Teraz jest 29 mar 2024 2:45:48




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Tani czytnik ebooków 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 14 cze 2011 22:28:25
Posty: 4
Post Tani czytnik ebooków
Witam,
Jak w temacie, szukam możliwie taniego czytnika ebooków z dobrym wyświetlaczem i dużą ilością obsługiwanych formatów plików (koniecznie pdf). Nie musi posiadać wodotrysków, np. dotykowego ekranu itp. Zastanawiam się nad Iriver Cover Story, ale trochę zniechęca mnie fakt, iż ekran odbija światło. Czy to jest uciążliwe? Zamierzam przeznaczyć na zakup około 500 złotych, ale jeżeli jakiś nieco droższy sprzęt będzie cechował się wyjątkową jakością, mogę dopłacić. Co polecacie?


14 cze 2011 22:36:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post Re: Tani czytnik ebooków
Kindle bez 3g. 8-] 430-450zł

I, na przyszłość, można by samemu poczytać, żeby wyrobić sobie opinię, zamiast liczyć na innych.

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


14 cze 2011 22:41:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 cze 2011 22:28:25
Posty: 4
Post Re: Tani czytnik ebooków
Ja zaś radzę tobie na przyszłość nieodpowiadanie, jeżeli twoja odpowiedź ma być nieuprzejma i niewiele wnosić do tematu. Czytam od kilku dni, ale to nie czyni mojej wiedzy taką, jaką ma osoba używająca jakiegoś czytnika, stąd konkretne pytanie na stosownym do niego forum.

Wracając do tematu, Kindle obsługuje mniej formatów plików, a nade wszystko nie obsługuje książek z polskich księgarnii. Myślę, że pomimo ceny, nie jest to dobry wybór.
Zauważyłem jeszcze iRiver Story HD, który kosztuje tyle samo co Cover Story, ale jego wyświetlacz ma większą rozdzielczość. I jak tu się zdecydować?


14 cze 2011 22:59:05
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Tani czytnik ebooków
A ja radzę podawać wszystkie warunki brzegowe (np. natywna obsługa Adobe DRM), a nie mieć potem pretensje do odpowiadających :)

Co do odbijania światła, niektóre czytniki się o to oskarża, ale bym nie przesadzał, w końcu epapier to epapier. Jestem w stanie się założyć, że większość czytników (poza tymi które blakną w słońcu) czyta się na słońcu dobrze, ale jednocześnie pod pewnym kątem i tak da się puszczać zajączki :-)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


14 cze 2011 23:30:05
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Tani czytnik ebooków
Vroo napisał(a):
Co do odbijania światła, niektóre czytniki się o to oskarża, ale bym nie przesadzał, w końcu epapier to epapier. Jestem w stanie się założyć, że większość czytników (poza tymi które blakną w słońcu) czyta się na słońcu dobrze, ale jednocześnie pod pewnym kątem i tak da się puszczać zajączki :-)

Trafny opis :)
Ale co do tych, "które blakną w słońcu" to już nie ma takich :P - Te, które były to wadliwe egzemplarze ekranów e-ink, montowane w różnych seriach, różnych modeli e-czytników. To już przeszłość, chyba że ktoś ma taki egzemplarz i nie używał go na słońcu, więc nie wykrył wady i nie oddał do serwisu na wymianę...

_________________
W Obrazek też ;)


15 cze 2011 9:28:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 14 cze 2011 22:28:25
Posty: 4
Post Re: Tani czytnik ebooków
Zamierzam czytać głownie polskojęzyczne książki, a poza nimi również anglo i portugalskojęzyczne tytuły. Nie wiem, czy Adobe DRM jes tu niezbędne, czy też można się bez tego obyć. Wydaje mi się, że Empik sprzedaje książki zabezpieczone w ten sposób. Czy Kindle obsługuje ten rodzaj zabezpieczeń? A te 2 iRivery? Być może moje pytania są głupie, ale nie znalazłem tych informacji na stronie producenta. iRiver nie podaje też informacji, czy jego urządzenia są wyposażone w ekran typu pearl. Kindle ma niewątpliwie zalety w postaci darmowego internetu i ceny. Ale z drugiej strony, iRiver Story HD wydaje się mieć lepszy ekran (ze względu na wyższą rozdzielczość) Byłbym zobowiązany, gdybyście pomogli mi rozwiać te wątpliwości.


15 cze 2011 9:36:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 maja 2011 11:42:52
Posty: 24
eCzytnik: Kindle3
Post Re: Tani czytnik ebooków
Kindle nie czyta formatu epub oraz zabezpieczonych PDFów DRM. Trzeba konwertować więc książki, ale nie jest to problem techniczny, zdjęcie DRMu wymaga tylko wgrania pluginu DeDRM i konwersja w calibre na mobi.
Moim zdaniem rozdzielczosc Kindla jest ok zadnej wyzszej nie potrzeba


15 cze 2011 11:21:42
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post Re: Tani czytnik ebooków
Napisałeś
Cytuj:
szukam możliwie taniego czytnika ebooków z dobrym wyświetlaczem i dużą ilością obsługiwanych formatów plików (koniecznie pdf). Nie musi posiadać wodotrysków, np. dotykowego ekranu itp
.
Odpowiedzią na tą część jest (jak dla mnie) K3 bez 3g. Dlatego, że z dostosowanie książek z Polskich księgarni to prawie żadna robota, więc natywna obsługa ADEPTA czy ePuba nie jest dla mnie wyznacznikiem.

Wybacz, nie chciałem być nie miły, po prostu wydaje mi się, że poszukiwane przez Ciebie informacje są dostępne.

Nie spotkałem osoby, która powiedziała by, że rozdzielczość Kindle'a jest za mała. Nie ma tak zwanej pikselozy, więc wyższy dpi jest zbędny.

Adobe DRM jest niezbędne w urządzeniu, jeżeli chce się otworzyć plik bez jakichkolwiek modyfikacji. Natomiast, jeżeli przerzucałbyś format do mobi (bo wygodniejszy od PDFa), to Calibre "przy okazji" zdejmuje zabezpieczenia, których Kindle nie jest w stanie obsłużyć.

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


15 cze 2011 11:55:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 cze 2011 22:28:25
Posty: 4
Post Re: Tani czytnik ebooków
Dziękuję za odpowiedzi i pomoc. Zdecydowałem, że kupię Kindla z 3G; jest niewiele droższy, a internet może czasami się przydać (zwłaszcza mapy).


15 cze 2011 12:15:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron