Teraz jest 22 maja 2024 3:23:41




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna strona
Pomoc w wyborze czytnika 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 06 cze 2011 18:47:23
Posty: 6
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika
Dobra a do zwykłych ksiażek to co wziąć lepiej kindle 3 czy iriver story. Może jakiś inny czytnik do 600zł


07 cze 2011 11:36:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2009 11:55:34
Posty: 85
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika
Za taką cenę:
http://www.empik.com/iriver-story,prod6 ... zAodDm0_Hw
to masz wybór:
- albo dobra muzyka DOC/ZIP/XLS
- albo wifi/3G

Wybrałbym jednak Kindla - po walkach z konwesją na PRS-505, wystarcza mi PRC. A wifi/3G czasami bywa przydatne.


07 cze 2011 15:22:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika
Eh różnica to przede wszystkim ekran - w Kindlu jest lepszy.


07 cze 2011 15:33:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 cze 2011 18:47:23
Posty: 6
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika
no właśnie a w kindlu to ten ekran jest sporo lepszy niż w iriver - bo 2 lata gwarancji na irivera (chyba tyle jest) kusi bradziej niż rok w kindlu :)


07 cze 2011 18:47:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika
Nie jest dużo lepszy, ale w połączeniu z ciemną obudową różnica jest odczuwalna (w iriverze ekran wydaje się ciemniejszy przez kontrast z białą ramką). Wg opinii ludzi, którzy się "przerzucili" z Vizplexa na Pearl nie chce się wracać do gorszego, ale przecież wcześniej im wystarczał.
Amazon daje tylko rok gwarancji, ale za to takiej, jakiej na pewno w EMPiKu nie uświadczysz - mimo, że za oceanem.
iRiver czyta ePUBy z ADE (DRM Adobre). Przy Kindlu trzeba się tego DRM pozbyć, a ebooka przekonwertować na MOBI. Nie jest to szczególnie wymagające, ale trzeba się nauczyć.
To trudna decyzja, musisz się zastanowić, czego bardziej potrzebujesz, tak to trudniej jest pomóc. Ale warto wziąć pod uwagę, że Kindle znalazł bardzo dużo zadowolonych użytkowników, jak masz jakiś problem to odpowiedź uzyskasz bardzo szybko, a prawdopodobnie już gdzieś taka się znajduje. ;) Chyba żaden inny czytnik nie może się pochwalić podobnym wsparciem. No i dostęp do księgarni Amazona.


08 cze 2011 2:01:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 cze 2011 18:47:23
Posty: 6
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika
A wiecie jak to jest z awaryjnością kindle - szczególnie po okresie gwarancji. Ile wam wytrzymał już? I jeszcze jedno pytanie - czy notatki z zajęc w doc. albo skopiowane z neta jakies ciekawe artykuły przeniesione na kindle3 (wersja bez 3g) dobrze się czyta?


08 cze 2011 18:09:48
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2011 11:56:29
Posty: 41
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika
Ja sporo ostatnio konwertowałam przez maila amazona i wszystkie doc wyszły bardzo dobrze. Pdf z artykułami trójkolumnowymi też ok - tekst był dobrze skonwertowany, tylko obrazki rozrzucone po różnych miejscach tekstu(akurat ich zbytnio nie potrzebowałam).

Co do gwarancji - nie byłabym taka pewna, czy są dwa lata. Na irivera story w mp3store jest tylko rok gwarancji, a w empiku nie wiadomo. Wysłałam maila z pytaniem o okres gwarancji, a oni mi odpisali... "dziękujemy za zwrócenie uwagi na niepełny opis produktu". I tyle.


08 cze 2011 19:20:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika
Artykuły z neta na Kindlu czyta się bardzo wygodnie, tylko najlepiej je sobie przesłać z komputera np. za pomocą http://klip.me/ (jednym kliknięciem wysyła stronę na Kindla już w formacie mobi). Są też różne inne wtyczki i bajery, Instpaper albo Calibre mogą robić paczki z RSS i wysyłać co określony czas w formie gazetek.

Awaryjności określić się nie uda, bo najstarsze Kindle 3 nie mają jeszcze roku.


09 cze 2011 13:23:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 maja 2011 15:05:43
Posty: 10
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika
Ja bym polecała przerzucenie się z ustaw w formie .pdf na ustawy z np. lexa albo dowolnej innej strony internetowej. Wysyłasz sobie to na kindle używając plugin do przeglądarki i po minucie masz na czytniku wersję, do której możesz dodawać notatki, zmieniać wielkość czcionki itd. Ja w chrome używam send to kindle i jest świetne, przekształca tekst w artykuł i jeszcze pozwala ci go wyedytować przed wysłaniem, wszystko w przeglądarce (usuwam wszelkie przypisy z ustaw, czasem przepisy końcowe :oops: ).


09 cze 2011 21:14:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 cze 2011 11:54:22
Posty: 2
Post Kindle 3 Wifi/3G a SONY Ebook Reader PRS-600
...plus parę pytań od przyszłego właściciela czytnika ebooków.

Jestem właściwie zdecydowany na to, by czytnik sobie kupić. Kwestią jest tylko cena i możliwość jej zapłaty. Dodatkowo jestem bliski zdecydowania się na konkretny model, ale jako że moje doświadczenie z czytnikami to kilka godzin czytania różnych opinii i brak kontaktów face to screen, to chciałbym zaczerpnąć opinii osób bardziej doświadczonych:

1. SONY Ebook Reader PRS-600 czy Kindle? Wersję Sony PRS-505 odrzucam, bo ona jest mniej-więcej w cenie Kindle, ale wyłącznie używane opcje, w tej sytuacji wolę mieć nie dość, że nowsze Kindle, to jeszcze nowe i z gwarancją producenta. Co polecacie, jakie są wady/zalety tych czytników w porównaniu?
Z uwagi na to, że po przeczytaniu sporej liczby opinii jestem bliższy zdecydowania się na Kindle (a powyższe pytanie ma na celu upewnienie się), parę pytań dodatkowych:
2. Kindle Wifi czy 3 G? Różnicę w cenie - w tej chwili wychodzi ponad 150 złotych - jestem w stanie w ostateczności dopłacić, bardzo często korzystam z internetu, raczej rzadziej będę używał amazona i interesuje mnie w 3 G wyłącznie przeglądarka www - jaka jest jej jakość? Czytałem, że łapie sygnał w Egipcie, czy mogę znaleźć gdzieś listę krajów, w których jest niedostępna sieć Kindle (wiem, że nie w Niemczech ;) ). Nie chodzi mi nawet o prędkość, ale chciałbym wiedzieć, czy bez problemu mogę zwykłe (bez żadnego flasha czy innych wodotrysków) strony internetowe, skrzynkę pocztową przeglądać? Nie ukrywam, że w 3 G interesuje mnie wyłącznie przeglądarka www i jeśli bezproblemowo mógłbym się wszędzie łączyć z siecią, to byłbym w stanie nawet dwa razy taką różnicę dopłacić, by mieć wszędzie dostęp do informacji.
3. Gdybym zdecydował się na jeden z tych modeli, to jak wygląda dostępność ebooków z empiku na przykład? Czy w razie zakupu ebooków w tej księgarni bezproblemowo zrzucam je na mój czytnik?

Bardzo proszę o pomoc (i jednocześnie z góry dziękuję)!


26 cze 2011 12:14:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2011 11:56:29
Posty: 41
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi
Post Re: Kindle 3 Wifi/3G a SONY Ebook Reader PRS-600
W kwestii Kindle:
Ad2. Wikipedię przegląda się dobrze, inne strony kiepsko. Może to tylko mój problem, ale zawsze kiedy chcę wejść na pocztę na WP tracę zasięg internetu. Ja korzystam tylko z wikipedii albo wybieram sobie jakąś darmową klasykę z amazonu(płatne pozycję wolę kupić korzystając z komputera, sama nie wiem dlaczego). Wybrałam Kindle z wifi i nie żałuję. Internet wolę przeglądać na komórce.
Ad3. Żeby czytać na Kindle musisz zdjąć DRM, można to zrobić korzystając z wtyczki do calibre(jeśli chcesz używać Kindle będziesz musiał się zaprzyjaźnić z tym programem).


26 cze 2011 12:45:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 cze 2011 11:54:22
Posty: 2
Post Re: Kindle 3 Wifi/3G a SONY Ebook Reader PRS-600
Czy w związku ze "zdejmowaniem DRM" zmianie ulega jakość gwarancji producenta (jest to w końcu zmiana w istocie przedmiotu sprzedaży), czy też łączy się z tym jakiś poważniejszy wysiłek? Na pewno będę konwertował na czytnik .doc i .pdf, rozumiem, że też przez ten program?


26 cze 2011 12:48:19
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Kindle 3 Wifi/3G a SONY Ebook Reader PRS-600
Nie, nie PRS-600. To jest ta nieszczęsna seria z touchscreenem nad e-Inkiem, co psuje kontrast. PRS-505 był całkiem udany, PRS-650 jest wolny od tego problemu, ale PRS-600 lepiej omijać.

Popatrz lepiej na iRivery w Empiku albo Booxy w Vobisie.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


26 cze 2011 12:50:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2011 11:56:29
Posty: 41
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika
DRM zdejmujesz z książki, nie z czytnika. Poczytaj tematy z DRM i zabezpieczeniami w tytułach. Poza tym inne księgarnie e-bookowe mają lepsze ceny niż empik. Empik nawet w promocjach jest droższy.


26 cze 2011 13:21:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lip 2011 9:42:29
Posty: 22
eCzytnik: Onyx Boox X61 S
Post Prośba o pomoc dla nowiciusza :)
Witam, jestem nowy na tym forum, jednak od pewnego czasu śledzę Wasze porady dotyczące czytników. W najbliższym czasie planuje zakup takiego urządzenia jednak główną barierą jest brak możliwości zobaczenia takiego sprzętu w realu, gdyż mieszkam w małej mieścinie ;). Sugeruje się jedynie tym co zobaczę na YT i opiniach na tym forum. Generalnie powiem tak, szukam czytnika, który ma służyć przede wszystkim do czytania PDF-ów gdyż większość książek mam w tym formacie. Musi być też solidnie wykonany, gdyż czytam w każdej wolnej chwili :). Jeśli chodzi o robienie notatek, internet i mp3 to myślę, że inne urządzenia są odpowiednie do tego. Nie chcę również bawić się w przerabianie plików (także Kindle odpada). Mile widziany dobry słownik. Budżet do 1,5 k. jeśli chodzi o wielkość to jest problem..nie wiem czy 6 cali nie będzie za mały - obecnie czytam na HTC HD2 i jest męczarnia..z opinii jakie zaczerpnąłem z tego forum oraz innych źródeł wybór pada między Pocketbooka 602, 902 lub Onyxa 60s, 60 lub M90. Mile widziana pomoc, za którą serdecznie będę wdzięczny.


04 lip 2011 9:55:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: