Teraz jest 25 kwi 2024 6:32:41




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Legend of the Seeker - ekranizacja cyklu Miecz Prawdy 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 wrz 2008 17:21:10
Posty: 29
Lokalizacja: Sandomierz
Post Legend of the Seeker - ekranizacja cyklu Miecz Prawdy
Hm podobno powstaje/powstał serial na kanwie tej serii ;] Ciekawe jaki będzie

_________________
Leliwum Perfectum - Na chwałę pokazów !


10 paź 2009 9:19:43
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Terry Goodkind - Cykl Miecz Prawdy
benny2001 napisał(a):
Hm podobno powstaje/powstał serial na kanwie tej serii ;] Ciekawe jaki będzie

Wyszło jako Legend of the Seeker.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


10 paź 2009 9:34:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2007 19:54:49
Posty: 88
Post Re: Terry Goodkind - Cykl Miecz Prawdy
Cytuj:
Wyszło jako Legend of the Seeker

A po polsku (pod jakże mylącym tytułem :P ) "Miecz prawdy". I leci już nawet na TVP1 w każdy piątek o 22:00.

_________________
Maria Konopnicka

Lecieć bym chciała, lecz nie wiem, do czego
Wyciągnąć ręce i przywrzeć płomieniem...
Idę - a za mną cień smutku dawnego...
Czym jesteś, szczęście? - Złudzeniem?


10 paź 2009 15:22:21
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Terry Goodkind - Cykl Miecz Prawdy
Witam,

Po obejrzeniu pierwszego sezonu Legend of the Seeker mam do tej ekranizacji stosunek ambiwalentny.
Fabuła w miarę wierna - w odniesieniu do książek. Piszę książek, gdyż scenarzyści "lekko" pomieszali wątki z pierwszych tomów cyklu.
Obsada... z obsadą ma taki problem, że Richard jakoś mi nie pasuje. Matka Spowiedniczka jeszcze może być (aczkolwiek IMO ma zbyt krótkie włosy - w książce ma to określone znacznie), ale Richard Cypher jednak nie. IMO trafiony jest Zed oraz Mord-Sith - tak właśnie sobie je wyobrażałem.
Zniknęło kilka wątków, kilka innych rozwiązano odmiennie - ciekawe jak z tego wybrną w drugim sezonie, by nie pogłębiać "rozjazdu" w fabule z cyklem książkowym.
Widać, że budżet nie był najwyższy - efekty specjalne mogły być lepsze.
Dużym plusem jest to, że nie nastąpiło odbrutalizowanie fabuły - w oryginalnym cyklu trup również przecież ściele się gęsto.
Z drugiej strony trochę za dużo klimatów z Xeny czy Herkulesa - nie tylko plenery, czasem podobne prowadzenie kamery, ale też dość dużo aktorów "opatrzonych" już w tychże serialach.

Reasumując: wbrew pozorom nie jest tak źle. Mówiąc szczerze, myślałem, że będzie gorzej :D.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


11 paź 2009 2:10:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2008 13:26:17
Posty: 128
Post Re: Terry Goodkind - Cykl Miecz Prawdy
To może sie jeszzce przyjrzę temu serialowi, bo o ile pilot serialu był całkiem całkiem, to następne kilka odcinków było wybitnie odmianą Herkulesa/Xeny i juz tego nie trawiłem. A cykl książek w całości mi się podobał, choć kraina pacyfistów była nieco wkurzająca. A także te miliony żołnierzy armii Nowego Ładu pojawiające się nie wiadomo skąd.
Natomiast konstrukcja, że zagrożenie w książce wywodzi się z poprzedniej czyli np otwarcie Szkatuły Ordena w pierwszym tomie powoduje negatywne reperkusje w drugim, podobało mi się. Taki pomysł, że czasem robimy wszystko najlepiej jak potrafimy i w dobrym celu i nawet osiagniemy pozytywny rezultat na krótką metę, ale może to mieć negatywne skutki w przyszłości, jest wg. mnie życiowe. Zreszta nieco upraszczając- Amerykanie finansowali talibów, by ci walczyli z komunistami. Udało się, ale teraz walczą z talibami i zapewne będzie tak dalej w tym łańcuszku. :D


12 paź 2009 9:47:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 wrz 2009 9:22:16
Posty: 1
Post Re: Terry Goodkind - Cykl Miecz Prawdy
Co do filmu - pomieszane jest więcej niż kilka wątków, Richard staje się już w pierwszym odcinku super mega wojownikiem który zabija po pięciu przeciwników na raz. Do tego irytuje mnie ciągłe zwalnianie akcji podczas akcji (coś ala bullet time). O samych bohaterach natomiast- Richard jest jakimś napakowanym żigolo z włosami na żel...
Dodatkowo prawa magii są wymieniane w taki nonszalancki sposób, że mnie zatykało :| W cyklu każda prawie książka miała osobne prawo magii, a tutaj... ych.

Ale to też nie tak, że nie polecam. Da się obejrzeć, chociaż polecam najpierw przeczytać książkę żeby filmem nie popsuć sobie zabawy z czytania.


23 paź 2009 14:49:36
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Terry Goodkind - Cykl Miecz Prawdy
Witam,

@Kapein nie spoileruj!!!

Ponieważ ostatnie kilka postów dotyczy raczej ekranizacji niż książek - wydzielam je do odrębnego tematu!

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


23 paź 2009 18:20:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron