Teraz jest 28 mar 2024 19:51:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Miniaturowy eDGe za 450 zł? - komentarze 
Autor Wiadomość
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Miniaturowy eDGe za 450 zł? - komentarze
Zapraszamy do komentowania nowego wpisu na naszym blogu: Miniaturowy eDGe za 450 zł?

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


24 lut 2010 16:08:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Miniaturowy eDGe za 450 zł? - komentarze
Ciekawe czy faktycznie będzie taka cena. Jeśli tak, to będzie znak, że inne czytniki też będą tanieć w najbliższym czasie (przynajmniej te 5 calowe).

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


24 lut 2010 17:26:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sty 2010 0:15:05
Posty: 10
eCzytnik: Boox M90
Post Re: Miniaturowy eDGe za 450 zł? - komentarze
Polska język dobra język (to czytnik wykorzystany w program FBReader).


24 lut 2010 20:34:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 wrz 2009 20:23:55
Posty: 114
eCzytnik: Kobo Sage
Post Re: Miniaturowy eDGe za 450 zł? - komentarze
A ja swoim zwyczajem dalej będę narzekał - zamiast użyć tylko i wyłącznie ekranu e-ink (i jeszcze bardziej obniżyć cenę) musieli oczywiście dowalić LCDka. Bo bajer, bo więcej funkcji, bo to i tamto. Producenci nigdy się niczego nie nauczą...

Co innego, gdyby drugi wyświetlacz miał taką samą wielkość i też był e-papierem.


24 lut 2010 21:17:39
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Miniaturowy eDGe za 450 zł? - komentarze
Kell, ty chyba robisz te błędy specjalnie, żeby mieć więcej komentarzy pod newsami, co? :P

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


24 lut 2010 21:34:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Miniaturowy eDGe za 450 zł? - komentarze
Takie konstrukcje z dwoma ekranami mnie nie przekonują.
Niepotrzebny przerost formy nad treścią.
Cena pewnie u nas w kraju powiększona jeszcze o VAT i cło wyniesie z 600-700 zł.


24 lut 2010 21:38:23
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Miniaturowy eDGe za 450 zł? - komentarze
Cytuj:
A ja swoim zwyczajem dalej będę narzekał - zamiast użyć tylko i wyłącznie ekranu e-ink (i jeszcze bardziej obniżyć cenę) musieli oczywiście dowalić LCDka. Bo bajer, bo więcej funkcji, bo to i tamto. Producenci nigdy się niczego nie nauczą..
No ale już są urządzenia z samym e-inkiem. I najtańsze nadal kosztuje u nas około 800-900 zł. Więc sam e-ink nic nie zmienia.

Cytuj:
Kell, ty chyba robisz te błędy specjalnie, żeby mieć więcej komentarzy pod newsami, co?
No pewnie, jeszcze daję tytuły rodem z onetu.

A tak poważnie to mam ostatnio stresujące dni oraz przymierzam się do zmiany pracy. Próbuję pisać jednocześnie notki i potem wychodzą takie kwiatki. Dziś na przykład wyszedłem o 7:30 z domu, a wróciłem o 20. Człowiekowi się odechciewa po takich kilku dniach.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


24 lut 2010 22:53:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lis 2008 0:09:52
Posty: 38
Post Re: Miniaturowy eDGe za 450 zł? - komentarze
Ale ten e-ink strasznie drogi, jeden cal różnicy to 400-500zł mimo dodatkowe ekranu LCD... Czy mi się zdaje czy coś się tutaj nie zgadza? Czyżby e-ink nie był aż taki drogi? Tylko kto chce się na nim nachapać? Ci co produkują e-ink czy może ci co od nich go kupują?


25 lut 2010 0:04:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 wrz 2009 20:23:55
Posty: 114
eCzytnik: Kobo Sage
Post Re: Miniaturowy eDGe za 450 zł? - komentarze
Kell napisał(a):
No ale już są urządzenia z samym e-inkiem. I najtańsze nadal kosztuje u nas około 800-900 zł. Więc sam e-ink nic nie zmienia.


Idąc tym tokiem myślenia, po dorzuceniu ekranu LCD do eClicto, jego cena spadnie.

Ja to widzę tak: obecny koszt produkcji z dodatkowym ekranem LCD wynosi 65$, cena końcowa urządzenia - 130$. Bez ekranu LCD koszt wyniesie, dajmy na to 55$ (odejdzie koszt większej obudowy, panela LCD i elektroniki sterującej), cena - 110$. Warto? Warto, ponieważ największym mankamentem e-czytników jest ich zaporowa cena. Producenci powinni w pierwszej kolejności walczyć o jak najniższą cenę - dopiero przy odpowiednio niskiej nastąpi prawdziwy boom na tego typu urządzenia. Kiedy komórki w Polsce stały się powszechne? Wtedy, gdy każdy mógł sobie na nie pozwolić.

Obecnie przeciętny Kowalski nawet nie wie, co to jest e-papier i gdy ma do wydania 1200 złotych, bez wahania wydaje je na netboka, czytnik zaszczycając co najwyżej pogardliwym spojrzeniem. A potem okuliści i optycy zbijają forsę.

Dopiero po uzyskaniu odpowiedniej ceny można myśleć o wabieniu klientów LCDkiem, głośnikami, przeglądarką, ocieplaczem na uszy i dwumetrowym kablem od prodiża. Ale oczywiście producenci wiedzą swoje i wszystko robią od zadniej strony.


25 lut 2010 9:51:42
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Miniaturowy eDGe za 450 zł? - komentarze
Niestety, mam dla Was smutną wiadomość. Nate wrzucił na swojego bloga sprostowanie w kwestii ceny - 65$ to kosztuje produkcja, ale prostszego modelu bez e-Inku. Przykro mi, nie wygląda więc, że dostaniemy 5'' z ePapierem za te 130-150$.

No, ale pomarzyć było miło, prawda? ;)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


25 lut 2010 10:35:59
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Miniaturowy eDGe za 450 zł? - komentarze
Cytuj:
Niestety, mam dla Was smutną wiadomość. Nate wrzucił na swojego bloga sprostowanie w kwestii ceny - 65$ to kosztuje produkcja, ale prostszego modelu bez e-Inku. Przykro mi, nie wygląda więc, że dostaniemy 5'' z ePapierem za te 130-150$.
Ha, dlatego napisałem, że to cena spekulacyjna :P

Nie zmienia to jednak faktu, że cena wyprodukowania takiego urządzenia to zamyka się prawd. w cenie 400-500 zł. Reszta to marże, cła i podatki.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


25 lut 2010 11:43:30
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Miniaturowy eDGe za 450 zł? - komentarze
Kell napisał(a):
Ha, dlatego napisałem, że to cena spekulacyjna :P

Nie. To nie była cena spekulacyjna, a połyka w komunikacji pomiędzy przedstawicielami Astri i Natem. Chłopcy się po prostu nie zrozumieli.

Kell napisał(a):
Nie zmienia to jednak faktu, że cena wyprodukowania takiego urządzenia to zamyka się prawd. w cenie 400-500 zł. Reszta to marże, cła i podatki.

A to na jakiej podstawie? Przedstaw jakieś ładne dane dotyczące kosztów zakupu ekranów e-Inka, z chęcią przeczytam. Oczywiście nie musisz mnie przekonywać, że koszty muszą być niższe od ceny detalicznej (199$, czyli około 600 zł).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


25 lut 2010 11:53:10
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Miniaturowy eDGe za 450 zł? - komentarze
Cytuj:
Nie. To nie była cena spekulacyjna, a połyka w komunikacji pomiędzy przedstawicielami Astri i Natem. Chłopcy się po prostu nie zrozumieli.
Jasne, na pewno mu podali cenę prosto z działu inżynieryjnego firmy. Tak żeby koszt znała konkurencja i klienci, którzy by ich potem oskarżyć o chciwość. Mhm. Poza tym przypominam, że to był prototyp, a nie ostateczna wersja i nie jest wcale pewne, że taki będzie rozmiar ekranu. A to ma z pewnością wpływ na cenę, nie sądzisz? Dlatego też jest to cena spekulacyjna.

Cytuj:
A to na jakiej podstawie? Przedstaw jakieś ładne dane dotyczące kosztów zakupu ekranów e-Inka, z chęcią przeczytam.

Pisał ktoś kiedyś na MB, poszukaj sobie.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


25 lut 2010 11:59:59
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Miniaturowy eDGe za 450 zł? - komentarze
Kell napisał(a):
Jasne, na pewno mu podali cenę prosto z działu inżynieryjnego firmy. Tak żeby koszt znała konkurencja i klienci, którzy by ich potem oskarżyć o chciwość. Mhm. Poza tym przypominam, że to był prototyp, a nie ostateczna wersja i nie jest wcale pewne, że taki będzie rozmiar ekranu. A to ma z pewnością wpływ na cenę, nie sądzisz? Dlatego też jest to cena spekulacyjna.

Nie, nie jest. Spekulacje to to, co Ty w chwili obecnej robisz. On otrzymał taką wiadomość od przedstawicieli (nie ma znaczenia, czy jest ona prawdziwa, czy też nie) - wynikło jednak nieporozumienie (bowiem on myślał, że dotyczy to modelu z 5'' wyświetlaczem e-Inka, a nie dotyczyło).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


25 lut 2010 12:05:30
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Miniaturowy eDGe za 450 zł? - komentarze
Czcza semantyka, Twój ulubiony sport, Mori.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


26 lut 2010 21:30:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: