Teraz jest 25 kwi 2024 15:25:34




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Chleb i ryby. 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2009 0:20:33
Posty: 17
Post Chleb i ryby.
Onegdaj w numerach czasopisma Nowa Fantastyka 6 i 7 z 1991 ukazało się opowiadanie czy też mikropowieść pana znanego jako George R. R. Martin. Tytuł tego dzieła to właśnie Chleb i ryby.
Pamiętam, że w treści artykułu poprzedzającego tekst odniosłem wrażenie iż jest to część jakiejś całości. Niestety, mimo iż autor jest bardzo znany (słynne Piaseczniki czy cykl Ogień i Lód) to jakoś nie mogę się doszukać powieści o nieco staroświeckim dżentelmenie przemierzającym kosmos w pradawnym statku. Być może wynika to z mojej nikłej znajomości języka Williama, lub jest to cześć jakiejś innej książki której w swojej ignorancji jeszcze nie przeczytałem. Proszę o pomoc w rozwikłaniu trawiącego mnie problemu. Korzystając z założonego wątku proszę również o podanie tytułów książek o podobnej tematyce, "powieści o nieco staroświeckim dżentelmenie przemierzającym kosmos w pradawnym statku."
Oczywiście zdaje sobie sprawę, że trudno o tak zbliżone pod względem fabuły pozycje na rynku, ale celuję w podobny klimat. Osoby które czytały Chleb i ryby będą zapewne wiedziały o co mi chodzi.


11 lis 2009 0:46:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2008 13:26:17
Posty: 128
Post Re: Chleb i ryby.
"Chleb i ryby" to opowiadanie z cyklu o Tufie wydanych w zbiorze pod nazwą "Tuf Wędrowiec". Tytuł oryginalny "Tuf Voyaging". W tej chwili podobnych pozycji nie kojarzę. jak sobie coś przypomnę, to na pewno dam znać . :)


12 lis 2009 9:52:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: