Teraz jest 28 mar 2024 12:51:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Najsmutniejsza książka 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2008 19:52:23
Posty: 56
Post 
Marqueza "O miłości i innych demonach". O bezsensie niektórych ludzkich zachowań, niezasłużonych karach, zdarzeniach, które nie powinny mieć miejsca i samotności człowieka, na którą sobie nie zasłużył.


13 gru 2008 14:50:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 gru 2008 22:51:43
Posty: 23
Post 
Najsmutniejsza ksiazka ktora przeczytalam to "Uprowadzone", nie pamietam czyjego autorstwa. Historia autentyczna, napisana przez sama bohaterke, ktora wraz z siostra zostala sprzedana przez swojego ojca. Obie dziewczynki mieszkaly w USA i zostaly wywiezione do jednego z krajow arabskich, wbrew woli wydane za maz, maltretowane, ponizane, bite. Plakalam i czytalam... Wstrzasajaca historia.


13 gru 2008 17:47:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 wrz 2007 22:07:28
Posty: 30
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Najsmutniejszą książką jaką czytałam był "Biały Bim Czarne Ucho" Gawriła Trojepolskiego. Opowiada o przyjaźnie, ogromnej miłości psa do człowieka i o rozpaczy rozstania. Książkę czytałam chyba pod koniec podstawówki, ale do dziś czuję emocje z nią związane. Najbardziej przeżyłam wyprawę Bima w poszukiwaniu swojego pana, który znalazł się w szpitalu i naprawdę tragiczne losy zwierzaka. Raczej już nie wrócę do tej książki, choć wciąż mam ją na półce.


13 gru 2008 21:56:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2009 18:37:41
Posty: 17
Lokalizacja: Beaver Village/RzeszĂłw
Post 
"Dag, córka Kasi"- trafiłam na nią przypadkowo w domowej biblioteczce jakieś 7 lat temu. Niby taka sobie, naiwna historyjka, ale muszę przyznać, że od tamtej pory nie czytałam niczego smutniejszego.

_________________
This is not a love song!


22 lut 2009 16:57:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2008 13:50:10
Posty: 72
Lokalizacja: Irlandia
Post 
Opowiadanie "Maria dos Prazeres" Marqueza, opowiesc o zyciu samotnej, starej "kurtyzany" ktora czeka juz tylko na smierc, i opuszcza ja nawet ukochany pies. "Serce" Amicisa tez na mnie dzialalo, ale jakos tak do 13 roku zycia - potem juz bylo za ckliwe i za bardzo lukrowane.

_________________
_______________________________________________________
“One of the great things about books is sometimes there are some fantastic pictures"
George W. Bush


23 lut 2009 18:18:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 mar 2008 10:19:03
Posty: 31
Post 
"Złodziejka Książek" Markusa Zusaka... Śmierc opowiada w niej o losach dziewczynki adoptowanej przez niemiecką rodzinę ok. roku 1939. Opowiada o holocauscie i o przyjaźni z dośc... ciekawej perspektywy. Naprawdę polecam :). W tym przypadku warto popsuc sobie troszkę humor, bo książka nie jest jakoś specjalnie ckliwa, a jednak wzruszająca.


01 mar 2009 2:50:20
Zobacz profil
Post 
"S@motność w sieci"... Każde opowiadanie zawarte w tej książce jest przejmująco smutne. Tak jakby całe zło sprzysiężyło się przeciw ich bohaterom. Normalnie doła miałem jak skończyłem czytać.

Edit by Mori: Regulamin...

Wybacz Mori. To było przedostatni raz. :wink:


Ostatnio edytowano 06 mar 2009 12:33:31 przez rolery, łącznie edytowano 1 raz



02 mar 2009 9:43:35
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2009 19:22:32
Posty: 25
Lokalizacja: MiĂąsk Mazowiecki
Post 
no cóż może w większość wcale nie uważa tej książki za smutnej, ale myślę że "Ludzie bezdomni" - uważam, że nie spełnienie swoich marzeń jest bardzo przykrą rzeczą dla każdego, chyba że ktoś z nich sam zrezygnuje...

_________________
Nosisz spodnie.... więc walcz!!!xD


02 mar 2009 19:22:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2009 9:02:14
Posty: 14
Post 
"Miasto Boga" autorstwa Paolo Linsa. Może nie najsmutniejsza , ale najbardziej dołująca książka jaką czytałem. Dla nieznających fabuły - rzecz dzieje się w faweli - dzielnicy jednego z brazylijskich miast wybudowanej dla biedoty. I jedynym wyjściem z nędzy tam panującej jest zostanie bandytą. Dziecięce gangi - dzieci zabijające dzieci , żyjace w nadziei na "skok zycia" który umożliwi wydostanie się z wszsechobecnej nędzy kosztem innych nędzarzy. Beznadzieja , okrucieństwo , bieda ale napisane takim językiem , ze palce lizać.


03 mar 2009 13:13:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 kwi 2008 22:38:42
Posty: 17
Post Re: Najsmutniejsza książka
dla mnie najsmutniejsza ksiazka jest 'tredowata' mniszkowny.

[SPOJLER]
wydaje sie ze zanosi sie na happy end a tu... niepotrzebna smierc spowodowana glupota innych. i gdyby bohaterka nie byla tak wrazliwa istota mialaby gdzies ludzkie gadanie, zawisc, plotki. moglaby zyc szczesliwie, tak, jak tego pragnela. lecz zniszczyli ja inni, a jej wybranek zostal na swiecie z sercem przepelnionym zaloba...
[/SPOJLER]


22 mar 2009 22:39:14
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Najsmutniejsza książka
Za takie spojlery powinienem Cię zbanować. Książki nie czytałem ale zdaje mi się, że właśnie zepsułaś wielu ludziom przyjemność czytania. Wielkie brawa za głupotę.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


23 mar 2009 0:16:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2009 5:32:47
Posty: 20
Post Re:
mary26 napisał(a):
Najsmutniejszą książką jaką przeczytałam był „Pamiętnik narkomanki” Barbary Rosiek. Jest to książka drastyczna, poruszajca wiele ludzkich problemów, m.in.: samotność, cierpienie, czy brak zrozumienia przez otoczenie, które w ostateczności doprowadzają bohaterkę do choroby, jaką jest narkomania. Książka ukazuje, jak słaby jest człowiek uzależniony i jak trudno odbić się od dna.


Zgadzam się czytam tę książkę przynajmniej dwa razy w roku, ta książka pokazuje jak bardzo człowiek może upaść...jak się zmienić...opisuje historię dziewczynki z dobrego domu, która jest dobrą uczennicą, wspaniałą córką i przez jedne wagary staje się narkomanką. Opisuje jej całą historie, pobyt w monarze, szpitalu psychiatrycznym...Ta książką jest tą która mnie najbardziej wzruszyła.

Poza nią mogę dodać jeszcze Kolumbowie Rocznik 20


23 mar 2009 14:46:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2009 19:44:22
Posty: 10
Post Re: Najsmutniejsza książka
Dla mnie najsmutniejszą książką jest opowiadanie Konopnickiej "Miłosierdzie gminy". Gdy czytałam ją pierwszy raz kilka lat temu, nie mogłam pojąć, jak obłudni i okrutni mogą być ludzie z opisywanej gminy. Było mi bardzo żal tego starszego człowieka. Do tej pory mam w pamięci to opowiadanie.


13 kwi 2009 15:28:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 mar 2009 0:14:33
Posty: 3
Post Re:
madmax napisał(a):
Generalnie staram się unikać smutnych utworów, lecz jeśli jakąś chciałbym wskazać to "O psie który jeździł koleją". Potem jakoś tak przestały smucić mnie jakiekolwiek książki, ale pamiętam że przy tej miałem łzy w oczach. Myślę że to była pierwsza i ostatnia taka książka w moim życiu


Zgadzam sie z przedmówca. Moze dlatego ze to byłła lektura w szkole podstawowej. Jedyna taka smutna ksiażka co zapadła mi w serce. Druga była (czytana juz chyba w liceum) " PS Kocham Cie" Conklin Barbara (nie mylic z książka C.Ahern). Wydana była w serii: nie dla mamy nie dla taty a dla kazdej malolaty. Zapowiadala sie jak kazda z ich serii a jednak...


16 maja 2009 19:43:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2008 10:04:58
Posty: 30
Lokalizacja: stÂąd - dotÂąd
Post Re: Najsmutniejsza książka
IMHO E.M. Remarque "Czarny obelisk", doskonała prezentacja ludzkich postaw - najróżniejszych zresztą.
W ogóle ten pisarz jest refleksyjny - każda jego książka jest smutna - łażę po takiej lekturze jak struty, więc czytam i kupuję lub kupuję i czytam, ale rzadko wracam do nich drugi raz...
Chyba to moja naturalna skłonność do optymizmu się buntuje na taką pożywkę :)
Książka ma pozytywnego bohatera w wersji tradycyjnej, ale jego otoczenie niesłychanie komplikuje życie, często skacze w czasie co dodatkowo gmatwa fabułę niemniej - polecam.


22 maja 2009 21:42:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: