Teraz jest 29 mar 2024 16:27:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Moje pierwsze wrażenia z Kindle 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 gru 2010 19:46:48
Posty: 5
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Po spędzeniu 2 tygodni z Kindlem i przeczytaniu na nim 3 książek oraz 5 publikacji naukowych postanowiłam opisać moje wrażenia.
Czytanie oczywiście bajka. Sama przyjemność. :) Moje oczy nareszcie polubiły czytanie publikacji w wersji e, drukarka ma w końcu spokój, a barki nie bolą od wożenia ze sobą opasłych tomiszczy. I ta ostatnia rzecz zachwyca mnie najbardziej, kiedy jadę pociągiem i czytam jedną ręką Braci Karamazow (domowe wydanie w jednym tomie, ponad 1000 stron w twardej oprawie - nie do wzięcia na żadne wakacje i nawet czytając w łóżku męczy dłonie). Do tego taki maluch, a mieści całą moją e-biblioteczkę, wszystkie skrypty do szkoły, prezentacje, notatki... Miód i malina!
Wad nie ma dla mnie absolutnie żadnych. Jedynie patrzący na mnie z wygaszaczy autorzy z czasem zaczęli irytować, ale to już załatwione. :P

Mam tylko dwie wątpliwości, co do jego działania:

Po pierwsze kabel USB, który dostałam jest jakiś taki "za luźny" i nie łączy po stronie zwykłego USB. Muszę nim poruszać i docisnąć w prawo, żeby działał, a co najgorsze, potrafi sam się "poluzować" i przestać łączyć w trakcie przerzucania książek. Wina jest na pewno po stronie kabla, bo testowałam inne porty, też w innych komputerach i to samo. Nawet w instrukcji do Kindle jest napisane coś w stylu "jak kabel nie łączy to dociśnij". Zastanawiam się czy to taka uroda kabli od Amazona, czy może tylko mi się taki trafił.

Po drugie obsługa słownika w pdfach. Pdfy mam ładne, textowe po angielsku i często chciałabym sprawdzić słówka. Więc lecę kursorem na słowo, którego szukam i podczas tego skakania po liniach dwa razy definicja mi się otworzy, a potem kursorem już mogę tylko zaznaczać tekst. Jak się zatrzymuje na jakimkolwiek słowie definicja się nie pokazuje. A w .mobi czy .azv słownik działa jak trzeba. Czy jest na to jakaś rada? Przejrzałam kilka tematów i u osób, które się wypowiadały działanie słownika w pdfach tekstowych i eksiążkach jest takie samo. Może to ja jestem jakaś ułomna?

Poza tym szczegółami Kindle jest absolutnie fantastyczny. I już zaczęłam jego propagandę. ;)

_________________
Allways look on the bright side of life... tu tutu...


16 maja 2011 18:42:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Mój kabel służy dość długo, a nigdy nie miałem z nim żadnych problemów. Podłączam i starczy - w różnych komputerach i portach zawsze jest w porządku. To musi być wada egzemplarza.


16 maja 2011 18:47:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2011 8:50:13
Posty: 10
eCzytnik: Kindle
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Kindla mam około 2 tygodnie już... na początku było zachłyśniecie - mogę mieć przy sobie bibliotekę narodową! Potem trochę lekko denerwującej zabawy z metadanymi i konwersją.
Generalnie od pierwszego spojrzenia jestem zachwycona :)
nie chciałam zdzierać folii tylko dlatego że mnie uprzedzono, palcem też nie dziugałam gdyż dotykowców nie trawię.

Za to - przez moje konto na Amazonie (a właściwie przez Mojego konto na Amazonie) zamówiłam jeszcze dwa Kindle! jeden dla Pani Księgowej z mojej firmy (pozdrawiam bo pewnie też to forum podczytują rodzinnie) a drugie dla kolegi z pracy Mojego :)
tak więc - popularność rośnie :)


16 maja 2011 21:30:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 cze 2011 18:47:23
Posty: 6
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Własnie dziś rano otrzymałem swojego kindla (niestety zakupilem dzień przed kindlem za 114$ - to sie nazywa pech :) ). Jak na razie jestem pod dużym wrażeniem. Miałem pewne obawy co ekranu 6 cali - ale póki co jest idealny do czytania powieści np mistrzyni kryminałów (choć entuzjazm studzi fakt, że mam tylko 3 jej książli). Ekran naprawdę robi wrażenie - pozytywne.

Mam jedno pytanie tak na marginesie, więc nie będe zakładał nowego tematu. Znacie może jakąś dobrą książke na amazonie albo kurs językowy angielskiego dla początkującego ( w przypadku książki z jakimiś nieskomplikowanymi słowami, konstrukcjami). Choć co prawda znam trochę angielski - ale raczej mistrzostwo świata to nie jest.

P.S Dziękuje za pomoc w wyborze czytnika


20 cze 2011 17:21:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 kwi 2011 14:13:11
Posty: 6
Lokalizacja: Kościan/Wlkp.
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Mam Kindla od wczoraj i właściwie zakochałem się po raz trzeci w życiu :)
Jak dla mnie rewelacja, chociaż tak na szybko - najmniej przydatna funkcja dla mnie to przeglądarka web.
Od wczoraj zdążyłem przeczytać jedną książkę. I taka ciekawostka, po przeczytaniu pierwszej strony szukałem
końca kartki, aby ją odwrócić ręcznie - jednak przyzwyczajenie do fizycznych książek robi swoje :)

_________________
pozdr,
Rafał


21 cze 2011 16:08:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lip 2011 23:29:14
Posty: 26
Lokalizacja: WLKP
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
phelcq napisał(a):
*7. kindlefeeder.com do obsługi RSS sprawdza się świetnie jako codzienna gazeta :),

jak masz to ustawione że wysyła Ci całą codzienną gazetę? - u mnie wysyła tylko tytuł i nagłówek a treści brak

_________________
Pozdrawiam {:-) M
.
nauka słówek
śmiech TO zdrowie
meczyki.TV


21 lip 2011 12:46:55
Zobacz profil ICQ WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: