Teraz jest 28 kwi 2024 7:21:24




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Przygotowywanie eBooków i format LRF 
Autor Wiadomość
Post 
Bawię się metoda prób i błędów ale zapytać też zawsze warto i zaoszczędzić trochę czasu.
Przygotowuje się ksiązki kopiując interesujący mnie tekst z www do open offica. Czy ktoś doszedł do zunifikowanego rozmiaru strony dla 505 ? Ani standardowe A4 ani wpisane realne wymiary 9.06 x 12.24 cm z marginesem dla powierzchni aktywnej 11.54 x 8.82 cm - nie sprawdzają się.


05 lis 2008 12:36:31
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2008 16:05:24
Posty: 6
Post 
nie chce zakładać nowego wątku więc zapytam tu... wie ktoś może jak wstawić hipertekst w bookdesignerze - chodzi np o stworzenie aktywnego spisu treści czy np skorowidza haseł odsyłającego do tychże haseł?


14 lis 2008 17:58:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2008 21:40:27
Posty: 95
eCzytnik: PRS-505, PRS- T1, Aura H2O, KA1
Post 
Witam,

mam problem, wgralem nowy FM i sflashowalem Customizerem, w sumie najbardziej mi odpowiada bo odpowiada mi wielkosc czcionki menu i ksiazek.

niestety odkad mam nowy soft gdy tworze ksiazki w lrf przy uzyciu Book Designera podczas czytania ucina mi na stronie na samym dole linijke lub kilka slow.
probowalem juz roznych ustawien czcionke w BD marginesow itp
ciagle to samo.
mozna cos na to poradzic?


17 lis 2008 22:32:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 kwi 2008 18:05:09
Posty: 115
Post 
DarkMind napisał(a):
mozna cos na to poradzic?

przeczytac dokladnie watki na forum poswiecone PRS - bylo o tym kilka razy

_________________
Konrad


20 lis 2008 2:45:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2008 21:40:27
Posty: 95
eCzytnik: PRS-505, PRS- T1, Aura H2O, KA1
Post 
lipcio napisał(a):
DarkMind napisał(a):
mozna cos na to poradzic?

przeczytac dokladnie watki na forum poswiecone PRS - bylo o tym kilka razy


poza nabiciem sobie licznika kolejnym postem, twoj, nie wniosl dokladnie nic do mojego pytania.

jest szansa ze nie przeczytalem dokladnie wszystkich watkow chociazby dlatego ze nie mam na to czasu, stad moje pytanie i prosba o pomoc, od Ciebie jej nie uzyskalem, biorac pod uwage jeszcze fakt ze czeka sie na jakakolwiek reakcje kilka dni.

rozumiem zwrocenie uwagi na czytanie dokladne czy uzywanie opcji "szukaj" to problem nagminny wielu (jesli nie wszystkich) for, jednak skoro wiesz gdzie sa informacje na ten temat mogles podac link lub kilka skoro to tak czesty problem.

nie zrobiles tego wiec rownie dobrze mogles sobie darowac pisanie czegokolwiek.

z mojej strony EOT

pozdrawiam.


20 lis 2008 10:44:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 mar 2008 21:45:10
Posty: 37
Post 
Z tej strony gdzie jest spolszczenie należy pobrać wszelkie uaktualnienia do eBook Library Sony. Są to z tego co pamietam czcionki i jeszcze jakiś plik konfiguracyjny. Tam dokładnie jest napisane gdzie to trzeba wrzucić ( w jakie katalogi na kompie).
Po tej akcji książki wrzucane do Readera za pomocą eBook Library powinny już prawidłowo być czytane.


20 lis 2008 12:42:25
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2008 21:40:27
Posty: 95
eCzytnik: PRS-505, PRS- T1, Aura H2O, KA1
Post 
cezner napisał(a):
Z tej strony gdzie jest spolszczenie należy pobrać wszelkie uaktualnienia do eBook Library Sony. Są to z tego co pamietam czcionki i jeszcze jakiś plik konfiguracyjny. Tam dokładnie jest napisane gdzie to trzeba wrzucić ( w jakie katalogi na kompie).
Po tej akcji książki wrzucane do Readera za pomocą eBook Library powinny już prawidłowo być czytane.


na forum znalazlem kilka paczek z czcionkami i pliczkami xml'owymi, jak czesc z nich wrzucalem to ebook library padal podczas proby przerzucenia plikow do czytnika.

w koncu jako ze flashowalem customizerem wzialem pliki z czionkami od niego ale jak wrzucam plik xml to EL pada.

ale dzieki, w ogole nie sadzilem ze to kwestia ebook library, wiec pokombinuje w tym kierunku


20 lis 2008 12:55:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2008 14:57:41
Posty: 42
Lokalizacja: Archipelag Magellana
eCzytnik: Sony PRS 505 (2x), nowy: k3g
Post 
Rozwiązanie problemu znikających linijek u dołu strony znalazłem w recenzji: "E-ink w praktyce z Sony PRS-500"
http://www.pdaclub.pl/index.php?option= ... &Itemid=89

i konkretnie:
"...Bardzo ważne, aby te same fonty dograć również do katalogu pecetowego programu Sony CONNECT Reader, gdyż w przeciwnym razie przy przerzucaniu książek do czytnika będą źle formatowane. Objawia się to gubieniem niektórych wyrazów, znajdujących się na granicy kolejnych stron. Zatem pliki tt0003m_ oraz tt0011m_ i tt0419m_ z archiwum SD flash (folder: files | opt | sony | ebook | FONT) wrzucamy do Program Files | Sony | CONNECT Reader | Data | fonts ."

w PRS 505 jest tak samo. Zastępujesz oryginalne pliki tt00(...) powiększonymi i wszystko gra- powodzenia!


20 lis 2008 14:45:45
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2008 21:40:27
Posty: 95
eCzytnik: PRS-505, PRS- T1, Aura H2O, KA1
Post 
dziekuje za odpowiedzi, wazne jest to ze wiem w jakim kierunku kombinowac.

z tymi czcionkami juz robilem podczas flashowania ale uzywajac czcionke stad: eBook Library Update Files.zip
gdy przenioslem czcionki do eBook Library i po skopiowaniu pliku xml z tego samego archiwum, eBook Library w ogole sie nie wlaczal, dlatego zrezygnowalem z tego

skopiowalem natomiast czcionki ktore powstaly w customizerze ale przyznam ze ze dwa razy potem deinstalwoalem eBook Library i byc moze zapomnialem znowu skopiowac te pliki

dzieki za pomoc, bede kombinowal dzis jak wroce do domu.

pozdrawiam

~~~~~~~~~~~~~~

chyba udalo mi sie w koncu to ogarnac i skopiowac odpowiednie czcionki.

dziekuje koledzy

pozdrawiam ponownie:)


20 lis 2008 14:57:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 lis 2008 20:04:53
Posty: 17
Post 
Pprzekonwertowałem ksiązke BookDesigne'rem 4.0 i wrzuciłem ebok library i strona z autorem i pierwsza strona z tekstem mają polskie znaki ale już następne ich nie mają ( tylko puste miejsca, a w BookDesignerze na podglądzie pokazuje ze jest wszytko ok. )


01 gru 2008 2:03:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2008 16:29:22
Posty: 113
Lokalizacja: Skive (Denmark)
Post 
DarkMind napisał(a):
lipcio napisał(a):
DarkMind napisał(a):
mozna cos na to poradzic?

przeczytac dokladnie watki na forum poswiecone PRS - bylo o tym kilka razy


poza nabiciem sobie licznika kolejnym postem, twoj, nie wniosl dokladnie nic do mojego pytania.

jest szansa ze nie przeczytalem dokladnie wszystkich watkow chociazby dlatego ze nie mam na to czasu, stad moje pytanie i prosba o pomoc, od Ciebie jej nie uzyskalem, biorac pod uwage jeszcze fakt ze czeka sie na jakakolwiek reakcje kilka dni.

rozumiem zwrocenie uwagi na czytanie dokladne czy uzywanie opcji "szukaj" to problem nagminny wielu (jesli nie wszystkich) for, jednak skoro wiesz gdzie sa informacje na ten temat mogles podac link lub kilka skoro to tak czesty problem.

nie zrobiles tego wiec rownie dobrze mogles sobie darowac pisanie czegokolwiek.

z mojej strony EOT

pozdrawiam.

W sumie to przydaloby sie zrobic jakis FAQ odnosnie PRS-a 500, 505 i 700. Mnie troche drazni jak szukam czegos, co wiem ze jest a znalezc nie moge. Juz mialem nie raz taki przypadek. W FAQ-u bylyby linki do potrzebnych rzeczy, toutoriale oraz najczestsze problemy i ich rozwiazania.


08 gru 2008 15:21:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 gru 2008 19:34:07
Posty: 4
Lokalizacja: Southampton
Post 
87krzysiek napisał(a):
nie chce zakładać nowego wątku więc zapytam tu... wie ktoś może jak wstawić hipertekst w bookdesignerze - chodzi np o stworzenie aktywnego spisu treści czy np skorowidza haseł odsyłającego do tychże haseł?


Witam,

Aktywny spis tresci w Book Designer'ze 4.0, tworzysz poleceniem "Insert TOC" z menu Insert. Spis jest tworzony ze wszystkich tresci, ktore sa ustawione jako "title" - czyli z reguly tytuly rozdzialow. ST umieszcza sie zaraz za tytulem ksiazki, ale mozesz go wyciac i przeniesc na inna strone.

Pozdrawiam
Piotr


29 gru 2008 0:12:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 mar 2008 21:45:10
Posty: 37
Post 
Suboshi napisał(a):
Pprzekonwertowałem ksiązke BookDesigne'rem 4.0 i wrzuciłem ebok library i strona z autorem i pierwsza strona z tekstem mają polskie znaki ale już następne ich nie mają ( tylko puste miejsca, a w BookDesignerze na podglądzie pokazuje ze jest wszytko ok. )


Coś mi się wydaje, że masz coś źle poustawiane czcionki. W Book Designerze oczywiście. Ustaw czcionki w zakładce Style w opcji: Make Sony Reader File. Powinieneś mieć te, które są dorzucane przy polonizacji czyli Dutch801 Rm BT Roman, Swis721 BT Roman, Courier 10 Pitch Win95BT


30 gru 2008 14:17:14
Zobacz profil
Post 
Cześć, jestem nowym użytkownikiem - i forum, i PRS-505. Mam problem podobny do tego, o którym pisał powyżej Suboshi, ale nie taki sam.
Otóż - nie flashowałem czytnika i mam nadzieję, ze nie będę musiał, polskie książki konwertowałem sobie Book Designerem przy użyciu dodatkowych czcionek (tak jak wyczytałem tutaj: http://blog.swidzinski.com/2007/04/30/p ... rs-500.htm) - nie przeszkadzało mi się, że strony książek z "zagnieżdżonymi" zewnętrznymi (nie wiem jak to nazwać) czcionkami zmieniają się trochę wolniej, niż strony w plikach z książkami bez polskich znaków, zrobionymi zestawem normalnych czcionek z Book Designera, albo wręcz gołych rtfów. Pliki zawsze przegrywałem przez eBook Library.

I wszystko grało świetnie - i nagle, w pewnym momencie Book Designer zaczął mi przerabiać książki tak, że polskie znaki są tylko na paru pierwszych stronach, potem są dziury. Nic nie zmieniałem, żadnych opcji ani w Book Designerze, ani w czytniku. Książki przerobione jeszcze wczoraj wyświetlają się dobrze, tak jak się wyświetlały - a te konwertowane dzisiaj nie. Szukałem, grzebałem, zmieniałem przeróżne opcje, jakie mi przyszły do głowy, przeładowywałem pliki - i nic.

Ktoś może mi coś poradzić, gdzie tkwi błąd?
Z góry dziękuję.


11 sty 2009 14:29:48
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2008 9:17:37
Posty: 66
eCzytnik: Kindle
Post Znikające wyrazy w plikach LRF
Jeszcze raz powrócę do opisywanego już tematu:
DarkMind napisał(a):
...gdy tworze ksiazki w lrf przy uzyciu Book Designera podczas czytania ucina mi na stronie na samym dole linijke lub kilka slow.

Zauważyłem ciekawe zjawisko. Stworzyłem sobie pliki LRF opisywaną już metodą (za pomocą BookDesignera 4.0) i miałem problem ze znikającymi wyrazami. Nic nowego.

Książki znajdowały się na karcie SD. Co dziwne jednak, te same pliki po przegraniu ich do pamięci czytnika, działają już bez problemu. Nie ma żadnego kłopotu z brakiem wyrazów, czy nawet całych linijek u dołu strony.

Ciekaw jestem, czy możecie potwierdzić te różnice na swoich czytnikach?


14 sty 2009 15:56:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron