Teraz jest 28 mar 2024 13:07:22




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
BeBook Neo dostępny w przedsprzedaży - komentarze 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post BeBook Neo dostępny w przedsprzedaży - komentarze
Zapraszamy do komentowania nowego wpisu na naszym blogu: BeBook Neo dostępny w przedsprzedaży, wysyłka pod koniec lutego.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


22 sty 2010 23:24:08
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: BeBook Neo dostępny w przedsprzedaży - komentarze
Swoją drogą, manipulując adresem możemy sobie zmieniać walutę z euro na dolary (otwierając odpowiednio http://mybebook.com/shopping_cart.php?currency=EUR lub http://mybebook.com/shopping_cart.php?currency=USD), aczkolwiek 299$ dotyczy zapewne jedynie USA (a szkoda, bo wtedy, nawet z droższą wysyłką (15$) kosztowałby tyle, co eClicto).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


22 sty 2010 23:27:01
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: BeBook Neo dostępny w przedsprzedaży - komentarze
A ja się teraz zaczynam zastanawiać, czy to faktycznie jest tak, że bebook neo to onyx boox.
Bo w sumie może być przecież tak, że onyx boox to też tylko marka sprzedawcy, a pod spodem może siedzieć jakaś chińska firemka, której nazwy nie jesteśmy w stanie wymówić.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


23 sty 2010 1:35:30
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: BeBook Neo dostępny w przedsprzedaży - komentarze
A oni (Onyx) nie są czasem z Chin? Na swojej stronie mają podany telefon do Chin... Mają ładną nazwę, ale to jeszcze nie sprawia, że muszą być importerem gotowego sprzętu (no i nikt nie brałby sprzętu od pośrednika, by sprzedawać dalej...).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


23 sty 2010 1:45:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2010 13:08:00
Posty: 2
Post Re: BeBook Neo dostępny w przedsprzedaży - komentarze
Cześć.
Wtrące swoje trzy grosze:) Od jakiegoś czasu przymierzałem się do kupna czytnika. Po targach książki w krakowie, byłem już zdecydowany kupić czytnik kolportera. Miełem szczęście, że akurat po premierze tego czytnika zabrakło mi gotówki i musiałem się wstrzymać z bólami. Kolega nie miał go aż tyle i nabył ten czytnik. Po kilku dniach wyszło sporo wad tego czytnika i cena (ktora w pierwszym momencie wydawała sie bardzo konkurencyjna) okazała sie mocno wygórowana. To mnie skłoniło do szukania innego urządzenia. Ogladając juz wcześniej booxa i dowiedziawszy się, że BeBook Neo to wlaśnie rebrand Onyxa zamierzałem kupić właśnie to urządzenie. Coprawda miałem wątpliwości co do kupowania urządzenia u zagranicznego dystrybutora, ale jednak różnica w cenie mnie przekonała. JEDNAK nie jest tak cukierkowo. Nie wiem czy zauwazyliście, ale w sklepie http://mybebook.com/ cena obejmuje TYLKO_I_WYŁĄCZNIE czytnik. Tak więc:
czytnik - 299.00 EUR
Karta SD - 9.95 EUR
ładowarka sieciowa - 19.95 EUR
kabel usb - ?
etui - nie znalazłem informacji o tym ze jest dołączone do czytnika, więc zakładam że trzeba samemu kupić. W ich sklepie niedostepne pod booxa. Założyłem cene jaka wystawili za etui do pozostałych czytnikow czyli - 29.95 EUR
RAZEM: 368.80 EUR
Przy kursie KUPNA euro 4,0486 cena za czytnik wyjdzie około 1493 zł

Więc pytam się czy gra warta jest świeczki? Ok, mozemy zrezygnować z ładowarki i ładować tylko pod kompem, zaoszczędzimy ok 30 EUR. Tylko jeśli nam sie cos walnie z czytnikiem musimy wysłać do serwisu za granice, 10 EUR w jedna strone, 10 EUR w drugą, koszty transportu pokrywa kupujący :eee Oczywiście można mieć nadzieje że nasze urządzenie bedzie działało bez zarzutów do końca naszego życia ale to chyba mocno przesadzony optymizm :P

Dlatego też zamówiłem czytnik u polskiego dystrybutora.


EDIT:
Nie ma przypadkiem różnicy w stawce VAT? zdaje się ze u nich jest 15%. Jeśli tak to chyba trzeba jeszcze odliczyć od ich ceny 15% i później doliczyć 22%. Chyba jakoś tak to działa. Jak się ktoś orientuje to proszę mnie poprawić.


08 lut 2010 14:05:29
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: BeBook Neo dostępny w przedsprzedaży - komentarze
drakkarthelord napisał(a):
Nie ma przypadkiem różnicy w stawce VAT? zdaje się ze u nich jest 15%. Jeśli tak to chyba trzeba jeszcze odliczyć od ich ceny 15% i później doliczyć 22%. Chyba jakoś tak to działa. Jak się ktoś orientuje to proszę mnie poprawić.

Płacisz VAT tamtejszy. Podobnie jak kupujesz coś z Niemiec, to doliczają 19%

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


08 lut 2010 14:35:31
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: BeBook Neo dostępny w przedsprzedaży - komentarze
Karta SD - możesz kupić w Polsce, jeśli uważasz, że 10€ jest zbyt wysoką ceną. W krajowych sklepach też nie dodają SDka w zestawie chyba, zatem troszkę niesprawiedliwym jest doliczanie go do ceny.

Co do ceny ładowarki - jestem ciekaw, czy nie działałyby te od PSP, jak w przypadku PRSów (ewentualnie będziesz potrzebował jakiejś przejściówki). Powinny być tańsze niż 80 zł, raczej w okolicach 20 zł.

Cena okładki - dość wysoka i fakt, u nas często dostaniesz jakąś w zestawie... Ale. Wielu osobom nie pasują "domyślne" okładki z wielu powodów (ponownie odsyłam do dyskusji przy okazji PRSa), zatem może się okazać, że wydajesz te 1500 zł, a potem i tak musisz sobie kupić nową okładkę.

Podsumowując: 299€ jest ceną stałą. Do tego dodajemy 30 zł za ładowarkę i, niech będzie, 30€ za okładkę (choć z pewnością i tu można zaoszczędzić, zapewne całkiem sporo). Razem: 329€ + 30 zł = 1332 zł + 30 zł = 1362 zł. Czyli ~140 zł w kieszeni (albo 100 zł, jeśli przesyłka wyjdzie 10€). To 6.7% ceny polskiego Booxa.

Co do VATu: stawiam, że nie. Został zapłacony w UE, zatem chyba nie powinno być problemów.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


08 lut 2010 15:00:41
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: BeBook Neo dostępny w przedsprzedaży - komentarze
What's inside the box?

BeBook Neo eReader
USB cable
User guide (pre-installed)
Quick start guide

Ładowarka jest niepotrzebna (bo ładowanie przez usb), karta pamięci też nie jest konieczna (bo czytnik ma pół giga swojej).

O okładce ani słowa. Raczej wcale jej nie mają w ofercie. Z tego co pamiętam, przy zakupie booksa w Polsce cośtam dają w zestawie.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


08 lut 2010 15:13:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2010 13:08:00
Posty: 2
Post Re: BeBook Neo dostępny w przedsprzedaży - komentarze
Przy zakupie booxa w Polsce otrzymałem:
- czytnik
- kabel usb
- ładowarkę sieciową
- etui (przy zakupie istnieje możliwość wybrania, ew wymiany na inna)
- kartę SD 2GB

Rozbijającw ten sposób ceny, faktycznie wychodzi taniej. Ja jednak wolałem dopłacić odrobinę więcej i mieć serwis na miejscu (czytaj święty spokój). Z tego co niektórzy pisali odnośnie obsługi serwisowej to była błyskawiczna. Jakbym pewnie miał rozstać sie z moim czytnikiem na 2-3 tygodnie to bym chyba zgłupiał:)


08 lut 2010 16:09:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: BeBook Neo dostępny w przedsprzedaży - komentarze
Uwaga też przy Onyx Booxach, bo część funkcji, które niby mają nie do końca działa - słowniki na przykład wielu osobom nie działają poprawnie albo są niewygodnie rozwiązane. Niedługo powinien być nowy firmware (jak się skończy święto w Chinach), który może to naprawi - liczę, że w momencie premiery BeBooka Neo będzie on już miał te wszystkie oczekiwane poprawki.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


08 lut 2010 16:13:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: BeBook Neo dostępny w przedsprzedaży - komentarze
Dobra, kupiłem Bebooka Neo, napiszę recenzję niedługo ze zdjęciami (dajcie mi ze dwa tygodnie na oswojenie się ze sprzętem), ale wstępne uwagi spisałem tutaj: http://wieza.org/bebook-neo-czyli-onyx-boox-60-taniej/

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


22 lut 2010 10:25:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2010 10:09:46
Posty: 47
eCzytnik: eClicto
Post Re: BeBook Neo dostępny w przedsprzedaży - komentarze
Z niecierpliwością czekam na test :)

_________________
Agencja multimedialna Warszawa


22 lut 2010 11:59:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron