1 był Pocketbook 602..do momentu wprowadzenia Onyxa X61s z wyświetlaczem Pearl:)..kupiłem jestem zadowolony bardzo..jakość czytania rewelka, czytam głównie pdf`y i jest ok :) tyle w temacie :)
Co do wyświetlacza moge się zgodzić, ale jeśli chodzi o pdf-y to nawet na 10 calowym wyświetlaczu cieżko się czyta.


03 sie 2011 10:45:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lip 2011 9:42:29
Posty: 22
eCzytnik: Onyx Boox X61 S
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika
też miałem obawy jak to się będzie czytać w ogóle na 6 calach obojętnie jaki format..ale niepotrzebne mi te zmartwienia były :)


03 sie 2011 10:49:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika
Cytuj:
Ten Onyx wydaje sie naprawde kuszacy. Mam nadzieje, ze moge wsadzic do niego moja karte SD ze wszystkimi ksiazkami i 'z marszu' bedzie dzialac. Generalnie Onyx ma wszystko, czego szukam, jest w akceptowalnej cenie i nie spotkalem sie ze zla recenzja na jego temat.

Wygląda bardzo fajnie, plus dla onyxu to niewątpliwie mnogość formatów. Co do ceny Kindle jest moim zdaniem bardziej konkurencyjne, bo z linku, który wkleiłeś wynika, że czytnik wybrany przez Ciebie to koszt ~ 700 zł; z kolei K. z przewalutowaniem (wifi) to jakies 450 zl (w zależności od wahan $, zakup bezpośrednio, myślę, że z przewalutowaniem to góra jakieś 460-470 zl).

Jedyne co mnie nie pasowałoby w czytniku preferowanym przez Ciebie to wielkośc przycisków do przerzucania stron - moim zdanie duże (długie, w stosunku do wysokości urządzenia, może tak) przyciski po bokach (w dodatku na wysokości ekranu, nie ''pod nim'') czytnika to podstawa jeśli chodzi o wygodę użytkowania. No i mam wrażenie, sugerując się opisem, że Onyx jest ''sporo'' grubszy, bo głębokość:14 mm (u Kindle to chyba 9 mm choć moim zdaniem prędzej 8 mm, a 13 mm to już w metalowym etui) i cięższy o niespełna 60 gr.


04 sie 2011 1:08:07
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika
maruda napisał(a):
Cytuj:
Ten Onyx wydaje sie naprawde kuszacy. Mam nadzieje, ze moge wsadzic do niego moja karte SD ze wszystkimi ksiazkami i 'z marszu' bedzie dzialac. Generalnie Onyx ma wszystko, czego szukam, jest w akceptowalnej cenie i nie spotkalem sie ze zla recenzja na jego temat.

Wygląda bardzo fajnie, plus dla onyxu to niewątpliwie mnogość formatów. Co do ceny Kindle jest moim zdaniem bardziej konkurencyjne, bo z linku, który wkleiłeś wynika, że czytnik wybrany przez Ciebie to koszt ~ 700 zł; z kolei K. z przewalutowaniem (wifi) to jakies 450 zl (w zależności od wahan $, zakup bezpośrednio, myślę, że z przewalutowaniem to góra jakieś 460-470 zl).
Fakt - Onyx to 700zł, ale w razem z etui, ładowarką i kartą SD, ktorej Kindle w ogóle nie obsługuje... Do tego polski TTS z polskim supportem i brak konieczności konwersji wszystkich formatów do "jedynego słusznego" czyli PRC/MOBI/AZW. W/g mnie to już nie jest taka duża różnica.

maruda napisał(a):
No i mam wrażenie, sugerując się opisem, że Onyx jest ''sporo'' grubszy, bo głębokość:14 mm (u Kindle to chyba 9 mm choć moim zdaniem prędzej 8 mm, a 13 mm to już w metalowym etui)
Onyx ma 11mm grubości (Kindle 8,5mm) - 14mm to w okładce, a w porządnej to będzie może i 18 ;)

PS. A prosiłem adminów, żeby przykleili na początku działów posty z kompletnymi specyfikacjami. Jest ich parę i jak widać przydały by się do wglądu w razie czego, a tak to giną przysypane nowymi postami. :::?

_________________
W Obrazek też ;)


04 sie 2011 9:06:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika
Zglanowany, nie masz co się obawiać o kuriera wiozącego Kindle. Przede wszystkim, jest to produkt objęty gwarancją, a paczka ma zadeklarowaną zawartość i wartość. Poza tym przesyłka dokonywana jest z wyższym niż standardowy poziomem obsługi (coś jakby priorytet). W razie co naprawdę nie ma problemu z dochodzeniem swoich praw.
Chcesz przerabiać zwykły dokument na PDF? Jeśli masz dokument w innym formacie, to Calibre sobie z nim poradzi, a w MOBI (lub ePUB w zależności od wybranego czytnika) będzie wygodniejszy. Może też ściągnąć DRM, ale potrzebny odpowiedni plugin.


04 sie 2011 9:42:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika
Cytuj:
Fakt - Onyx to 700zł, ale w razem z etui, ładowarką i kartą SD, ktorej Kindle w ogóle nie obsługuje... Do tego polski TTS z polskim supportem i brak konieczności konwersji wszystkich formatów do "jedynego słusznego" czyli PRC/MOBI/AZW. W/g mnie to już nie jest taka duża różnica.

metalowa okładka kosztowała 60 zł z wysyłką (żeby nie skłamać;), ale fakt, że niedługo potem cena skoczyła do 100), ładowarka może pasować od telefonu;), a karta moim zdaniem nie musi być konieczna, gdy czytnik ma 3 gb pojemności.
Mnogość formatów Onyx to na pewno jego mocna strona. Do plusów kindle jeszcze tak ogólnie dodałabym brak dotykowego ekranu.
Cytuj:
Onyx ma 11mm grubości (Kindle 8,5mm) - 14mm to w okładce, a w porządnej to będzie może i 18 ;)

PS. A prosiłem adminów, żeby przykleili na początku działów posty z kompletnymi specyfikacjami. Jest ich parę i jak widać przydały by się do wglądu w razie czego, a tak to giną przysypane nowymi postami. :::?
co do onyx to sugerowałam się opisem technicznym z linka u użytkownika, co do kindle to jest to 0,035 cala co dało jakieś 0,89mm (z linijką bliżej wg mnie do tych 7-8). ;)


04 sie 2011 15:09:06
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika
Ten Onyx za 700zł (X61S lub 60S) też nie ma dotykowego ekranu.:)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


04 sie 2011 15:21:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 maja 2011 16:20:28
Posty: 8
eCzytnik: Kindle
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika
kyrielejson napisał(a):
. Otoz nie ufam obudowie z plastiku (pracuje w branzy produkcyjnej i mam pojecie o ekonomice produkcji, kiedy wybiera sie jako material metal a tworzywo sztuczne...),



plastik plastikowi nierówny :) Jeden z najlepszych na świecie i najwytrzymalszych pistoletów to Glock - w dużej części zrobiony z plastiku. Poza tym czytnik to nie jest zakup na całe życie - za 2 lata pewno będziesz chciał nowy czytnik z kolorowym e-papierem :)


04 sie 2011 20:48:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 sie 2011 16:43:19
Posty: 6
eCzytnik: szukam
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika
Bardzo proszę o pomoc w wyborze czytnika. Potrzebuję go do czytania prozy, głównie po polsku (więc słownik nie będzie często używany). Zależy mi na czytaniu książek i czasem słuchaniu przy tym muzyki ( więc inne funkcje, takie jak robienie notatek, dostęp do Internetu nie są konieczne). Nie chcę kupować czegoś, co po kilku miesiącach będzie się nadawało do wyrzucenia. Większość czytników, które wybrałam na czytio.pl kosztuje do 1000 zł. . Powinien mieć intuicyjne menu, a nie takie,że podstawowych funkcji będę szukała kilka godzin.
Głównie zastanawiam się nad Pocketookiem (602 lub 603, 360 odpadł bo nie ma wejścia słuchawkowego, ale jeszcze się nad nim zastanowię), Onyx ( boox x16, 60s lub 60, między dwoma ostatnimi cena na czytio różni się o kilkadziesiąt złotych), Cybookiem (Gold lub Opus), Beebokiem, Icarusem ( Go lub Sense). Zainteresowały mnie jeszcze Hanvon N526 i Foxit eSLick ( ale ni znalazłam o nich za dużo informacji)

ps. Przepraszam, że piszę trchę chaotycznie, ale już 3 razy wiadomość się nie wysłała i musiałam pisać od nowa:)


05 sie 2011 17:52:44
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika
Całkiem serio proponuję zrezygnować ze słuchania muzyki na rzecz jakiegokolwiek dedykowanego odtwarzacza. Większość czytników radzi sobie z muzyką średnio. Wtedy wybór być może będzie łatwiejszy (i tańszy). :-)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


05 sie 2011 19:18:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika
Vroo napisał(a):
Ten Onyx za 700zł (X61S lub 60S) też nie ma dotykowego ekranu.:)

Zgadzam się. :) To było moje wtrącenie ogólnie, że - wg mnie - do czytania tekstów lepiej sprawdzają się ekrany tradycyjne (dotykowe za to moim zdaniem są bezkonkurencyjne jeśli chodzi o neta).
Jeszcze odnośnie TTS: jeśli ktoś zna angielski np. to oba przydałyby mu się w takim samym stopniu;).


05 sie 2011 23:09:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 sie 2011 16:43:19
Posty: 6
eCzytnik: szukam
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika
Chyba się skuszę na Onyx boox x61s. Mam tylko jeszcze jedno pytanie, do czego służy akcelerometr ( automtyczne zmiany ustawienia - czyli czytanie w pionie i poziomie ?) i czy da się bez tego obejść, bo ten model tego nie posiada


06 sie 2011 12:19:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika
sabusiaczek87 napisał(a):
Chyba się skuszę na Onyx boox x61s. Mam tylko jeszcze jedno pytanie, do czego służy akcelerometr ( automtyczne zmiany ustawienia - czyli czytanie w pionie i poziomie ?) i czy da się bez tego obejść, bo ten model tego nie posiada
Dokładnie tak - obracasz czytnik do pozycji np. poziomej "panoramicznej" a on automatycznie obraca orientację tekstu na ekranie.
Osobiście szybko wyłączałem tą opcję w ustawieniach, bo mnie denerwowała, kiedy przechyliłem czytnik (tak było w PER3162), np. przy czytaniu na leżąco a on mi obracał tekst tak jak nie lubię - zawsze czytam w pionie czyli orientacja "portretowa" - chyba, że czasem coś w internecie, to sobie przełączam ręcznie.

_________________
W Obrazek też ;)


06 sie 2011 15:48:30
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: