Teraz jest 28 mar 2024 23:29:38




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Empik wybiera Oyo - komentarze 
Autor Wiadomość
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Empik wybiera Oyo - komentarze
Cytuj:
To nie ty decydujesz o tym jaka jest wartość danego towaru - możesz mieć swoje fantazje na ten temat, ale to wszystko.

Wartość tego towaru określa cena, jaką on jest skłonny zapłacić za niego. Więc to nie jest jakaś fantazja jego tylko realne pieniądze, które chce wymienić za dany towar. Nie widzę w tym nic fantazyjnego czy dziwnego. Ba, podejrzewam, że w swoim podejściu (chwalenia ebookowej oferty Empiku) jesteś raczej ostamotniony.

Cytuj:
Promocje najczęściej pojawiają się jakiś czas po pojawieniu się danego dobra w sprzedaży, kiedy już się go trochę sprzedało.

Jak wyjaśnisz zatem ceny książek na Kindle? Bezustanna promocja od kilku lat?

Cytuj:
Wygasają po 70 latach. Ale virtualo liczy na to, że nie wszyscy o tym wiedzą. Albo na to, że ludziom nie będzie się chciało tego szukać gdzie indziej.

Raczej liczą na to, że jakiś przypadkowy klient natknie się na taką eksiążkę i ją po prostu zakupi. Na zasadzie "oo, eksiazka za 5 zł i to znanego autora, biorę". Albo też dla samego marketingu - "hej, dorzuciliśmy dziś 100 nowych eksiążek!". Albo zawsze mogą odpowiedieć malkontentom albo pochwalić się komuś, że "najtańsze eksiążki kosztują u nas 5 zł. I to nie byle kogo!"

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


11 paź 2010 9:40:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Empik wybiera Oyo - komentarze
Cytuj:
- gdzie to wyczytałeś w moich postach?? Masz chłopie niezłe urojenia...


Czyżby? A co znaczyło to:

Cytuj:
widze że liczysz na jakieś obniżki, powodzenia...


W moim odczuciu bardzo jasno dałeś do zrozumienia, że żadnych obniżek czy promocji nie będzie.
To nie są urojenia, tylko to są twoje własne słowa. A może będziesz twierdził, że ich nie napisałeś?

Cytuj:
- takie rady i opinie na poziomie 10 latka zachowaj lepiej dla siebie. Ośmieszasz się...


Jeżeli ktoś mi daje występ "zła i straszna firma chce ode mnie - biednego klienta pieniędzy za produkt, których nie chcę płacić" to jak mam zareagować? Nikt cię do tego zmusi, zakup można zrealizować tylko w pełni świadomie.

Cytuj:
Znowu jakieś brednie. Nigdzie nie pisałem o promocjach (czyli czasowych obniżkach cen) tylko o ustaleniu adekwatnej ceny ebooków w stosunku do cen książki drukowanej. Towar zubożony, towar tańszy... Proste?? Dopóki tego nie zrozumieją wydawcy i dystrybutorzy to o żadnej rewolucji na rynku ebooków nie może być mowy.


No i co w związku z tym? Liczyłeś na to, że sytuacja zmieni się radykalnie po wejściu empiku. Nie udało się - i trudno, zobaczymy co będzie dalej.

Cytuj:
Też mi się wydaje że to jakiś naganiacz z Virtualo albo Empiku. Dowodów nie mam. A rozsądnym ludziom i tak tego towaru nie wciśnie.


Umówmy się. Ja przyznam, że jestem związany z empikiem, kiedy ty przyznasz, że narzekasz za pieniądze wydawców, którym nie podoba się pomysł łączenia empiku z merlinem. Jak możesz, to podaj stawki, może bardziej będzie mi się opłacać u was i zmienię front? Wiele się może zdarzyć...

Cytuj:
Wartość tego towaru określa cena, jaką on jest skłonny zapłacić za niego. Więc to nie jest jakaś fantazja jego tylko realne pieniądze, które chce wymienić za dany towar. Nie widzę w tym nic fantazyjnego czy dziwnego. Ba, podejrzewam, że w swoim podejściu (chwalenia ebookowej oferty Empiku) jesteś raczej ostamotniony.


Oferta jest do niczego, jednak do zakupu nie można nikogo zmusić, więc nie rozumiem jojczenia na ceny. Nie podoba się - to nie kupować, to nie jest żadna filozofia.

Cytuj:
Jak wyjaśnisz zatem ceny książek na Kindle? Bezustanna promocja od kilku lat?


Połączenie kilku elementów. Ogromna ilość czytników - czyli rynek zbytu. Nawet jeśli książkę kupi co 20 klient, to może to oznaczać kilkaset tysięcy cyfrowych egzemplarzy. I realne zyski. Więc firmom się to opłaca.
Chociaż jeśli się nie mylę, to ceny książek na kindle poszły w górę. Wcześniej było to 9,99$ a teraz jak wchodzę to widzę sporo współczesnych pozycji za jakieś 12$. Coś mi się obiło o uszy, że przy okazji premiery ipada coś takiego wprowadzono.

To trochę tak, jak z aplikacjami na sprzęt apple'a. Maksymalne odszkodowanie za rozwiązanie umowy to jeśli się nie mylę 50$, firma może ją rozwiązać w każdej chwili bez podania przyczyny, aplikacja może być przyjęta albo nie - i w ogóle masa warunków, które sprawiają, że programiści są traktowani jak bydło. Ale chętnych na tworzenie programów nie brakuje...


11 paź 2010 19:26:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2010 21:39:42
Posty: 37
eCzytnik: Kindle 3!
Post Re: Empik wybiera Oyo - komentarze
jeśli z mojego zdania :
Cytuj:
widze że liczysz na jakieś obniżki, powodzenia...


- wyczytałeś że twierdzę jakoby:
Cytuj:
ty po jednym dniu wiesz z całą pewnością, że nigdy, ale to nigdy i w żadnym wypadku, absolutnie jest to wykluczone, kiedykolwiek sytuacja się zmieni, żadnych promocji nie będzie. No przecież nie może być - skoro ty tak twierdzisz.


to nie mam więcej pytań...


12 paź 2010 12:03:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron