Teraz jest 28 mar 2024 22:42:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Problem z PRS-505 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2007 12:02:51
Posty: 139
Lokalizacja: Chicago
Post Problem z PRS-505
Mój czytnik zachowuje się dziwnie. Nie wiem dlaczego ale ucina mi po kawałku tekstu z końcówek stron. Np. mamy zdanie "Marysia poszła do sklepu i kupiła dwa litry spirytusu i kilo tytoniu" czytamy sobie i ostatnie słowa na stronie to "Marysia poszła..., przerzucamy na następną stronę i pierwszymi słowami jakie widzimy są ...litry spirytusu i kilo tytoniu". A gdzie wcięło (do sklepu i kupiła dwa)? Nie wiadomo. Nie pomaga ponowne wgrywanie książki, zmiana wielkości czcionki zmienia tylko ewentualną kolejność ucinania albo przerzuca ucięcie na inne zdanie.
Da się jakoś czytać bo nie każda strona jest ucięta i zawsze można się domyśleć ale nie należy to do przyjemności i jest irytujące.
Proszę was Drodzy Koledzy i Koleżanki o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Z góry dziękuję.

_________________
Obrazek Obrazek


20 gru 2009 11:15:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 wrz 2009 12:28:00
Posty: 13
eCzytnik: Onyx Boox 60, Sony PRS-505
Post Re: Problem z PRS-505
W jakim formacie jest ten plik? Czy możesz go załączyć? Przetestuje u siebie i zobaczymy czy to problem ebooka czy czytnika ;)


20 gru 2009 13:18:21
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Problem z PRS-505
Witam,

Marcin, jeżeli dzieje się tak w lrf, to o ile pamiętam podobna przypadłość była opisywana - tzn "zjadanie ostatniego wersu na dole strony. Jeżeli to to, to był na forum podany również sposób "naprawy", który, o ile dobrze pamiętam, sprowadzał się do ujednolicenia fontów w czytniku i w programie transferującym lrf.
post46153.html#p46153" rel="nofollow"
Gdyby jednak chodziło o "cóś" innego, to gwoli chronienia Twojego wolnego czasu proponuję od razu powtórzyć falshowanie - bowiesz, jak taki sposób, tj. postawienie nowego systemu, sprawdza się nawet w przypadku Windy, to tym bardziej powinien zadziałać z czytnikiem.
Tytułem przykładu: w mojej Omni mam wgrany firmware "prywatnej" produkcji. Przez ponad 8 miesięcy było miodzio i nagle... zaczęły się dziać dziwne i niespotykane rzeczy. Ponowne flashowanie i... - problemy "wyparowały". :D

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


23 gru 2009 2:28:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: