Teraz jest 28 mar 2024 12:27:12




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna strona
Jak zamawiać Kindle? - VAT, cło, karty płatnicze 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2010 22:31:24
Posty: 62
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi+3g/Firmware 3.3/US/
Post Poradnik jak zamowic i otrzymac Kindle 3 (Wifi lub 3g)
Witam,

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że mój poradnik nie ma być jakimś objawieniem ponieważ wszystkie informacje są zawarte na tym świetnym forum od którego zaczęła się moja przygoda z E-Bookami.

1) Wybór wersji Kindle'a

a)Wersja Wifi - W tej wersji Kindle kosztuje 139$ uważam że ta wersja jest dla ludzi czytająca jedynie książki na urządzeniu jest to tańsza wersja, internet jest tam gdzie hotspot. Oprocz braku laczności 3g wersja się niczym nie różni.

b)Wersja Wifi+3g - W tej wersji Kindle kosztuje 189$ uważam że ta wersja jest dla ludzi lubiących czytać ale i korzystać z neta w różnych miejscach gdzie o hotspocie można pomarzyć. Osobiście wybrałem tą opcje bo darmowy internet to coś co mnie fascynuje:) Dodatkowo

2) Zalety wersji z 3g
Internet jest nie tylko na terenie calej Polski ale i innych krajów, nawet tak odległych jak Egipt czy Arabia Saudyjska poniżej podaje link do strony na której jest mapa pokrycia zasięgiem darmowego internetu - http://client0.cellmaps.com/viewer.html?cov=2&view=intl

3) Zamawianie

a) Na początku musimy założyć konto na Amazon.com nie jest to trudna czynność sprowadza się do podania emaila i wypełnienia kilku kwestionariuszy i już jesteśmy gotowi na kolejny krok.
b) Po założeniu konta musimy dodać do naszego konta kartę kredytową:Wchodzimy w Your Account -> Add a credit card -> Wypełniamy pole rodzaj karty/Visa Mastercard lub inne/ -> Numer Karty -> Imię Nazwisko właściciela -> Data ważności karty -> Wpisujemy bardzo uważnie Billing adress/pomyłka tutaj będzie jedynie naszą własną winą/ Kolejną rzeczą jest jaka karta może być używana - najlepiej kredytowa czyli wypukła ale czytałem że i inne są możliwe ja używałem mastercard z BZWBK i wszystko poszło sprawnie
c) Ze strony głównej lub z sekcji Kindle klikamy w wybrany przez nas model urządzenia i zamawiamy go wybierając z rozwijanego menu kraj w którym przebywamy/w naszym przypadku Polska/ - Tutaj dodam, że Amazon wysyła darmowo paczki do Polski z Amazon.uk /bodajże od 25&/ ale oferta ta nie dotyczy Kindle'a więc nie liczcie na darmową wysyłkę!!, Kindle dla Polski jest zawsze wysyłany z USA
d) Kurier - Po wypełnieniu wszystkiego Amazon przyśle nam email o tym że złożyliśmy zamówienie i możemy rozpoczynać oczekiwanie na przesyłkę. W moim przypadku Amazon wysyłał paczkę UPS'em
e) W "Your Account" w zakładce Your Orders widnieje wtedy nasze zamówienie, jego status/wysłane, niewysłane itd/, i co najważniejsze Track Package - tutaj możemy śledzić gdzie znajduje się nasza przesyłka
f) Czas potrzebny do otrzymania paczki - opiszę wysyłkę na podstawie własnego doświadczenia:Złożyłem zamówienie 21 października-22 października paczka była w Cincinnati US-23 października była w Louisville US-24 października była w Kolonii DE-25 października dotarła do Ożarowic PL/tu odbywało się cło/-26 października o 15.00 dotarła do Wrocławia.
g) Cło - W Ożarowicach na cle moja paczka leżała krótko, u innych bywało to dłużej nie wiem od czego to zależy, ważne jest to że paczki do 150 Euro są zwolnione z cła i w większości przypadków nie ma żadnych dodatkowych opłat poza wysyłką/20$/ i ceną urządzenia. Ważne aby paczka miała napis F/D wtedy wszystko jest wporządku i kurier nie może pobrać od nas żadnej opłaty przy odbiorze paczki. W innym wątku opisane są różne przeprawy z kurierami ale na szczęście mnie to wszystko ominęło.
h) Kompletna cena jaką zapłaciłem : Dla wersji 3g bez żadnych dodatków końcowa cena wyniosła 189$ za urządzenie 20.98$ za wysyłkę i to wszystko razem 209.98$ przy kursie około 2.8 za dolara z mojej karty kredytowej ściągnięto dokładnie 614,06 zł

4) Dodatki które możemy dokupić do Kindle'a

a) Pokrowiec - jest to istotna rzecz bo jak sami zobaczycie jest to dość delikatne urządzenie aczkolwiek ceny są dość wysokie 59.99$ za porządny pokrowiec to dość drogo moim zdaniem. Są inne na Ebay jak i Amazon ja nie zamawiałem bo noszę Kindle'a ze sobą dość rzadko - W swoim domu można też znaleść coś w czym można wygodnie nosić swoje urządzenie ja wykorzystuje teczke z Inteligo jaką dostałem przy zakładaniu konta troche modyfikacji wewnątrz i mam za free opakowanie bardzo dobrej jakości:)
b)Przejściówka USA - POL w paczce dostałem ładowarkę dla USA aby działała u nas trzeba dokupić za niewielkie pieniądze przejściówkę /Na Allegro po 5 zl z przesyłką - sam zakupiłem/

5) Zawartość paczki

a) Urządzenie zapakowane 2 dwie folie
b) kabel USB + ładowarka na gniazdko USA
c) Mała instrukcja i tyle

6) Podziękowania - jeżeli komuś przyda się mój przewodnik to będzie mi miło,
Od siebie dodam że zamawianie Kindle DX wiąże się z cłem i wyższymi kosztami gdzieś około 1300 zl jak sobie liczyłem ale nie zamawiałem więc nie mogę się wypowiadać. Jak będzie taka potrzeba mogę w podobny sposób opisać używanie programu Callibre do konwertowania ebooków do naszego urządzenia. I ostatnia sprawa ekran jak i bateria są najwyższej jakości pozdrawiam:)


31 paź 2010 9:33:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 paź 2010 15:50:55
Posty: 15
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Poradnik jak zamowic i otrzymac Kindle 3 (Wifi lub 3g)
Witaj,

Świetna robota- ja właśnie czekam na swojego zamówionego Kindla a w międzyczasie poznaję Calibre. Super jeśli jesteś w stanie opisać optymalne ustawienia do konwersji na nasze czytniki- pewnie zaoszczędzisz wiele nerwów i czasu początkującym, bo opcji do wyboru jest w programie mnóstwo.

Pozdrawiam
Ramzes


31 paź 2010 16:05:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2010 21:00:49
Posty: 18
Post Re: Poradnik jak zamowic i otrzymac Kindle 3 (Wifi lub 3g)
Potwierdzam, taki opis bardzo się przyda.


01 lis 2010 2:06:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2010 22:31:24
Posty: 62
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi+3g/Firmware 3.3/US/
Post Re: Poradnik jak zamowic i otrzymac Kindle 3 (Wifi lub 3g)
Dzis bede miec troche czasu to moze postaram sie opisac jakies podstawy. Jeszcze musze sam poczytac nasze forum bo tam widzialem ze ludzie opisuja zmiany marginesow to tez bym uwzglednil w opisie ale najpierw sam musze sie tego nauczyc;p


02 lis 2010 8:56:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2010 0:11:25
Posty: 5
Post Re: Poradnik jak zamowic i otrzymac Kindle 3 (Wifi lub 3g)
A orientuje się ktoś czy dużo stracę płacąc kartą rozliczaną w EUR ?
Mam karty tylko Euro ale mój brat ma rozliczaną w USD. Zastanawiam się czy warto by to on zapłacił kartą USD. Czy dużo mnie będzie kosztować przewalutowanie ?


Ostatnio edytowano 02 lis 2010 16:44:18 przez gabin, łącznie edytowano 1 raz



02 lis 2010 16:28:50
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Poradnik jak zamowic i otrzymac Kindle 3 (Wifi lub 3g)
Dowiedz się w swoim banku, w każdym to wygląda inaczej.


02 lis 2010 16:41:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2010 23:31:56
Posty: 3
Post Re: Poradnik jak zamowic i otrzymac Kindle 3 (Wifi lub 3g)
Ja wlasnie zamawiam Kindle 3G. Niestety kiedy dodaje do zamowienia okladke, automatycznie doliczana jest zaliczka na cło w wysokosci ok 50$. Wyglada na to, ze bede musial zamowic okladke oddzielnie.


03 lis 2010 23:33:39
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2010 22:31:24
Posty: 62
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi+3g/Firmware 3.3/US/
Post Re: Poradnik jak zamowic i otrzymac Kindle 3 (Wifi lub 3g)
no najlepiej jest zakupic sobie okladke osobno a wogole to mozna z amazon.uk tez zamawiac czasem wychodzi taniej choc ja lupilem pokrowiec na allegro za 23 zl i calkoicie mnie to satysfakcjonuje wiecej nic nie potrzeba:)

Sent from my GT-I5700


03 lis 2010 23:37:22
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Poradnik jak zamowic i otrzymac Kindle 3 (Wifi lub 3g)
@DonAntonio - dzieje się tak dlatego, że wartość celna przesyłki (czyli cena K3G, plus cena okładki, plus koszt transportu) przekracza wartość 150 euro, czyli wartość DO której przesyłka jest zwolniona z cła przy wprowadzeniu na teren UE.
Zamówienie czytnika i okładki "podraża" wprawdzie nieznacznie operację (o ile pamiętam tak ca o 11 USD), ale pozwala uniknąć cła :D

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


04 lis 2010 0:41:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2010 23:31:56
Posty: 3
Post Re: Poradnik jak zamowic i otrzymac Kindle 3 (Wifi lub 3g)
Tak wlasnie myslalem, dzieki. Przynajmniej bede mial okazje, czy bardziej mi sie przyda okladka z podswietleniem, czy zwykla :)


04 lis 2010 2:56:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 paź 2010 21:10:04
Posty: 15
Lokalizacja: Szczecin
eCzytnik: eClicto; LG GT540
Post Re: Poradnik jak zamowic i otrzymac Kindle 3 (Wifi lub 3g)
Dzięki za poradnik. Wiem że w postach można znaleźć wszystkie informacje ale nieraz z chaosu trudniej coś wywnioskować. Kiedy jest fajny poradnik (jak ten powyżej) trudniej jest popełnić błąd. Jeszcze raz dzięki. Dobra robota. W przyszłym tygodniu mam urlop to dokładniej się przyjrzę wszystkim za i przeciw. Popatrzę ja przygotowywać książki i może się skusze. Szczególnie kiedy empik "strzelił" swoją ceną.


04 lis 2010 13:45:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2009 17:55:48
Posty: 211
eCzytnik: iPad, dawniej: iRex DR1000S
Post Re: Poradnik jak zamowic i otrzymac Kindle 3 (Wifi lub 3g)
Autor mógłby wstawić amazonowy link partnerski. Za wysiłek coś by tam może wpadło.

_________________
Copywriting


04 lis 2010 17:39:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2010 22:31:24
Posty: 62
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi+3g/Firmware 3.3/US/
Post Re: Poradnik jak zamowic i otrzymac Kindle 3 (Wifi lub 3g)
rafal napisał(a):
Autor mógłby wstawić amazonowy link partnerski. Za wysiłek coś by tam może wpadło.

A dzięki za propozycje ale ja zrobilem to za pomoc innych podczas mojego zakupu i ciesze sie ze komus sie to przydaje:) Zadnych dodatkowe podziekowania nie sa konieczne:D


04 lis 2010 19:42:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 paź 2008 19:38:55
Posty: 45
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Poradnik jak zamowic i otrzymac Kindle 3 (Wifi lub 3g)
Super przewodnik. Planuję kupić kindle'a w najbliższym czasie. Bardzo mi się przyda to co napisałeś. Na forum znalazłem, że e-booki w formacie .txt kindle wyświetla z polskimi znakami. A czy inne języki również? (interesuje mnie francuski)


04 lis 2010 20:03:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2010 22:31:24
Posty: 62
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi+3g/Firmware 3.3/US/
Post Re: Poradnik jak zamowic i otrzymac Kindle 3 (Wifi lub 3g)
yuki90 napisał(a):
Na forum znalazłem, że e-booki w formacie .txt kindle wyświetla z polskimi znakami. A czy inne języki również? (interesuje mnie francuski)

Francuskiego niestety nie znam ale jak wyslesz mi jakis plik to moge to sprawdzic zaden klopot a tak od siebie to mam wrażenie ze Kindle nie ma problemow z wyswietlaniem jakis jezykow jak rosyjski dziala i niemiecki o angielskim nie wspomne to francuski z pewnoscia bedzie dobrze wyswietlany:)


04 lis 2010 20:06:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: