Teraz jest 29 mar 2024 9:09:02




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Amazon Customer Serwice - Ogromny Plus 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sie 2010 22:59:53
Posty: 5
eCzytnik: Kindle 2
Post Amazon Customer Serwice - Ogromny Plus
Witam

Chciałem opisać moje doświadczenie z obsługą klienta firmy Amazon i jej czytnika.
Uważam, że, poza ceną (najnowsza wersja Kindla już od 139 $), jest to jej ogromny atut.

Nieco ponad miesiąc temu dołączyłem do grona użytkowników Kindla.
Wszystko działało świetnie, bateria po pierwszym ładowaniu wytrzymała dwa tygodnie codziennego czytania.

Niestety około dwa tygodnie temu, w wyniku wypadku - próbowano mnie okraść na ulicy, w czasie szarpaniny torba, a razem z nią jej zawartość (w tym czytnik) uderzyła o ziemię. Mimo zakupionej przeze mnie specjalnej twardej okładki, wyświetlacz został uszkodzony.
Po pierwszym załamaniu postanowiłem skontaktować się z Amazonem.
Nie oczekiwałem wiele gdyż nie był to mój pierwszy kontakt z reklamowanym czytnikiem. Bliski kolega używał swojego czasu IRiver'a - po reklamacji oznajmiono mu iż naprawa będzie kosztowała "zaledwie" 900 złotych.

Napisałem maila do Customer Serwice Amazonu. Po jakimś czasie odpisano mi, iż muszę zadzwonić do obsługi klienta by dowiedzieć się co z tą sprawą zrobić.
Tak więc następnego dnia zadzwoniłem do Stanów. W 10 minut załatwiłem całą sprawę - przedstawiłem sytuację, po czym usłyszałem coś w rodzaju: " Przykro nam, że miał Pan kłopoty ze swoim czytnikiem. Wysyłamy Panu nowy czytnik. Pokryjemy koszt zakupu oraz wysyłki"
Całkowicie za darmo wysłano mi nowy czytnik, po tygodniu był w Polsce, w moich rękach.

Jedyne o co poprosił Amazon to odesłanie zepsutego urządzenia do swojej siedziby. Poprosili o wysyłkę firmą, która oferuje monitorowanie paczki.
Przesłałem im dane wysyłki, a także (o co również prosili) kwotę jaką zapłaciłem za kuriera.
W moim przypadku UPS, za 600 złotych.
Chwilę po wysłaniu informacji o paczce, otrzymałem kolejnego maila - Poinformowali mnie, że w ciągu dwóch, trzech dni na moje konto wpłynie zwrot pieniędzy wydanych na przesyłkę.

Tak więc podsumowując:
Kupiłem pierwsze urządzenie za 300 dolarów (wraz z kilkoma dodatkowymi akcesoriami).
Drugie urządzenie - kolejne 300 dolarów (240 za urządzenie + wysyłka) - pokryte przez Amazon.
Odesłanie kurierem zepsutego czytnika - 600 zł ~ 193 dolary - także pokryte przez Amazon.



Nie na darmo firma podpisuje swoje maile
"Earth's Most Customer-Centric Company."

Sprawę załatwiłem bez absolutnie żadnego problemu.
Konieczność wykonania telefonu do Stanów może być czynnikiem odstraszającym niektóre osoby, ale po przełamaniu się, mogę wypowiadać się o Amazonie w samych superlatywach.

Pozdrawiam przyszłych użytkowników :)


12 sie 2010 23:24:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2009 17:55:48
Posty: 211
eCzytnik: iPad, dawniej: iRex DR1000S
Post Re: Amazon Customer Serwice - Ogromny Plus
Nieźle. Aż nie chce się wierzyć, że takie rzeczy są możliwe. :-) Cieszę się, że Ci się udało.

Rozumiem, że nakopałeś tym niedoszłym złodziejom? Ech.

_________________
Copywriting


13 sie 2010 0:32:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 8:02:09
Posty: 21
eCzytnik: Kindle2, DX, Nook
Post Re: Amazon Customer Serwice - Ogromny Plus
600zł kosztowało wysłanie tak małej paczki? strasznie drogo :/


13 sie 2010 6:59:16
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Amazon Customer Serwice - Ogromny Plus
Logos napisał(a):
Bliski kolega używał swojego czasu IRiver'a - po reklamacji oznajmiono mu iż naprawa będzie kosztowała "zaledwie" 900 złotych.

Troszkę nie na temat, ale co z tym iriverem kolegi? Naprawił? Wyrzucił? Jeśli ma to, co z niego pozostało, a uszkodził jedynie ekran, to poproszę o jakiś kontakt do niego :P

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


13 sie 2010 8:19:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sie 2010 22:59:53
Posty: 5
eCzytnik: Kindle 2
Post Re: Amazon Customer Serwice - Ogromny Plus
quattro4ever napisał(a):
600zł kosztowało wysłanie tak małej paczki? strasznie drogo :/


Niestety, też byłem przerażony słysząc cenę, bo to kwota większa niż zakup nowego czytnika - 193 $, gdzie sam czytnik kosztował 189 $

t3d napisał(a):
Troszkę nie na temat, ale co z tym iriverem kolegi? Naprawił? Wyrzucił? Jeśli ma to, co z niego pozostało, a uszkodził jedynie ekran, to poproszę o jakiś kontakt do niego :P


Postaram się dowiedzieć, choć kolega ten aktualnie przebywa w Irlandii.
Rozumiem, że masz na myśli przerobienie go na ew. części zamienne?


13 sie 2010 11:21:37
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Amazon Customer Serwice - Ogromny Plus
Logos napisał(a):
t3d napisał(a):
Troszkę nie na temat, ale co z tym iriverem kolegi? Naprawił? Wyrzucił? Jeśli ma to, co z niego pozostało, a uszkodził jedynie ekran, to poproszę o jakiś kontakt do niego :P


Postaram się dowiedzieć, choć kolega ten aktualnie przebywa w Irlandii.
Rozumiem, że masz na myśli przerobienie go na ew. części zamienne?

Coś w tym stylu. Podczas prac nad uruchomieniem OpenInkpota na Story uwaliła mi się elektronika w moim.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


13 sie 2010 14:31:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lip 2010 8:40:15
Posty: 34
eCzytnik: Kindle DX
Post Re: Amazon Customer Serwice - Ogromny Plus
Potwierdzam AMAZON JEST WIELKI


08 paź 2010 21:03:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 21:24:04
Posty: 7
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Amazon Customer Serwice - Ogromny Plus
Logos napisał(a):
W moim przypadku UPS, za 600 złotych.


To strasznie drogo. W zeszlym roku przeslalem swojego Kindle 2 poczta polska z priorytetem i numerem sledzacym placąc ok 80zl.


15 paź 2010 17:40:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron