Teraz jest 29 mar 2024 12:52:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Przygotowywanie eBooków i format LRF 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2009 15:14:56
Posty: 2
Post Re: Przygotowywanie eBooków i format LRF
Witam wszystkich na forum.

Mam pewien, miejmy nadzieje drobny problem z prs-505. Otoz kupiony byl w uk, firmware zmienilem do 1.1 usa po czym wedlug instrukcji z forum sflashowalem go w celu uzyskania polskich znakow. Ebooki w formacie LRF przerabiam programem Calibre i niby wszystko jest ok oprcz tego ze nie widzi mi litery "ż".

Ktos wie jaka jest przyczyna ?


20 paź 2009 2:52:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2008 15:36:16
Posty: 93
Lokalizacja: Myszków
eCzytnik: PB Touch 3, PB 903
Post Re: Przygotowywanie eBooków i format LRF
DarkMind; Doogie ma rację. Jeśli chcesz uporządkować książki w kolekcji to nie musisz dodawać cyfr do tytułów. Wystarczy otworzyć kolekcję i uporządkować tytuły z góry na dół. Przeciągasz je myszką na odpowiednie miejsce. Po to są kolekcje.

_________________
Marche ou creve !


25 lis 2009 23:48:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2008 21:40:27
Posty: 95
eCzytnik: PRS-505, PRS- T1, Aura H2O, KA1
Post Re: Przygotowywanie eBooków i format LRF
Sprobuje z mniejszymi kolekcjami powrzucac pojedynczo, ale dziwna sprawa:

zainstalowalem nowy ebook library, tzn sie upgrade'owal sam i po podlaczeniu czytnika, chyba nic nawet nie zrobilem, gdy go odlaczylem, wszystkie ksiazki w kazdej kolekcji byly tak ustawione jak byc powinny - nie, wiem co zrobilem, potworzylem na nowo kolekcje, bo nie wiem czemu po wlaczeniu czytnika ich nie bylo, ale wrzucalem ksiazki po kilka, nie pojedynczo.

wczoraj natomiast, jak przerzucilem wszystko do pamieci czytnika i wyjalem karte, to znowu mam odwrotna kolejnosc - chociaz w ebbok libraty mam ustawione po tytule sortowanie.
nie kumam tego zupelnie, ale najwyzej sprobuje pojedynczo przerzucac.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

w miare to ogarnalem, napisze mniej wiecej co i jak, chociaz chyba ja jedyny mam takie problemy na forum ;)

w ebook library, gdy sie wybierze opcje by pokazywal pliki, jest kilka kolumn miedzy innymi:
# | Title | Size | Date

ja importowalem ksiazki na readera przez ebook library, a potem wrzucalem poszczegolne ksiazki do konkretnych kolekcji.
ustawialem w EL zeby byly sortowane po kolumnie Title, wtedy w EL ukladaly sie w kolejnosci: 01, 02, 03 itp, jednak w readerze nadal byly od konca ustawione czyli: 03,02,01.

sa dwa rozwiazania - tyle poki co znalazlem i dziala u mnie
kwestia jest taka ze reader sortuje ksiazki po kolumnie |#|, nawet jesli ja w EL posortuje po kolumnie |title| to w readerze sa sortowane po kolumnie |#|

Pierwsze:
wchodze do readera poprzez EL, do konkretnej kolekcji i tam jest z jakichs powodow posortowane po kolumnie |#|, zostawiam to, ale myszka ukladam kolejnosc taka jaka chce, drag and drop po prostu, przenosze z gory na dol itp, w konkretnej kolekcji - i to dziala.

Drugie:
byc moze mozna to zrobic latwiej, ale poki co nie kombinowalem dalej wiec:

- gdy chce zaimportowac poprzez EL ksiazki z katalogu, ktory dodalem do ulubionych, sortuje najpierw tytuly tak by byly np: 03,02,01, od konca do poczatku a nie tak jak zawsze.

- potem dopiero importuje i o dziwo gdy importuje w odwrotnej kolejnosci to w rederze dobrze sie sortuja w kolumnie |#|, tzn 1 w kolumnie |3| odpowiada ksiazce 01, a wczesniej bylo odwrotnie 1 w kolumnie |#| = 03 w ksiazce

- potem wrzucam do kolekcji i nie ma zadnego problemu, o ile pierwszy sposob jest ok, gdy ma sie malo ksiazek w konkretnej kolekcji, o tyle drugi sprawdzil sie przy kolekcji na ponad 100 ksiazek :)

mam nadzieje ze w miare jasno napisalem i opisalem


27 lis 2009 20:16:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2008 14:57:41
Posty: 42
Lokalizacja: Archipelag Magellana
eCzytnik: Sony PRS 505 (2x), nowy: k3g
Post Re: Przygotowywanie eBooków i format LRF
O, rany- ale kombinacja! Może w Sony czytają od prawej do lewej i stąd sortuje od końca ;-)
A możesz sprawdzić, czy takie sortowanie-układanie działa też na pliki muzyczne? Czy można ułożyć listę odtwarzania z paru płyt po kolei?


27 lis 2009 22:54:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 kwi 2009 20:41:11
Posty: 5
Post Re: Przygotowywanie eBooków i format LRF
Przeniesione


06 gru 2009 14:07:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: