Teraz jest 28 mar 2024 23:26:22




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
RW2010 przygotowuje się do pierwszej premiery - komentarze 
Autor Wiadomość
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: RW2010 przygotowuje się do pierwszej premiery - komentar
Przeczytałem właśnie pierwszą powieść z oferty wydawnictwa i swoja skromną opinię zamieściłem na LubimyCzytać.pl i Goodreads.

Tutaj dodam jeszcze kilka słów, dotyczących strony technicznej wydania. Otóż, eBook w formacie MOBI został przygotowany starannie, z podziałem na rozdziały (czyli funkcjonuje zarówno przechodzenie między nimi, jak i wizualizacja na pasku postępu), bez większych literówek (choć kilka się znalazło). Co do błędów rzeczowych, czy raczej pisemnych "przejęzyczeń" autorki znalazłem dwa, gdzie dana postać nazywana jest inaczej niż powinna, to znaczy jedna z bohaterek (Witka) myśli o innym bohaterze (Rosie), jednak w tekście stoi imię jeszcze innego bohatera (Rob). Wiem, powinienem był zanotować, w których konkretnie miejscach, ale dopiero teraz na to wpadłem. Wybaczcie ;)

Formatowanie tekstu niezbyt mi odpowiada, bo preferuję pełną justyfikację, ale wiem, że opinia taka krąży, faktami nawet podparta, że tekst do lewej równany czyta się lepiej. Mi, osobiście, czytało się gorzej, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia.

I jeszcze dygresje, o których nie wspomniałem w opinii, bo bym się rozpisał, a unikam rozbuchanych, ekhm, recenzji, jak ognia. Choć w sumie chciałem o tym napisać, bo mi trochę przeszkadzało, ale ostatecznie stwierdziłem, że nie aż tak bardzo, jak mi się wydawało :) Autorka zdaje się przemycać w tekście, jakieś wstawki sado - maso, trochę niewinnie niby, ale jednak... a ja tam ogólnie jestem trochę przeciwny wplataniu takiej i innej erotyki w literaturę, kiedy nie jest to niezbędne :) I jeszcze, co do stylu, to kojarzył mi się trochę z tym, co czytałem u niejakiego Andrzeja Stojowskiego w jego "W ręku Boga". O tym także nie wspomniałem, bo kto tam wie, co to za jeden ten Stojowski, a po drugie pani Łukowska, choć styl ma podobny, to nie przynudza i nie ględzi "po próżnicy", jak ten... no, pisarz. :)

Pomijając wszystko inne, co jest bardzo na plus, pragnę z tego miejsca stwierdzić, że okładka do "Pierwszej z rodu..." to mały koszmarek. Umiem ją właściwie odczytać po lekturze, ale gdybym miał się nią sugerować, to pewnie do czytania by mnie nie zachęciła, a wręcz przeciwnie.

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


05 cze 2011 17:28:59
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: RW2010 przygotowuje się do pierwszej premiery - komentar
Mnie też ta okładka odrzucała. Ale po powyższej recenzji chyba się przełamię i kupię :)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


06 cze 2011 1:10:52
Zobacz profil WWW
RW2010.pl

Dołączył(a): 14 maja 2011 11:23:02
Posty: 115
eCzytnik: ONYX BOOX 60s
Post Re: RW2010 przygotowuje się do pierwszej premiery - komentar
t3d napisał(a):
Mnie też ta okładka odrzucała. Ale po powyższej recenzji chyba się przełamię i kupię :)


A ja dziś się przełamałem w mojej niechęci do telewizji o obejrzałem finał programu X-Factor.

Występ Gienka Loski razem z Maciejem Maleńczukiem mnie powalił. A tekst "Don't judge the book by its cover" dedykuję... Autorce, w obronie Jej własnego dzieła "graficznego".

A za recenzję szczerze dziękuję, uwagi krytyczne przekazuję Autorce.

BTW - to jest kolejna zaleta wydawanych u nas e-booków; można wprowadzić poprawki w każdej chwili i podmienić plik :D

Edit: recenzję przeczytałem z uwagą i pozwoliłem sobie zamieścić link do niej w dziale serwisu "O nas w mediach" http://www.rw2010.pl/go.live.php/PL-H13 ... diach.html - mam nadzieję, iż Autor recenzji nie poczyta mi tego za zbytnią śmiałość i post-factumowo wyrazi zgodę na to :oops:

_________________
Pozdrawiam
Maciej Ślużyński
www.rw2010.pl
Książki w formatach epub, mobi i pdf.


06 cze 2011 1:34:29
Zobacz profil WWW
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: RW2010 przygotowuje się do pierwszej premiery - komentar
Ekhm, cóż, czuję się zaszczycony a poczytywać to ja sobie wolę jednak książki ;)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


06 cze 2011 1:36:48
Zobacz profil
RW2010.pl

Dołączył(a): 14 maja 2011 11:23:02
Posty: 115
eCzytnik: ONYX BOOX 60s
Post Re: RW2010 przygotowuje się do pierwszej premiery - komentar
t3d napisał(a):
Mnie też ta okładka odrzucała. Ale po powyższej recenzji chyba się przełamię i kupię :)


Przyznam, że to jest nasza największa "bolączka" - scedowaliśmy produkcję okładek na samych Autorów i wychodzi, jak wychodzi :?

Moim marzeniem jest znaleźć osobę, która mogłaby podjąć się u nas seryjnej produkcji "okładek"; na razie nie mamy na to pieniędzy, ale jeśli ktoś z Was byłby zainteresowany - to poproszę o PW z adresem e-mail, który będę w celu omówienia warunków współpracy podsyłał Autorom z "okładkowym zonkiem" :D

_________________
Pozdrawiam
Maciej Ślużyński
www.rw2010.pl
Książki w formatach epub, mobi i pdf.


06 cze 2011 1:47:14
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: RW2010 przygotowuje się do pierwszej premiery - komentar
Zróbcie sobie ładny szablon w Photoshopie, do którego będziecie wstawiać nazwisko autora i tytuł. Cud to nie będzie, ale może będzie mniej straszyć niż "Znajda", która teraz wygląda jak okładka książki dla przedszkolaków, przygotowana przez jednego z nich w parę minut w Paincie. Alternatywnie można to generować w PHPie.

Dobrym przykładem może być seria "Klasyka" w Virtualo. Wybrali jeden obrazek, reszta to automat.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


06 cze 2011 8:36:45
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: RW2010 przygotowuje się do pierwszej premiery - komentar
A ja bym zasugerował poszukanie obrazków na okładki na serwisach typu http://www.deviantart.com . Pełno jest tam całkiem przyzwoitych, a nieraz wprost wybitnych artystów. Myślę że można by się było z niektórymi z nich dogadać co do wykorzystania ich dzieł :) Zauważyłem, że takie zjawisko zapożyczania okładek istnieje na konkurencyjnym self-publishingowym portalu i muszę powiedzieć, że TAKIE okładki potrafią przyciągnąć uwagę (a nie powodować wątpliwości, czy nie mamy do czynienia z żartem przedszkolaka).

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


06 cze 2011 9:58:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2010 12:33:13
Posty: 107
eCzytnik: Kindle 3; KindleDX; kiedys: Boox 60
Post Re: RW2010 przygotowuje się do pierwszej premiery - komentar
maciejslu, jesli nie masz grafika, ja bym poszla na Twoim miejscu w to co proponuje Mori, ale troche to rozbudowala, zrobic szablony na serie; np tak jak "mroczna seria" wab-u, czyli musialbys sobie pomyslec jak podzielic ksiazki, ktore wydajesz i ktore w przyszlosci masz zamiar wydawac; ulokowac je w roznych seriach - zrob np konkurs na nazwy serii, lub popros o pomoc na forum; jesli sam nie masz pomyslu jak je fajnie ponazywac, i jak juz bedziesz mial takie matryce np w shopie, to pozniej niech autor okresli ci swoja wizje okladki [najczesciej ja maja, tylko problem u nich z jej wykonaniem] - wizje w sensie graficznego opisu swojej ksiazki i wtedy ja jednak skorzystalabym ze strony http://www.sxc.hu/ od groma darmowych zdjec, wiec odpadaja prosby do autorow, choc alternatywa, ktora podal t3d, jest tez ciekawa, szczegolnie ze wielu autorow godzi sie udostepnic swoja grafike gratis, przy wpisaniu ich jako autora na stronie redakcyjnej - jesli autor wizji nie ma, to jesli nie masz redaktora, ktory czyta dana pozycje radze przeczytac samemu i pomyslec jakie obrazy ci sie nasuwaja na plan pierwszy po przeczytaniu, tyle moich rad, jak znajde chwile i ochote w tej duchocie to moze na dobry poczatek postaram Ci sie gratis wymyslec jakis szablon dla serii kryminalno-sensacyjnej, o ile taki pomysl z seriami Cie przekonuje, no i jak upal mnie nie wykonczy :D

_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...


06 cze 2011 10:45:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post Re: RW2010 przygotowuje się do pierwszej premiery - komentar
A tak z ciekawości: jak rozwiązałeś sprawę egzemplarzy obowiązkowych dla bibliotek? 8-]

http://www.bn.org.pl/zbiory/egzemplarz- ... iotecznych

O, i dostrzegam Cię na weryfikatorium. 8-]

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


10 cze 2011 19:10:06
Zobacz profil
RW2010.pl

Dołączył(a): 14 maja 2011 11:23:02
Posty: 115
eCzytnik: ONYX BOOX 60s
Post Re: RW2010 przygotowuje się do pierwszej premiery - komentar
Koovert napisał(a):
A tak z ciekawości: jak rozwiązałeś sprawę egzemplarzy obowiązkowych dla bibliotek? 8-]


Konkurencji dobrych rad nie mogę udzielać, bo by mnie w firmie wyklęli :nono

Koovert napisał(a):
O, i dostrzegam Cię na weryfikatorium. 8-]


Owszem, choć jestem tam niezbyt mile widziany :klotnia: W dwóch słowach powiem tylko, że wśród miłośników "zapachu farby drukarskiej" oraz wśród "pisarzy książek papierowych, przez duże PKP" idea e-booków i self-publishing budzi coś na kształt wstrętu :?

A do tematu wracając - "Znajda" po Waszych uwagach dorobiła się dwóch nowych okładek - jedna jest "dla całości", druga - dla darmowego fragmentu.

Będę wdzięczny, jeśli zerkniecie tu:

http://www.rw2010.pl/go.live.php/PL-H6/ ... :%20Znajda.

i tu:

http://www.rw2010.pl/go.live.php/PL-H6/ ... 20fragment.

i napiszecie, która Wam się bardziej podoba. Czy raczej - mniej się Wam NIE podoba :P

_________________
Pozdrawiam
Maciej Ślużyński
www.rw2010.pl
Książki w formatach epub, mobi i pdf.


15 cze 2011 1:26:27
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: RW2010 przygotowuje się do pierwszej premiery - komentar
Mnie podoba się bardziej ta z fragmentu, ale obie lepsze od "wesołej twórczości przedszkolaka" ;) Tylko w tej "fragmentowej" słońce zrobiłbym rozsądnych kształtów, a nie plamy po wybielaczu, a sam tytuł przesunął niżej - zlewa się z tłem. Tak czy siak - znaczna poprawa!

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


15 cze 2011 1:37:26
Zobacz profil WWW
RW2010.pl

Dołączył(a): 14 maja 2011 11:23:02
Posty: 115
eCzytnik: ONYX BOOX 60s
Post Re: RW2010 przygotowuje się do pierwszej premiery - komentar
Mori napisał(a):
Mnie podoba się bardziej ta z fragmentu, ale obie lepsze od "wesołej twórczości przedszkolaka" ;) Tylko w tej "fragmentowej" słońce zrobiłbym rozsądnych kształtów, a nie plamy po wybielaczu, a sam tytuł przesunął niżej - zlewa się z tłem. Tak czy siak - znaczna poprawa!


Staramy się - tym bardziej, że po takiej recenzji okładka musiała ulec zmianie. Cieszę się, że nie jest to zmiana na gorsze ;)

_________________
Pozdrawiam
Maciej Ślużyński
www.rw2010.pl
Książki w formatach epub, mobi i pdf.


15 cze 2011 1:39:43
Zobacz profil WWW
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: RW2010 przygotowuje się do pierwszej premiery - komentar
Podobają mi się obie okładki, choć specjalnie nie widzę sensu odróżniania tej z fragmentu od główniej książki - jeszcze się komuś coś pomyli, i będzie myślał, że to dwie różne pozycje, i szukając pełnej wersji po zapoznaniu się z fragmentem może poczuć się nieco zdezorientowany. Poza tym już zaktualizowałem na LubimyCzytać...

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


15 cze 2011 13:34:57
Zobacz profil
RW2010.pl

Dołączył(a): 14 maja 2011 11:23:02
Posty: 115
eCzytnik: ONYX BOOX 60s
Post Re: RW2010 przygotowuje się do pierwszej premiery - komentar
muaddib2 napisał(a):
Podobają mi się obie okładki, choć specjalnie nie widzę sensu odróżniania tej z fragmentu od główniej książki - jeszcze się komuś coś pomyli, i będzie myślał, że to dwie różne pozycje, i szukając pełnej wersji po zapoznaniu się z fragmentem może poczuć się nieco zdezorientowany. Poza tym już zaktualizowałem na LubimyCzytać...


Za aktualizację - dziękuję.

Oczywiście docelowo będzie jedna okładka, na razie trwa głosowanie - która ;)

_________________
Pozdrawiam
Maciej Ślużyński
www.rw2010.pl
Książki w formatach epub, mobi i pdf.


15 cze 2011 14:40:27
Zobacz profil WWW
RW2010.pl

Dołączył(a): 14 maja 2011 11:23:02
Posty: 115
eCzytnik: ONYX BOOX 60s
Post Re: RW2010 przygotowuje się do pierwszej premiery - komentar
Wiadomość z ostatniej chwili:

w czerwcu zapraszamy na premierę i debiut, czyli takie "dwa w jednym" ;)

Pierwsza powieść Agnieszki Turzynieckiej "Kres i Zaginiona" - to kryminał. Klasyczny, a zarazem nowatorski, dzięki zastosowanym zabiegom stylistycznym. Szczegółów nie zdradzam :D

U nas - "Kres i Zaginiona" to premiera miesiąca. Zapraszam!

http://www.rw2010.pl/go.live.php/PL-H6/ ... 0zaginiona

Książka dostępna w formatach pdf, epub i mobi.

_________________
Pozdrawiam
Maciej Ślużyński
www.rw2010.pl
Książki w formatach epub, mobi i pdf.


17 cze 2011 17:28:28
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron