Teraz jest 29 mar 2024 15:00:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Gdzie i jak kupić, sprzedać lub zamienić 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Gdzie i jak kupić, sprzedać lub zamienić
wlos napisał(a):
2. Teraz pytanie do was: ile waszym zdaniem bede musiał zapłacić cła (a może też Vat-u?) i przede wszystkim KIEDY to się płaci? No bo rozumiem, że cło będzie naliczone w Stanach? Czy się mylę? Czy może wysyłający płaci? Jak to będzie wyglądało? Płatne listonoszowi? Trochę na dziko to wszystko zamówiłem nie licząc się z dodatkowymi opłatami... nie wiem co dalej.


Cło w Polsce. I to raczej uznaniowa sprawa. Swego czasu gdy zamawiałem w USA ram do laptopa, sprzedawcy wbijali na kopertach pieczątki "GIFT". Miało to właśnie uchronić przed tego typu opłatami, aczkolwiek nie wiem czy faktycznie to działa ;) U mnie nie oclili, ale nie wiem czy to z powodu pieczątki.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


11 sty 2010 13:53:40
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Gdzie i jak kupić, sprzedać lub zamienić
chesuli napisał(a):
a cło.. to trzeba by sprawdzić w tabeli celnej.

Właśnie nie przekonywano, że można próbować podciągnąć eCzytnik pod kategorię 8528 69 10 - na nią jest bowiem 0% (i chyba na tej podstawie Amazon twierdzi na stronie Kindle'a, że w Polsce nie zapłacimy cła).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


11 sty 2010 15:11:38
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Gdzie i jak kupić, sprzedać lub zamienić
Mori napisał(a):
chesuli napisał(a):
a cło.. to trzeba by sprawdzić w tabeli celnej.

Właśnie nie przekonywano, że można próbować podciągnąć eCzytnik pod kategorię 8528 69 10 - na nią jest bowiem 0% (i chyba na tej podstawie Amazon twierdzi na stronie Kindle'a, że w Polsce nie zapłacimy cła).

Heh. Czyli wynika z tego, że każdy towar jaki się wwozi do UE musi być jakoś zaszufladkowany :D. Biedni celnicy. Ciekawe czy znają te wszystkie numerki na pamięć. No ale jak to powiedział Stefan Kisielewski
Cytuj:
Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


11 sty 2010 15:22:41
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lis 2008 0:09:52
Posty: 38
Post Re: Gdzie i jak kupić, sprzedać lub zamienić
Hmmm.... Miło tylko mam nadzieję że będzie dostępny PRS-505 ponieważ jakoś jestem uprzedzony do dotykowych ekranów (zwłaszcza w ebookach).


11 sty 2010 17:06:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron