Teraz jest 28 mar 2024 13:31:40




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Kindle DX w wersji międzynarodowej od 19.01 - komentarze 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 wrz 2009 20:23:55
Posty: 114
eCzytnik: Kobo Sage
Post Re: Kindle DX w wersji międzynarodowej od 19.01 - komentarze
Zainteresowała mnie ta wymiana zdań. Widzicie, ja również zaliczałem się do osób, które uważają 6" za maleńkość nie wartą nawet wzmianki i że prawdziwie komfortowe czytanie zaczyna się od 10 cali. Cóż, nie będę oryginalny, jeśli przytoczę znane powiedzenie, że wielkość ma znaczenie :mrgreen: .

Coś mnie tknęło :idea i postanowiłem przeprowadzić prosty test. Sprawdziłem w internecie, jakie są typowe wymiary ekranu 6". Wyszło w przybliżeniu 3,6 cala szerokości i 4,8 cala wysokości. Przekładając to na centymetry i zaokrąglając, wychodzi 9x12cm.

Wziąłem kartkę papieru i wyciąłem w niej okienko o dokładnie takich właśnie wymiarach. Następnie capnąłem ze swojej półki pierwszą lepszą książkę (padło na "Czerwoną Gorączkę"), otworzyłem, przyłożyłem kartkę, żeby zobaczyć, ile tekstu będzie widać.

Rezultat zadziwił mnie potężnie. Na szerokość zmieścił się prawie cały tekst, ucinało tylko pół ostatniej litery. Weszło 26 wierszy tekstu, czyli 75-80% wysokości strony (nie liczyłem). Podobny eksperyment przeprowadziłem z kieszonkowymi wersjami "Skazanych na Shawshank" i "Bezsenności", z bardzo podobnym rezultatem. A skoro książkę czyta się komfortowo...

Niniejszym uznaję się za przekonanego, oraz za przyszłego użytkownika czytnika eClicto. Niech no tylko rozwiążą problemy z masakrycznym zużyciem baterii.


27 sty 2010 9:07:24
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle DX w wersji międzynarodowej od 19.01 - komentarze
stud3nt napisał(a):
Coś mnie tknęło :idea i postanowiłem przeprowadzić prosty test. Sprawdziłem w internecie, jakie są typowe wymiary ekranu 6". Wyszło w przybliżeniu 3,6 cala szerokości i 4,8 cala wysokości. Przekładając to na centymetry i zaokrąglając, wychodzi 9x12cm.

Oj, studiujesz chyba jakiś humanistyczny kierunek... Znając przekątną i wiedząc, że proporcje ekranu to 4:3, można wyliczyć wymiary samodzielnie z tw. Pitagorasa :P

Ale co do wniosków to ja potwierdzam. Do czytania beletrystyki 6" jest wystarczające. Nawet w miarę komfortowe czytanie na 5" jestem w stanie sobie wyobrazić (zwłasza w podróży). Gorzej gdy mamy jakiś format typu pdf czy djvu z rysunkami, albo tekstem w kilku kolumnach.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


27 sty 2010 10:56:40
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Kindle DX w wersji międzynarodowej od 19.01 - komentarze
t3d napisał(a):
wiedząc, że proporcje ekranu to 4:3

Przy eClicto proporcje ekranu to 3:4 ;)

stud3nt napisał(a):
Rezultat zadziwił mnie potężnie. Na szerokość zmieścił się prawie cały tekst, ucinało tylko pół ostatniej litery. Weszło 26 wierszy tekstu, czyli 75-80% wysokości strony (nie liczyłem). Podobny eksperyment przeprowadziłem z kieszonkowymi wersjami "Skazanych na Shawshank" i "Bezsenności", z bardzo podobnym rezultatem. A skoro książkę czyta się komfortowo...

Tylko jedna uwaga. Bo powyższe jest, przynajmniej dla mnie, dość prawdziwe (more or less, bo są jeszcze marginesy i w ogóle, powiększenie 80%), to należy pamiętać, że dotyczy to czytania tekstów w skalowalnych formatach (np. ePUB) - z PDFem na 6'' nie będzie kolorowo. Ja tylko tak, żeby potem nie było rozczarowania.

Wracając do tematu: wygląda na to, że Asus ze swoim DR-950 pokona DXa cenowo, zatem ciekawe, czy odbierze mu sporą część rynku.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


27 sty 2010 13:07:43
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Kindle DX w wersji międzynarodowej od 19.01 - komentarze
Cytuj:
Wracając do tematu: wygląda na to, że Asus ze swoim DR-950 pokona DXa cenowo, zatem ciekawe, czy odbierze mu sporą część rynku.

Nie jeśli nie zaoferuje równie bogatej i przystępnej oferty ebooków.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


27 sty 2010 19:08:09
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Kindle DX w wersji międzynarodowej od 19.01 - komentarze
Kellhus napisał(a):
Nie jeśli nie zaoferuje równie bogatej i przystępnej oferty ebooków.

Jeśli zaimplementują Adobe DE, nie powinni mieć problemu z treścią, przynajmniej według mnie.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


27 sty 2010 19:20:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 paź 2009 21:07:21
Posty: 13
Post Re: Kindle DX w wersji międzynarodowej od 19.01 - komentarze
widzę ze tu dość offtopicowo sie zrobiło. Dlatego powtórzę swoje pytanie sprzed kilku tygodni, może ktoś coś słyszał ktoś coś wie: czy istnieje jakaś możliwość aby wersje przeznaczona na amerykański rynek Kindle DX jakoś aktywować aby zaczęła działać jako międzynarodowa?

Nie żeby mi to jakoś strasznie przeszkadzał brak whispernetu ale prędzej czy później by się przydało go mieć...


04 lut 2010 0:08:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: