Teraz jest 28 mar 2024 20:33:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Najlepsze adaptacje pierwowzorów literackich 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 07 wrz 2008 22:10:15
Posty: 34
Post 
'Pokuta' Ian McEwen uważam że ekranizacja tej książki jest świetna, świetna rola Jamesa McAvoya. Film bardzo dobrze oddaje atmosferę książki, cudowne kostiumy. Film mnie w żadnym momencie nie nudził i nie rozczarował...
Inna cudowna ekranizacja troszkę z innej beczi: Władca Pierścieni ale to chyba wszyscy wiedzą bo to taki film który trzeba znać podobnie jak książkę:D:P


08 wrz 2008 10:04:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 wrz 2008 19:07:16
Posty: 27
Post 
nie będę oryginalna jeśli stwierdzę, że dla mnie jedną z lepszych ekranizacji (choć nie doskonałych) jest władca pierścieni głównie za przedstawienie Golluma i muzykę wprowadzającą klimat. Choć pozostaje pewien niedosyt, niestety film rządzi się swoimi prawami.
poza tym "twierdza szyfrów" za przekonywujacą grę aktorów, zwłaszcza pana Żaka jako oprawcy, Harr'ego Sauer'a. :)


27 wrz 2008 20:54:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2008 16:36:52
Posty: 26
Lokalizacja: Łódź
Post 
W pełni zgadzam sie z tondla, co do ekranizacji "Ojca chrzestnego" Film wierny książce... Poza tym wg równie dobrą adaptacją ksiażki jest "Wesele", "Ziemia obiecana" - to chyba najlepsze ekranizacje polskiej literatury...
No i oczywiście " Nad Niemnem"... Podobają mi się też adaptacje książek Jane Austen, Duma i Uprzedze, Rozważna i Romantyczna.. Jeśli chodzi o Władce Pierścieni to nie do końca podobała mi się adaptacja 2 i 3 części..... Może dlatego ze niezbyt przepadam za fantasy...


17 paź 2008 11:56:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2008 17:50:13
Posty: 26
Post 
Dla mnie zdecydowanie najlepszą adaptacją ( przewyższającą książkę co rzadkie) jest właśnie ,,Tańczący z Wilkami''. Książka byłą wręcz znakomitym scenariuszem do nakręcenia filmu. Coster zrobił zakończenie różniące się od powieści, ale wyszło mu to na dobre. Siła tego filmu polega na wiernym odzwierciedleniu treści zawartej w książce i zrobieniu z tego naprawdę pięknego i mądrego movie. Może moje wrażenie jest takie ponieważ najpierw widziałem film i później dorwałem do dłoni książkę. Czytając ją miałem już obraz w niej zawarty przedstawiony tak jak ukazał Costner. Jeśli chodzi o Diunę, to należy pamiętać, ze Lynch jest reżyserem wielce oryginalnym i postarał się aby taki jego film był. Kolorowo odjechany.

------------------ Dodano: Dzisiaj o 18:18:03 ------------------
No i oczywiście klasyki takie jak ,,Ojciec Chrzestny,, nie mogą ujść uwadze. Warto także zobaczyć ,,Cienka czerwona linia'', ,, Stąd do wieczności'', ,,Młode lwy''. Starsze kino wojenne, ale z jaką obsadą. Wystarczy jedno nazwisko - Brando i wszystko jasne;)


17 lis 2008 18:18:03
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2008 13:25:36
Posty: 25
Post 
Ja jak do tej pory uważam że film Nigdy w życiu jest najlepszą ekranizacją. W domowej filmotece jako jedyny dostał ocenę najwyższa. A jeśli chodzi o częśc drugą to czekałam na nią z wielką niecierpliwością i tak jak wielu się rozczarowałam.


12 gru 2008 12:57:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2008 1:21:50
Posty: 19
Post 
Gorąco polecam adaptację Serii Niefortunnych Zdarzeń -> świetny klimat i zachwycające obrazy, może niedokładnie oddaje książkę i jest to raczej bajka niż coś poważnego ale zaskakująco dobrze wyszło.


17 gru 2008 23:25:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2008 23:56:57
Posty: 20
Post 
Najlepszym przykladem na to ze film bywa lepszy od ksiazki jest Władca Pierscieni.
Rowniez wiele książek S. Kinga doczekało się bardzo przyzwoitych adaptacji: Zielona Mila, Skazani na Shawshank, Lśnienie, Misery czy Carrie.
Nie wszystkie są do końca wierne książkom, ale to wcale nie działa na ich niekorzyść.


21 gru 2008 20:44:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 gru 2008 20:42:34
Posty: 30
Post 
Świetnie zadane pytanie Ravenne, co to znaczy najlepsza adaptacja? Subiektywnie się do tego odniosę, otóż nikogo nie chcę obrazić ale jeśli ktoś pisze że uważa za najlepszą ekranizację H. Pottera czy Narnię czy Eragona to niech zacznie czytać literaturę nie tylko fantasy adresowaną dla osób 12 letnich , nie ma w tym nic złego ale dzieciaki wierzcie mi to nie są dobre ekranizacje ponieważ książki nie mają duszy , no ok może Narnia. A wracając do tematu moją ulubiona ekranizacją choć od razu piszę nie jest to arcydzieło , będzie Wojna Światów ale ta z 1951 r. Wyobrażam sobie jakie wrażenie w tamtych czasach zrobił ten film , polecam i wczujscie się w kinematografię lat 50-tych , gorąco polecam.

_________________
niedługo krypta czasu otworzy się a wtem........


22 gru 2008 5:59:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 kwi 2008 11:15:57
Posty: 11
Post 
Najlepsza ekranizacja dopiero będzie!!!!!! : "źródło: AFP
Elton John zajmie się produkcją filmu inspirowanego powieścią "Duma i uprzedzenie" Jane Austen.

W obrazie "Pride and Predator" miłosne rozterki głównych bohaterów splotą się z historią pewnego statku kosmicznego, który rozbija się na Ziemi. Przybysze z innej planety rozpoczynają rzeź wśród zmanierowanych Brytyjczyków, każąc im zapomnieć o planach małżeńskich i majątkowych.

Dodatkową atrakcją w niezwykłym przedsięwzięciu będzie występ drag queens w rolach żeńskich.

Reżyserią filmu zajmie się Will Clark. Elton John podejmie się obowiązków producenta wykonawczego, podczas gdy za produkcję odpowiadać będą Steve Hamilton Shaw i David Furnish. "

Juz sie nie moge doczekać!!!!!!!!! jaja


17 lut 2009 16:13:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2009 22:54:08
Posty: 19
Post Re: Najlepsze adaptacje pierwowzorów literackich
Przez Ciemne Zwierciadło
Film na podstawie mistrza - P.K.Dicka - pod tym samym tytulem


11 mar 2009 23:29:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: