Teraz jest 28 mar 2024 19:14:38




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Book Designer - formatowanie książek i problemy 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2008 13:26:17
Posty: 128
Post 
Generalnie posprawdzałem konfiguracje i kodowanie i jakoś udało mi sie uzyskać poprawny wynik. Nie jestem w stanie napisać co, bo robiłem wiele rzeczy, ale uzyskałem ostatecznie dobre czcionki.
Przy okazji pytanie: czy ktoś z Was wie jak prosto edytować tzw. metadane lrf-a ? Bo często przy konwersji nie zauważę, że coś np. autora mam wielkimi literami, a chciałbym mieć małymi, albo do tytułu chciałbym dodać nazwę serii itp. I muszę w BD robić konwersję od początku. Słyszałem cos o colibrze, może tym ??


24 lip 2008 13:13:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2008 21:07:52
Posty: 57
Post 
masz na myśli calibre? w calibre edytujesz metadane, jest przycisk w głónym menu

_________________
pozdrawiam
Klaudek


27 lip 2008 23:08:01
Zobacz profil YIM
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sie 2008 16:52:57
Posty: 20
Post 
Jako, że zaczynam dopiero przygodę z konwersją ebooków prześledziłem ten wątek i w temacie pdfów dodam jeszcze jedno, że można zdjąć hasło z każdego pdfa programem Advanced PDF Password Recover lub podobnym. Później otworzyć w Wordzie programem Abby PDF Transformer i dalej jak zwykle..

------------------ Dodano: Dzisiaj o 15:02:43 ------------------
Jak przekonwertować w Book Designerze do lrf kilkadziesiąt plików w za jednym razem tak jak w calibre.?


22 wrz 2008 15:02:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2008 16:29:22
Posty: 113
Lokalizacja: Skive (Denmark)
Post 
sobol1958 napisał(a):
Jak przekonwertować w Book Designerze do lrf kilkadziesiąt plików w za jednym razem tak jak w calibre.?

A oplaca sie? Ja zauwazylem, ze niemal wszystkie pliki maja jakies bledy i musze je poprawiac po wczytaniu do Book Designera. Oczywiscie nie studiuje tekstu, ale na przyklad poprawiam czesto autora czy tytul ksiazki. Autor raz jest pisany tak, a raz siak, raz jest wielkimi literami, inny raz malymi. Raz nazwisko na poczatku, raz na koncu a innym razem z bledem. Dopiero jak sie wczyta do readera kilka ksiazek jednego autora widac roznice, bo czesc wystepuje w jednym miejscu (sortowanie wedlug autora), czesc w innym a czesc jeszcze innym. Z tyutulami tez jest rozmaicie. Aby lista ksiazek byla wyswietlana w readerze poprawnie, trzeba niestety pliki poprawiac. Warto tez przeleciec tekst w sprawdzeniu, czy rozdzialy sa napisane jako "title" i ewentualnie zmienic formatowania nie-rozdzialow bedacych jako title na np paragraph bold. Dzieki temu jak wejdziemy w readerze do listy rozdzialow, bedziemy mieli pewnosc, ze bedzie nam pokazywalo tylko rozdzialy a nie inne smieci.

Dobra rada. Ksiazki zaczynajace sie na polskie fonty, np Ś, Ć, Ż, Ń itd najlepiej nie nazywac pierwszej litery po polski tylko S, C, Z, N. Czyli tytul "Święto mędrców" nazywajmy "Swięto mędrców". Wszystkie litery moga byc polskie, ale pierwsza musi byc bez polskiej diaktryki, gdyz wszystkie takie tytuly reader wam wepchnie na koniec listy pod zakladke "other", lub "Inne" (jak ktos uzywa najnowszego Igorsky'ego).


23 wrz 2008 8:42:18
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 cze 2008 1:48:38
Posty: 26
Post 
Maricnchicago39 ( i inni którzy mają podobny problem) - wiem że post już był dawno i uporałeś się z problemem. Ale ponieważ ostatnio również wziąłem się za sprzątanie w rejestrze , to przytrafiła mi się identyczna historia co Tobie.
Ogólnie nie trzeba przeinstalowywać całego programu i tracić ustawień . Wystarczy po wybraniu opcji usuń z panelu sterowania w deinstalatorze zaznaczyć opcje napraw ( z tym że będzie potrzebny plik instalacyjny BD.exe).
Wszystko działa jak należy a ustawienia pozostają bez zmian.


21 paź 2008 2:05:57
Zobacz profil
Post 
Witam, prosze o pomoc. Mam taką sytuację, że gdy przerabiam książkę na format .irf, a nastepnie wgrywam ją [za pomoca programu dołączonego do czytnika, ebook library bodajże] do prs-505, to strony są tak jakby ucięte. Tzn jedna strona nie łączy się z drugą, brakuje np. "że", a czasami więcej słów. Gdy powiększam czcionkę, to problem w danym miejscu znika, ale pojawia się w innym, znowu na przejściach stron. Gdy książkę wgrywam przez "mój komputer", to problemu tego nie ma, jednak książka i jej strony strasznie długo się ładuje. Przesłałbym komuś na maila przykładową książkę, w celu sprawdzenia....

pozdrawiam


Z tego co teraz zauważyłem, problem leży w programie doączonym do czytnika. Nawet już przeczytane ebooki, które kiedyś przegrałem po prostu z dysku na dysk, teraz przy uzyciu ebook library zostaja ucięte... :cry:


31 paź 2008 17:26:45
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2009 17:12:08
Posty: 10
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Sony PRS-505
Post 
Od dwóch dni bawię się moim Sony Readerem i Book Designerem.

Nasunęły mi się trzy pytania.

1. Czy jest możliwość otworzenia w Book Designerze pliku .doc jesli nie mam zainstalowanego zadnego Word'a itp dobrodziejstw od microsoftu. Czy w razie koniecznosci posiadania takowego oprogramowania, jakis darmowy OpenOffice bedzie wystarczajacy? Bo jak na razie przy probie otwierania DOCow pojawia sie duzo okienek, iz uczynic tego nie sposob.

2. Na 'probe' przerzucilem jakies gotowe .rtf'y do Readera. Wygladaja niezgorzej, moznaby zostawic je tak jak sa, bez zabawy w konwersje (intuicyjność odgadywania przez Book Designera co jest rozdziałem, co tytułem itp nie zawsze powala na kolana). Pytanie tylko: Czy jest mozliwosc ustawienia w RTFie w jakis sposob pól: AUTOR oraz TYTUŁ, tak aby w Readerze wyswiatlały się w odpowiedni sposób (w ramach przegladania poprzez tytul, badz autora) - bo jak na razie to uzywa wprost nazwy pliku jako kombo i raz Maria Konopnicka jest tytulem, a raz autorem. Albo tez jest istnieje jakis inny sposob aby z tym sobie poradzic. (Nie jest to nad wyraz uciazliwe, ale przy paru pozycjach tego samego autora, chcialbym je wszystkie miec w jednym miejscu na liscie).

3. Gdzie na forum mignela mi informacja ze pod Windows Vista instalacja Book Designera moze byc 'problemem' jesli uczynimy to do standartowego katalogu (C:\Program Files\). Niestety zanim o niej przeczytalem, juz to uczynilem. Stad pytanie: W jaki sposob 'problem' ten, jesli istnieje, sie objawia?

Pozdrawiam!


28 lut 2009 21:07:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post Re:
pastor66 napisał(a):
Polskie fonty w Sony Ebook Reader można uzyskać bez zmian firmware dołączając je do pliku *.irf za pomocą Book Designera.
Przejżałem co inni na temat możliwiości uzyskania polskich fontów w PRS-505 napisali, zebrałem wszystko razem, przetrenowałem na kilku przykładach i uzupełniłem o obrazki.
Powstała instrukcja udostępniona pod adresem:
http://195.136.250.213/~sp/IRF/
Przyda się również mnie (żeby nie zapomnieć) bo czytam nie tak wiele jak bym chciał (brak czasu) i książki będę przerabiał co jakiś czas.
Proszę o uwagi i uzupełnienia.

dzięki za tą instrukcję, to coś czego szukałem
niestety za każdym razem gdy kilknę make pojawia się: "failed to make Sony Reader file"
zrobiłem wszystko wg instrukcji: zainstalowałem 40, przegrałem ten update, wszystko wyglądało jak na rysunku, przez wszystkie kroki przechodzę bez problemu, ale na koniec wyrzuca mi ten komunikat
mam angielski windows, może to jest problemem

_________________
:-P


01 kwi 2009 22:54:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2008 13:26:17
Posty: 128
Post Re: Book Designer - formatowanie książek i problemy
A jak robisz książkę w języku angielskim to też masz ten problem? Czy tylko jak robisz książkę z polskimi czcionkami ?? Bo pytanie czy to kwestia BD czy też może czcionek i WIndows ?


16 kwi 2009 11:27:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 mar 2008 14:08:33
Posty: 74
Post Re:
GRUSZKA napisał(a):
Od dwóch dni bawię się moim Sony Readerem i Book Designerem.
Nasunęły mi się trzy pytania.


1. Co do pierwszego pytania można sobie poradzić tak jak opisałem w tym miejscu
sony-reader-prs-f132/polskie-znaki-w-prs-i-modyfikacje-t5002-135.html

2. Po otworzeniu RTF-u (lub pliku TXT który po przeróbce z RTF-u otrzymasz) w Book Designerze spokojnie możesz sobie ustawić co ma być tytułem co ma być autorem.
Zdaje się że w przypadku wrzucenia RTF-u do czytnika dane do Autora i Tytułu brane są z właściwości. Przynajmniej tak jest z PDF-ami. Coś podobnego ostatnio męczył DARKMIND więc może on pomoże.
sony-reader-prs-f132/przygotowywanie-ebookow-i-format-lrf-t5022-60.html

3. Na ostatnie pytanie mogę powiedzieć tyle że ja żadnych problemów z Vista nie mam, ale faktycznie BookDesignera mam w innym katalogu i na innej partycji.

Pozdrawiam![/quote]


22 kwi 2009 13:55:52
Zobacz profil
Post Re: Book Designer - formatowanie książek i problemy
Witam wszystkich.

Usiłuję przekonwertować e-booki w formacie PDF na LRF i mam problem z przypisami. Po otwarciu pliku PDF w Book Designerze program nie rozpoznaje przypisów: numerki wstawia jako tytuły rozdziałów, a treść przypisu jako treść książki. Czy da się z tym coś zrobić?

Będę wdzięczna za pomoc. :)


Edit:
Odpowiem sobie sama, może przyda się to komuś, kto miałby podobny problem. Nie udało mi się zrobić niczego, aby BD rozpoznawał przypisy (chociaż w jednej książce miejscami mu się udało, nie wiem czemu), ale można je ręcznie dodać. Jak to zrobić, wyjaśnia instrukcja po angielsku do Book Designera: http://www.mobileread.com/forums/attach ... 1176035399 (Step 11: Add footnotes)


12 lip 2009 1:00:16
Użytkownik

Dołączył(a): 20 kwi 2009 11:51:11
Posty: 4
Post Re: Book Designer - formatowanie książek i problemy
Witam
Podczepię się pod temat, bo mam podobny problem, a mianowicie:
mam książkę w w doc i jak ją otworzyłem to tekst jest zrobiony tak że w każdym wierszu jest enter i tekst jest na 3/4 strony i chciałbym usunąć ten podział, jednak operacja Zamień - Ręczny podział wiersza nie działa w ogóle, macie na to jakiś sposób.
Jeżeli ktoś mnie nie zrozumiał, to dotyczy to książki Robina Cook'a - Mózg, można sciągnąć i sprawdzić o co mi biega.
Pozdrawiam wszystkich ebook readerow :)


22 wrz 2009 12:55:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 wrz 2008 8:16:43
Posty: 9
Post Re: Book Designer - formatowanie książek i problemy
simonsik napisał(a):
Jeżeli ktoś mnie nie zrozumiał, to dotyczy to książki Robina Cook'a - Mózg, można sciągnąć i sprawdzić o co mi biega.


Akurat konwertowałem to sobie na audio, więc przerobiłem na html-a i wrzuciłem do biblioteki. Taki format pasuje?
Niestety - mój konwerter działa tylko pod linuksem więc chyba Ci się nie przyda :(


23 wrz 2009 8:08:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 kwi 2009 11:51:11
Posty: 4
Post Re: Book Designer - formatowanie książek i problemy
ale moze wyslesz mi ten plik w html to go przerobie :)


23 wrz 2009 20:17:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 wrz 2008 8:16:43
Posty: 9
Post Re: Book Designer - formatowanie książek i problemy
No przecież jest w bibliotece... możesz sobie ściągnąć
http://biblioteka.eksiazki.org/index.php/M%C3%B3zg


23 wrz 2009 23:53:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: