Teraz jest 26 kwi 2024 23:37:43




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Nowe czytniki: PRS-300 i PRS-600 [Pocket Edition i Touch] 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Nowe czytniki: PRS-300 i PRS-600 [Pocket Edition i Touch]
Kellhus napisał(a):
Cytuj:
... tyle samo inczy (inczów?)

Cali.

To była ironia :nie:

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


04 wrz 2009 12:04:39
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Nowe czytniki: PRS-300 i PRS-600 [Pocket Edition i Touch]
Nie zrozumiałem :evil:

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


06 wrz 2009 10:11:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2009 11:42:45
Posty: 15
Post Re: Nowe czytniki: PRS-300 i PRS-600 [Pocket Edition i Touch]
Na Gizmodo pojawiła się ciekawa recenzja obu typów:
http://gizmodo.com/5359122/sony-reader- ... ompromises
Jeśli chodzi o Touch to konkluzja jest taka, że Sony nie uczy się na swoich błędach i odblask na ekranie jest taki, jaki był w PRS 700. Autor powołał się na przykład iRexa, którego czytniki nie posiadają tej wady pomimo dotykowego ekranu - potwierdzam, posiadam iLiada BE. Natomiast dla mnie PRS 600 byłby atrakcyjny z powodu kilku zalet, których brak iLiadowi:
- niższa cena ;)
- tryb uśpienia (DR 1000 chyba ma taką możliwość, ale jest wielki i drogi)
- nawigowanie w notatkach zapisanych w tekście książki
- poręczniejsza wielkość
Akurat brak etui został chyba zainspirowany produktem iRexa, bo tu też nie ma okładki w komplecie. Nie musze pisać, że sama okładeczka też do tanich nie należy. Zauważyłem jeszcze jedną wadę 600 - brak wyboru grubości i koloru (czy raczej odcienia szarości) rysowanej linii. Po doświadczeniach z iLiadem wiem, że bardzo się to przydaje.
Reasumując - warto się zastanowić nad 600, ale czy stary dobry PRS-505 nie jest jednak nadal najlepszym wyborem?


17 wrz 2009 16:32:12
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Nowe czytniki: PRS-300 i PRS-600 [Pocket Edition i Touch]
hagar napisał(a):
brak etui został chyba zainspirowany produktem iRexa

Ja bym stawiał że to raczej wtórna inspiracja, a prawdziwą był skok na kasę za osobno sprzedawane okładki.
W sumie należałoby otworzyć biznes z jakąś babcią szyjącą na drutach swetry i szaliki, i zarzucić rynek wełnianymi okładkami :)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


17 wrz 2009 16:58:15
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sty 2008 11:51:26
Posty: 7
Post Re: Nowe czytniki: PRS-300 i PRS-600 [Pocket Edition i Touch]
t3d napisał(a):
W sumie należałoby otworzyć biznes z jakąś babcią szyjącą na drutach swetry i szaliki, i zarzucić rynek wełnianymi okładkami :)


Na drutach można robić tudzież dziergać, i dlaczego zaraz babcią? :P Dziewczyny na forach robótkowych na szydełku potrafią cuda wyczarować ;) , a komórki w szydełkowych wdziankach już dawno zadają szyku w stylu retro.

A poważnie mówiąc - warto poszukać wśród firm ogólnie szyjących etui na wszelkie gadżety elektroniczne. Wiem, że podawany przez mnie i-nique do najtańszych nie należy (przynajmniej jeśli chodzi o etui skórzane), ale "skarpetki" na toucha też mogą być ciekawym rozwiązaniem

t3d, może o coś takiego Ci chodziło? :P
http://www.i-nique.com/detail.asp/cn=6/ ... 5205254159


18 wrz 2009 8:09:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2009 11:42:45
Posty: 15
Post Re: Nowe czytniki: PRS-300 i PRS-600 [Pocket Edition i Touch]
:) przynajmniej montaż okładki do 505, 600 i 700 (i chyba 300) jest łatwiejszy niż do starej 500-ki - tam był taki klips na tylnej obudowie i konia z rzędem temu, kto wykombinowałby pasujący do tego zatrzask, a odpinanie i wpinanie okładki groziło albo wyłamaniem ząbków zatrzasku albo zepsuciem urządzenia przy niezbyt delikatnym dociśnięciu. Za to sama okładka trzymała się pewniej i sztywniej - w montażu "na dziurki" okładka jest taka jakaś luźna :). W przypadku iLiada jest jeszcze lepsza jazda, bo tam nie przewidziano żadnych dziurek lub zatrzasków do przymocowania etui i wszystko odbywa się za pomocą hmmm.... gumek obejmujących czytnik :^


18 wrz 2009 10:44:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: