Teraz jest 28 mar 2024 16:43:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Interead COOL-ER 
Autor Wiadomość
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Interead COOL-ER
Zupełnie znikąd pojawił sie na rynku nowy gracz - firma Interead. Patrząc na ich czytnik w ośmiu kolorach można odnieść wrażenie, że ktoś tu się mocno wzorował na iPodzie. W każdym bądź razie możliwości nie zachwycają: 6-calowy ekran, 1GB wewnętrznej pamięci + slot na karty SD, 2.5 mm jack (z przejściówką na 3.5 w zestawie). Z formatów obsługuje EPUB, TXT, JPEG, PDF i MP3 oraz 8 języków, niestety nie wiem jak z polskim - chociaż skoro bedzie ruski i chiński tradycyjny... Firma planuje otworzyć również sklep z ebookami i zniżki dla ludzi, którzy zarejestrują swóg egzemplarz czytnika. Premiera odbędzie się 29 maja w USA i Europie, z tym, że dystrybutor zostanie ogłoszony oficjalnie dopiero blisko premiery.

Obrazek

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


14 maja 2009 16:37:44
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Interead COOL-ER
Najlepsze jest to hasło "we make reading cool" nadrukowane na tyle.

Parametry
Cytuj:
Complete with a 400MHz Samsung ARM processor and 128MBs of memory, the Cool-er boasts a six-inch E Ink screen (eight grey levels), is both Windows and Mac compatible, and provides readers with 1GB of onboard storage – good for around 300 books. It also has an SD card slot for expansion up to 4GBs, runs on a Linux platform, has a built-in MP3 player, and supports JPEG, PDF, EPUB and TXT formats.

Available in a total of eight different system languages, the Cool-er has fairly svelte physical attributes that translate to height, width and thickness measurements of 18.3 x 11.8 x 1.9 cm, and a weight of just 178gm.

sugerują że jest to zupełnie nowa konstrukcja, w przeciwieństwie do większości znajdujących się na rynku urządzeń (jednak dominują rebrandingi netroniksa i jinke hanlina).

Parametry dobre (8 odcieni, procesor, ilość ramu, waga), a zapowiadana cena 255 euro bardzo atrakcyjna.

A co do języka... Cóż... Jakby nie patrzeć rosyjskim i chińskim posługuje się jednak o wiele więcej ludzi niż polskim, więc moim zdaniem ich obecność nie musi implikować obecności polskiego.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


14 maja 2009 22:21:46
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Interead COOL-ER
Nie musi ale to nie jest tak, że jak jest ruski alfabet to z automatu będą też polskie ogonki? Nie znam się na tych sprawach.

255 E to nadal ponad 1k zł więc też nie jest taki wcale tani. Zobaczymy czy coś w zestawie oprócz czytnika będzie i czy przewidują polski rynek - a zatem i czcionkę. Jeśli nie to wcale taki atrakcyjny nie jest.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


15 maja 2009 10:05:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2009 17:55:48
Posty: 211
eCzytnik: iPad, dawniej: iRex DR1000S
Post Re: Interead COOL-ER
Jeśli obsługuje PDFy, to jestem pewny, że będą i polskie znaki.

Bo czemu miałoby ich nie być? Kodowanie UTF nie jest w dzisiejszych czasach czymś nadzwyczajnym. Zwłaszcza jeśli ta firma wchodzi również na rynek europejski...

_________________
Copywriting


15 maja 2009 11:52:22
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Interead COOL-ER
Kellhus napisał(a):
255 E

Za http://www.coolreaders.com/readers.asp - 249$. Drobna różnica, a jednak. Wprawdzie to na amerykański rynek, bo EU to 'coming soon' i w ogóle 'in two weeks', ale wydaje się, że będzie jednak tańszy niż się wydaje.

Na Engadget'cie trochę obrazków: http://www.engadget.com/photos/cool-er- ... -hands-on/

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


15 maja 2009 14:47:08
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Interead COOL-ER
Mori napisał(a):
Za http://www.coolreaders.com/readers.asp - 249$. Drobna różnica, a jednak. Wprawdzie to na amerykański rynek, bo EU to 'coming soon' i w ogóle 'in two weeks', ale wydaje się, że będzie jednak tańszy niż się wydaje.

No ale w socjalistycznej Europie wszystko musi być droższe. Za the tech herald
Cytuj:
Available in a wide range of different colours, which already scores it aesthetic brownie points over the Kindle and Reader, the Cool-er is expected to hit retail at the end of May and will be attached to a respectable dollar price of $249 USD, as opposed to the Kindle 2’s asking price of $379 USD.

UK and European prices come in at 199 GBP (inc. VAT) and 225 Euro (inc. VAT). However, the UK and European models are not yet available for purchase.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


15 maja 2009 14:57:28
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Interead COOL-ER
Wyszło na moje 8)

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


16 maja 2009 18:25:12
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Interead COOL-ER
t3d napisał(a):
Najlepsze jest to hasło "we make reading cool" nadrukowane na tyle.

Parametry sugerują że jest to zupełnie nowa konstrukcja, w przeciwieństwie do większości znajdujących się na rynku urządzeń (jednak dominują rebrandingi netroniksa i jinke hanlina).


No tak, okazuje się że to nowy netronix którego jeszcze nikt inny nie sprzedaje:
http://www.mobileread.com/forums/showpo ... stcount=42
:D

EDIT
http://www.netronixinc.com/product_e-book.htm
Czy ten EB-600 Cookie nie wygląda znajomo? Jakby przesunąć mu ten okrągły manipulator w bok, wyjąć wifi i dotykowy ekran, wgrać uboższy firmware i pomalować na jaskrawy kolor to wypisz wymaluj COOL-ER wychodzi :P

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


Ostatnio edytowano 18 maja 2009 23:58:34 przez t3d, łącznie edytowano 2 razy



18 maja 2009 23:16:31
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Interead COOL-ER
Kellhus napisał(a):
Wyszło na moje 8)

Nie wyszło (zobacz - nie mówiłeś o 225, a 255€ - spora różnica, około 40.5$). Obecnie opublikowane ceny to: Ł189/225€/249$. Czyli najbardziej opłaca się kupować w dolarach, potem w funtach, a dopiero na końcu w euro [wychodzi wtedy odpowiednio około 289$ i 304$].

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


18 maja 2009 23:26:22
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Interead COOL-ER
Dobra, pewnie, że nie trafiłem idealnie ale kwota dla polskiego (l)usera pozostaje wysoką.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


19 maja 2009 9:11:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2008 22:11:38
Posty: 7
Post Re: Interead COOL-ER
Witam wszystkich....czytam Was od dawna bo i sam przymierzam się do zakupu czytnika.
Cena omawianego jakby staniała na rynek europejski:
http://www.coolreaders.eu/

ponieważ nie mogę się doczekać eclicto, chyba skuszę się na coolera.


01 gru 2009 18:12:38
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Interead COOL-ER
Może poczekaj jeszcze te kilka dni? W końcu eclicto startuje na początku grudnia, chociaż takie przygody jak Nooka nie napawają optymizmem...

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


01 gru 2009 20:29:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2008 22:11:38
Posty: 7
Post Re: Interead COOL-ER
Właśnie przeczytałem wykaz 100 "bezpłatnych" książek. To ja im dziękuję. Większość ich i tak mam albo w wersji papierowej albo legalnie pobranych w prc. Kolejny raz się zawiodłem. Chyba poczekam wogóle do stycznia i wtedy może jakaś sensowna oferta poświątecznej wyprzedaży się pojawi.


02 gru 2009 22:09:23
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Interead COOL-ER
Wiesz jak tak się zastanawiam i patrzę to też dochodzę do podobnych wniosków. Że właściwie to nie ma sensu teraz kupować bo za rogiem już jest jakiś lepszy czytnik, więc te obecne na rynku *muszą* stanieć. Tylko wiesz jak to jest - kupujesz komputer, a on już jest stary na samym starcie. Zawsze znajdzie się nowsze rozwiązanie i w ogóle fajniejsze.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


02 gru 2009 22:32:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2009 12:37:57
Posty: 77
eCzytnik: Kobo Aura H20
Post Re: Interead COOL-ER
Witam wszystkich na tym forum. Mam pytanie dotyczące Cool-er'a: czy ktoś może kupił ten czytnik i wie, jak wygląda kwestia polskich liter w formatach epub / mobipocket / rtf?
BTW - zauważyłem, że czytnik jest do nabycia poprzez stronę firmy libranova.


19 gru 2009 9:54:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron