Teraz jest 26 kwi 2024 14:08:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Moje pierwsze wrażenia z Kindle 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2011 23:13:55
Posty: 39
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Takie krótkie opisanie wrażeń :)


26 lut 2011 10:27:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011 0:15:47
Posty: 1
eCzytnik: kindle 3 wi-fi
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
السلام عليكم

A więc posiadam kindle III od 3 dni i wrażenia na razie jak najbardziej pozytywne.
E-ink to moim zdaniem najlepsze wyjście jeśli chcemy czytać książki a nie bawić się jakimś kombajnem multimedialnym do wszystkiego.
Osobiście kolesiowi, który wymyślił ową technologię postawiłbym z przyjemnością piwo albo nawet whisky :)

Kilka spostrzeżeń na temat kundla:

-Co do menu i utrudnień w poruszaniu się po naszych zasobach to można było to zrobić dużo lepiej ale tragedii nie ma :)
-wygodne przyciski i krótki czas zmiany strony
-Ekran 6" jak dla mnie w pełni wystarczający ( do pdf-u jednak dx chyba będzie lepszym rozwiązaniem ale k3 też sobie jakoś radzi :) )
-Jakość wykonania wydaje się być ok ...ale odnoszę wrażenie że nie jest to tytan wytrzymałości więc staram się obchodzić z nim delikatnie ( I rozglądam się właśnie za jakąś okładką ,która wydaje się być niezbędnym dodatkiem )
-Jakość czytania : Świetna ( jak dla mnie )
.....................

Tak czy siak uważam że za te pieniądze nie ma co narzekać. Ja nie znalazłem na rynku e-czytników drugiej tak rozsądniej oferty, więc nie zastanawiałem się długo i po pierwszych dniach użytkowania jestem bardzo zadowolony.

Pozdr.


01 mar 2011 12:43:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 mar 2011 18:30:12
Posty: 30
Lokalizacja: Dobroń
eCzytnik: kindle 3 WiFi, Kindle Paperwhite II
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Ja swojego kundelka mam od kilku dni. Nie bawię się w internety i tym podobne. Używam czytnika jako czytnik - taki jestem dziwny. Wrażenie jak najbardziej pozytywne. W trosce o pupilka kupiłem mu ubranko
http://allegro.pl/okladka-futeral-etui- ... 65870.html
Razem z kundelkiem przyszła lampka do czytania http://www.amazon.com/gp/product/B003HKRVAW (rewelacja).
Jestem bardziej niż zadowolony. Przynajmniej na razie.
Zastanawiam się tylko, czy jest sposób na czytanie komiksów, zwykle .cbr


17 mar 2011 20:52:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2008 19:04:32
Posty: 126
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Astes napisał(a):
Zastanawiam się tylko, czy jest sposób na czytanie komiksów, zwykle .cbr


Jest, nazywa się "Comic to eBook converter" ale 6" nie jest zbyt wygodne do komiksów


18 mar 2011 0:59:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Padre.peper napisał(a):
Jest, nazywa się "Comic to eBook converter" ale 6" nie jest zbyt wygodne do komiksów


Natomiast komiksy (konkretnie manga) dostępne w Kindle Store wyglądają dobrze i czytelnie. Jakiś czas temu na próbę ściągnąłem sampla i było lepiej niż się spodziewałem. Tyle że zapewne zostały one inaczej pocięte, a nie są zwyczajną konwersją.


18 mar 2011 9:30:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 kwi 2011 1:26:51
Posty: 2
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Dzisiaj otrzymałem swojego Kindla i do tej pory nie mogę wyjść z podziwu jeśli chodzi o jakość wyświetlania. Na początku myślałem, że 6 cali to za mało, żeby komfortowo czytać, ale nawet bez zmniejszania marginesów nie odczuwa się dyskomfortu ;) Swoją drogą polecam każdemu zmniejszenie wartości marginesów, co daje zwiększenie powierzchni "użytkowej" czytnika.
Teraz poszukuję w miarę trwałego pokrowca na Kindla - nie chcę wchodzić w aluminium, ale też nie jestem przekonany do tanich pokrowców z DealExtreme ;)


04 kwi 2011 18:08:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Soooq, Polecam coś z Tuff LUV jest mnogość opcji i w każdy styl da się wstrzelić
poza tym, jest meeega obszerny temat tu na forum.
No i o samych Tuff LUV pisał Vroo http://swiatczytnikow.pl/tuff-luv-oklad ... a-polubic/


04 kwi 2011 18:47:21
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 mar 2011 20:32:31
Posty: 30
eCzytnik: Kindle 3 wifi
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Soooq napisał(a):
nawet bez zmniejszania marginesów nie odczuwa się dyskomfortu ;) Swoją drogą polecam każdemu zmniejszenie wartości marginesów, co daje zwiększenie powierzchni "użytkowej" czytnika.

nie ma takiej opcji chyba, jedynie zwiekszenie marginesów ze pol ekrany jest puste, ale zmniejszenia nie widze


04 kwi 2011 19:59:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 kwi 2011 1:26:51
Posty: 2
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
http://swiatczytnikow.pl/ukryta-funkcja ... ustowanie/

i

amazon-com-kindle-f146/sposob-na-wylaczenie-justowania-i-zmniejszenia-marginesu-t9105.html


04 kwi 2011 20:14:58
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2011 21:37:04
Posty: 23
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Kindla 3 zamówiłam 22.03(wtorek), a w piątek miałam go już u siebie.
Jak widać, prawie 2 tygodnie użytkowania. To już więcej niż "pierwsze wrażenie" :)
Kiedy otworzyłam pudełko, byłam zachwycona :mrgreen: , czytnik bardzo prosty, a zarazem elegancki.

Cel kupna:
Do tej pory prawie wszystkie książki czytałam (o zgrozo!) w telefonie.
Moje oczy były już w stanie krytycznym. Mały ekranik, czcionka 12, 7 wyrazów w podglądzie;
można sobie wyobrazić (albo i nie...).
Czytane książki to przede wszystkim te "rozrywkowe", bo jak na wzorową licealistkę przystało,
podręczniki mam w papierze :) Ewentualnie bardzo sporadycznie zerknięcie na maila.

"Przebieg":
Poleciałam do komputerka, wgrałam sobie książki (w moim przypadku Harry Potter vol. 3000).
Jakie było moje zdziwienie, że w dwa dni mogłam przeczytać około 400-500 stron.
Do tej pory przepłynęło przez niego 11 książek.
Jeszcze jak dokupię do niego lampkę, to już w ogóle będę szczęśliwa fest . :)

Bateria:
Tydzień temu (29-30 marzec) z ok 20% doładowałam go do pełna, a dziś dopiero coś tam ubyło ; )
Z baterii na razie jestem zadowolona.


Obsługa:
Bardzo prosta, widać, że internaszynal (:lol:). Instrukcja też napisana z głową i klarownie,
chociaż bez wyszukiwarki bym się lekko zdenerwowała. Mam jeszcze małe problemy co do konwertowania plików,
aleee nie takie kwiatki widziało się w telefonie (w kindlu przynajmniej po przeczytaniu książki tekst nie zamienia się na japoński ;) ).

Środowisko:
Do tej pory tylko jedna osoba, wiedziała, co trzymam w rękach
(pomagała mi tłumaczyć sposób działania tego cacka innym, na szczęście!). Reszta męczyła mnie masą pytań.
Oczywiście najfajniejsze: "A co to jest?", krótkie wytłumaczenie, a potem "Łaaaał". No cóż,
czytniki w moim otoczeniu nie są jeszcze zbyt popularne, pomijając zupełnie fakt, że mało osób w ogóle czyta książki...

To takie krótkie podsumowanie:
Zalety:
- e-ink - rewelacja (świetnie czyta się w pełnym słońcu).
- prosta obsługa
- sprawna praca
- waga, wielkość
- cena (biorąc pod uwagę dzisiejszy rynek)

Wady (niestety):
- strasznie brudząca się tylna część obudowy
- wrażenie "kruchości" urządzenia

Generalnie z zakupu jestem zadowolona, mam nadzieję, że K3 trochę mi posłuży.
I ostatnie, ważne zdanie: Kindle niesamowicie zachęca mnie do czytania.


06 kwi 2011 19:06:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
muszenka, Punkt z wadami rozwiązuje okładka :)


06 kwi 2011 22:24:40
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2011 21:37:04
Posty: 23
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
gienkollo, w kwestii uświnionego tyłu, to jak najbardziej, ale co do delikatności Kindla to nie byłabym do końca taka pewna ;)


07 kwi 2011 21:05:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sty 2011 17:51:24
Posty: 35
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Naklejony skin poprawia nieco samopoczucie posiadacza co do "kruchości" Kindle'a - przynajmniej mi pomogło :).


07 kwi 2011 22:34:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 21:12:11
Posty: 137
eCzytnik: był eClicto - jest Kindle 3 :)
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Tak, w szczególności, jeżeli chodzi o kruchość ekranu... :lol:


07 kwi 2011 23:13:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sty 2011 17:51:24
Posty: 35
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Najwyraźniej kolega Devasto bardzo stara się opacznie rozumieć cudze słowa...
Cóż, moje samopoczucie co do obudowy naklejenie skina poprawiło - a miałam już z nią problem, bo pękała i Amazon wymienił mi czytnik. Sprawę ekranu załatwia okładka. Należę do osób przesadnie dbających i bojących się o swój sprzęt (zawsze się boję, że upuszczę 17-calowego laptopa, o smartfonie nawet szkoda wspominać), ale bezpieczeństwo Kindle nie spędza mi aktualnie snu z powiek.


08 kwi 2011 11:04:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron