Teraz jest 28 mar 2024 12:43:33




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Empik wybiera Oyo - komentarze 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lip 2010 9:07:38
Posty: 49
eCzytnik: boox M90
Post Re: Empik wybiera Oyo - komentarze
Tak jest, myślałem, że chociaż na otwarcie dadzą jakieś promocje, ale nic. W virtualo chociaż podają ilość stron. Ciekaw gdzie te 5000 pozycji. Oni liczą epub i pdf tej samej ksiązki jako różne pozycje


10 paź 2010 14:33:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2010 21:39:42
Posty: 37
eCzytnik: Kindle 3!
Post Re: Empik wybiera Oyo - komentarze
z takimi cenami nie wróże sukcesu, wiedziałem że empik nie wypowie wojny cenowej i nie myliłem się...


10 paź 2010 19:37:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Empik wybiera Oyo - komentarze
Dzisiaj jest pierwszy dzień, kiedy te książki są dostępne. Czego u licha się spodziewałeś? Że z marszu wszystko będzie dostępne o połowę taniej?


10 paź 2010 19:47:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2010 21:39:42
Posty: 37
eCzytnik: Kindle 3!
Post Re: Empik wybiera Oyo - komentarze
widze że liczysz na jakieś obniżki, powodzenia...


10 paź 2010 19:55:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Empik wybiera Oyo - komentarze
Liczę na to, że może z czasem sytuacja się zmieni, wydawnictwa będą organizować promocje i będzie można eksiążki nabywać taniej. Dokładnie tak samo jak ma to miejsce w przypadku innych produktów.

No ale ty po jednym dniu wiesz z całą pewnością, że nigdy, ale to nigdy i w żadnym wypadku, absolutnie jest to wykluczone, kiedykolwiek sytuacja się zmieni, żadnych promocji nie będzie. No przecież nie może być - skoro ty tak twierdzisz.


10 paź 2010 20:10:34
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Empik wybiera Oyo - komentarze
Krzysztof dlaczego tak zawziecie bronisz przy kazdej okazji tandemu empik/virtualo ktory jak na razie wyroznia sie kiepskim pr i wysokimi cenami? Trzeba wiele samozaparcia albo jakis powiazan, zeby miec takie stanowisko jak ty (albo syndrom sztokholmski).


10 paź 2010 20:45:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2010 21:39:42
Posty: 37
eCzytnik: Kindle 3!
Post Re: Empik wybiera Oyo - komentarze
własnie na to liczyłem - że ceny spadną do poziomu odzwierciedlającego prawdziwą wartość kupowanego towaru - którego nie można pożyczyć, odsprzedać, który zawiera zabezpieczenia uniemożliwiające dowolne dysponowanie zawartością. Już nie mówiąc o braku kosztów druku i minimalnych kosztach dystrybucji wersji elektronicznej książek.

Jeśli nie w momencie premiery sklepu mam sie spodziewać adekwatnych cen to kiedy?? Za dwa, pięć, dziesięć lat?? I to ma być ta zapowiadana przez Empik rewolucja na rynku ebooków w Polsce??

ps: nie napinaj się tak bo ci żyłka pęknie.


10 paź 2010 20:54:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Empik wybiera Oyo - komentarze
Nigdy nie będzie adekwatnych cen. Wydawcy bardzo się starają, by ebooki nie spadły poniżej cen paperbacków - na całym świecie. Wolą nie sprzedawać ebooków w ogóle niż w cenie niższej niż paperbacki.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


10 paź 2010 21:02:10
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2010 21:39:42
Posty: 37
eCzytnik: Kindle 3!
Post Re: Empik wybiera Oyo - komentarze
więc niech nie pierdolą o rewolucjach


10 paź 2010 21:10:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Empik wybiera Oyo - komentarze
Cytuj:
Krzysztof dlaczego tak zawziecie bronisz przy kazdej okazji tandemu empik/virtualo ktory jak na razie wyroznia sie kiepskim pr i wysokimi cenami? Trzeba wiele samozaparcia albo jakis powiazan, zeby miec takie stanowisko jak ty (albo syndrom sztokholmski).


Słucham :lol: :lol: :lol: ?
Jeśli mnie pamięć nie myli to napisałem, że oferta Virtualo, jeśli chodzi o klasyki jest dla mnie w porządku.
Bo płacenie 5 złotych za klasykę mnie nie przeraża.

Z obsługą tego sklepu problemów nie miałem, więc tak właściwie to na co miałem narzekać? Na to, że ma interesują w moim odczuciu ofertę?
Na to, że dzięki ich polityce książki będą kompatybilne z czytnikami - czego nie mogę powiedzieć o nexto?
Straszne rzeczy, no jak może mi się coś podobać. Nic tylko przyłączyć się do owczego pędu i jak inni narzekają, to ja też muszę.

Empik? No tak, eksiążki są dostępne od jakiś 14 godzin. I nie ma promocji. Nie ma dobrej oferty. No jak tak może być. Do czego to jest podobne. Jak on śmie. No przecież ja czekałem. Pełne rozczarowanie, więc już na pewno nic z tego nie wyjdzie, pierwsze godziny są decydujące i sprawiają, że nic się nie da zrobić.

Może przydałoby się trochę wyluzować? Rozumiem, że start empiku z książkami cyfrowymi, mógł się trochę nie spodobać, ale na litość boską, to są dopiero początki. Poczekajmy, aż to się trochę rozwinie, zobaczmy co z tego wyjdzie. Skreślanie inicjatywy na samym starcie jest zupełnie niepoważne. To takie odstawianie księżniczki na ziarnku grochu.


Cytuj:
własnie na to liczyłem - że ceny spadną do poziomu odzwierciedlającego prawdziwą wartość kupowanego towaru - którego nie można pożyczyć, odsprzedać, który zawiera zabezpieczenia uniemożliwiające dowolne dysponowanie zawartością. Już nie mówiąc o braku kosztów druku i minimalnych kosztach dystrybucji wersji elektronicznej książek.


Zawsze możesz kraść, droga wolna.
To nie ty decydujesz o tym jaka jest wartość danego towaru - możesz mieć swoje fantazje na ten temat, ale to wszystko.
Z tego co mi się obiło o uszy, to licencje na eksiążki są droższe niż na wersje papierowe - i również dlatego kosztują one tyle ile kosztuję.
Ale jakie to ma znaczenie panie mądraliński, jak ty czegoś chcesz, to tak ma być.

Jak tak ci się nie podoba, to sprzedać czytnik i przestań się sprawą przejmować, nie będziesz się musiał martwić, że nie robią po twojemu.

Promocje najczęściej pojawiają się jakiś czas po pojawieniu się danego dobra w sprzedaży, kiedy już się go trochę sprzedało.
Ale oczywiście książki powinny być traktowane inaczej...


10 paź 2010 23:02:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2010 21:39:42
Posty: 37
eCzytnik: Kindle 3!
Post Re: Empik wybiera Oyo - komentarze
Panie Kopeć, czytaj Pan ze zrozumieniem, bez fantazjowania i twierdzeń z dupy wziętych...

Cytuj:
No ale ty po jednym dniu wiesz z całą pewnością, że nigdy, ale to nigdy i w żadnym wypadku, absolutnie jest to wykluczone, kiedykolwiek sytuacja się zmieni, żadnych promocji nie będzie. No przecież nie może być - skoro ty tak twierdzisz.



- gdzie to wyczytałeś w moich postach?? Masz chłopie niezłe urojenia...

Cytuj:
Ale jakie to ma znaczenie panie mądraliński, jak ty czegoś chcesz, to tak ma być(...) Zawsze możesz kraść, droga wolna(...)Jak tak ci się nie podoba, to sprzedać czytnik i przestań się sprawą przejmować, nie będziesz się musiał martwić, że nie robią po twojemu."

- takie rady i opinie na poziomie 10 latka zachowaj lepiej dla siebie. Ośmieszasz się...
Cytuj:
Promocje najczęściej pojawiają się jakiś czas po pojawieniu się danego dobra w sprzedaży, kiedy już się go trochę sprzedało.
Ale oczywiście książki powinny być traktowane inaczej...

Znowu jakieś brednie. Nigdzie nie pisałem o promocjach (czyli czasowych obniżkach cen) tylko o ustaleniu adekwatnej ceny ebooków w stosunku do cen książki drukowanej. Towar zubożony, towar tańszy... Proste?? Dopóki tego nie zrozumieją wydawcy i dystrybutorzy to o żadnej rewolucji na rynku ebooków nie może być mowy.
Cytuj:
Krzysztof dlaczego tak zawziecie bronisz przy kazdej okazji tandemu empik/virtualo ktory jak na razie wyroznia sie kiepskim pr i wysokimi cenami? Trzeba wiele samozaparcia albo jakis powiazan, zeby miec takie stanowisko jak ty (albo syndrom sztokholmski).


Też mi się wydaje że to jakiś naganiacz z Virtualo albo Empiku. Dowodów nie mam. A rozsądnym ludziom i tak tego towaru nie wciśnie.


11 paź 2010 0:10:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2010 15:16:31
Posty: 54
Lokalizacja: Przemyśl
eCzytnik: BeBook Mini
Post Re: Empik wybiera Oyo - komentarze
Cytuj:
Jeśli mnie pamięć nie myli to napisałem, że oferta Virtualo, jeśli chodzi o klasyki jest dla mnie w porządku.
Bo płacenie 5 złotych za klasykę mnie nie przeraża.


Może się mylę, ale to nie jest tak, że tzw. klasykę można za darmo ściągać bez łamania prawa? Tzn. chyba prawa autorskie do tych książek wygasły już, nie?


11 paź 2010 7:57:24
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Empik wybiera Oyo - komentarze
Gallick napisał(a):
Cytuj:
Jeśli mnie pamięć nie myli to napisałem, że oferta Virtualo, jeśli chodzi o klasyki jest dla mnie w porządku.
Bo płacenie 5 złotych za klasykę mnie nie przeraża.


Może się mylę, ale to nie jest tak, że tzw. klasykę można za darmo ściągać bez łamania prawa? Tzn. chyba prawa autorskie do tych książek wygasły już, nie?

Wygasają po 70 latach. Ale virtualo liczy na to, że nie wszyscy o tym wiedzą. Albo na to, że ludziom nie będzie się chciało tego szukać gdzie indziej.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


11 paź 2010 8:43:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2010 15:16:31
Posty: 54
Lokalizacja: Przemyśl
eCzytnik: BeBook Mini
Post Re: Empik wybiera Oyo - komentarze
Cytuj:
Wygasają po 70 latach. Ale virtualo liczy na to, że nie wszyscy o tym wiedzą. Albo na to, że ludziom nie będzie się chciało tego szukać gdzie indziej.


W takim razie nieźle sobie przycinają na klientach. Myślę, że taka polityka nie przysporzy popularności tej Firmie.


11 paź 2010 8:50:40
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Empik wybiera Oyo - komentarze
t3d napisał(a):
Wygasają po 70 latach.

Żeby doprecyzować, prawo polskie mówi tak:
Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych napisał(a):
Rozdział 4: Czas trwania autorskich praw majątkowych

Art. 36.
Z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w ustawie, autorskie prawa majątkowe gasną z upływem lat siedemdziesięciu:
1) od śmierci twórcy, a do utworów współautorskich - od śmierci współtwórcy, który przeżył pozostałych,
2) w odniesieniu do utworu, którego twórca nie jest znany - od daty pierwszego rozpowszechnienia, chyba że pseudonim nie pozostawia wątpliwości co do tożsamości autora lub jeżeli autor ujawnił swoją tożsamość,
3) w odniesieniu do utworu, do którego autorskie prawa majątkowe przysługują z mocy ustawy innej osobie niż twórca - od daty rozpowszechnienia utworu, a gdy utwór nie został rozpowszechniony - od daty jego ustalenia,
4) w odniesieniu do utworu audiowizualnego - od śmierci najpóźniej zmarłej z wymienionych osób: głównego reżysera, autora scenariusza, autora dialogów, kompozytora muzyki skomponowanej do utworu audiowizualnego.

Art. 37.
Jeżeli bieg terminu wygaśnięcia autorskich praw majątkowych rozpoczyna się od rozpowszechnienia utworu, a utwór rozpowszechniono w częściach, odcinkach, fragmentach lub wkładkach, bieg terminu liczy się oddzielnie od daty rozpowszechnienia każdej z wymienionych części.

Art. 38 skreślony

Art. 39.
Czas trwania autorskich praw majątkowych liczy się w latach pełnych następujących po roku, w którym nastąpiło zdarzenie, od którego zaczyna się bieg terminów określonych w art. 36 i art. 37.

Art. 40.
1. Producenci lub wydawcy egzemplarzy utworów literackich, muzycznych, plastycznych, fotograficznych i kartograficznych, niekorzystających z ochrony autorskich praw majątkowych, są obowiązani do przekazywania na rzecz Funduszu, o którym mowa w art. 111, wpłaty wynoszącej od 5 % do 8 % wpływów brutto ze sprzedaży egzemplarzy tych utworów. Dotyczy to wydań publikowanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
1.1. Producenci i wydawcy dokonują wpłat, o których mowa w ust. 1, za okresy kwartalne w terminie do końca miesiąca następującego po zakończeniu kwartału, w którym uzyskano wpływy ze sprzedaży. Jeżeli wysokość wpłaty nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 1 000 euro, możliwe jest rozliczanie w innych regularnych okresach, nie dłuższych jednak niż rok obrotowy.
2. Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio do egzemplarzy chronionych opracowań utworów niekorzystających z ochrony autorskich praw majątkowych.
3. Minister właściwy do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego określa, w drodze rozporządzenia, wysokość procentu, o którym mowa w ust. 1.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


11 paź 2010 9:11:13
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: